Cep Telefonu Anakart Tamiri İstanbul

cep telefonu anakart tamiri İstanbul

Cep Telefonu Anakart Tamiri İstanbul

Cep Telefonu Anakart Tamiri İstanbul

Anakart bir cihazın düzgün şekilde çalışmasını sağlayan en önemli parçasıdır. Anakartların görevi bulundukları cihazın üzerindeki veri akışı sağlamaktır. Cep telefonunuzdaki anakart arızasının bazı belirtileri vardır. Bunlar arasında en sık rastlananlardan örnek vermek gerekirse cep telefonunuz açılmıyorsa, aşırı ısınma varsa, kablosuz internetiniz, ses kartınız veya network kartınız çalışmıyorsa, ekranda görüntü yok, yatay/ dikey renkli çizgiler veya sabit renkler varsa; bu sorunlar anakart arızasının habercisi olabilir.

Cep telefonlarının anakart sistemlerinde arıza olması durumunda cihazda işlevsel bozukluklar meydana gelir. Bu gibi durumlarda cep telefonu anakart tamiri İstanbul kullanıcıların en fazla araştırdığı konular arasındadır.

Telefonunuzu anakart arızası sebebiyle yetkili servise götürdüğünüzde size anakart tamiri yerine anakart değişimini veya yeni anakart alımını önerebilirler. Bunun yerine 16 yıllık teknik servis deneyimine sahip TEKNOWAY’de anakartınızı tamir ettirebilir, böylece çok daha uygun maliyetlere sorununuzu çözebilirsiniz.

Anakart Arızası Nedir?

Cep telefonunuzun anakartında ortaya çıkan hatalar, cihazın işlevlerini yerine getirmesinde sorunlara sebep olur. CPU, GPU, RAM, kamera ve diğer tüm parçalar bu sisteme bağlıdır ve anakartınız arızalandığı takdirde bunlardan biri çalışmayabilir. Örneğin, ekranınız açılmayabilir çünkü ekran ışığı devreye girmez ya da RAM’iniz düzgün işlev göstermediğinden cihaz hiçbir şekilde çalışmaz. Sorunların çözülmesi için anakart tamiri yapılmalıdır. Anakart tamiri çok önemlidir. Cep telefonunuzun beyni diyebileceğimiz anakartın mutlaka profesyonel ve deneyimli teknisyenler tarafından yapılması gereklidir.

iPhone Anakart Tamiri

iPhone anakart tamiri akıllı telefonlardaki en kritik onarım işlemlerinden biridir. Çünkü hatalı bir iPhone anakart tamiri, telefonunuzun fonksiyonlarını yitirmesine sebep olarak cihazı kullanılmayacak bir duruma getirebilir. Bu yüzden iPhone anakart tamiri işlemlerini, güvenilir ve alanında uzman bir teknik servise yaptırmaya dikkat etmenizi öneririz.

iPhone anakart, cihazı beyni olarak adlandırabileceğimiz en önemi parçasıdır. Yüksek bir yerden düşme, sert bir darbe alma, sıvıyla temas etme ve yüksek voltajlı elektriğe maruz kalma gibi durumlar karşısında anartınız hasar görebilir. 16 yıllık cep telefonu teknik servisi deneyimine sahip ve sektörde bilinen güvenilir bir firma olan TEKNOWAY’e iPhone anakart tamiri için cihazınızı emanet edebilirsiniz.

iPhone Anakart Değişimi

Anakartınız tamir olamayacak kadar zarar gördüğü takdirde ve iPhone hiç açılmadığında, iPhone anakart değişimi gerekebilir. Bu noktada önemli olan telefonunuzun uzun süre sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi için takılan yeni kartın orijinal olmasıdır.

2006 yılından bu yana cep telefonu teknik servis hizmeti sunduğumuz TEKNOWAYde tüm iPhone modellerinin anakart tamirlerini yapıyoruz. Sunduğumuz hızlı ve güvenilir anakart değişimlerinde kullandığımız A kalite parçaların üst düzey performans sağladığının altını çizmek isteriz. iPhone anakart değişimi maliyeti ve süresi modele ve yapılan işleme göre değişmekle birlikte ortalama 2 saatte tamamlanmaktadır.

iPhone anakart değişiminin ardından cihazınız yeniden ilk günkü orijinal performansına ulaşır. Cihazınızda mevcut olan teknik hatalar ve çalışma sorunları tümüyle ortadan kalkar. iPhone anakart değişiminde kullanılan lehimleme ve benzer işlemler yüksek teknik bilgi ve beceri gerektirir ve yalnızca en tecrübeli servisler tarafından yapılmalıdır. Mikroskobik ürünler yardımıyla yürütülen işlemler yapılarak iPhone anakartındaki arızalı çipler yenileriyle değiştirilir.

Birçok iPhone değişiminin aksine ne yazık ki anakart tamirinde cihazınızdaki veriler kaybolacaktır. Dolayısıyla bilgiler, rehber, mesajlar, uygulamalar, videolar ve fotoğraflar silinir. Bu sebeple işlem öncesi mutlaka telefonun yedeği alınmalıdır. İşlem sonrası iPhone’un performansında hiçbir değişiklik olmaz.

iPhone Anakart Değişimi Ne Kadar Sürer?

TEKNOWAYd’e tüm anakart değişimleri yaklaşık 2 saat sürmektedir. Anakartın üzerinde aynı zamanda hafıza çipi de yer aldığından işlemin ardından bilgileriniz ne yazık ki sıfırlanacaktır. Anakartınızdaki verileri saklamak isteminiz durumunda TEKNOWAY teknisyenlerimiz cihazınızda hafıza çipi taşıyarak bilgilerinizi koruyabilirler. Lehimleme tekniği gerektiren bu işlem ekstra bir maliyet ile gelir.

iPhone Anakart Ne Kadara Değişir?

Apple iPhone’lara anakart ne kadara değişir sorusunun cevabına gelirsek, fiyatların son modellerde birbirine yakın olmasıyla birlikte iPhone 6 gibi daha eski cihazlara doğru indikçe değiştiğini belirtmek isteriz. iPhone anakart değişiminde parça ve işçilik garantimiz bulunmaktadır.

iPhone anakart değişimi için cihazınızı TEKNOWAY’e Türkiye’nin her noktasından ücretsiz kargoyla gönderebilir ve yine ücretsiz kargoyla teslim alabilirsiniz. . Bunun için Yurtiçi Kargo 1023788446 sözleşme numarasını kullanmanız yeterlidir.

 Cep Telefonu Anakart Tamiri İstanbul

Samsung Anakart Arızası

Samsung anakart arızasının sebepleri arasında genellikle telefonun darbe alması, düşmesi, sıvıyla temas etmesi ve ezilmesi bulunmaktadır. En sık karşılaşılan anakart arızası belirtileri arasında telefonun kapanıp açılmaması, ses giriş çıkışlarının kaybolması ve şebeke problemleri yer almaktadır. Eğer Samsung telefonunuzda bu ve benzeri sorunlarla karşılaşıyorsanız anakart arızası olduğundan şüphe edebilirsiniz. Samsung telefonunuzun anakartındaki mikroçipler kalıcı veya geçici hasara sebep olabilmektedir. Geçici hasar oluştuysa Samsung anakart tamiri yapılabilir mi sorusunun cevabı evettir.

Samsung telefonlarının anakart sistemlerinde arıza olması durumunda yukarıda da bahsettiğimiz üzere cihazda işlevsel bozukluklar meydana gelebilmektedir. CPU, GPU, RAM, kamera ve diğer tüm parçalar bu sisteme bağlı olduğundan anakartınız arızalandığında bunlardan biri çalışmayabilir. Örnek vermek gerekirse ekranınız açılmayabilir çünkü ekran ışığı devreye girmez ya da RAM’iniz düzgün işlev göstermediğinden telefon hiçbir şekilde çalışmaz.

Samsung Anakart Tamiri

2006 yılından bu yana cep telefonu teknik servis hizmeti sunduğumuz TEKNOWAY’de tüm Samsung modellerinin anakart tamirlerini yapıyoruz. Sunduğumuz hızlı ve güvenilir anakart değişimlerinde kullandığımız A kalite parçaların üst düzey performans sağladığının altını çizmek isteriz. Samsung anakart değişimi maliyeti ve süresi modele ve yapılan işleme göre değişmekle birlikte ortalama 2 saatte tamamlanmaktadır.

TEKNOWAY’de Samsung anakart tamiri işlemini uzman Samsung teknisyenleri tarafından profesyonel ekipmanlarla sadece birkaç saat içerisinde tamamlayarak, telefonunuzu sorunsuz bir şekilde size teslim ediyoruz.

Samsung anakart değişiminin ardından cihazınızda mevcut olan teknik hatalar ve çalışma sorunları tümüyle ortadan kalkar. Cihazınız yeniden ilk günkü orijinal performansına ulaşır. Samsung anakart değişiminde kullanılan lehimleme ve benzer işlemler yüksek teknik bilgi ve beceri gerektirir ve yalnızca en tecrübeli servisler tarafından yapılmalıdır.

Birçok Samsung değişiminin aksine ne yazık ki anakart onarımında cihazınızdaki veriler kaybolacaktır. Dolayısıyla bilgiler, rehber, mesajlar, uygulamalar, videolar ve fotoğraflar silinir. Bu sebeple işlem öncesi mutlaka telefonun yedeği alınmalıdır. İşlem sonrası Samsung telefonunuzun performansında hiçbir değişiklik olmaz.

Samsung anakart tamiri ne kadar tutar sorusunun cevabına gelirsek, fiyatların son modellerde birbirine yakın olmasıyla birlikte daha eski cihazlara doğru indikçe değiştiğini belirtmek isteriz. Samsung anakart değişiminde parça ve işçilik garantimiz bulunmaktadır.

 

Bu gönderiyi paylaş


Merhaba!

Bir sorunuz mu var?

Lütfen bu düğmeyi kullanın

Bizimle iletişime geçin!