Elektrikli Scooter Eğitimi

Elektrikli Scooter Eğitimi

Elektrikli Scooter Eğitimi

Elektrikli Scooter Eğitimi

Elektrikli scooter’ların günümüzde sıklıkla tercih edilen ulaşım araçlarından biri haline gelmelerinde çevreci ve ekonomik olmaları, ayrıca kolay taşınabilirliği ve park kolaylığı da büyük rol oynamaktadır. Elektrikli scooter’ların yaygınlaştığı yerlere baktığımızda daha çok trafiğin yoğun olduğu şehirler, kısa mesafelerde ulaşımın yapıldığı sahil kesimleri ve tatil beldeleri olduğunu görüyoruz. Sayılarının iyice artmasıyla motosikletler ve bisikletler gibi trafiğin bir parçası haline gelen elektrikli scooter’ların güvenli bir şekilde kullanımı daha da önemli hale geldi.

Kullanıcılar elektrikli scooter sürmeyi genellikle yakınlarında scooter kullanan kişilerden ya da internetten videoları izleyerek öğrenmeye çalışıyorlar. Elektrikli scooter eğitimi almak isteyenler veya elektrikli scooter nasıl kullanılır diye araştırma yapan birçok kullanıcı ise elektrikli scooter eğitimi veren var mı veya elektrikli scooter eğitimi nasıl alınır diye araştırma yapabiliyor.

16 yıllık bir geçmişe sahip İstanbul Anadolu yakası Kadıköy’de bulunan TEKNOWAY’de profesyonel teknik servisi ve uzman teknisyenleri ile her gün onlarca elektrikli scooter’ın tamir ve bakım işlemi gerçekleştirilmektedir. TEKNOWAY, yılların tecrübesiyle elektrikli scooter eğitimi alanında da teorik ve pratik bilgi birikimine sahiptir.  Profesyonel anlamda elektrikli scooter eğitimi almak isteyenler TEKNOWAY’de eğitmen Barış Akağaç’a başvurabilirler.

Scooter Sürüş Eğitimi

2006 yılında hizmete açılan TEKNOWAY, İstanbul Kadıköy’de en popüler teknoloji mağazası ve teknik servisi olarak hizmet vermektedir. Mağazamız elektrikli scooter satışı yanında teknik servis hizmetlerinde de oldukça geniş seçeneklere sahiptir.

Günümüzde hayatı kolaylaştıran ve yoğun şehir hayatının bir parçası haline gelen elektrikli scooter’ların en basit modellerini küçük çocukların parklarda ve trafiğe kapalı alanlarda kullanmalarına aşinayız. Elektrikli scooter’lar kullanıcılar tarafından ekonomik, enerji  ve zaman tasarrufu sağlamalarıyla oldukça ilgi görüyor. Fakat trafikte scooter sayılarının artması bazı riskleri de beraberinde getiriyor.

Özellikle büyük şehirlerde ilgi gören elektrikli scooter’ları kullanan sürücülerin can güvenliği açısından bazı trafik kurallarına hakim olması ve güvenli sürüş tekniklerini bilmesi önemlidir. Otomobil ehliyeti gibi bir belge kullanımı gerektirmeyen elektrikli scooter’lar için aktif olarak otomobil ya da motosiklet sürücüsü olmayanların trafiğin dinamiğini bilmemeleri sebebiyle scooter sürüş eğitimi almaları daha da hayati bir öneme sahiptir.

Yılların bilgi ve birikimine sahip, konusunda uzman TEKNOWAY’den alacağınız scooter güvenli sürüş eğitimi ile kullandığınız araçların yaratacağı tehlikeleri ve riskleri öğrenerek trafikte daha güvenli bir sürüş gerçekleştirebilirsiniz. Bu eğitim sayesinde elektrikli scooter ile trafikte nasıl daha çok fark edilebileceğinizi öğrenerek böylece kazalardan uzak kalabilmeyi sağlayabilirsiniz. Diğer taraftan Resmi Gazete’de de yayınlanan Elektrikli Skuter Yönetmeliği’ne uygun sürerek cezai işlemlerden de uzak kalabilirsiniz.

Merkezimizde pratik ağırlıklı verilen eğitim programında teknik bilgiler, trafik bilgisi, elektrikli scooter ekipmanları ve sürüş teknikleri ile ilgili teorik bilgiler de verilmektedir.

Elektrikli Scooter Eğitimi

Scooter Kullanım Şartları

Scooter kullanırken dikkat edilmesi gerekenler özellikle güvenliği sağlamakla ilgilidir. Güvenli bir sürüş için de scooter kullanımında öncelikle kask takılmalıdır. Kask takmanın ağır yaralanmaları yüzde 40’ın üzerinde engellediği ortaya çıkmıştır.

Bir diğer bilinmesi gereken önemli bilgi de elektrikli scooter’ların 50 kilometre ve üzeri hız limiti olan yollarda kullanımının yasak olduğudur. Ayrıca yük taşınması ve scooter’lara 2 kişi binilmesi de yasaktır.

Her ne kadar park yeri bulma sorunundan önemli ölçüde kullanıcıları kurtarsa da özel mülkiyete ya da üniversitelerin içerisine park etmemek gibi ihlal edilmemesi gereken kurallar bulunmaktadır.

Eğitimde en fazla üzerinde durduğumuz konulardan biri de scooter’ların periyodik bakımlarının, onarımlarının ve parça kontrollerinin aksatılmaması yönündedir.

Elektrikli scooter kullanıcılarının kendilerinin ve trafikteki diğer kişi ve araçların güvenliklerini tehlikeye atmayacak şekilde trafik akışına dikkat ederek sürmeleri gerekir.

Scooter güvenli sürüş eğitimi çerçevesinde kask, dizlik, dirseklik, görünürlüğü artırmak için reflektörlü yelek, mont, bileklik ve eldiven gibi koruyucu ekipmanların kullanımının önemini ve gerekliliğini vurguluyoruz. Özellikle kask kullanımının istatistiklere göre yüzde 40’ın üzerinde ağır yaralanmaları önlediğini vurguluyor; kullanıcıları kask kullanımına teşvik ediyoruz.

Scooter Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Elektrikli scooter’ları kullanmadan önce sürücülerin dikkat etmeleri gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bunlar scooter’ı yapısal olarak ve mekanik özellikleri açısından kontrol etmeyi içerir. Örneğin scooter’ın freni tutuyor mu, gaza basılıyor mu, herhangi bir kırığı ya da sürüşe engel bir durumu var mı gibi unsurların tespit edilmesi gerekir.

Daha önceden hiç kullanmadığınız bir araç olduğu için scooter’a alışma süreci olacaktır. Bu sebeple ilk başlarda trafiğe kapalı bir alanda deneme sürüşü gerçekleştirilmelidir. Böylece trafikteki araçları ve yayaları tehlikeye atma riskini ortadan kaldırırsınız. Scooter’a alışma ve scooter kullanmayı öğrenme aşamalarını geçtikten sonra trafiğe çıkılabilir.

Kullanılacak olan elektrikli scooter’da bir arıza veya araçta bir kusur varsa müdahale edilerek düzeltildikten sonra trafiğe çıkılmalıdır.

Elektrikli scooter kullanıcılarına kendi araç sınıflarına uyan ve kara yolları tarafından scooter ve bisikletlere ayrılan bisiklet yollarında scooter kullanmalarını tavsiye ediyoruz.

Bisiklet yollarının bulunmadığı yerlerde ise yolun sağ tarafının kullanılması gerekmektedir. Yayalara ait kaldırımlarda ve geçiş yollarında da scooter kullanılmamalıdır.

Trafikte bulunan diğer araç sürücülerinin de bisiklet, motosiklet ve elektrikli scooter kullananlara dikkat etmeleri gerekir.

Örneğin özellikle dönüşlerde, durma ve duraksamalarda mutlaka arkadan gelenlere dikkat edilmesi gerekir. Trafikte bulunan her aracı bir bütünün parçaları olarak düşünerek hareket etmek gerekir. Bu yüzden de elektrikli scooter sürücülerinin bu önemli noktayı unutmadan trafik kurallarına ve trafik işaretlerine mutlaka uymaları gerekir.

Elektrikli Scooter EğitimiTEKNOWAY Hakkında

16 yıllık teknik servis deneyimine sahip TEKNOWAY İstanbul’un en bilinen scooter tamircileri arasında yerini almıştır. Teknik servisimizin bu başarısında hızlı ve kaliteli hizmetinin payı en fazladır. TEKNOWAY en ucuz scooter yedek parçaları ile scooter kullanıcıları için güzel fırsatlar sunmaktadır. Kadıköy’e yakınlığı sayesinde scooter kullanıcıları için kolay ulaşılabilen bir adres olan firmamızda elektrikli scooter tamiri konusunda uzman teknisyenlerimizle her gün onlarca elektrikli scooter bakımı, scooter arıza tespiti, scooter lastik değişimi, scooter batarya testi gibi işlemler yapılmaktadır. Bize ulaşmak için 0 (537) 958 02 02  no’lu telefonumuz üzerinden TEKNOWAY müşteri hizmetleri ve çağrı merkezi ile görüşebilir; elektrikli scooter tamiri ve scooter tamir fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz. TEKNOWAY olarak 360 derece müşteri hizmeti çerçevesinde kaliteden ödün vermeden ucuz scooter servisi olmayı benimsiyor  ve müşterilerine teknik servis hizmeti dışında ikinci el scooter ekspertizi, ikinci el scooter alımı ve satımı gibi konularda da danışmanlık hizmeti veriyoruz.

 

Bu gönderiyi paylaş


Merhaba!

Bir sorunuz mu var?

Lütfen bu düğmeyi kullanın

Bizimle iletişime geçin!