Elektrikli Scooter Kapandı Açılmıyor

Elektrikli Scooter Kapandı Açılmıyor

Elektrikli scooter’lar oldukça dayanıklı cihazlardır ancak kullanıma bağlı olarak bir süre sonra bazı sorunlar yaşatabilirler. Yaklaşık beş yıl gibi bir süredir hayatımızda olan bu cihazlardan bize gelen en çok şikayet genelde elektrikli scooter kapandı açılmıyor şeklinde oluyor. Tabii burada elektrikli scooter neden kendi kendine kapanır ilk başta bu konunun üzerine gitmek gerekiyor. Telefondan veya WhatsApp üzerinden gelen bu tarz şikayetlerde genellikle elektrikli scooter’ın tekrar açılıp açılmadığını soruyoruz. Bazı kullanıcılar elektrikli scooter’da ekrana görüntü gelip gidiyor veya açılıyor sonra tekrar geri kapanıyor şeklinde bildirimlerde de bulunabiliyor. Net bir arıza tespiti yapabilmek için elbette elektrikli scooter’ların teknisyenlerimiz tarafından incelenmesi gerekiyor. Burada batarya, anakart gibi önemli parçalarda sorun olabileceği gibi şarj soketi arızası veya bir kablonun yerinden çıkması gibi basit işlemlerle de çözüm sağlanabiliyor.

Elektrikli scooter kapandı açılmıyor sorununu aslında iki farklı senaryoda ele almak gerekiyor. Bunlardan ilki elektrikli scooter kendiliğinden kapandı ve açılmıyor şeklinde düşünülmeli. Yani şarj ederken veya açar açmaz ve henüz kullanmaya başlamamışken kapanma sorunu ortaya çıkıyorsa genelde elektrik sistemi ile ilgili bir arıza düşünülebilir. Fakat elektrikli scooter giderken bir anda kapandı ve açılmıyor, elektrikli scooter giderken bozuldu, bir anda batarya boşaldı ve şarjı bitti gibi durumlarda ise batarya üzerinde inceleme yapmak gerekir. Ancak bilmenizi isteriz ki bu tarz arızaların hiç biri çözümsüz değildir ve İstanbul’un en çok tavsiye edilen elektrikli scooter tamir merkezi Teknoway olarak tüm sorunların üstesinden kolaylıkla gelebiliriz. Teknik servisimizde ileri düzey işlemler olarak gösterilen elektrikli scooter anakart tamiri ve batarya tamiri gibi işlemler de gerçekleştirilmekte.

Elektrikli Scooter Şarjdan Çekince Açılmıyor

Elektrikli scooter’da şarjdan çekince açılmama sorunu şarj sistemi veya batarya ile ilgili bir sorun olabileceğini gösterir. Bu sorunun tespiti kullanıcının evinde anlayabileceği türden değildir ve scooter’ınızı Teknoway’e getirmeniz gereklidir. İlk etapta teknik servis merkezimize getirilen elektrikli scooter’ların şarj aletinin düzgün çalışıp çalışmadığına bakmaktayız. Bu ölçümler tipik ölçü aletleriyle yapılan ölçümler değildir ve şarj aletinin şarj işlemi sırasında verdiği voltaj ve amper değerlerinin ölçülmesi gerekmektedir. Elektrikli scooter şarj olmuyor sorununda genellikle kullanıcıların aklında bataryanın ömrünü tüketmesi gelmektedir ancak şarj adaptörleri de günümüzde kolay bozulabilen cihazlar arasında yer almaktadır. Böyle bir durumda Teknoway’den uygun fiyatlı elektrikli scooter şarj cihazı alarak tüm sorunlarınızı çözebilirsiniz. Elektrikli scooter’ınızı servise getirirken bu nedenle şarj aletinizi de yanınızda getirmeyi ihmal etmeyin; yeni adaptör almak gerekiyorsa boşuna cihazınızın içini açtırmamış olursunuz.

Elektrikli Scooter Tamircisi

Eğer yapılan testlerde elektrikli scooter şarj aleti sorunu ortaya çıkmamışsa bu kez elektrikli scooter’ın içi açılarak şarj ve batarya sisteminin incelenmesine geçilir. Bazen şarj soketinde olabilecek sorunlar nedeniyle şarj işlemi gerçekleştirilemeyebiliyor; böyle bir durumda şarj soketini değiştirerek şarj soketi koruyucusu ile birlikte cihazınızın onarımını gerçekleştiriyoruz. Şarj soketi sıvı teması veya zamanla kirlenmeye bağlı olarak sorun yaşanabilen bir parça. Şarj soketi koruyucusu kullanarak burada bir sorun ortaya çıkmamasını garantiye alabilirsiniz. Şarj soketinde sorun mevcut değilse batarya ve elektrikli scooter’ın şarj ve deşarjından sorumlu BMS kart üzerinde incelemeler gerçekleştirilmektedir. Teknoway olarak elektrikli scooter’ların yağmurda kesinlikle kullanılmasını tavsiye etmemekteyiz. Bu cihazlar her ne kadar sıvı sıçramasına karşı dirençli olsalar da tam anlamıyla su geçirmez değillerdir ve gerek düşen yağmur damlaları, gerekse zeminin ıslaklığı batarya ve anakart üzerinde sıvı temasına bağlı sorunlar ortaya çıkmasını sağlayabilir. Servisimizde nokta atışı scooter arıza tespiti yapılarak yedek parça ve işçilik garantili onarım gerçekleştirilmektedir.

Elektrikli Scooter Giderken Kapandı

Elektrikli scooter giderken kapandı ise burada daha da başka sorunları aramak gerekebilir. Servis merkezimize elektrikli scooter giderken kapandı şikayeti ile gelen cihazlar için bazı sorular sormaktayız. Elektrikli scooter yokuş çıkarken kapandı, elektrikli scooter iki kişi binerken kapandı veya elektrikli scooter şarjı doluyken kapandı gibi şikayetlerde motor veya anakart arızası olabileceği düşünülmelidir. Tabii burada ön bir arıza tespiti yaparken elektrikli scooter’ınızın yaşı ve kilometresi de önemli olabilmektedir. Batarya da her zaman göz önünde tutulması gereken bir bileşendir. Özellikle yokuş çıkma gibi yoğun motor ve batarya gücüne ihtiyaç duyan sahnelerde elektrikli scooter’ın kendiliğinden kapanması gerçekleşiyorsa servisimizde batarya arıza tespiti yaptırmanız gerekmektedir. Teknoway İstanbul dışında yaşayan kullanıcılara da teknik servis hizmeti sunmaktadır. Elektrikli scooter’ınızı veya bataryanızı ücretsiz kargo ile bize göndererek onarımını gerçekleştirebilirsiniz. Biz yine de elektrikli scooter’ın yalıtıma dikkat edilerek kapatılması önemli olduğu için sizden elektrikli scooter’a hiç dokunmadan ve şarj aleti ile birlikte bize göndermenizi istemekteyiz.

Teknoway’de elektrikli scooter batarya tamiri de yapılabilmektedir. Genelde cep telefonları ve dizüstü bilgisayarlardan akıllarda kalan batarya bozulduğu zaman değişir düşüncesi elektrikli scooter’lar için geçerli değildir. Aksini iddia eden bir teknik servis varsa bilgi ve teknik imkan eksikliği yüzünden bu şekilde söylüyor olabilir. Her bir elektrikli scooter’ın bataryası birbirinden farklı yapıdadır. Ancak belirli doluluk seviyelerinde sağlanması gereken voltaj değerleri vardır ve eğer burada bir sorun varsa motora ve dolayısıyla bataryaya yük bindiğinde kendiliğinden kapanma ve açılmama sorunu yaşanabilir. Bu tarz cihazlarda öncelikle bataryayı çıkartarak her bir hücrenin tek tek ölçümünü gerçekleştiriyoruz. Sıvı teması veya çeşitli nedenlerle hasar görebilen hücreler yenilenirken fabrikadaki sistem olan punta makinesi ile bağlantıları tekrardan birbirine kaynaklıyoruz. Belki de en önemli noktalardan biri olan yalıtım folyosunu da tekrardan yaparak elektrikli scooter’ınızın bataryasını yeniden korunaklı hale getirerek tamirini sağlıyoruz. Elektrikli scooter bataryaları pillerin seri ve paralel bağlantısı ile oluşur ve birkaç pildeki arıza tüm bataryanın bozulmuş olabileceği düşüncesini oluşturabilir. Durum bahsettiğimiz gibi biraz daha farklıdır. Kesinlikle hemen batarya değişimi gibi bir durumu aklınıza getirmeyin; çünkü oldukça maliyetlidir.

Elektrikli Scooter Kısa Devre Kablo Arızası

Elektrikli scooter’da kapanma ve açılmama sorunu kısa devre kablo arızası ile de gerçekleşebiliyor. Kabloların isteğiniz dışında aşınması veya sıvı teması nedeniyle oksitlenmesi, yerinden çıkması veya kopması bu tarz sorunların bir anda ortaya çıkmasını sağlayabiliyor. Elektrikli scooter’larda ciddi bir elektrik altyapısı vardır ve olası bir elektrik sorununda bataryanız dolu olsa bile cihaza hiçbir şekilde enerji gelmeyebilir. Bu tarz sorunların çözülürken soruna neyin sebep olduğu da tespit edilerek sorunun tekrarlanmaması için önlem alınması gerekmektedir. Teknoway’de elektrikli scooter arızaları orijinal yedek parçalar kullanılarak ve garantili işçilik hizmetiyle sağlanmaktadır. Eğer elektrikli scooter kapandı, açılmıyor, çalışmıyor, gaz verince gitmiyor, şarj olmuyor, gaz yemiyor gibi şikayetleriniz varsa sorunlarınızın çözümü için mutlaka bizimle telefonla veya WhatsApp üzerinden iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Teknoway İstanbul Kadıköy’de Söğütlüçeşme Caddesi üzerinde hizmet vermektedir ve en güvenilir elektrikli scooter servisi olarak sunduğu hizmetlerle hafızalara kazınmıştır. Elektrikli scooter yedek parçaları, aksesuarları ve ikinci el elektrikli scooter alış-satış konusunda mağazamızdan hizmet alabilirsiniz. Dilerseniz mağazamıza gelerek satışta olan yeni nesil elektrikli scooter modellerini de sürüş testi yaparak inceleme fırsatı bulabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş


Merhaba!

Bir sorunuz mu var?

Lütfen bu düğmeyi kullanın

Bizimle iletişime geçin!