Elektrikli Scooter Pil Yenileme

Kıbrıs Elektrikli Scooter Tamiri Servisi

Elektrikli Scooter Pil Yenileme

Elektrikli Scooter Pil Yenileme

Pil, batarya ve aküyle çalışan her cihazda olduğu gibi elektrikli scooter’larda da batarya sorunu ile karşılaşabilmekte ve bunun neticesinde pil yenileme gerekebilmektedir. Ancak böyle bir ihtiyacın ne zaman olabileceği tamamen sizin kullanım alışkanlıklarınızla ilgilidir. Elektrikli scooter’ınızı yoğun olarak kullanıyor ve sık sık şarj ediyorsanız satın aldıktan ortalama 1 sene sonra elektrikli scooter pil yenileme ihtiyacı ortaya çıkabilir.

Her marka elektrikli scooter’da batarya fiyatı  yüksektir. Bu yüzden ekonomik olması için pilinizi en iyi şekilde kullanmanızı ve korumanızı tavsiye ediyoruz. Elektrikli scooter batarya performansı düştü, elektrikli scooter hızlı gitmiyor, elektrikli scooter yokuş çıkamıyor veya elektrikli scooter pili çabuk bitiyor gibi şikayetleriniz durumunda teknik servisimizde pil kontrolü yaptırabilirsiniz. Elektrikli scooter batarya yenileme söz konusuysa da müşterilerimize uygun fiyatlı pil değişimi hizmeti sunuyoruz.

Elektrikli Scooter Pil Ömrü

Elektrikli scooter pil ömrü kullanıcıların en fazla ilgilendikleri ve en merak ettikleri konuların başında gelmektedir. Scooter batarya ömrü ne kadar sorusunun cevabı scooter’ı ne kadar kullandığınızla, bakımlarını yaptırıp yaptırmadığınızla ve ne kadar özenli kullanıp kullanmadığınızla doğrudan ilgilidir. Scooter’ı ilk kullanmaya başladığınızda akıllı telefonlarda olduğu gibi pil tam performansta çalışır. Uzun süreli menzillere rahatlıkla gidebilirsiniz. Ancak birkaç sene sonra kullanım sıklığınız, nasıl kullandığınız ve ne kadar bakım yaptırıp yaptırmadığınız gibi kullanım şartlarına bağlı olarak pilde performans düşüşü ile karşılaşmaya başlayabilirsiniz.

Pil performansı nasıl değerlendirilir sorusuna cevap olarak en doğru yöntem en yüksek hızda ne kadar menzil gidebildiğinizi test etmektir. Elektrikli scooter kullanımı sırasında yapabildiğiniz hız ve gidebildiğiniz mesafe değerinde fark edilir derecede düşüş söz konusuysa, scooter pil yenileme veya elektrikli scooter pil tamiri zamanının yaklaştığını söyleyebiliriz. Elektrikli scooter pil ömrünü öğrenmenin en kesin yolu ise batarya kalibrasyonu yaptırmaktır. Scooter batarya tamiri işlemi kapsamında yapılan bu işlem için İstanbul Anadolu Yakası tarafında Kadıköy’ün merkezi bir konumunda yer alan TEKNOWAY’e elektrikli scooter’ınızı getirebilirsiniz. Profesyonel ekibimiz tarafından tespit edilen sonuca göre batarya sorununuz ile ilgili yapılması gereken işlem sizle paylaşılır. Çoğunlukla sorunun nedeni bataryanın ömrünü tamamlamasıdır ve batarya tamir edilebilen bir parça değildir . Bu sebeple sorunun çözümü için elektrikli scooter pil yenileme önerilir.  TEKNOWAY olarak pil yenileme işlemlerini müşterilerimize en uygun fiyatlı elektrikli scooter yedek parçası temini ile gerçekleştiriyoruz.

Elektrikli Scooter Pil Yenileme Nasıl Yapılır?

Scooter batarya performans değerlerindeki iniş çıkışlar elektrikli scooter pil yenileme ihtiyacının habercisidir. Fakat nihai kararı vermeden önce pil değişimi gerekli mi diye başka kontrollerin de yapılması gerekir. Bu kontroller arasında anakartın kontrol edilmesi ve bağlantıların ölçüm cihazı ile testi gibi işlemler yer almaktadır. Bunlar tamamlandıktan sonra sorunun çözümü için yapılması gereken işleme karar verilir.

Elektrikli scooter pil problemi yaşadığınızın ilk habercisi pil seviyesinde görülen yükselip alçalmadır. Bu dengesiz durum düşük yüzdelerle gerçekleşiyorsa endişelenmenize gerek yoktur. Ancak yüksek oranlarda ise yakın zaman içerisinde elektrikli scooter pilinde sıkıntı yaşama ihtimaliniz yüksektir. Yazımızın içerisinde de bahsettiğimiz üzere scooter pili tamiri yapmak mümkün değildir. Her cihazın pili gibi scooter pili de performansını kaybettiyse kısa zaman sonra değiştirilmesi gerekir.

Elektrikli scooter’ı en ekonomik şartlarda kullanmanın yolu pil yenileme zamanını mümkün olduğunca uzun aralıklarda tutmaya çalışmaktır. Uzun süreli ve ekonomik scooter pili kullanımı da scooter pilini yıpratmayacak sıklıkta kullanmak, scooter’ın düzenli bakımını yapmak ve özenli kullanmakla  mümkün olabilir.  Tüm bu maddelere dikkat ederek scooter pili ömrüne aylar hatta yıllar bile ekleyebilirsiniz.

Elektrikli Scooter Pil YenilemeElektrikli Scooter Pil Sıvı Teması

Elektrikli scooter pil sıvı teması arızası ile çok fazla karşılaşma ihtimaliniz olmasa da scooter pilleri için zamansız bir arıza olduğu gerçek. Yani gerekli özen gösterilmediği takdirde yepyeni ve sapasağlam scooter pili kullanılmayacak duruma gelebilir. Scooter batarya sıvı teması scooter’ın kötü bir darbe alması veya daha önce gördüğü bir teknik müdahale sonucunda batarya haznesinin düzgün kapatılmaması sebebiyle ortaya çıkabilir.

Sıvı teması sonucu scooter pil yenileme ihtiyacının ortaya çıkmasına suya karşı koruyuculuğunu kaybetmiş bir scooter’ın yağmurun altında fazla kalması da sebep olabilmektedir. Böyle bir problemle karşılaşmamak adına önlem almak için scooter’ınızı suya karşı dayanıklı olacak şekilde korumaya özen gösterin. Scooter’ınızı korumak için dikkat etmeniz gerekenlerden biri de scooter’ınıza uygulanacak her türlü teknik müdahaleyi bilgi ve tecrübe birikimi yüksek uzman bir teknik serviste yaptırmaya özen göstermektir. Hatalı bir teknik müdahale sonucunda suya maruz kalan bir elektrikli scooter’da su yüzünden zamanla korozyon meydana gelebilir. Korozyonun neden olduğu oksitlenme de hem pile hem de scooter’ın farklı parçalarına zarar verebilir. Bu yüzden elektrikli scooter teknik servis seçiminde uzmanlık ve tecrübeyi ilk sırada tutarak ucuz ama kötü iş yapan teknik servislerden uzak durun.

Elektrikli scooter pil sıvı teması arızası belirtileri nelerdir teknik servisimize gelen sorular arasındadır. Scooter pili arıza belirtileri arasındaki scooter geç şarj oluyor, scooter şarjı hemen bitiyor, scooter batarya ısınıyor, scooter şarj olmuyor en fazla karşılaşılanlardır. Elektrikli scooter’ınızda bunlar veya benzeri şikayetleriniz olması durumunda scooter pili arıza tespiti yaptırmak için TEKNOWAY’i ziyaret edebilirsiniz. Gerekli görülmesi durumunda teknik servisimizdeki uygun fiyatlı orijinal yedek parça değişimi hizmeti ile pil yenileme yaptırabilirsiniz.

Scooter Pil Yenileme Ne Kadara Yapılır?

Elektrikli scooter’lar ile ilgili her türlü arıza tamiri veya teknik müdahale scooter tamiri konusunda uzman bir teknik serviste yapılması gerekir. Bunlar arasında en kritiklerden biri de scooter pil yenileme işlemidir. Çünkü pil yenileme işlemi yalıtım özelliklerine dikkat edilerek yapılması gereken hassas bir işlemdir. Bu ancak teknik servis ortamında mümkün olabilir, farklı bir yerde ya da evinizde scooter pil yenileme işlemi yapmaktan mutlaka kaçının. Yalıtım şartlarına yeterli özenin gösterilmemesi sıvı teması ihtimaline neden olur. Sıvı teması da bir scooter pilinin en büyük düşmanıdır.

Orijinal scooter pili kullanımı, elektrikli scooter pil yenileme işleminde önem verilmesi gereken diğer bir husustur. Yan sanayi scooter pil kullanmayı daha ucuz olmaları sebebiyle tercih edebilirsiniz. Ancak şunu unutmayın ki, ucuz olduğu için aldığınız yan sanayi pillerin uzun vadede ömürleri daha kısadır. Bu sebeple de menzil performansları çok daha düşüktür. Bu durum daha fazla pil değişimine ve dolayısıyla toplamda daha fazla maliyete sebep olur. Bu açıdan değerlendirildiğinde tüm teknik müdahaleler için tercihiniz TEKNOWAY gibi uzman bir scooter teknik servisi ile ilerlemek olmalıdır.
Elektrikli Scooter Pil Yenileme

Kredi Kartı ile Taksitli Scooter Pil Yenileme

Elektrikli scooter pil yenileme olmak üzere her türlü scooter onarımı için 16 yıllık teknik servis tecrübesine sahip İstanbul’un Anadolu yakası Kadıköy’ün en iyi teknik servislerinden biri olan TEKNOWAY’e gelebilirsiniz. TEKNOWAY ileri teknoloji ekipmanlarıyla ve elektrikli scooter konusunda deneyimli uzman teknik ekibiyle hizmet vermektedir.

Scooter pil yenileme işlemlerini İstanbul içi elden teslim ve şehir dışı için de çift taraflı ücretsiz kargo imkanı sağlayarak müşterilerimize ayrıcalıklı hizmet sunuyoruz. Scooter pil yenileme işlemi ve diğer tüm teknik servis ihtiyaçları için müşterilerimizi beş katlı TEKNOWAY mağazamızda ağırlıyoruz. Mağazamızı ziyaret eden müşterilerimiz ürün yelpazemizde yer alan akıllı telefonları, akıllı telefon aksesuarlarını ve elektrikli scooter modellerini inceleyebilir ya da dördüncü kattaki kafemizde çay ve kahve hizmetinden faydalanabilirler.

TEKNOWAY’den yapılan alıverişlerde ve her türlü tamir işleminde müşterilerimize kredi kartı ile ödeme ve taksit imkanı sunuyoruz. Ayrıca kredi kartına 9 taksit veya 12 taksit gibi uzun vadeli ve uygun ödeme koşulları da teknik servisimizin diğer bir ayrıcalıklı hizmeti. TEKNOWAY’den elektrikli scooter bakımı, onarımı ve diğer tüm sorularınız hakkında bilgi almak için 0 (537) 958 02 02 no’lu telefonumuzdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş


Merhaba!

Bir sorunuz mu var?

Lütfen bu düğmeyi kullanın

Bizimle iletişime geçin!