Elektrikli Scooter Teknik Servis

Elektrikli Scooter Teknik Servis

Elektrikli scooter’lar da diğer tüm taşıtlar gibi belirli dönemlerde bakıma ihtiyaç duyan ve zaman zaman da parça değişimi yapılması gereken cihazlardır. Özellikle son dönemlerde neredeyse her şehirde elektrikli scooter’lar oldukça fazla sayıya ulaşmaya başladı ve bu da elektrikli scooter teknik servis ihtiyacını ortaya çıkardı. Üretici firmaların kendi servisleri genelde fabrika kaynaklı arızaların çözümünde yardımcı olabiliyorlar ve her il, ilçede yer almamaları ihtiyaç duyulduğunda büyük sıkıntı meydana getirebiliyor. Basit bir fren ayarı veya lastik yaması gibi işlemlerde elektrikli scooter’ınızı şehirler arası kargo mu yapmanız gerekecek? Bu hem çok masraflı, hem de elektrikli scooter’ınızın zarar görme ihtimalini artıracaktır. Elektrikli scooter teknik servis sektörü bu nedenle oldukça önemlidir. Elektrikli scooter kullanımında başı çeken İstanbul’da, bu konuda ilk olarak hizmet vermeye başlayan Teknoway’dir. Teknoway müşterilerin yetkili servisle uğraşmadan kolay bir şekilde ve aynı gün tüm arızalarını giderebildiği bir elektrikli scooter servisi olarak çalışmaktadır.

Elektrikli scooter’ların en hassas parçaları lastikleridir ve alındığı gün bile yoldaki cam kırığı gibi cisimlerin batması sonucu patlayabilme ihtimalleri vardır. Her ne kadar yapılacak olan işlem çoğu zaman bilinse de bu işlemlerin elektrikli scooter servisi olarak hizmet veren firmalar tarafından verilmesi şarttır. Kullanıma bağlı olarak bir süre sonra fren balatası değişimi gerekecektir. Fren ayarı gibi bisikletlerden de anımsayacağınız önemli bakımların da sürekli servis kontrolünde olması gereklidir. Eli biraz yatkın olan kullanıcılar bu işlerle ilgilenebilir ancak biz yine de profesyonel düzeyde hizmet alabileceğiniz teknik servisleri tercih etmenizi öneriyoruz. Eğer bulunduğunuz bölgede elektrikli scooter teknik servisi yoksa Teknoway’e elektrikli scooter’ınızı kargo ile göndererek aynı gün içinde tüm arıza ve bakımlarını yaptırarak iade kargo kodunuzu öğrenebilirsiniz.

Elektrikli Scooter Tamircisi İstanbul

Elektrikli Scooter Bozulma Nedenleri

Elektrikli scooter’lar bakımları yapıldığı sürece bozulmazlar veya ancak bir kaza geçirmeleri veya kullanıcı hatasına maruz kalmaları gerekir. Teknoway’de her gün onlarca elektrikli scooter’ın tamir ve bakım işlemlerini gerçekleştirmekteyiz ve elektrikli scooter’ların bozulma nedenlerinin başında sıvı teması geliyor diyebiliriz. Elektrikli scooter’lar sıvı sıçramasına karşı dirençli cihazlardır ve bu kesinlikle su geçirmez anlamına gelmemektedir. Genelde kullanıcılar bu ikisini karıştırmakta ve elektrikli scooter’ı yağmurlu günde kullanarak veya ayak konulan bölgesini yıkayarak en büyük hataları yapmaktadır. Elektrikli scooter’ın en önemli parçaları olan pil ve anakart yapı gereği ayak koyma standının altında yer almaktadır ve bu nedenle bu bölgenin sıvı temasından korunması son derece önemlidir.

Kullanıcılar bazen merak etme amaçlı internetten elektrikli scooter tamir videosu izleyerek elektrikli scooter’ın içini açabiliyor; öğrenmek elbette güzel bir şey ancak bunu yapmanız elektrikli scooter’ın sıvı direnci özelliğini kaybettirmektedir. Teknik servis ortamımızda elektrikli scooter’ların tamir amacıyla içini açtığımızda yalıtım şartlarına özen göstererek geri kapatma işlemi uygulamaktayız. Anakart ve batarya bulunan bölgeye sıvı girmesi bazen ilk etapta kısa devre gibi arızaların oluşmasını sağlayabilmektedir. Suyun zamanla buharlaşması da oksitlenme ve paslanma yaparak daha uzun vadede ortaya çıkacak arızaları tetikleyebilmektedir. Teknoway olarak kesinlikle elektrikli scooter’ların sudan uzak tutulmasını tavsiye ediyoruz. Temizlik işlemleri ise nemli (ıslak değil) bir bezle yapılmalıdır.

Elektrikli Scooter Arıza Belirtileri

Elektrikli scooter’lar diğer birçok taşıt gibi arızalanacağı zaman belirtiler gösterebilirler. Genelde kullanıcılar elektrikli scooter yokuş çıkamıyor, daha az yol gidiyor, şarj olmuyor, pili dolmuyor, batarya çabuk bitiyor, giderken titriyor, motordan ses geliyor, tekerlekten duman çıkıyor veya koku sorunu gibi şikayetlerde bulunabiliyor. Elbette tüm şikayetlerin nedeni yolunda olmayan bir veya birkaç şeydir. Arızalar eğer ne kadar erken giderilirse o kadar daha düşük masraflı bir onarım bedeli ile karşılaşırsınız. Elektrikli scooter’ın eski performansını kaybetmesi genellikle pilin yaşlanmasına bağlanır ancak her gün kullanan biri olsanız bile bunun üç yıldan önce olmaması gerekir. Pilinizdeki basit bir arıza motor ve anakartı yakabilir; bu nedenle şüpheleriniz varsa servisimizde elektrikli scooter arıza tespiti yaptırabilirsiniz.

Günümüzde elektrikli scooter teknik servisi olarak kapısına yazı koyan veya ışıklı tabela yaptıran birçok yerle karşılaşabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken görüştüğünüz yerin servis anlayışıdır. Teknoway yaklaşık 20 yıldır hizmet verdiği cep telefonu tamir sektörünün son beş yıla yakın süresinde elektrikli scooter teknik servisi hizmeti de vermektedir. Parça değişimi odaklı değil kullanıcı odaklı bir teknik servisiz ve hem milli servetin korunması, hem de daha az ücret ödemeniz için tamir odaklı bir hizmet veriyoruz. Teknoway’de anakart ve batarya tamiri dahil elektrikli scooter’larda karşılaşılabilecek tüm arızaların tamiri yapılabilmektedir ve tamir sonrasında yedek parça ve işçilik garantisi de sunulmaktadır. Diğer birçok teknik servis elinde yeterli ekipman ve uzman teknisyen bulunmadığı için size bu tarz durumlarda doğrudan parça değişimi önerebilir; bu konuda dikkatli olmalısınız.

Elektrikli Scooter Kargo İle Tamir

Teknoway elektrikli scooter teknik servis hizmetlerini kargo ile tamir imkanıyla şehirler arası düzeye de taşımıştır. Bize telefon numaramızdan veya WhatsApp’tan ulaşarak elektrikli scooter ön arıza tespiti yaptırabilir, yaklaşık olarak çıkabilecek arızaların ne kadara tamir edilebileceğini öğrenebilirsiniz. Arızaların tamir edilmesi, parça değişimi işlemlerine göre çok daha düşük fiyatlı olmaktadır ve Teknoway garantili bir tamir hizmeti sunmaktadır. Bugün servisimize elektrikli scooter bataryası değiştirmek istiyorum diye gelen birçok müşterinin nereden baksanız 2500 TL yeni batarya ücreti ödemesi gerekiyor; biz Teknoway olarak batarya üzerindeki arızaları gidererek neredeyse üçte birine, dörtte birine arıza tamir ücretleri ile müşterilerimize hizmet sunabiliyoruz. Teknoway’de parça değişimi her zaman en son çare olmaktadır.

Teknoway elektrikli scooter tamir trendlerini yakından takip eden ve kullanıcılara en hızlı ve en uygun işçilik ücretlerini sunan bir firma olmuştur. “Elektrikli scooter teknik servis” şeklinde yapılan araştırmalarla mağazamıza gelen ve yüksek derecede memnun kalan birçok müşterimiz bulunmaktadır. İstanbul Kadıköy Söğütlüçeşme Caddesi üzerindeki Teknoway aynı zamanda beş katlı mağazasında elektrikli scooter ikinci el alım-satım ve aksesuar satışı gibi hizmetleri de sunmaktadır. Mağazamıza geldiğinizde satışa sunulan ikinci el elektrikli scooter modellerini inceleyerek takas tekliflerini değerlendirebilir veya yeni elektrikli scooter’lara test sürüşü yaparak yeni modele geçiş için ödeme koşullarını bizlerle görüşebilirsiniz. Teknoway teknik servisi her gün onlarca elektrikli scooter’a teknik servis hizmeti vermektedir ve elektrikli scooter servisi olarak garantili, müşteri memnuniyeti odaklı bir hizmet sunmaktadır.

Elektrikli Scooter Tamiri Öğrenmek İstiyorum

Teknoway 2022 yılı içerisinde farklı bölgelerde elektrikli scooter teknik servis ve cep telefonu tamiri alanlarında daha gelişmiş hizmet vermeyi düşünen firmalar için bayilik hizmetini de devreye almıştır. Bayilik şartlarını inceleyerek siz de Teknoway markası ile hizmet sunmak istiyorsanız teknoway.com.tr/bayilik sayfası üzerinden bize ulaşmanız yeterlidir. Bayilik düşünmeyen ancak elektrikli scooter teknik servis kursu eğitimi alarak kendini geliştirmek isteyen ve bu sektörde hizmet vermeyi düşünen kullanıcılar ise bizlerden Teknoway elektrikli scooter tamiri eğitimi paketini edinebilirler. Paket kapsamında teorik ve pratik bilgiler ek olarak tamir ve arıza bazlı tamir videoları yer almaktadır ve videolar sürekli olarak güncellenmektedir. Online elektrikli scooter tamiri eğitimi alarak siz de hizmet verdiğiniz alanları genişletebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş


Merhaba!

Bir sorunuz mu var?

Lütfen bu düğmeyi kullanın

Bizimle iletişime geçin!