En Dayanıklı Scooter Lastiği

Xiaomi Türkiye Servisi var mı

En Dayanıklı Scooter Lastiği

En Dayanıklı Scooter Lastiği

Trafikte bulunan motorlu veya motorsuz her araç sahibi dayanıklı lastikler ile yola çıkmak ister. TEKNOWAY olarak kullanıcılarımızı en dayanıklı scooter lastiği ile buluşturma hedefimiz doğrultusunda TEKNOWAY scooter lastiği üretiminde en kaliteli malzeme kullanmayı ilk sıraya koyduk. TEKNOWAY scooter lastiği hammaddesi olarak kullandığımız özel üretim hamur ve materyaller kullanıcıların bir lastikte en çok aradığı uzun süre dayanıklılık özelliğini karşılayacak niteliktedir. Her türlü yol şartlarına dayanıklı ve uzun süre sorunsuz kullanabileceğiniz TEKNOWAY lastiklerimizde yırtılma veya parçalanma riski en az seviyededir. Öte yandan lastik seçiminde önemli kriterlerden biri sayılan kolay montaj özelliği TEKNOWAY scooter lastiklerinin en önemli avantajlarından biridir.

TEKNOWAY Dolgu Lastik Özellikleri Nelerdir?

Dolgu lastik hatta bazen dolma lastik olarak yanlış da söylenir, halka arasında ise patlamaz lastik olarak kullanılabilmektedir. Scooter dolgu lastik modelleri uzun ömürlülüğü sayesinde ağır endüstri ortamında bile olmak üzere birçok farklı kullanım alanına sahiptir. TEKNOWAY scooter lastiği de dayanıklı, patlamayan ve uzun ömürlü dolgu lastik sınıfındadır.

Dolgu lastik kullanımını günümüzde daha çok bisikletlerde, alışveriş arabalarında, kaykaylarda, çocuk scooter’larında ve daha birçok farklı araçta görmek mümkündür. En dayanıklı scooter lastiği olma gayemizde TEKNOWAY scooter’a dolgu lastik takma ihtiyacı kullanıcıların mevcut fabrika çıkışlı scooter  şişme lastiklerinin kolay patlaması, yırtılması ve fazla bakım gerektirmesi şikayetleri nedeniyle ortaya çıkmıştır. Standart scooter lastiğinin basıncı her kullanılmadan önce mutlaka kontrol edilmelidir. Aksi halde jant ezmesi nedeniyle scooter’ın iç lastiği yırtıldı veya taş batması sonucu scooter’ın lastiği delindi, scooter şambreli yama yaptırma, dış lastik tamiri gibi sorunları ortaya çıkarabilecek zemin hazırlanabiliyor. TEKNOWAY dolgu lastikler böyle bir kontrolü ve lastik bakımı yapmayı gerektirmez.

Diğer bir merak edilen ve aldığımız sorulardan biri de elektrikli scooter’a iki kişi binebilir mi veya  scooter’a iki kişi binmek zararlı mı hakkındadır. Bu durum tavsiye edilmese de ağırlık çok fazla değilse, çok kısa mesafe ve düz yol olmak şartıyla scooter’a iki kişi binilebilir. Dolgu lastikler çok daha dayanıklı oldukları için daha güvenilirdir. Şişme lastiklerde ise lastik havasına çok dikkat etmek gerekir çünkü scooter tekerleği havası iyi gibi görünse de iki kişiyle engebeli yollarda basınç arttığı için patlama riski ortaya çıkmaktadır.

TEKNOWAY Scooter Tekerleği Kullanım Ömrü

Dolgu tekerlek deyince ilk akla gelen özelliği uzun ömürlü lastik olmasıdır. Ticaret odalarının dolgu tekerlek kullanım ömrü yaklaşık 10 yıldır tanımlamasını dolgu lastikli scooter kullanıcıları da kolaylıkla teyit edebilir.  Bir scooter dolgu lastik ile kaç kilometre gider derseniz buna da yaklaşık 10 bin kilometre diyebiliriz.

TEKNOWAY dolgu tekerlekler hiçbir şekilde hava basıncı ihtiyacı istemediklerinden her türlü yol şartında iyi bir yol tutuş ve yuvarlanma direnci sağlamaktadırlar. Dolgu tekerlek kullanmanın faydalarından birini de şişme tekerlekte yaşanılan olumsuzuklardan birine değinerek anlatacağız.  Şişme lastiklerin basıncı düştüğünde yuvarlanma direnci yükseldiğinden daha fazla batarya harcamaya yol açar. Ancak bu durum TEKNOWAY dolgu scooter tekerleği için geçerli değildir.

İşin aslında dolgu scooter lastik kullanım ömrünü belirleyen biraz da kullanıcının kendisidir. Örnek vermek gerekirse her gün taşlı yollarda scooter kullanımı dişlerin çok daha hızlı erimesine sebep olur ve böylece 10 yıllık veya 10 bin km olarak biçilen scooter dolgu lastik kullanım ömrü çok daha aşağıya iner. Scooter kullanımında da her taşıt için geçerli olan en az gaz ve en az fren yapma ilkesi, dolgu lastik yıpranma oranını azaltmak için çokça faydalıdır. Özetle aslında şunu diyebiliriz ki şişme lastiklerin her sene ortalama olarak birkaç kez patlama veya hava kaçırma nedeniyle servis ihtiyacı olabileceği düşünülürse, scooter sahibi olur olmaz dolgu lastik taktırmak birçok açıdan en akıllıca karar olacaktır.

 

En Dayanıklı Scooter Lastiği

TEKNOWAY Scooter Lastik Değişimi

Konumuz elektrikli scooter lastiği ve scooter lastik değişimi de olsa bir elektrikli scooter teknik servisi olmak çok daha başka uzmanlık konularına hakim olmayı gerektirir. Bir servis benzinli scooter’lardan kazandığı bilgi birikimiyle dolgu lastik değişimi işlemini kolaylıkla yapabilir ancak elektrikli scooter’ın elektronik tarafı ve açma-kapama sırasında uzmanlık gerektiren çok daha hassas ve komplike kritik birçok detayı vardır.

Her motorlu taşıt lastiğinin iç ve dış tarafları bağlama yönleri vardır. Montaj sırasında elektrikli scooter dolgu lastik bağlama yönü gibi ayrıntılara çok dikkat edilmesi gerekir. Jant eğriliği de scooter’larda karşılaşma olasılığı olan sorunlardan biridir. TEKNOWAY’de böyle bir olumsuz durumun olup olmadığını kontrol ediyor. Daha sonra buna ek olarak dolgu lastik takma işleminin ardından scooter dolgu lastik balans kontrolü yapıyoruz.

Yeterli teknik deneyime sahip olmayan servislerde lastik değişimi yaptıran scooter kullanıcıları scooter lastik değişimi sonrası çok ses çıkartıyor, scooter hızlanınca titremeye başlıyor, scooter’da menzil azaldı, lastik değişimi sonrası batarya daha az gidiyor, pili çabuk bitiyor gibi sorunlarla karşılaşabiliyor. Bu yüzden scooter dolgu lastik değişimi başta olmak üzere lastikle ilgili tüm konular bilgi ve tecrübeyi birlikte gerektirir. 16 yıldır İstanbul Kadıköy scooter servisi olarak hizmet veren TEKNOWAY, İstanbul dışındaki müşterileri için tüm Türkiye’ye şehir dışı ücretsiz kargo ile scooter lastik değişimi de yapabilmektedir.

TEKNOWAY Lastik Yakıt Tüketimi

Kullanıcıları en fazla ilgilendiren konulardan biri de kullandıkları aracın ne kadar yaktığı yani yakıt tüketimidir. TEKNOWAY lastik tüketimi ile ilgili dolgu lastik daha mı fazla yakıt harcatır, dolgu lastik daha mı az yol yapar veya dolgu lastik motoru daha mı fazla zorlar şeklinde sorular gelebiliyor.

Elektrikli scooter’ın bataryasının motor aracılığı ile sağladığı gücü de yakıttan gelen itici güce benzetebiliriz. Bu konuda farklı görüşler olsa da akıllardaki bazı soru işaretlerini oradan kaldırabilmek için bazı detaylara inmekte fayda var. Dolgu lastikler daha fazla yakıt harcar diyebiliriz. Ancak şişme lastik yakıt tüketimi ile dolgu lastik tüketimi arasındaki fark önemsiz denebilecek kadar azdır. Daha da açmak gerekirse tek bir şarjla scooter’ınızın 55 kilometre menzili olduğunu varsayalım.  Dolgu lastik taktıktan sonra bu 54 km veya 53 km menzile olacaktır. Aradaki fark önemsenmeyecek kadar azdır. Diğer taraftan her zaman dikkat edilmesi gereken şişme lastiklerin havası indiğinde ve bu durum gözden kaçtığında havası inmiş bir şişme lastikle en fazla 50 km’ik menzil görebilirsiniz.

Dolgu lastik dezavantajları olarak ise bahsedilen çok fazla şey duymazsınız. Duyduklarınızdan biri dolgu lastik ağırlığı olabilir. Ancak scooter kullanıcıları dolgu lastik taktırma avantajlarına şahit olduktan sonra dolgu lastik ağırlığı konusunun bahsini geçirecek kadar bile önemsemeyeceklerdir. Dolgu lastik biraz daha ağırdır ancak sunulan avantajları düşünüldüğünde kesinlikle buna değer. Diğer taraftan dolgu lastik kullanıcılarının hava basmak için akaryakıt istasyonu veya lastik tamiri için teknik servis aramalarına gerek yoktur. Ayrıca lastik tamiri için hem para hem de zaman harcamak durumunda kalmazlar.
En Dayanıklı Scooter Lastiği

TEKNOWAY Elektrikli Scooter Servisi

İyi bir elektrikli scooter servisi olmak hem mekanik hem elektrik gibi farklı uzmanlık konularına hakim olmayı gerektirir. Buna ek olarak scooter markalarını, modellerini ve yedek parçalarını da çok iyi bilmeyi gerektirir. Bununla birlikte lastik değişimi yapılan scooter’ın tepkilerini anlayabilecek kadar ürünlere hakim olmak da çok önemlidir.

16 yıllık teknik servis geçmişine sahip TEKNOWAY olarak  dolgu lastik takma hizmetinin yanında scooter’ınızı A’dan Z’ye tam bir bakımdan geçiriyoruz. Son olarak ideal sürüş özelliklerini kazandırdıktan sonra müşterilerimize teslim ediyoruz. Servisimizin bulunduğu İstanbul dışındaki müşterilerimizi de düşünüyoruz. Yeterli donanıma sahip olmayan teknik servislere gitmemeleri için ücretsiz çift taraflı kargo ile elektrikli scooter dolgu lastik takma hizmeti sunuyoruz. Elektrikli scooter onarımı ile ilgili sorularınız için 0 (537) 958 02 02 numaradan teknik servis çağrı merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş


Merhaba!

Bir sorunuz mu var?

Lütfen bu düğmeyi kullanın

Bizimle iletişime geçin!