En Sağlam Scooter Lastiği

En Sağlam Scooter Lastiği

En Sağlam Scooter Lastiği

Scooter kullanıcıları için sağlam scooter lastiği ile yola çıkmak öncelikli dikkat edilmesi gereken kriterlerden biridir. En sağlam scooter lastiği hangisi sorusuna şüphesiz verilecek net cevap ise dolgu scooter lastiklerdir. Hem sağlam hem uygun fiyat özelliklerine sahip TEKNOWAY dolgu lastik, scooter’ınız için en ideal lastik arayışına cevap verecek niteliktedir.

Elektrikli scooter’larda güvenli bir şekilde gidebilmenin önceliklerinden biri sağlam scooter lastiğine sahip olmaktır. Dolgu lastiklerin hammaddesi olan kauçuğa lastik kullanımında dikkat etmek gerekir. TEKNOWAY scooter lastiğin ana maddesi, sağlam scooter lastiği için en kaliteli malzeme olan kauçuktur. Bazı teknik servisler düşük kaliteli olmasına rağmen sert dolgu lastikleri kauçuk olarak kullanıcılara sunabiliyorlar. En sağlam scooter lastiği olarak niteleyebileceklerimiz yüzde 100 kauçuk lastik olarak satılanlardır. Buna rağmen aslında hiçbir lastiği %100 kauçuk lastik olarak üretmenin imkanı yoktur çünkü üretilen her lastiğin içeriğinde belirli bir düzeyde petrol bileşiği de bulunmak zorundadır.

Hammadde içeriği ve üretim şartları açısından kaliteli scooter lastikler sağlam lastik konusunda önemli bir referans olsa da özenli kullanılmadıkları takdirde tek başına yeterli olması beklenemez. Scooter’lar genellikle düz yolda gitmek üzere üretilen araçlardır. Dolayısıyla elektrikli scooter kullanıcılarının bozuk ve taşlı yollardan mümkün olduğunca kaçınmalarında fayda var. Diğer taraftan scooter ile ani kalkış yapmamaları, fren ve gazı çok sert bir şekilde kullanmamaya özen göstermeleri gerekmektedir.

Seyir halinde virajlara kontrolsüz girmek de lastiklerin yıpranmasına neden olacak diğer bir faktördür. Scooter kullanımında maksimum fayda, özenli ve dikkatli scooter kullanımına ek olarak en az lastik aşınması ile sağlanabilir. Bu gibi faktörlere dikkat ederek scooter ile daha uzun yol gitme, scooter menzilini uzatma ve scooter’ı daha uzun kullanma avantajlarını elde edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=jRai9XwrYz0

TEKNOWAY Scooter Lastiği Kullanım Ömrü Ne Kadar?

Dolgu tekerleklerin en önemli özelliği uzun ömürlülüğüdür. Ticaret odaları tarafından scooter dolgu lastik kullanım ömrü yaklaşık 10 yıl olarak tanımlanmaktadır. Bu zaman süresince de bir TEKNOWAY dolgu scooter lastik kaç kilometre gider sorusuna cevap olarak yaklaşık 10 bin kilometre demek mümkündür. Dolgu tekerleklerin en iyi taraflarından biri hiçbir şekilde hava basıncı sorunu olmadığından her yol şartında iyi bir yol tutuş ve yuvarlanma direncine sahiptirler. Basıncı düşen şişme tekerleklerin yuvarlanma direnci yükseldiğinden daha fazla batarya harcar ancak bu sorunların hiçbiri dolgu scooter tekerleği için geçerli değildir.

TEKNOWAY dolgu scooter tekerleği kullanım ömrü biraz da kullanıcının scooter’ı ne kadar özenli kullandığı ile ilgilidir. Örnek vermek gerekirse taşlı yollarda scooter kullanımı veya bozuk yollarda scooter kullanımı lastik dişlerinin daha hızlı erimesine sebep olabilir. Bu durumun hesaplanan 10 yıllık veya 10 bin km’lik scooter dolgu lastik kullanım ömrünü azaltması tahmin edilebilen bir gerçektir. Ayrıca her taşıtta geçerli olan mümkün olduğu kadar az gaz ve fren kullanımı scooter lastiği yıpranma payını azaltarak kullanım ömrüne olumlu katkı sağlayacaktır. Tüm bu bahsettiklerimizi toparladığımızda özetle diyebiliriz ki şişme lastiklerin her sene ortalama olarak birkaç defa patlama ihtimali bulunmaktadır ya da hava kaçırma sebebiyle teknik servis ihtiyacı ortaya çıkabilir. Dolayısıyla bu ve benzeri masraf doğuracak olumsuzlukları yaşama ihtimalini sıfıra düşüren dolgu lastik kullanımı en akıllıca seçimdir.

Elektrikli Scooter Dolgu Lastik Değişimi

İyi bir elektrikli scooter servisi olabilmek için farklı uzmanlık alanlarına sahip olmak gerekir. Benzinli scooter teknik servis deneyimine sahip bir yer, sahip olduğu bilgi birikimiyle rahatlıkla elektrikli scooter dolgu lastik değişimi hizmeti verebilir. Fakat elektrikli scooter tamiri bu kadar ile sınırlı değildir. Buna ek olarak scooter’ın mekanik tarafla uyum içerisinde çalışan elektronik tarafı ve tamir sırasında içini açma-kapama işlemleri için uzmanlık gerektiren birçok önemli detayı bulunmaktadır. Her motorlu taşıt lastiğinde olduğu üzere lastiklerin iç ve dış tarafları ayrıca bağlama yönleri de vardır. Bu noktada montaj sırasında elektrikli scooter dolgu lastik bağlama yönü gibi ayrıntılara mutlaka dikkat edilmesi gerekmektedir. TEKNOWAY’de montaj öncesinde jant eğriliği gibi bir sorunun olup olmadığına bakıyor ve gerekiyorsa düzeltiyoruz. Ayrıca TEKNOWAY dolgu lastik takma ve her türlü scooter lastik değişimi işlemi sonrasında scooter dolgu lastik balans kontrolü yapıyoruz.

Yeterli teknik deneyime sahip olmayan servislerde yapılan yanlış müdahaleler bazı hasarlara neden olabilir. Scooter lastik değişimi sonrası çok ses çıkartıyor, scooter hızlanınca titremeye başlıyor, scooter’da menzil azaldı, lastik değişimi sonrası batarya daha az gidiyor, pili çabuk bitiyor gibi sorunlarla karşılaşma ihtimaliniz olabilir. Bunun önüne geçmek için elektrikli scooter lastikleri ve elektrikli scooter lastik değişimi işlemlerinde deneyimli ve teknik bilgi birikimine sahip bir teknik servise scooter’ınızı emanet etmelisiniz.  16 yıldır İstanbul Kadıköy scooter servisi olarak hizmet veren TEKNOWAY scooter lastik değişimi ve her türlü scooter onarımı konusunda müşterilerine her türlü danışmanlığı vermeye hazırdır. İstanbul dışındaki müşterilerimiz içinse ücretsiz kargo ile scooter lastik değişimi gibi ayrıcalıklı bir hizmeti tüm Türkiye’ye sağlamaktayız.

Elektrikli Scooter Lastik2

Dolgu Lastik Yakıt Tüketimi Nasıl?

Her araçta olduğu kullanıcıların önemsediği konulardan biri de yakıt tüketimidir. Dolgu lastik yakıt tüketimi de dolgu lastik tecrübesi olmayan kullanıcılar tarafından oldukça merak edilmektedir. Dolgu lastik daha mı fazla yakıt harcatır, dolgu lastik daha mı az yol yapar veya dolgu lastik motoru daha mı fazla zorlar şeklinde sorular teknik servisimize gelebiliyor.

Dolgu lastik yakıt tüketimi hakkındaki sorulara cevaben elektrikli scooter bataryasının motor aracılığı ile sağladığı gücü yakıttan gelen itici güce benzetebiliriz. Kullanıcıların yakıt tüketimi ile ilgili farklı deneyimleri veya bilgileri olabilir ama kesin olan bazı görüşlerden bahsedebiliriz. Dolgu lastikler daha mı fazla yakıt harcatır? Evet doğru ancak 55 kilometre olan menziliniz sadece 54’e veya 53’e düşebilir. Dolayısıyla diğer avantajlarının yanında bu kadar az olan güç harcama farkını sorun etmemek gerekir. Çünkü örneğin havası indiği fark edilmeyen veya sürüş sırasında havası inen bir şişme lastikle 50 km’lik bir menzili bile görme şansınız olmayabilir.

Dolgu lastik ağırlığı da olumsuz olarak nitelenen bazı özelliklerinden biridir. Bir mal ne kadar iyi olursa olsun mutlaka bir kötüleyeni çıkar. Oysaki TEKNOWAY dolgu lastik taktırma avantajlarını deneyimleyen her kullanıcı bu tip detayların ne kadar önemsiz olduğunun kısa sürede farkına varacaktır. Dolgu lastiğin daha ağır olduğu bir gerçek.  Ancak yazımızda bahsettiğimiz birçok dolgu lastik avantajıyla kıyaslandığında bunun küçük bir ayrıntı olduğunu anlayabilirsiniz. Şöyle düşünün dolgu lastik kullanıcıları hiçbir zaman lastiğe hava basmak veya lastik değişimi ile uğraşmak, ayrıca bunlara nakit ve vakit harcamak zorunda kalmaz.

En İyi Scooter Lastik Servisi

Günümüzde elektrikli scooter servisi olmak hem mekanik hem de elektronik konularında uzman olmayı gerektiren bir iştir. Bu teknik servis hem ürünlere hem de yedek parçalara hakim olmalı; ayrıca bu konular hakkında geniş bir bilgi seviyesine sahip olmalıdır. Lastik değişimi sonrasında scooter’ın verdiği tepkileri anlayabilecek kadar ürünlere hakim olmak bir diğer önemli konudur.

16 yıllık teknik servis tecrübesinin ışığıyla ürettiğimiz TEKNOWAY scooter lastiği bir lastikten beklediğiniz ne varsa karşılayacak özelliktedir. TEKNOWAY dolgu lastik takma işlemi sırasında, scooter’ınızın her şeyini inceleyerek tam bir bakımdan geçiriyor, en iyi sürüş özelliklerini kazanmış bir şekilde scooter’ınızı size teslim ediyoruz. İstanbul dışında yaşayan müşterilerimizin yeterli tecrübeye sahip olmayan teknik servislere gitmelerini istemeyiz. Müşterilerimizin boşa zaman ve para kaybına uğramamaları için ücretsiz çift taraflı kargo imkanı ile elektrikli scooter dolgu lastik takma hizmetini sunuyoruz. Lastik değişiminin yanı sıra elektrikli scooter tamiri ile ilgili tüm konular için 0 (537) 958 02 02 no’lu teknik servis çağrı merkezi numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş


Merhaba!

Bir sorunuz mu var?

Lütfen bu düğmeyi kullanın

Bizimle iletişime geçin!