Frugal Elektrikli Scooter Dolgu Tekerlek Lastik 8.5 İnç

Frugal elektrikli scooter dolgu tekerlek lastik 8.5 inç

Frugal Elektrikli Scooter Dolgu Tekerlek Lastik 8.5 İnç

Frugal Elektrikli Scooter Dolgu Tekerlek Lastik 8.5 İnç

Frugal elektrikli scooter’lar estetik tasarımı, teknik özellikleri ve kalitesiyle öne çıkan markalardan biridir. Marka farklı talepleri karşılayan modelleri ile hedef kitlesini oldukça geniş tutabilmektedir.  Frugal elektrikli scooter’lar son teknoloji cihazlar da olsalar birçok elektrikli scooter modellerinde olduğu gibi yüksek maliyetler nedeniyle dolgu tekerlekler ile satışa sunulmazlar.

Dayanıklı olmaları ve hiçbir zaman patlamamalarıyla sürüş güvenliği sağlayan elektrikli scooter dolgu lastikler bakım ihtiyacı duymazlar. Teknik servisimize Frugal elektrikli scooter dolgu tekerlek lastik 8.5 inç talebiyle gelen müşterilerimize TEKNOWAY TW 85 scooter dolgu tekerlekleri öneriyoruz. Bu yazımızda TW 85 dolgu tekerleklerin avantajları, dolgu tekerleklerin scooter’a zararı var mı, dolgu tekerlek nerede taktırılır, en ucuz dolgu tekerlek nerede satılır gibi birçok soruların yanıtlarını veriyoruz.

Dolgu Lastik Nedir?

Dolgu lastik kavramının en kolay tanımı halk arasında da adlandırıldığı üzere patlamaz lastiktir.  Elektrikli scooter’larda dolgu lastik konusu yeni olsa da dolgu lastik kavramı daha eskiye dayanır ve kullanım alanı geniştir. Örneğin uzun ömürlü dolgu lastikler, ağır endüstri ortamında sıklıkla kullanılmaktadır.

Gündelik hayatta ise dolgu lastikleri bazı bisikletlerde, alışveriş arabalarında, kaykaylarda, çocuk scooter’larında ve buna benzer bazı aletlerde görebiliyoruz. Mevcut fabrika çıkışlı elektrikli scooter’larda kullanılan şişme tekerleklerin kolay patlaması ve fazla bakım gerektirmesi dolgu tekerleklerin tercih edilmeye başlamasını sağlamıştır. Lastikler scooter’ın güvenli kullanılmasında önemli role sahiptir. Bu yüzden de şişme lastiklerdeki hava basıncı her sürüş öncesinde kontrol edilmelidir. Aksi takdirde jant ezmesi nedeniyle scooter’ın iç lastiği yırtıldı veya scooter’ın lastiği delindi, scooter şambreli yama yaptırma, dış lastik tamiri gibi sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir.

Kullanıcıların merak ettiği konulardan biri de elektrikli scooter’a iki kişi binebilir mi hakkındadır. Normal şartlarda scooter’a iki kişi binmek, zorunlu olmadığı sürece tavsiye edilmemektedir. Scooter’a iki kişi binmek ancak kısa süreli ve düz yollarda kabul edilebilir. Çünkü şişme lastik havası iyi gibi görünse de, iki kişinin ağırlığı yüzünden kasisli ya da engebeli yollarda basıncın yükselmesi patlama riskini artırır.

TW 85 Scooter Lastik Tamiri Fiyatları

Elektrikli scooter dolgu lastikleri hakkında yapılan araştırmalarda olumsuz bir yorumla neredeyse hiç karşılaşmazsınız. TEKNOWAY olarak TW 85 dolgu lastikleri elektrikli scooter teknik servisi deneyimizle ve müşteri geri bildirimleriyle ortaya çıkardık. Kullanılan malzemenin kalitesi çoğunlukla dolgu lastik fiyatlarını şişme lastiklerden daha yukarıda tutmaktadır. Ancak tamir ve bakım masrafları olmayan TW 85 lastikler uzun vadede fiyatlarının karşılığını fazlasıyla çıkarırlar. Böylece scooter kullanıcıları için hem vakit hem hem nakit tasarrufu sağlanmış olur.

Dolgu lastiklerin içinde hava olmadığı için sert olduğu düşünülebilir. Ancak TW 85 elektrikli scooter dolgu lastik bilinen eski dolgu lastikler gibi sert değildir. TW 85 dolgu lastik hamuru olması gerektiği kadar oranda sert üretilir. Bu şekilde özellikle bozuk yollarda ve kasislerde sürüş rahatlığı olarak şişme tekerleklerden farkı olmaz.

TW 85 Frugal elektrikli scooter’ınız için en uygun olanlar dolgu lastikledir. Kısa zamanda amorti edebileceğiniz fiyat farkının sizi olumsuz yönde etkilemesine izin vermeyin. TW 85 dolgu lastik taktırdığınızda şişme lastiklerde karşılaşabileceğiniz patlama, delinme veya yırtılma ihtimallerini ortadan kaldırmış olursunuz. Buna ek olarak TW 85 dolgu lastiklerle sürüş sırasında tekerleğin havası indi veya scooter’ı kullanırken lastik patladı gibi olumsuz durumlarla karşılaşmayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Frugal Elektrikli Scooter Dolgu Tekerlek Lastik 8.5 InçTW 85 Dolgu Scooter Lastiği Kullanım Ömrü

Dolgu lastiklerin en önemli avantajı olarak uzun ömürlülükleri vurgulanmaktadır. Dolgu tekerlek kullanım ömrü ne kadar sorusunun yanıtı ticaret odaları tarafından belirlenen yaklaşık 10 yıldır. TW 85 dolgu scooter lastikler kaç kilometre gider derseniz buna da 10 yılın karşılığı olarak yaklaşık 10 bin kilometre diyebiliriz.

TW 85 dolgu lastiklerde hava olmadığı için hava kaçırma sorunu yaşamazsınız. Ayrıca bozuk yollarda veya yağışlı havalarda şişme lastiklere göre çok daha iyi bir yol tutuşu sergiler. Şişme lastiklerde hava basıncı düştüğünde lastiklerin yuvarlanma direnci yükselir. Bu da scooter’ın daha fazla batarya harcamasına yol açar. TW 85 scooter dolgu lastiklerde bu tarza sorunlarla karşılaşmazsınız.

Dolgu lastiklerin kullanım ömrü her üründe de olduğu gibi biraz da kullanıcıyla ilgilidir. Örneğin her gün bozuk yollarda scooter kullanmanız durumunda bu lastik dişlerinin daha hızlı erimesine yol açar. Bu durumda tanımlanan 10 yıllık veya 10 bin km’lik scooter dolgu lastik ömrü azalış gösterir.

Ayrıca elektrikli scooter’larda da her taşıtta olduğu gibi en az gaz ve en az fren yapılması en az lastik yıpranması avantajını sağlar. Bunlara ek olarak şişme lastiklerin her sene birkaç kez patlama olasılığını ve hava kaçırma sebebiyle servis ihtiyacını unutmayalım. Bu yüzden Frugal elektrikli scooter sahibi olduktan sonra en kısa zaman içerisinde teknik servisimizi ziyaret ederek TW 85 dolgu lastik taktırmak size birçok açıdan kazanç sağlar.

TW 85 Scooter Dolgu Lastik Değişimi

Elektrikli scooter dolgu lastik değişimi mutlaka alanında uzman teknik serviste yapılması gereken bir işlemdir. Elektrikli scooter servisi olabilmek ise birkaç farklı alanda uzman olmayı gerekir. Scooter servisi olarak hizmet veren bir teknik servis, yakıtlı scooter’lardan olan tecrübesiyle TW 85 dolgu lastik takabilir. Ancak elektrikli scooter’ların mekanik tarafla uyum içerisinde çalışan elektronik tarafına da hakim olmak gerekir. Ayrıca elektrikli scooter’ı açma-kapama sırasında uzmanlık gerektiren bazı detaylar bulunur.

Elektrikli scooter dolgu lastik değişimi işlemi de genel olarak motorlu taşıtlara benzer. Lastiklerin iç ve dış taraflarını bağlama yönlerine dikkat ederek TW 85 dolgu lastik montajının yapılması gerekir. Ayrıca TEKNOWAY’de montaj öncesinde jant eğriliği gibi sorunların olup olmadığına mutlaka bakıyoruz. Ardından gerçekleştirdiğimiz dolgu takma işleminden sonra scooter dolgu lastik balans kontrolü yapıyoruz

Birçok kullanıcı lastik değişimi ardından teknik servisten çıkan cihazlarında scooter lastik değişimi sonrası çok ses çıkartıyor, scooter hızlanınca titremeye başlıyor, scooter’da menzil azaldı, lastik değişimi sonrası batarya daha az gidiyor, pili çabuk bitiyor gibi sorunlar yaşayabiliyor. Bu gibi olumsuzluklar scooter lastik değişiminin ne kadar önemli olduğunu bize hatırlatır. Dolayısıyla scooter dolgu lastik değişimi veya lastikle ilgili her konu teknik servis açısından uzmanlık ve tecrübe gerektirir. 16 yıllık tecrübeye sahip İstanbul Kadıköy’deki TEKNOWAY olarak İstanbul dışında bulunan ve servisimize gelemeyen müşterilerimize ücretsiz kargo avantajını sunuyoruz.
Frugal Elektrikli Scooter Dolgu Tekerlek Lastik 8.5 Inç

TW 85 Dolgu Tekerlek Yakıt Tüketimi

Özellikle dolgu tekerleğe geçmeyi düşünen kullanıcılar tarafından dolgu tekerlek yakıt tüketimi merak edilen bir konudur. Dolgu tekerlek daha mı fazla yakıt harcatır, dolgu tekerlek ne kadar yol yapar veya dolgu tekerlek motoru daha mı fazla zorlar şeklinde sorular teknik servisimize gelebiliyor. Elektrikli scooter’ın bataryasının motor aracılığı ile sağladığı gücü yakıttan gelen itici güce benzetebiliriz. Bu konuda farklı görüşler vardır ancak kesin olan görüşlerle söze başlamak bu konudaki düşüncelerin daha da belirginleşmesini sağlayacaktır.

Dolgu tekerleklerde yakıt tüketimi daha mı fazla olur sorusu akılları kurcalayabilir. Frugal elektrikli scooter’ınız tek bir şarjla 55 kilometre menzil yapabiliyorsa bu 54’e veya 53’e düşebilir. Ancak bu düşüşün nedeni daha fazla güç harcama yüzünden değildir. Diğer taraftan havasına dikkat edilmeyen veya sürüş sırasında havası inen bir şişme lastikle 50 km’lik bir menzili bile göremeyebilirsiniz. Dolgu tekerleklerde böyle bir olumsuzluğu yaşama ihtimaliniz yoktur.

Bunların yanında dolgu tekerlek ağırlığından olumsuz bir özellik olarak bahsedilebilir. Ancak Frugal scooter’ınıza dolgu tekerlek taktırıp avantajlarını gördükten sonra aslında bu iddiaların yersiz olduğunu anlayabilirsiniz. Netice olarak dolgu tekerlek biraz daha ağırdır ancak sağladığı faydalara şahit olduğunuzda buna değeceğini göreceksiniz. Örneğin TW 85 dolgu tekerlek kullananlar hava basma ihtiyacı olmadıkları için akaryakıt istasyonu aramak durumunda kalmazlar. Aynı zamanda şişme tekerleklerdeki gibi tekerlek tamiri için ekstra zaman ve para harcamazlar.

En İyi Scooter Servisi Tavsiyesi

Makalemizin daha önceki bölümünde de bahsettiğimiz gibi elektrikli scooter servisi, hem mekaniği, hem elektroniği bilmeyi gerektiren bir iş koludur. Buna ek olarak ürünleri tanımak ve detaylarını iyi bilmek şarttır. Örnek vermek gerekirse yeni bir lastik değişimi sonrasında scooter’ın verdiği tepkileri anlayabilecek kadar ürünlere hakim olmak gerekir.

16 yıllık teknik servis deneyime sahip scooter servisi TEKNOWAY’de sadece dolgu lastik takma hizmetini kapsamlı bir şekilde gerçekleştirmiyoruz. Frugal elektrikli scooter’ınızı gerçek bir bakımdan geçirerek en iyi sürüş özelliklerini kazanması için gerekli tüm bakımları yapıyoruz. İstanbul dışında yaşayan müşterilerimize tecrübesi yeterli olmayan yerlerde yanlış işlemlere para harcamamaları için Türkiye’de ilk kez ücretsiz çift yön kargo ile elektrikli scooter dolgu tekerlek takma hizmetini sunuyoruz. Sadece tekerlek değişimi için değil elektrikli scooter tamiri ile ilgili tüm konular için 0 (537) 958 02 02 no’lu teknik servis çağrı merkezi numaramızdan bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

 

Bu gönderiyi paylaş


Merhaba!

Bir sorunuz mu var?

Lütfen bu düğmeyi kullanın

Bizimle iletişime geçin!