Garantili Scooter Lastiği

İstanbul elektrikli scooter tamiri servisi

Garantili Scooter Lastiği

Garantili Scooter Lastiği

Her tüketici için satın aldığı özellikle elektronik ve benzeri ürünlerde garanti olup olmadığı önemlidir. Scooter kullanıcıları da satın aldıkları scooter lastikleri garanti kapsamında mı bilmek isterler. Teknik servisimizde elektrikli scooter’da lastik patlaması garanti kapsamında mı, scooter’larda lastik garantiye girer mi, tekerlekler garanti dışında mı gibi sorular la oldukça sık karşılaşmaktayız. TEKNOWAY scooter lastikleri üretildikleri özel hamur ve materyaller sayesinde garantili scooter lastiği özelliğine sahiptir. Lastiklerimizin dolgu tekerlek kategorisinde olmaları TEKNOWAY scooter lastiği kullanıcılarının scooter lastik aşınması, scooter lastik patlaması gibi hasarlarla karşılaşma olasılığını en aza düşürmektedir.

Çok düşük bir ihtimal dahilinde bile olsa TEKNOWAY scooter lastiği ile ilgili karşılaştığınız sorun eğer lastikten kaynaklanan fabrikasyon bir hata yüzünden ise garanti kapsamına girer. Bu olumsuz durumun ve müşteri mağduriyetinin telafisi için lastik değişimi sağlanarak sorun çözüme kavuşturulur. İstanbul dışındaki müşterilerimize ücretsiz kargo avantajıyla scooter lastik tamiri ve tekerlek değişimi hizmeti de sunmaktayız.

TEKNOWAY Scooter Dolgu Lastik

Dolgu lastik aslında çoğu insanın çocuk bisikletlerinden, patenlerden ve kaykaylardan bilebileceği dayanıklı ve patlamayan bir lastik çeşididir. Bu özelliğiyle de halk arasında patlamaz lastik de denir. Fakat dolma lastik tabirini de kullananlar vardır ki bu doğru değildir. Dolgu lastiklerde standart scooter lastiklerden farklı olarak içlerinde hava ile şişirilen bir yer olmaz ve tamamen lastik malzemeden yapılır.

Günümüzde iki tekerli taşıtlarda çoğunlukla şişme denilen şambrelli lastikler bulunmaktadır. Daha üst seviye araçlarda ise otomobillerdeki gibi tubeless yani radyal telli tüpsüz lastikler görülebilmektedir. Dolgu lastikler ise patlamama ve hava basma ihtiyacı olmama gibi avantajlarıyla günümüzün en popüler araçlarından biri sayılan elektrikli scooter’lar için en ideal lastikler olarak kısa sürede kullanıcıların beğenisini kazanmıştır. Elektrikli scooter’lar fabrika çıkışı olarak standart şişme lastikle gelmektedir. Dolayısıyla vakit kaybetmeden dolgu lastik değişimi alınabilecek en akıllıca kararlardan biridir. TEKNOWAY scooter dolgu lastik tercih etmeye başlayan kullanıcılar scooter’ın lastiği patladı, scooter’ın lastiği kendi kendine iniyor, scooter’ın lastiği şişmiyor, scooter’ın lastiği ses yapıyor gibi sorunlarla karşılaşmayacaktır.

TEKNOWAY Scooter Dolgu Lastik Garantisi

Scooter’ı alır almaz dolgu lastik taktırmak garantiyi bozar mı veya scooter lastikleri garanti kapsamında mı diye merak eden kullanıcılarımıza en başından lastiklerin eğer fabrikasyon bir sorun yoksa lastiklerin garanti dışı sayıldığını söyleyelim. Daha açık belirtmek gerekirse scooter’da lastik patladı, parçalandı, kesildi, yırtıldı, yarıldı, delindi gibi sorunlar hiçbir şekilde garanti kapsamına girmezler. Bunun nedeni bu tarz hasarların ancak sürüş sırasında ortaya çıkan kullanıcı kaynaklı veya yol şartları yüzünden ortaya çıkan sorunlardır. Kullanıcılar ilk başta yeni satın aldıkları elektrikli scooter’a dolgu tekerlek taktırma işlemine hemen sıcak bakmayabiliyorlar. Fakat bir zaman sonra şişme lastiklerin kısa sürede yıpranması veya scooter lastik patladı gibi sorunlarla sık sık karşılaşınca çareyi dolgu lastikte buluyorlar.

TEKNOWAY scooter dolgu lastiklerde patlama gibi bir sorun ile karşılaşılmamaktadır. Ayrıca yıpranma süresi olarak şişme lastiklerle kıyaslandığında çok daha dayanıklı olduğu bilinmektedir. TEKNOWAY scooter dolgu lastik kullanım ömrü normal şartlarda 10 yıl veya 10 bin km olarak ifade edilmektedir ancak tabii kullanıma göre bu süre değişebilecektir.
Garantili Scooter Lastiği

Dolgu Lastik Nasıl Takılır?

Scooter dolgu lastik değişimi işlemi teknik bilgi ve tecrübe isteyen bir iştir. Bu yüzden teknik servis ortamında scooter lastiği tamirinde uzman teknisyenler tarafından yapılması gerekir. Tıpkı otomobilimiz veya motosikletimiz ile ilgili bir sorun ile karşılaştığımızda teknik servise gidiyorsak scooter dolgu lastik takma işini de bu konuda uzman kişilere bırakmak gerekiyor. Scooter lastik seçimi ve scooter lastik montajı hayati tehlike oluşturabilecek kadar ciddi bir konudur. Her scooter’da bu işlemlerin farklı olabileceğinin de farkında olunması gerekir.

16 yıllık tecrübesi ile hizmet veren scooter servisimizde TEKNOWAY dolgu lastik değişimi ile ilgili tüm kolaylıkları sağlayacağımıza emin olabilirsiniz. Dolgu lastik nasıl takılır aşamasına gelmeden önce scooter’a uygun dolgu lastik seçimi nasıl yapılır diye sormak gereklidir. Servis merkezimizde scooter’a uygun dolgu lastik seçimi yaparken dikkaet edilmesi gereken konuları teknisyen arkadaşımızla konuşarak uygun dolgu lastik nasıl seçilir konusunda ortak hareket edebilirsiniz. Kilonuz, scooter’ı ne için kullandığınız, scooter’ın marka-modeli ve tercih ettiğiniz yolların yapısına göre tercih edilebilecek farklı dolgu lastik modelleri vardır.

TEKNOWAY Scooter Lastiği Tamiri

Teknik servisimize scooter kullanıcıları tarafından sıkça gelen sorulardan biri dolgu lastik tamiri hakkındadır. Daha önce de bahsettiğimiz gibi dolgu lastikler patlamaz lastik olarak bilinir. Bu sebeple de dolgu lastiklerde normal şartlarda tamir ihtiyacı duyacak bir hasar olmaz. Örnek vermek gerekirse sürüş sırasında tekerleğe çivi girse de sürüşünüzü etkilemeyeceği için herhangi bir kaza riski olmaz. Scooter durduğunda yardımcı bir alet ile çiviyi girdiği yerden çıkarabilirsiniz. TEKNOWAY dolgu lastiklerde şişme lastiklerde olduğu gibi çivi batması gibi sorunlarda scooter lastik tamiri gerekmez. Dolgu lastiğin malzemesi çivinin girdiği yeri tekrardan kapatacağı için deliği bulmanız bile çok güç olacaktır. Ayrıca şişme lastiklerde iç lastik değişimi, yama ücreti, servis işçilik ücreti gibi masraflar da olabilir. Bu sebeple en baştan TEKNOWAY dolgu lastiği tercih etmek en karlı seçim olmaktadır.

Dolgu lastiklerin tamir gerektirmediği doğru ancak otomobil lastiklerinde olduğu gibi zararlı maddelerle temas etmekten korumak gerekir. Aşındırıcı özellikteki kimyasal maddeler lastik paterninde bozulmalara yol açabilir ve bu da özellikle ıslak zeminlerde dönülen virajlarda kayma gibi sorunlara zemin hazırlayabilir. Bir diğer genel kural da güneş ışığına maruz kalmak ile ilgili. Lastiklerin doğrudan güneş ışığı almaları hiçbir şekilde tavsiye edilmemektedir. Güneş ışığı scooter lastiğe zarar verir mi diye sorabilirsiniz. Bu konuyla ilgili direkt gelen güneş ışığının lastik hamurunu vaktinden önce kurutup çatlamasına sebep olduğunu söyleyebiliriz. Bu durum da lastiğin ömrünü kısaltmaktadır.

Garantili Scooter Lastiği

TEKNOWAY Dolgu Lastik Yakıt Tüketimi

Scooter kullanıcıları tarafından dolgu lastik yakıt tüketimi en merak edilen konuların başında gelmektedir. Henüz hiç dolgu lastik tecrübesi olmayan kullanıcılardan dolgu lastik daha mı fazla yakıt harcatır, dolgu lastik daha mı az yol yapar veya dolgu lastik motoru daha mı fazla zorlar şeklinde sorular çokça gelebiliyor. Elektrikli scooter’ın bataryasının motor aracılığı ile sağladığı gücü de yakıttan gelen itici güce benzetebiliriz. Bu konuda farklı görüşler vardır ancak kesin olarak görüşlerle söze başlamak bu konudaki düşüncelerin daha da belirginleşmesini sağlayacaktır. Dolgu lastikler daha fazla yakıt harcar mı sorusunun cevabı evettir. Ancak aradaki fark, tek şarj ile 55 kilometre menziliniz varken bu sadece 54’e veya 53’e düşecektir. Dolayısıyla bu kadar az bir farkın sorun edilmesine gerek yoktur. Diğer taraftan havasına dikkat edilmeyen veya sürüş sırasında havası inen bir şişme lastikle 50 km’lik bir menzili bile görememe durumu olabilir ki bu daha büyük bir olumsuzluktur.

Dolgu lastik dezavantajı olarak da genellikle dolgu lastik ağırlığından bahsedilebilir fakat scooter’a TEKNOWAY scooter lastiği taktırma avantajlarını yaşayan kullanıcılar için bu ayrıntı gerçekten önemsizdir. Üstelik TEKNOWAY dolgu lastik kullanıcıları hiçbir zaman hava basmak için akaryakıt istasyonu aramak zorunda kalmazlar. Ayrıca bunun için ekstra vakit ve nakit de harcamazlar.

 

Bu gönderiyi paylaş


Merhaba!

Bir sorunuz mu var?

Lütfen bu düğmeyi kullanın

Bizimle iletişime geçin!