iPhone 11 Batarya Değişimi

iphone-batarya değişimi

iPhone 11 Batarya Değişimi

iPhone 11 Batarya Değişimi

iPhone 11 batarya kullanım süresi telefonu ilk aldığınız dönem itibariyle kullanım yoğunluğuna bağlı olarak zaman içerisinde azalır. Örneğin ilk zamanlar yoğun kullanımda bile en az 1 tam günü geçirebildiğiniz telefonunuzu, batarya doldurulma sayısının artmasıyla, kullandığınız saat süresi azalmaya başlayacaktır.

Kadıköy telefon teknik servis noktasında güçlü bir lokasyona sahip TEKNOWAY’de ücretsiz arıza tespiti sonrasında pil değişimi işlemleri 1 saat gibi kısa bir zaman içerisinde tamamlanmaktadır. Böylece cep telefonunuzdan uzun süre ayrı kalmaz, günlük hayatınızda veya işlerinizde herhangi bir aksama yaşamazsınız. iPhone 11 batarya değişimi bu yazımızın konusu.

iPhone Pil Sağlığı Kaç Olunca Garantiye Girer?

İlk zamanlar yoğun kullanımda bile en az 1 tam günü geçirebildiğiniz iPhone’nuzu, batarya doldurulma sayısının artmasıyla, kullandığınız saat süresi azalmaya başlayacaktır.

Apple tarafından iPhone bataryalar 500 tam şarj döngüsü boyunca orijinal kapasitesinin yüzde 80’ine kadarını koruyacak şekilde tasarlanmıştır. Buna göre 2 yıllık garanti, arızalı bir pil için servis işlemlerini de kapsamaktadır. Garanti süreniz dolduğunda veya garanti kapsamı dışındaki durumlarda Apple tarafından pil servis hizmeti verilmektedir. Hizmetin fiyatı ve şartları değişiklik gösterebilmektedir.

iPhone Pil Yüzde Kaça Düşerse Değiştirilmeli?

Apple’a göre, iPhone pilini değiştirmek için dikkat edilmesi gereken kritik sınır pil ömrünün yüzde 85 altına düşmesidir. Yüzde 85’in altında ömrü kalan bir iPhone pili, kullanıcısına sıkıntı çıkartabilir.

iPhone telefonlarda Pil Sağlığı kısmındaki yüzde, yüzde 80 altına düştüğünde servis uyarısı vermektedir. iPhone bataryası az gidiyorsa bunun bazı nedenleri vardır.

Batarya Değişimi Ne Zaman Yapılmalıdır?

Teknolojinin önlenemez gelişimiyle günümüzdeki akıllı telefonların batarya ömrü gayet tatmin edicidir. Fakat her akıllı telefonun bataryasında olduğu gibi iPhone  batarya kullanım süresi telefonu ilk aldığımız dönem itibariyle kullanım yoğunluğuna bağlı olarak zaman içerisinde azalacaktır. Örnek vermek gerekirse ilk zamanlar yoğun kullanımda bile en az 1 tam günü geçirebildiğiniz telefonunuzu, batarya dolumu sayısının da artmasıyla, kullandığınız saat süresi azalmaya başlayacaktır. Peki batarya değişimi ne zaman yapılmalıdır derseniz, aşağıda sıraladığımız durumlar batarya değişiminin habercisi olmaktadır.

  • Batarya aniden tükeniyor veya doluyorsa
  • Batarya şişmesi mevcutsa
  • Şarj oluyor gibi gözükse de şarj olmuyorsa
  • Yüzde 100 dolu gözükmesine rağmen telefon aniden kapanıyor veya belli bir yüzdeye ulaştığı zaman bataryanın tamamen dolduğunu gösterip şarj olmayı durdurabiliyorsa,
  • Konuşurken, herhangi bir uygulama kullanırken veya oyun oynarken cihaz birden kapanıyor ise, bataryanızın değişim zamanı gelmiştir.

Bataryalar, telefonların gücünü aldığı parçalardır. Bataryaların birçok teknik parçada olduğu gibi ya bakımının yapılması ya da bakım yeterli değilse değişimi şarttır. iPhone X batarya değişimi öncesinde cihazın bataryasının ölçümü yapılmakta ve yapılması gereken işlemle ilgili size bilgi verilmektedir.

iPhone batarya değişimi için cihazınızı TEKNOWAY’e iki farklı şekilde ulaştırma imkanınız bulunmaktadır. İstanbul Kadıköy ilçesindeki merkezimize cihazınızı dilerseniz kendiniz getirebilir ya da yine İstanbul dahil Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo imkanıyla bize ulaştırabilirsiniz. Bu işlem için Yurtiçi Kargo 1023788446 sözleşme numaramızı kullanmanız yeterli.

 

Iohone 11 Batarya Değişimi

iPhone Pil Değişimi Nedenleri

iPhone pil değişimine sebep olan durumlardan biri pilin şişmesidir. Telefonun çok fazla ısınması veya kullanım kaynaklı hatalar pilin şişmesine sebep olabilmektedir. Pil şişmesi, pilin normal ömründen çok daha kısa sürede tükenmesine yol açmaktadır.

Diğer taraftan batarya şişmesinin anakarta ve ekrana baskı yapması sonucunda çok büyük hasarlara sebep olma ihtimali de vardır. Profesyonel bir Apple uzmanı, cihazı açıp test ederek iPhone batarya şişmesinin tespitini yapabilir. Batarya şişmesi kasada tümsek oluşturarak ve hatta ekranın kasadan ayrılmasına yol açarak cihazın dış görüntüsünü deforme edebilecek kadar ciddi bir sorundur.

Diğer bir batarya değişimi nedenlerinden olan orijinal olmayan şarj aletlerini kullanmak bataryanın ömrünü kısaltan hatalı davranışlardan biridir. Apple telefonların şarj aletlerinin kendilerine özgü teknolojileri ve amper değerleri vardır. Bu yüzden orijinal olmayan şarj aletleri ve araba şarj aletlerini kullanmak iPhone telefonlarda pil ömrünü kısaltan yanlış davranışlar arasındadır.

Bazı kullanıcı hataları da iPhone batarya değişimine yol açabilmektedir. Bunların birçoğu da neredeyse herkes tarafından bilinse de zaman zaman yapılmak durumunda kalınan hatalardır. Pil ömrünü kısaltan ve bununla birlikte şarjın çabuk bitmesine sebep olan hatalar arasında telefonun pili tam bitmeden şarj edilmesi, cihazın şarjda uzun süre bırakılması, pil yüzde 100 olmada telefonun şarjdan çıkarılması yer almaktadır.

iPhone pilini en fazla bitiren nedenler arasında yaygın olarak yazılım güncellemelerinin görüldüğünü de söyleyebiliriz. Kısa bir zaman önce yazılım güncellemesi yaptıysanız iPhone pili çabuk bitiyor sorunu yaşamanız muhtemeldir. Pil çabuk biten kullanıcıların kurtarıcıları mobil şarj cihazlarıyla yaşamaya başlamadan veya iPhone pil yenileme düşüncesine kapılmadan önce iOS 13 ve önceki versiyonlarında pil ömrünü uzatmanın yollarını uzatma şansınız olabilir.

Iphone 11 Batarya Değişimi

iPhone 11 Pil Değişimi

Akıllı telefon pillerinin ortalama ömrü 2,5 yıl olarak belirtilmektedir. Bu süre kullanım yoğunluğuyla paralel olarak pilin dolum sayısına göre değişebilmektedir. Çoğu telefonun bataryası bu süre sonunda yüzde 40 seviyelerine iner. Gücü zayıflayan bir pil, telefonun genel performansını çok fazla etkilemese de yıllanmış ve zayıflayan pil yeteri kadar güçlü olmadığı için telefonun sistemi genel olarak yavaş çalışabilir. Ayrıca çok eskiyen ve ömrünü tamamlayan bir pil telefonun artık açılmamasına yol açar.

TEKNOWAY’de AAA kalite pil değişimi yapılan iPhone cihazınız tekrar orijinal performansına ve pil ömrüne kavuşur. Batarya değişimi süresinden endişe etmenize gerek yoktur. Oldukça kolay olan iPhone pil değişimi TEKNOWAY’de en fazla 1 saat sürmektedir.

iPhone pil değişimi için teknik servisimize konum veya zamansızlık sebebiyle ulaşamıyorsanız İstanbul dahil Türkiye’nin her yerinden ücretsiz çift yönlü kargo imkanıyla telefonunuzu TEKNOWAY’e gönderebilirsiniz.

iPhone pil değişimi ardından cihaz her zaman olduğu gibi orijinal performansında çalışmaya devam eder. TEKNOWAY’de kullandığımız AAA kalite bataryalar batarya patlaması, erimesi veya kolay arızalanması gibi problemlerle karşılaşma riskini en aza indirmektedir.

iPhone 11 Batarya Değişimi Fiyatı

Apple’ın aldığı yeni kararlar gereği artık Apple dışındaki mağazalarda yapılan tüm tamirler, garantiyi bozmaktadır. Kullanıcılar üçüncü partilerdeki tamirlerin garantiyi bozduklarını bilmelerine rağmen uygun fiyatlı ekran ve batarya değişimi arayışına girerler. Bu hususta genellikle tercih edilen TEKNOWAY gibi işinde deneyimli ve uzman olan güvenilir teknik servislerdir. Aynı hizmeti daha düşük fiyata almak isteyen sahip iPhone sahipleri, TEKNOWAY gibi uygun fiyatlı iPhone onarımları yapan servislerde batarya değişimi yaptırmaktadırlar.

Bu gönderiyi paylaş


Merhaba!

Bir sorunuz mu var?

Lütfen bu düğmeyi kullanın

Bizimle iletişime geçin!