iPhone 11 Dokunmatik Sorunu Çözümü

iPhone 11'in Arka Tasarımı Cam mı?

iPhone 11 Dokunmatik Sorunu Çözümü

iPhone 11 Dokunmatik Sorunu Çözümü

2020’ye yaklaşırken piyasaya çıkan iPhone 11, iPhone X serisinden sonra gelecek model isimlerinde belirleyici oldu diyebiliriz. Çünkü iPhone 10 yerine iPhone X kullanan ve modellerini iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR şeklinde devam ettiren Apple’ın farklı bir şekilde ilerlemesi de beklenebilirdi. iPhone 11’i takiben iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Max modelleri geldi. Hatta iPhone 11 Pro, Apple’ın Pro takısını verdiği ilk model oldu.

Toza ve suya karşı dayanıklı yapıya sahip iPhone 11 ekran özellikleri olarak incelediğimizde 6.1 inç büyüklüğündeki Liquid Retina ekranın,  (HD+) 828×1792 çözünürlük ve 326 PPI yoğunluk sunduğunu görüyoruz. Ekranın görüntü oranı ise 19.5:9.

Akıllı telefonlar birden fazla katmana sahip kompleks ekran yapılarına sahiptirler. En üst tarafta bir koruyucu cam ve onun altında dokunmatik vuruşları algılayan katman bulunmaktadır. Bu katmanın altında da görüntünün oluşturulmasını sağlayan LCD gelmektedir. iPhone dokunmatik basmıyor sorunu için TEKNOWAY’e ulaşan cihazınıza uzman Apple ekibimiz tarafından arıza tespit yapılarak hasarlı parça belirlenir ve buna uygun onarım gerçekleştirilir. Yazımızda hasar türlerine göre iPhone 11 dokunmatik sorunu çözümü işlemlerini ele alıyoruz.

iPhone Basmıyor Sorunu Nasıl Giderilir?

iPhone ekran basmaması genellikle donanımsal kaynaklı bir arızadır. Bu arıza türünde ekran ile koruyucu cam arasında yer alan ve dokunmatik panelinin değişmesi gerekir. Fakat dokunmatik paneli çıkarmak oldukça riskli ve zor olduğundan doğrudan ekran değişimi yapılması tercih edilir.

Diğer bir seçenek ise ön camın kırık olduğu durumlarda dokunmatik yer yer çalışamayabiliyor. Ekranınızın çalışmasında aksamalar meydana geliyorsa iPhone ön cam değişimi yaptırmanız yeterlidir.

Bir başka iPhone dokunmatik basmıyor nedeni de dokunmatik entegreleri ile ilgildir.  iPhone cihazlarda dokunmatik alanın çalışması için anakart üzerindeki entegreler bulunmaktadır. Bu entegrelerde meydana gelen yanma, yerinden çıkma veya çatlama gibi hasarlar dokunmatik alanın çalışmasını engelleyebilir.

iPhone dokunmatik alanının bir kısmı çalışmıyor veya cihazınız herhangi bir darbeye maruz kalmadığı halde dokunmatik çalışmıyorsa iPhone dokunmatik entegresi sorunuyla karşı karşıyasınız demektir. Sorunun çözümü iPhone dokunmatik entegresi değişimidir.

iPhone 11 Ön Cam Değişimi

iPhone 11 ön cam değişimi nasıl anlaşılır sorununun cevabı olarak, ekranınızda bir hasar meydana geldiğinde ilk kontrol etmeniz gereken ekranın dokunmatiğinin çalışıp çalışmadığıdır. Çalışıyorsa ön cam zarar görmüş ama iç ekranınız sağlamdır. Ekran kırıldığında görüntü bozuk olabilir ve dokunma çalışmayabilir. Çünkü iç ekran kırılmıştır veya dokunma paneli hasar almıştır.

iPhone ekranınızın dokunmatik veya diğer işlevlerinde bir sorun yoksa sadece ekran kırığı, ekran çatlağı veya ekran çiziği varsa ön cam değişimi ekran onarımı için yeterli olacaktır. İç ekranınız sağlamken komple ekran değişimi yaptırmak zorunda değilsiniz. TEKNOWAY gibi özel iPhone servislerinde ön cam değişimi önce ön camın çıkartılması, ekran içindeki ve cihazdaki toz ve kirin arındırılması, sonrasında da yeni ön cam taktırma şeklinde olmalıdır. Böylece iPhone ön cam onarımı en uygun maliyet ile gerçekleştirilir. Bu şekilde ekran değişimi ücreti olmadan daha ucuz bir fiyat karşınıza çıkar.

Akıllı telefon ekranlarının yapısı gereği iç ekran ve ön cam birbirine yapışık haldedir. Ekranın dış tarafındaki ön cam kırıldığında makineler yardımıyla ekrandan ayrılarak, yeni cam yine makineler yardımıyla iç ekrana yapıştırılmaktadır.

Ön cam değişimi için tercihinizi Apple servisleri yönünde kullanmak sizi birçok açıdan pişman edebilir. Öncelikle bazı prosedürler nedeniyle işleminizin hayata geçirilmesi daha fazla zaman alacaktır. Ayrıca Apple servisler, ön cam ile birlikte ekran değişimini zorunlu olarak yaparlar. Bu da gereksiz yere ekran değişimi fiyatını karşılamanız gerektiği sonucunu doğurur.

TEKNOWAY’de iPhone’ları sadece ön cam değişimi işlemi ile onarabiliyoruz. Ayrıca iPhone telefonunuzun cam değişimini cam değişimi için özel olarak geliştirilen Buz Makinesi profesyonel ekipmanlarla orijinal yedek parçalar kullanarak gerçekleştiriyoruz.

iPhone 11 Ekran Değişimi

TEKNOWAY’de iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modellerinin orijinal ekran değişimi işlemlerini yapıyoruz. Diğer taraftan de 6.46 inç ekran büyüklüğüne sahip iPhone 11Pro Max ekran değişimi en yüksek fiyatlıdır. Serinin ana modeli olan iPhone 11 ekran değişimi 6.06 inç ve iPhone 11 Pro ekran değişimi ise 5.85 inç OLED ekran ile yapılmaktadır.

iPhone 11 dokunmatik ekran çalışmadığında ekran değişimi için orijinal ekranın yanı sıra orijinal kalitede yan sanayi ekran da düşünebilirsiniz. Ancak düşük kalite yan sanayi, çıkma ve ikinci el iPhone 11 ekranı tavsiye etmiyoruz. Uygun fiyatlı ekran tamiri için iPhone 11 GX OLED yani yan sanayi ekran değişimi yaptırabilirsiniz. Bu şekilde yapılan tamir çözümlerinde orijinal ile yan sanayi görüntü kalitesi arasındaki fark ayırt edilememektedir. Teknik servisimizde en düşük fiyatlı iPhone 11 GX OLED ekran değişimi ve orijinal iPhone 11 ekran değişimi işlemleri uzman Apple teknisyenleri tarafından aynı gün içerisinde yapılmaktadır.

Tüm iPhone 11 serisi ekran tamir işlemleri orijinal yedek parçalarla ve profesyonel ekipmanlarla yapılmaktadır. Servisimizde müşterilerimiz tamir süreçlerini izleyebilirler. Üstelik vaktiniz yoksa acil ekran değişimi hizmetimiz ile tamir işlemi 15 dakika ila 1 saat gibi çok kısa bir sürede tamamlamaktadır. Bu şekilde cep telefonunuzdan uzun süre ayrı kalmaz, günlük hayatınızda veya işlerinizde herhangi bir aksama yaşamazsınız. Teknik servise gelme imkanınız yoksa İstanbul dahil Türkiye’nin her yerinden ücretsiz çift yönlü kargo imkanıyla TEKNOWAY’e cihazınızı gönderebilirsiniz. Onarım işleminin ardından cihazınızı sorunsuz bir şekilde tekrar size ulaştırırız. Bunun ARAS KARGO 1023788446 sözleşme numarasını kullanmanız yeterli. Kargo ile gönderilen cihazlarda aynı gün ekran değişimi yapılmaktadır.

TEKNOWAY olarak 16 yıllık deneyimimizle İstanbul’un en fazla tavsiye edilen ve en güvenilir iPhone teknik servisi olarak hizmet verenlerden biriyiz. Tavsiye üzerine iPhone 11 ekran değişimi için bizi seçen müşterilerimize hızlı ve garantili şekilde geri dönüş sağlıyoruz.

Iphone 11 Dokunmatik Sorunu Çözümü

Ekran Değişiminde Verilerde Kayıp Yaşanır mı?

iPhone ekran değişiminden sonra cihazınızda kayıtlı olan verilerinizde herhangi bir kayıp olmaz. Cihazınızdaki rehber, mesajlar, fotoğraflar, videolar veya müzikler ekranla ilgili değildir. Servisimizde tedbir almak için cihazınızdaki verilerin yedeği alınmaktadır. Dilerseniz mağazamıza uğramadan önce iPhone‘unuzu bizzat yedekleyebilir veya talebiniz doğrultusunda Apple teknisyenlerimizden sizin için yedekleme yapmalarını isteyebilirsiniz.

iPhone Dokunmatik Entegresi Değişimi

iPhone ekran basmaması ile ilgili sorunu daha uygun maliyetlere çözme şansınız olabiliyor. iPhone cihazlarda dokunmatik alanın çalışması için anakart üzerindeki entegreler bulunmaktadır. Bu entegrelerde meydana gelen yanma, yerinden çıkma veya çatlama gibi hasarlar dokunmatik alanın çalışmasını engelleyebilir. iPhone ekranınızın orijinal ise ve cihazınız herhangi bir darbeye maruz kalmamışsa, sorunun ekran kaynaklı olmadığını söylemek mümkün. Arızanın sebebi anakart üzerindeki dokunmatik entegresinin arızalanmasından dolayı dokunmatiğin çalışmaması veya dokunmatik karışma sorununun ortaya çıkmasıdır. iPhone dokunmatik basmıyor sorununun çözümü dokunmatik entegresinin değişimidir. TEKNOWAY’de  iPhone dokunmatik entegresi değişimi,  konusunda Apple uzman ekiplerimiz tarafından birkaç saat içerisinde çözüme kavuşturulur. Diğer taraftan bazı teknik servisler ekran değişimi yaparak sorunu çözebileceklerini önerebilirler fakat ekran değişimi sonrasında da aynı sorun devam edecektir.

Garantili iPhone Tamiri

Telefon tamiri yaptırdıktan sonra kullanıcıların en büyük endişelerinden biri, telefon tamiri sonrası tekrar bir sorun ile karşılaşmaktır. TEKNOWAY olarak en fazla titiz davrandığımız konulardan biri cihazda tamir sonrası yaşayabileceğiniz sorunları engellemek için gerekli önlemleri alma ve garantili hizmet sunmaktır. Bunun için gerekli kalite kontrolleri yapıyor ve garantili olacak şekilde hizmet sunuyoruz. iPhone tamiri sırasında kullandığımız yüksek kaliteli yedek parçaların yanı sıra uzman teknisyen kadromuz ve yıllardır artan deneyimimizle müşteri memnuniyetinin de garantisini verdiğimizi söyleyebiliriz.

Diğer taraftan TEKNOWAY’deki cep telefonu tamirlerinin 6 aylık garantisi bulunmaktadır. 6 ay içerisinde herhangi bir sorun yaşarsanız bu durumu teknik servisimize iletebilir ve sorunun giderilmesini talep edebilirsiniz. Cihazınızdaki parçanın değişim ya da onarım işleminin ücretsiz olabilmesi için, karşılaştığınız sorunun kullanım kaynaklı olmaması gerekir.

 

Bu gönderiyi paylaş


Merhaba!

Bir sorunuz mu var?

Lütfen bu düğmeyi kullanın

Bizimle iletişime geçin!