iPhone 12 Ekran Fiyatı

iPhone 12 Kasa Değişimi

iPhone 12 Ekran Fiyatı

iPhone 12 Ekran Fiyatı

iPhone 12 bir önceki serinin ana modeli olan iPhone 11’e göre daha küçük bir kasayla geliyor. iPhone 11 ailesinde olduğu gibi seride ana model olan iPhone 12 ve devamında iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max bulunuyor. iPhone 12 ekran özelliklerine baktığımızda,  6.1 inçlik OLED ekranın 1170 x 2532 FHD+ çözünürlük ve 460 ppi yoğunluk sunduğunu görüyoruz. Daha az güç tüketen Super Retina XDR teknolojili bu ekranın görüntü kalitesi ve kontrast değerleri oldukça yüksek. 1200 nit’ çıkan parlaklığa sahip ekran ayrıca güneş ışığı altında yüksek görülebilirlik sunan True Tone teknolojisine de sahip. Kenarların düzleştirilmesi ve OLED ekrana geçilmesi nedeniyle iPhone 12’nin çerçevesinin biraz inceldiğini görüyoruz. Çentikli ekrana sahip iPhone 12 yüzde 86’lık bir ekran-gövde oranı sunuyor. Cihaz ekranını eski iPhone’lara kıyasla 4 kat dayanıklı olduğunu vaat ettiği Corning Ceramic Shield Glass ile koruyor.

Her telefonda olduğu gibi iPhone’larda da türlü iyileştirmeler rağmen ekranlar hasar alabiliyor veya yazılım kaynaklı bir problem sonucunda ekran değişimi ihtiyacı ortaya çıkabiliyor. Telefonların hayatımızın merkezinde olduğu günümüzde kullanıcılar iPhone 12 ekran değişimi ne kadar sürer, aynı gün ekran değişimi nerede yapılır, veriler silinir mi, cihazı sıfırlamak gerekir mi, ekran değişimi sonrası garanti veriliyor mu diye merak ediyorlar.

16 yıllık teknik servis deneyimine sahip TEKNOWAY’de iPhone 12 ekran değişimi, uzman Apple teknisyenlerimiz tarafından son teknoloji profesyonel ekipmanlarla orijinal parçalar kullanılarak gerçekleştirilmektedir. iPhone 12 serisi OLED ekran kullanması sebebiyle herhangi bir ekran kırılması veya ekran çatlaması gibi ekran hasarları karşısında OLED ekran değişimi yaptırmak gerekiyor. Ekran değişimi sonrası  cihaz ilk günkü kozmetik görüntüsüne kavuşur. Ayrıca ekranın dokunmatik hızının, hassasiyetinin ve görüntü kalitesinin ilk günkü halinden farkı olmaz. Servisimizde Apple ekran değişimleri aynı gün aynı saat içerisinde tamamlanmaktadır.

iPhone 12 Ekran Onarımı

iPhone 12 ekran çatlaması, ekranının kırılması veya suyla temas etmesi gibi fiziki hasarlar ya da iPhone 12 ekranda dikey çizgiler var, iPhone  12 ekranda piksel hatası, iPhone 12 ekran basmıyor, iPhone 12 ekran ışığı titremesi, iPhone 12 ekranda mürekkep dağılması, iPhone 12 ekranda görüntünün silinmesi, iPhone 12 ekranda yeşil çizgi gibi yazılım kaynaklı sorunlar nedeniyle  ihtiyacı ortaya çıkabilir. Ekrandaki hasarların zaman kaybetmeden çözüme kavuşturulması gerekir. Aksi takdirde mevcut olan sorun daha da büyüyerek daha maliyetli sonuçlar doğurabilir.

iPhone 12 ekran değişimi cihazın en önem verilmesi gereken işlemlerinden biridir. Çünkü iPhone’u iPhone yapan özelliklerinden biri ekranlarıdır. iPhone 12 ekran onarımı maliyeti pahalı diye ucuz ekran seçimi yapmak ekran performansını düşürür ve uzun vadede daha fazla masraf çıkarabilir. iPhone yüksek fiyatlı bir telefon markası, dolayısıyla iPhone 12 ekran değişimi fiyatının da yüksek olması normal. Bu yüzden hem alanında deneyimli ve uzman hem de uygun fiyatlı bir teknik servis seçmek önemlidir.

iPhone 12 ekran değişimi sonrası muhtemel Face ID sorunu veya iPhone 12 yeni ekran sonrası sarı renk, pembe renk gibi sıkıntılarla karşılaşmamak adına size her türlü teknik desteği sunmaya hazır TEKNOWAY’e cihazınızı getirebilirsiniz. TEKNOWAY olarak size her türlü teknik desteği sunacağımıza emin olabilirsiniz. Servisimizde iPhone 12 ekran değişimi işlemleri aynı gün, gözünüzün önünde, acil teslim şeklinde yapılabilmektedir.

iPhone 12 ekran değişimi, TEKNOWAY servisimizde orijinal ekran ve yedek parçalarla profesyonel ekipman kullanımıyla  yapılmaktadır. Tüm işlem 15 dakika ile 1 saat arasında bir sürede tamamlanarak cihazınız size teslim edilir. iPhone 12 ekran değişimi için sunmuş olduğumuz hizmet iç ekran, ön cam ve dokunmatik alan değişimlerini kapsamaktadır.

İstanbul’un Kadıköy ilçesindeki TEKNOWAY’e iPhone 12 ekran değişimi için cihazınızı kendiniz getirebilirsiniz. Eğer teknik servise gelme imkanınız yoksa İstanbul dahil Türkiye’nin her yerinden ücretsiz çift yönlü kargo imkanıyla telefonunuzu TEKNOWAY’e gönderebilirsiniz. Bunun için Yurtiçi Kargo 1023788446 sözleşme numarasını kullanabilirsiniz. Onarım işleminin ardından cihazınızı sorunsuz bir şekilde tekrar size ulaştırmaktayız. Kargo ile gönderilen cihazlarda da ekran değişimi 1 iş günü içerisinde yapılmaktadır.

iPhone 12 Ekran Değişimi Sonrası

Yukarıdaki bölümde de bahsettiğimiz gibi iPhone 12 ekran değişimi iç ekran, ön cam, dış panel ve dokunmatik alan gibi parçaların değişimini de kapsayan bir işlemdir. Değişimi yapılan tüm parçaların orijinal olduklarından emin olabilirsiniz. Teknik servisimizde aksi bir durumun gerçekleştirilmesi mümkün değildir. Çünkü orijinal olmayan parçaların cihazlara verdikleri zararı en iyi teknik servisler bilir. Dolayısıyla müşterilerimizin bilgisi olmadan hiçbir cihaza orijinal olmayan parça takmaz ve müşterilerimizi maliyet kaybına uğratmayız.

Ekran değişimi sonrasında, mevcut telefonunuzu incelemeniz ve herhangi bir sorun olması durumunda bize bunu bildirebilirsiniz. Sorun olarak görülen ya da doğrudan sorun yaratan detaylar, tarafımızca iyileştirilir ve cihazınız size sorunsuz olarak iletilir.

iPhone 12 Ekran Değişimi işlemimiz, garantili bir işlemdir ve cihaz size teslim edildikten sonra 6 ay içerisinde herhangi bir sorun yaşarsanız sorunun giderilmesini talep edebilirsiniz. Ancak mevcut sorunun çözümünde gerekli işlemin ücretsiz olabilmesi için, bu sorunun kullanım kaynaklı meydana gelmemiş olması gerekir.

Son olarak ekran değişimi yaptıktan sonra ekranınızı darbelere karşı korumak için, ekrana hediyemiz olarak kırılmaz cam takıyoruz.

Iphone 12 Ekran FiyatıiPhone 12 Ekran Değişimi Sonrası Face ID

TEKNOWAY’de iPhone 12 ekran değişimi yapılan cihazlarda Face ID özelliği etkilenmeden tekrar çalışabilir. Ekran değişimi öncesinde Face ID çalışıyor fakat ekran değişiminden sonra çalışmıyorsa, bunun sebebi ekran değişimi sırasında yapılan yanlış bir işlem olabilir. Apple Store’larda ve sadece TEKNOWAY mağazasında yapılan ekran değişimlerinde, Face ID özelliği tekrar kullanılabilir duruma getirilebilir.

Apple Garanti Şartları

Apple firmasının garanti şartlarına göre kullanıcılar, satın aldıkları günden itibaren 2 yıl süreyle, Apple ürünlerini normal koşullarda kullanmaları koşuluyla, sadece malzeme ve işçilik koşullarına karşı garanti hakkına sahiptir. Özetlemek gerekirse iPhone tamir ihtiyacı durumunda garantiniz devam ediyorsa onarım işlemini yetkili servislerde yaptırabilirsiniz. Ancak bu garanti kullanıcı kaynaklı problemleri kapsamamaktadır.

Apple’ın aldığı yeni kararlar gereği artık Apple dışındaki mağazalarda yapılan ekran değişimi de dahil olmak üzere tüm tamirlerin garantiyi bozduğu, dikkat edilmesi gereken bir başka konudur. Ekran değişiminin garantiyi bozduklarını bilmelerine birçok kullanıcı üçüncü parti teknik servislerde uygun fiyatlı iPhone ekran değişimi yaptırmayı tercih ederler. Alanında deneyimli ve uzman olan TEKNOWAY, iPhone tamirinde  bilinen ve aranan teknik servislerden biridir. Aynı hizmeti daha yüksek fiyata almak istemeyen ve bütçesine önem veren iPhone sahipleri, TEKNOWAY gibi üçüncü parti servislerde iPhone tamiri yaptırmaktadırlar.

Bu gönderiyi paylaş


Merhaba!

Bir sorunuz mu var?

Lütfen bu düğmeyi kullanın

Bizimle iletişime geçin!