iPhone 13 Arka Cam Değişimi Fiyatı

iPhone-13-serisi-arka-cam degisimi

iPhone 13 Arka Cam Değişimi Fiyatı

iPhone 13 Arka Cam Değişimi Fiyatı

Apple’ın iPhone 8 ile başlattığı arka cam paneller, kullanıcılar tarafından oldukça beğenildi. iPhone modelleri arka cam panelli tasarımıyla şık bir görüntüye kavuştu ancak normal olarak cihazın düşmelere ve darbelere karşı hassasiyeti arttı. Dolayısıyla  iPhone kullanıcıları sadece ekranlarını değil arka cam kapaklarını da korumak içi ekstra hassas olmak durumunda kaldılar.

Bu yazıyı kaleme aldığımız sıralarda iPhone 13 serisi piyasanın en pahalı telefonu olarak ilk sırada bulunmaktadır. iPhone 13 kullanıcıları piyasanın en pahalı telefonuna sahip olmanın verdiği bilinç ve dikkatle adlıkları tüm önlemlere rağmen arka cam panellerinde istenmedik hasarlar ile karşılaşabiliyorlar.

iPhone 13 arka camı ekranlarda olduğu gibi genellikle yere düşme, sert darbe alma, üzerine baskı uygulama, ezilme, batarya şişmesi ve benzer sebeplerle hasar meydana gelmektedir. Ayrıca iPhone 13 arka camı telefon ekranlarında olduğu gibi onarılma şansına sahip değiller. Bu yüzden de iPhone 13 arka cam kapakta meydana gelen çatlak ya da kırık hasarının tek onarım yöntemi iPhone 13 arka cam değişim işlemidir.

16 yıllık teknik servis deneyimiyle Kadıköy’de hizmet veren TEKNOWAY olarak iPhone 13 arka cam değişimini orijinal yedek parçalarla yapıyoruz. Teknik servisimizde yaklaşık 1 saat süren iPhone 13 arka cam değişimi işlemiyle fabrika üretimi kalitesi seviyesine gelen telefon, sorunsuz bir şekilde sahibine teslim edilmektedir.

iPhone 13 Arka Cam Değişimi Nasıl Yapılır?

iPhone 13 arka camda meydana gelen çatlak ya da kırık gibi hasarlar arka cam değişiminin habercisidir. Bu yüzden zaman kaybetmeden uzman bir teknik servisi ziyaret etmenizi tavsiye diyoruz. Bu durumu önemsemeyerek kırık arka cam ile iPhone 13’ü kullanmaya devam etmeniz zaman içerisinde parçaların kopmasına ve cihazınızda farklı hasarlara zemin hazırlayabilir. Üstelik size ya da çevrenize zarar verebilir. Bununla birlikte cihazın yere düşmesi durumunda kırılan camlar etrafa dağılabilir ve bulunduğunuz ortama da zarar verebilir.

Yazımızın başında da değindiğimiz gibi iPhone 8 ile arka cam değişimi başladıktan sonra, iPhone telefonlarda en hassas işlemlerin başında geldi. Bu sebeple iPhone 13 arka cam tamir işlemi mutlaka deneyimli bir firmada, alanında eğitimli ve uzman biri tarafından yapılması gerekir. Aksi takdirde yeni takılan cam eskisi gibi kaliteli olmayabilir ve cihazınızın görüntüsü orijinalinden farklı olabilir.

2006 yılından beri teknik servis olarak hizmet veren TEKNOWAY ‘de tüm iPhone arka cam değişimleri, alanında eğitimli ve deneyimli Apple teknisyenleri tarafından son teknoloji makinelerle yapılmaktadır.

iPhone 13 arka cam değişimi işleminin adımları şu şekildedir.

  • İlk olarak iPhone telefonu tutan vidalar çok dikkatli bir şekilde sökülerek cihaz parçalara ayrılır.
  • Ardından ön panel de titizlikle çıkarılır. Bu işlemi yaparken en önemlisi bağlantılara dikkat etmektir. Yapılacak hatalar telefonda başka arızalara sebep olabilir.
  • Ön paneli çıkarılan telefonun arka kısmındaki hasarlı cam özel araçlar yardımıyla ısıtılır. Yeterli ısıya ulaşıldığında ve yapıştırıcı gevşediğinde arka cam sökülür.
  • Arka cam çıkarıldıktan sonra telefonun içi ufak bir fırça yardımı ile hazır açılmışken temizlenebilir.
  • Temizlikten sonra cihaza yepyeni ve sıfır bir arka cam dikkatlice yerleştirilir.
  • Cihaz ilk haline getirilir ve vidalarla tüm parçaları birbirine sabitlenir.

iPhone 13 Arka Cam Değişimi Sonrası

Kullanıcılar telefonlarını teknik servise verdiklerinde cihazlarında kayıtlı olan verilerden endişe edebiliyorlar. iPhone 13 arka cam değişimi işleminde cihazınızdaki veriler olduğu şekliyle korunur. Bu işlem cihazınızda kayıtlı olan rehber, mesaj, video, fotoğraf gibi verilerinizi silmez ve cihazınızı sıfırlanmaz. iPhone 13 arka cam değişimi sonrası telefonunuzun kozmetik görüntüsünün ve kalitesinin orijinal halinden farkı olmaz. Ayrıca tamir tamamlandıktan sonra telefonunuzu dilediğiniz kadar inceleyebilir ve sorularınızı bize iletebilirsiniz. Deneyimli teknik servis ekibimiz tarafından cihazınızdaki sorun tamamen düzeltildikten sonra telefonunuz size teslim edileceğinden emin olabilirsiniz.

Iphone-13 Arkacam-Degişimi-Fiyati

iPhone 13 Arka Cam Değişimi Ne Kadar?

Arka cam değişimi için iPhone 13’ü teknik servise götürdüğünüzde bazı teknik servisler bu işlem yerine kasa değişimi yapmayı önerirler. Bunun nedeni arka cam değişimi işleminin biraz zahmetli olmasıdır. Oysa kasa değişimi işlemi çok daha kolaydır fakat buna rağmen daha pahalıdır. iPhone arka cam kırığı için değişim yaptırmak çok daha uyguna mal olur.

TEKNOWAY olarak her anlamda müşteri memnuniyetini birinci planda tutuyoruz. Bu ilkemiz doğrultusunda müşterilerimize en iyi faydayı sağlayacak işlemi en uygun maliyetle sunuyoruz.

TEKNOWAY’de tüm iPhone modellerinin arka kapak ve arka cam değişimini yapıyoruz.

iPhone 13 Arka Cam Kapak Çizik Değişimi

iPhone arka cam kapakta çizik olması en sık karşılaşılan hasarlardan biridir. TEKNOWAY olarak bu gibi ufak hasarlar da arka cam değişimini önermekteyiz. Bu yaklaşımımızın nedeni çiziği gidermek için yapılacak tüm işlemlerin hasarı büyütme riski vardır.

Bu duruma bir örnek vermek gerekirse bazı diş macunu kullanarak arka cam kapak çiziğini yok etmeye çalışmaktadırlar. Bu işlemin iPhone 13ccam arka kasasındaki çiziği giderme ihtimali vardır. Ancak diğer taraftan çiziği daha da derinleştirerek hasarı daha da büyütebilir. Böyle bir riski almak yerine iPhone 13 arka cam kapak çizim değişimi çok daha mantıklıdır.

Teknik servisimizde aynı gün içerisinde arka cam değişimi yaparak telefonunuzu yeni gibi bir görüntüyle size teslim edebiliyoruz.

Bu gönderiyi paylaş