APPLE’DAN KÖTÜ HABER

İPhone 6 S ve SE Kullanıcılarına Kötü Haber

APPLE’DAN KÖTÜ HABER

İPhone 6 S ve SE Kullanıcılarına Kötü Haber

İPhone İOS 15 güncellemesi bu yılın son çeyreğinde yayınlayacak. Bu güncelleme ile iPhonelara birçok farklı yazılımsal yeniliğin gelmesi bekleniyor. Yeni gelecek güncellemenin iPhone 6s, 6s Plus ve iPhone SE modellerinde kullanılamayacağı iddia edildi. Fransa’da yayın yapan iPhone Soft’un raporuna göre yeni güncelleme bu modelleri kapsamayacağını yazdı.

Bilindiği üzere iPhone her yıl bir güncelleme yayınlıyor ve modellerin özelliklerinde önemli değişiklikler yapıyor. Son İOS 14 güncellemesinde bazı sorunlar çıkmış ve birçok kullanıcı Apple’a sosyal medya üzerinden tepki göstermişti. Yeni güncellemenin 2015 yılında çıkan iPhone 6s, 6s Plus ve 2016’da çıkarılan SE modellerine gelmeyecek oluşu beklenen bir adımdı. iPhone her yıl yayınladığı güncelleme takviminde eski modellerini kapsam dışı bırakıyor.

2017 yılında Apple, eski modelleri cihazların ömrünü uzatmak ve pillerindeki güçsüzleşmeyi dengelemek için bilerek yavaşlattığını kabul etmişti. Bunun sonucunda Amerika’da bazı kullanıcılar Apple’a ekonomik kayba uğradıklarını gerekçe göstererek dava açmış firma ise geri adım atarak ücretsiz batarya değişim kampanyası başlatmıştı.

iPhoneSoft’tan gelen bilgilere göre İOS 15 güncellemesi alacak modeller şu şekilde

-iPhone SE 2020

-iPhone 12 Pro Max

-iPhone 12 Pro

-iPhone 12 mini

-iPhone 12

-iPhone 11

-iPhone 11 Pro

-iPhone 11 Pro Max

-iPhone XS

-iPhone XS Max

-iPhone XR

-iPhone X

-iPhone 8

-iPhone 8 Plus

-iPhone 7

-iPhone 7 Plus

 

 

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir