iPhone Üst Ekran Değişimi

En İyi Apple Servisi

iPhone Üst Ekran Değişimi

iPhone Üst Ekran Değişimi

iPhone sahiplerinin en büyük endişelerinden biri, her telefonun en hassas paçası olan ekranlarına zarar gelmesidir. iPhone ekran hasarları en fazla aldığı sert bir darbe, yüksekten düşme, cihaz üzerine sert bir baskı, batarya şişmesi ya da aşırı ısınmaya rağmen cihazı kullanmaya devam etme nedeniyle meydana gelmektedir. Bu gibi durumlarda iPhone ön camı dediğimiz üst ekranında çatlama veya kırılma meydana gelebilir. iPhone ekranlarında Sapphire cam koruyucu bulunsa da ekranları tam olarak koruyabilmede yeterli olmamaktadır.

Apple iPhone 12 itibarıyla iPhone camı çizildi, iPhone ekranı kırıldı veya iPhone ekranı çatladı gibi şikayetler olmaması için ekranlarını Ceramic Shield adı verilen özel alaşımlı bir cam ile koruma altına almaya başladı. Bu gibi yeni teknolojiler sayesinde iPhone düştü ekran kırıldı, çatladı veya benzeri senaryolarla eskiye göre daha az karşılaşmaya başladık. Tabii her ne kadar son teknoloji bu ekran veya camınız hiçbir zaman kırılmayacak anlamına gelmiyor.

iPhone üst ekranınızın yani ön cam dediğimiz parçasında hasar varsa tam ekran değişimi yaptırmanıza gerek yoktur. iPhone ön cam çatlaması ya da kırılması durumunda dokunmatik alanda ve ekranın diğer özelliklerinde bir sorun yaşamıyorsanız yalnız ön cam değişimi ile ekran onarımı yaptırabilirsiniz. iPhone telefonlarda ekran ve ön cam ayrılabilmekte ve üst ekran tek başına değişebilmektedir. Üst ekran değişimi sonrasında cihazınızın kendi orijinal ekranını kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu işlem ekran değişiminden daha düşük maliyetlidir. 16 yıllık tecrübesiyle TEKNOWAY’deki iPhone üst ekran değişimi İstanbul içindeki en başarılı üst ekran değişimi hizmetlerinden biridir.

iPhone Üst Ekran Onarımı

TEKNOWAY’e ekran ya da ön cam değişimi için ulaştırdığınız iPhone’unuz öncelikle arıza tespit işlemine girer. Bu işlemde ekranda mı camda mı hasar var ve bu hasarın nasıl giderileceği belirlenir. Örneğin sadece üst ekranda oluşan çizik, çatlak ya da hafif kırıklar için ekran değişimi gerekmeden üst ekran değişimi yeterli olabilirken, ekranın diğer özelliklerinde problem olması durumunda ise ekran değişimi gerekebilmektedir. Kısaca iPhone üst ekran kırılmış ya da çatlamışsa, kendinizi şanslı sayabilirsiniz çünkü üst ekran değişimi ekran değişimi işlemine göre daha düşük maliyetli olmaktadır. Yalnız bazı durumlarda hasarın derecesine göre iPhone cam ve ekran değişimi birlikte yapılabilmektedir.

Akıllı telefon ekranlarının yapısı gereği iç ekran ve üst ekran birbirine yapışık haldedir. Ekranın dış tarafındaki üst ekran kırıldığında makineler yardımıyla ekrandan ayrılarak, yeni cam yine makineler yardımıyla iç ekrana yapıştırılmaktadır. TEKNOWAY’e üst ekran değişimi gelen iPhone’unuzu alanında eğitimli ve deneyimli Apple teknisyenleri tarafından orijinal parçalarla ve cam değişimi için özel olarak geliştirilen Buz Makinesi profesyonel ekipmanlarla gerçekleştirmekteyiz. Kaliteden ödün vermeden hızlı ve güvenilir ön cam değişimi hizmetimizin fiyatı Apple teknik yetkili servislerine kıyasla oldukça uygundur.

iPhone üst ekran değişimi işlemi için İstanbul’daki merkezimize ulaşamayacak bir durumdaysanız, cihazınızı İstanbul dahil çift taraflı ücretsiz kargoyla bize gönderebiliyorsunuz. Bunun için ARAS Kargo 1023788446 (CEZERİ BİLİŞİM) sözleşme kodumuzu kullanabilirsiniz. Kargo ile gönderilen cihazların cam değişimi süresi 1 iş günüdür.

Neden iPhone Üst Ekran Değişimi?

Piyasadaki teknik yeterliliği olmayan özel servisler, iPhone ön cam değişimi olmaz mutlaka ekran değişimi yapmalı diyebilir. iPhone ekranlar gerek özellikleri gerekse büyüklükleri açısından yüksek maliyetlidirler. Fakat eğer ekranınız kırılmadıysa veya sıvı teması gibi bir nedenden ötürü bozulmadıysa iPhone telefonunuza sadece ön cam tamiri yaptırabilirsiniz.

Ayrıca üst ekran değişimi yapmayan, bunun ilerde sorun yaratacağını söyleyen teknik servisler, sağlam orijinal ekranınızı alarak cihazınıza yan sanayi ekran takmış olurlar. Bu nedenle ekranı çalışan iPhone telefonunuz için sadece ön cam değişimi yapabilen TEKNOWAY gibi güvenilir teknik servislerle iletişime geçin.

Iphone Üst Ekran Değişimi

iPhone Üst Ekran Değişimi Yorumları

Kullanıcıların satın alma davranışlarını yönlendirmede müşteri yorumlarının büyük payı olmaktadır. iPhone cam değişimi için ziyaret ettiğiniz sitelerdeki müşteri yorumlarının günümüz tarihin yakın olmasına dikkat edin. Aksi takdirde araştırma yaptığınız telefonunuzun onarım bilgileriyle ilgili bazı değişen bilgilerden haberdar olamayabilirsiniz.

iPhone’unuzda meydana ön cam hasarı karşısında onarımla ilgili karar vermeden önce özellikle markaların sitelerindeki yanıltıcı yorumları dikkate almamanızı öneriyoruz. Bunun yerine gerçek kullanıcıların ön cam yorumlarının yer aldığı TEKNOWAY gibi uzman teknik servislerin sitelerini incelemeniz daha faydalı olacaktır.

Daha önce tanımadığınız bir yetkili servise ön cam değişimi için iPhone telefonunuzu götürmeden önce kaç yıldır sektörde olduğu, orijinal yedek parça kullanıp kullanmadığı, tamir videoları ve müşteri yorumları hakkında mutlaka bilgi edinin. Sadece daha uygun fiyatlı ekran ön cam değişimi yapıyorlar diye güvenilir olmayan firmalara telefonunuzu emanet etmeyin.

iPhone Üst Ekran Değişimi Garantiye Girer mi?

Apple telefon ekranlarında meydana gelen çatlak ya da kırıklar garanti kapsamına girmemektedir. Apple garanti şartlarına göre kullanıcılar, Apple ürünlerini normal koşullarda kullanmaları koşuluyla, satın alındıkları tarihten itibaren 2 yıl süreyle, sadece malzeme ve işçilik kusurlarına karşı garanti hakkına sahiptir. Dolayısıyla kullanıcı hatası sebebiyle meydana gelen her hasarın maliyeti kullanıcıya aittir. Kullanıcılar çoğunlukla garantisi bitmiş iPhone’ların ön cam değişimlerini TEKNOWAY gibi çok daha uygun maliyetli iPhone onarımları yapan üçüncü parti servislerde yaptırmayı tercih etmektedirler.

Apple Teknik Servisleri Yerine TEKNOWAY

iPhone üst ekranında çizik, çatlama, kırılma sonucunda ön cam değişimi yapılması gerekmektedir. Üat ekran değişimi için kullanıcıların akıllarına ilk gelen Apple teknik servisleri olabilmektedir. Fakat Apple servislerde sadece üst ekran değişimi yapılmamaktadır. Ön cam değişimi ile birlikte iç ekran değişimini de zorunlu olarak yaparlar. Bu da markanın zaten pahalı olan servis fiyatlarının daha da artmasına sebep olur. Bunun yerine alanında deneyimli ve uzman yetkili bir serviste sadece iPhone üst ekran değişimi ile telefonunuzu ilk günkü haliyle kullanıma devam edebilirsiniz.

iPhone telefonunuzu üst ekran değişimi işlemini alanında eğitimli ve deneyimli Apple teknisyenleri tarafından orijinal parçalarla ve profesyonel ekipmanlarla en fazla 2-3 saat içinde tamamlamaktayız.

Bu gönderiyi paylaş


Merhaba!

Bir sorunuz mu var?

Lütfen bu düğmeyi kullanın

Bizimle iletişime geçin!