iPhone X Batarya Değişimi

iPhone X batarya değişimi

iPhone X Batarya Değişimi

iPhone X Batarya Değişimi

iPhone bataryaları her akıllı telefon bataryası gibi özellikle aktif kullanım söz konusuysa belirli bir süre sonra değişimi gerekmektedir. Akıllı telefonlar için batarya performansının iyi olması çok önemlidir. Uzun süre kullanım sonucunda performansını yitiren iPhone batarya sorununu çözmenin yolu batarya değişimidir.

Akıllı telefon bataryaları da özellikle aktif kullanım söz konusuysa belirli bir süre sonra değişmesi gerekmektedir. Çünkü iyi bir batarya performansı, akıllı telefonların olmazsa olmazıdır. Uzun süre kullanım sonucunda performansını yitiren iPhone batarya sorununu çözmenin yolu batarya değişimidir. Yazımızda Apple iPhone X batarya değişimi konusunu ele alıyoruz.

Batarya Değişimi Ne Zaman Yapılmalıdır?

Teknolojinin önlenemez gelişimiyle günümüzdeki akıllı telefonların batarya ömrü gayet tatmin edicidir. Fakat her akıllı telefonun bataryasında olduğu gibi iPhone X batarya kullanım süresi telefonu ilk aldığımız dönem itibariyle kullanım yoğunluğuna bağlı olarak zaman içerisinde azalacaktır. Örnek vermek gerekirse ilk zamanlar yoğun kullanımda bile en az 1 tam günü geçirebildiğiniz telefonunuzu, batarya dolumu sayısının da artmasıyla, kullandığınız saat süresi azalmaya başlayacaktır. Peki batarya değişimi ne zaman yapılmalıdır derseniz, aşağıda sıraladığımız durumlar batarya değişiminin habercisi olmaktadır.

  • Batarya aniden tükeniyor veya doluyorsa
  • Batarya şişmesi mevcutsa
  • Şarj oluyor gibi gözükse de şarj olmuyorsa
  • Yüzde 100 dolu gözükmesine rağmen telefon aniden kapanıyor veya belli bir yüzdeye ulaştığı zaman bataryanın tamamen dolduğunu gösterip şarj olmayı durdurabiliyorsa,
  • Konuşurken, herhangi bir uygulama kullanırken veya oyun oynarken cihaz birden kapanıyor ise, bataryanızın değişim zamanı gelmiştir.

Bataryalar, telefonların gücünü aldığı parçalardır. Bataryaların birçok teknik parçada olduğu gibi ya bakımının yapılması ya da bakım yeterli değilse değişimi şarttır. iPhone X batarya değişimi öncesinde cihazın bataryasının ölçümü yapılmakta ve yapılması gereken işlemle ilgili size bilgi verilmektedir.

iPhone batarya değişimi için cihazınızı TEKNOWAY’e iki farklı şekilde ulaştırma imkanınız bulunmaktadır. İstanbul Kadıköy ilçesindeki merkezimize cihazınızı dilerseniz kendiniz getirebilir ya da yine İstanbul dahil Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo imkanıyla bize ulaştırabilirsiniz. Bu işlem için Yurtiçi Kargo 1023788446 sözleşme numaramızı kullanmanız yeterli.

iPhone Batarya Değişimi Nedenleri

iPhone batarya değişimini gerektiren durumlardan biri olan batarya şişmesinin sebebi telefonun çok fazla ısınması veya kullanım kaynaklı hatalar olabilmektedir. Batarya şişmesi, telefonun bataryasının ömrünü etkileyerek, normalden çok daha kısa sürede tükenmesine yol açmaktadır.

Batarya şişmesinin anakarta ve ekrana baskı yapması sonucunda çok büyük hasarlara sebep olma ihtimali de vardır. iPhone batarya şişmesinin tespitini ancak profesyonel bir Apple uzmanı, cihazı açıp test ederek yapabilir. Batarya şişmesi kasada tümsek oluşturarak ve hatta ekranın kasadan ayrılmasına yol açarak cihazın dış görüntüsünü deforme edebilecek kadar ciddi bir sorundur.

Diğer bir batarya değişimi nedenlerinden olan orijinal olmayan şarj aletlerini kullanmak bataryanın ömrünü kısaltan etkenlerden biridir. Apple telefonların şarj aletlerinin kendilerine özgü teknolojileri ve amper değerleri vardır. Bu yüzden orijinal olmayan şarj aletleri ve araba şarj aletlerini kullanmak iPhone telefonlarda batarya ömrünü kısaltan yanlış davranışlar arasındadır.

Bazı kullanıcı hataları da iPhone batarya değişimine yol açabilmektedir. Bunların birçoğu da neredeyse herkes tarafından bilinse de zaman zaman yapılmak durumunda kalınan hatalardır. Batarya ömrünü kısaltan ve bununla birlikte şarjın çabuk bitmesine sebep olan hatalar arasında telefonun bataryası tam bitmeden şarj edilmesi, cihazın şarjda uzun süre bırakılması, batarya yüzde 100 olmada telefonun şarjdan çıkarılması yer almaktadır.

iPhone bataryasını en fazla bitiren nedenler arasında yaygın olarak yazılım güncellemelerinin görüldüğünü de söyleyebiliriz. Kısa bir zaman önce yazılım güncellemesi yaptıysanız iPhone bataryası çabuk bitiyor sorunu yaşamanız muhtemeldir. Batarya sıkıntısı yaşayanların kurtarıcıları mobil şarj cihazlarıyla yaşamaya başlamadan veya iPhone batarya yenileme düşüncesine kapılmadan önce iOS 13 ve önceki versiyonlarında batarya ömrünü uzatmanın yollarını uzatma şansınız olabilir.

Iphone X Batarya Değişimi

iPhone X Batarya Tamiri

Bataryaların ortalama ömrü 2,5 yıl olarak belirtilmektedir. Bu süre bataryanın dolum sayısına göre değişebilmektedir. Çoğu telefonun bataryası bu süre sonunda %40 seviyelerine iner. Bataryaların bir telefonun genel performansını etkilediğini söyleyemesek de yıllanmış ve zayıflayan batarya yeteri kadar güçlü olmadığı için telefonun sistemi genel olarak yavaş çalışabilir. Aynı zamanda batarya çok eskidiğinde ve ömrünü tamamladığında cihazın açılmama gibi problemleri ortaya çıkar.

TEKNOWAY’de AAA kalite batarya değişimi yapılan iPhone cihazınız tekrar orijinal performansına ve pil ömrüne kavuşur. Batarya değişiminin en iyi tarafı, işlemin kolay olmasıdır.

iPhone X batarya değişimi için teknik servisimize gelemiyorsanız İstanbul dahil Türkiye’nin her yerinden ücretsiz çift yönlü kargo imkanıyla telefonunuzu TEKNOWAY’e gönderebilirsiniz.

iPhone batarya değişimi ardından cihaz her zaman olduğu gibi orijinal performansında çalışmaya devam eder. TEKNOWAY’de kullandığımız AAA kalite bataryalar batarya patlaması, erimesi veya kolay arızalanması gibi problemlerle karşılaşma riskini en aza indirmektedir.

Batarya değişimi kaç gün sürer?

TEKNOWAY’de iPhone X batarya değişimi 20 dakika gibi çok kısa bir sürede tamamlanmaktadır. iPhone Bataraya değişimi için teknik servisimize gelemiyorsanız İstanbul dahil Türkiye’nin her yerinden ücretsiz çift yönlü kargo imkanıyla telefonunuzu TEKNOWAY’e gönderebilirsiniz.

iPhone X Batarya Değişimi Fiyatı

Apple’ın aldığı yeni kararlar gereği artık Apple dışındaki mağazalarda yapılan tüm tamirler, garantiyi bozmaktadır. Kullanıcılar üçüncü partilerdeki tamirlerin garantiyi bozduklarını bilmelerine rağmen uygun fiyatlı ekran ve batarya değişimi arayışına girerler. Bu hususta genellikle tercih edilen TEKNOWAY gibi işinde deneyimli ve uzman olan güvenilir teknik servislerdir. Aynı hizmeti daha düşük fiyata almak isteyen sahip iPhone sahipleri, TEKNOWAY gibi uygun fiyatlı iPhone onarımları yapan servislerde batarya değişimi yaptırmaktadırlar.

Bu gönderiyi paylaş


Merhaba!

Bir sorunuz mu var?

Lütfen bu düğmeyi kullanın

Bizimle iletişime geçin!