Mi Scooter Pro 2 Kaç Kilometre Gider?

Çekmeköy elektrikli scooter servisi

Mi Scooter Pro 2 Kaç Kilometre Gider?

Xiaomi üretimi olan Mi Scooter Pro 2, fiyatına göre sunduğu özelliklerle en çok satan elektrikli scooter’lar arasında zirvede dolaşan bir model. Elbette Xiaomi markasının belirli bir kalite standardı var ve her şeyden önce piyasada dolaşan Çin malı birçok markaya göre servis imkanları ve kalite olarak çok daha önemli ayrıntılar sunuyor. Mi Scooter Pro 2’nin bu denli popüler olmasının nedenleri arasında hiç şüphesiz taşınabilirlikten taviz vermeden sunduğu yüksek motor ve batarya gücü ilk sırada geliyor. Özellikle Mi Scooter Pro 2 kaç kilometre gider şeklinde araştırma yapan birçok kullanıcı gerek internette yapılan yorumlardan, gerekse çevresindeki diğer kullanıcıların memnuniyetini göz önünde bulundurarak bu modelden yana tercihini kullanmış durumda. Xiaomi Mi Scooter Pro 2 çıkış tarihi olarak 2020’nin Temmuz ayını kabul edersek iki yıldan uzun süredir rağbet görmesi de ürünün ne denli başarılı olduğunu özetler nitelikte.

Öncelikle Xiaomi Mi Scooter Pro 2 600W motor gücüne sahip olan bir model. Piyasada 350-450W seçenekleri hakimken Xiaomi’nin Mi Scooter Pro 2’de 600W motor gücü desteği sunması birçok kullanıcıyı heyecanlandırdı diyebiliriz. Bu nereden baksanız yüzde 50’lik bir güç artışı anlamına geliyor. Ancak tabii ki de daha güçlü elektrikli scooter’ların üretilmesi mümkün ancak bunu tek elde taşınabilirlik kıstasında sağlayabilmek biraz güç. Xiaomi Mi Scooter Pro 2 bu noktada devrimsel bir tasarımla mümkün olan en iyi teknolojiyi bir arada bulunduran örnek bir model. Özellikle 600W motor gücünün ani hızlanma gereksinimlerinde ve dik yokuşlarda etkisi oldukça fazla. Bunun yanında genelde en fazla 80 kg olarak belirtilen sürücü ağırlığı ise bu modelde motor gücünün de etkisiyle birlikte 100 kg’a çıkmış oluyor. Normal şartlarda 100 kg’lık taşıma kapasitesi uzun süre birçok elektrikli scooter için mümkün değildi.

Xiaomi Mi Scooter Pro 2 Menzili Kaç Kilometre Yol Yapıyor?

Elektrikli scooter’larda menzili etkileyen birçok etken vardır. Bataryanızın sağlıklı ve scooter’ınızın bakımlı olduğunu varsayarak Xiaomi Mi Scooter Pro 2 menzili kaç kilometre yol yapıyor konusunda yaklaşık değer üzerinden yorum yapabiliriz. Kullanıcıların gerçekleştirdiği testlere göre 40-45 km aralığı çok zorlanmadan ve referans düzeyler sağlandığında kolaylıkla elde edilebiliyor. Yani yokuş çıkmadan, 70 kg sürücü ağırlığı gibi detaylarda bu değerlere ulaşmak güç değil. Ancak kullandığınız güzergahta yokuşlar varsa ve ağırlığınız da biraz fazlaysa ki özellikle kış aylarında mont ve kalın giyinme etkisiyle vücutta yaklaşık 7-8 kg daha artış olabiliyor; menzil buna bağlı olarak azalabiliyor. Eğer bir bisiklet yolunda fazla ani gaz ve fren kullanımı olmadan yani sakin şekilde kullanıldığında tek bir şarjla 40 km menzilin çok rahatlıkla elde edilebildiğini söyleyebiliriz. Tabii bu noktada lastiklerin hava basıncı ve hatta yolun pürüzü gibi birçok dinamiğin de göz önünde bulundurulması gerekli.

Xiaomi Mi Scooter Pro 2 Menzili KmMi Scooter Pro 2 Tek Şarjla Kaç KM gider?

Mi Scooter Pro 2 tek şarjla kaç km gider diye merak eden ve birbirine soran kullanıcılar oluyor. Elbette burada bahsettiğimiz gibi elektrikli scooter’ın ne derece bakımlı ve kondisyonunun durumu önem taşıyor. Üç vitese sahip olan üründe yaya modu 5 km/s bir hız sunuyor. Yaya modu en ekonomik sürüş modunu sunduğu için kalabalık bölgelerde insanlarla aynı yürüyüş hızında olabilmek için tercih ediliyor ve motor üzerinde ani hızlanma etkisi yapmadığından bataryayı tutumlu şekilde kullanarak menzili uzatıyor. Diğer sürüş modları olan 20 km/s ve 25 km/s hızlar ise günlük hayatta daha fazla tercih edilen değerler. Vites artırıldıkça motorun gaz tepkisi yükseldiğinden daha fazla enerji tüketimi elde ediliyor ancak yine de karma bir kullanımla 40 km’lik değerlerin elde edilmesi şaşırtıcı değil. Eğer elektrikli scooter’ınızın bakımlı ve lastiklerinin de sorunsuz olduğunu düşünüyorsanız, Xiaomi Mi Scooter Pro 2 menzil azalması yaşıyorsanız veya az yol gidiyor diye şikayet ediyorsanız servisimizde kapsamlı bir analiz yaptırabilirsiniz.

Xiaomi Scooter Neden Az Yol Gidiyor?

Eğer günlük yolunuz 40 km’den daha azsa ve haliyle elektrikli scooter’ınızı her gün şarj ediyorsanız menzil azalması sorununun erkenden farkına varamayabilirsiniz. Fakat ihtiyaç duyduğunuzda menzilin daha az olmasının, yani Xiaomi scooter neden az yol gidiyor diye düşünmenin tek çözümü teknik servis kontrolüdür. Normal şartlarda alındığından bugüne kullanılan yani ilk alanlardan olduğunuzu bile varsayarsak batarya kondisyonunun oldukça iyi bir durumda olması gerekiyor. Fakat bazı durumlarda yağmurlu havada kullanmak veya sıvı teması gibi sorunlarda batarya ve anakart bölgesine su girerek piller üzerinde olumsuz bir etki ortaya çıkabiliyor. Burada yapılması gereken teknik serviste batarya ölçümü yaptırmaktır. Teknoway’de batarya ölçümünü farklı doluluk seviyelerinde gerçekleştirerek Xiaomi Scooter Pro 2 neden az yol gidiyor sorusunun cevabını arıyoruz. Sıvı temasına bağlı olarak bozulan piller varsa batarya içerisinden çıkartarak değişimini gerçekleştiriyoruz ve aynı sorunun tekrar yaşanmaması için batarya ve scooter’ınıza özel yalıtım işlemleri gerçekleştiriyoruz.

Mi Scooter Pro 2 Menzil Artırma

Elektrikli scooter’ın menzili artırma işlemleri Mi Scooter Pro 2 için de yapılabilmektedir. Her elektrikli scooter’da menzil artışı işlemi modeline göre gerçekleştirilebilir ancak bunun için teknik bazı müdahaleler ve yeni batarya paketi üretimi gereklidir. Teknoway teknik servisinde elektrikli scooter’ınız için daha güçlü ve daha uzun süre sürüş sağlayan, menzil artırıcı elektrikli scooter bataryası yaptırabilirsiniz. Elektrikli scooter bataryaları teknik servis ortamında bataryayı oluşturan hücrelerin punta makinesiyle bir araya getirilmesiyle yapılabilmektedir ve eğer uzun yol yapacaksanız ve şarj imkanınız olmayacaksa Teknoway olarak size sunacağımız Mi Scooter Pro 2 menzil artırma çözümlerini düşünebilirsiniz. Ekstra batarya paketi yoluyla sağlanan menzil artışı ile belki de elektrikli scooter’ınızı daha yeni bir modele güncelleme ihtiyacını ortadan kaldırarak daha uzun bir süre kullanabilirsiniz. Teknoway aynı zamanda arızalı pillerin tamir edilebildiği İstanbul Kadıköy’deki en iyi elektrikli scooter yetkili servisi olarak bilinmekte ve müşteri memnuniyeti odaklı uygun fiyatlı hizmetleriyle ön plana çıkmaktadır.

Xiaomi Mi Pro 2 Yazılım Atma Yükleme ve Hız Artırma

Xiaomi Mi Pro 2 yazılım atma işlemi genelde hız artışı için tercih ediliyor ancak burada Türkiye için elektrikli scooter’ların yasal hız limiti 25 km/s olduğunu belirtmemizde fayda var. Teknoway olarak güvenlik açısından da Xiaomi Mi Pro 2 yazılım atma yükleme ve hız artırma işini yapmanızı tavsiye etmeyiz. Bu işlem hem daha güvensiz bir cihaza sahip olmanızı, hem de batarya ve motoru erkenden yıpratarak elektrikli scooter’ınızı daha çabuk eskitmenizi sağlayacaktır. İnternette kaynağı belli olmayan bazı yazılım dosyası anakart üzerine fazla voltaj gönderilmesini sağlayarak arıza meydana getirdiği birçok kullanıcı tarafından belirtilmektedir. Ayrıca hız artırma işlemin menzili artıracağı düşüncesi de vardır yani Xiaomi Mi Pro 2 yazılım atma menzil artırma gibi bir avantajı sağlamayacaktır. Tam aksine motor ve batarya daha fazla zorlanacağı için bu kez Xiaomi Mi Pro 2 yazılım yükleme daha az km yapıyor sorununu ortaya çıkaracaktır. Bu nedenle birçok kullanıcı Xiaomi Mi Pro 2 orijinal yazılımı geri yükleme konusunda araştırma yapmaktadır. Teknoway olarak cihazları kendi yazılımlarıyla kullanmanızı ve merak edip bunlarla uğraşarak cihazlarını bozmamanızı önermekteyiz. Yine de bu veya başka bir sebeple Xiaomi Mi Pro 2 anakart arızası veya batarya sorunu yaşarsanız teknik servisimizin size yardımcı olmaya hazır olduğunu belirtmek isteriz.

Bu gönderiyi paylaş


Merhaba!

Bir sorunuz mu var?

Lütfen bu düğmeyi kullanın

Bizimle iletişime geçin!