NAVEE N65 Elektrikli Scooter 10 İnç İç Arka Tekerlek Lastik Değişimi Fiyatı

elektrikli scooter NAVEE N65 dashboard ekran değişimi tamiri servisi

NAVEE N65 Elektrikli Scooter 10 İnç İç Arka Tekerlek Lastik Değişimi Fiyatı

NAVEE N65 Elektrikli Scooter 10 İnç İç Arka Tekerlek Lastik Değişimi Fiyatı

Son yıllarda hayatımıza giren ve umulmadık bir hızla yaygınlaşan elektrikli scooter’lar marka ve model olarak günden güne artıyor. Son yıllarda cep telefonlarından robot süpürgeye kadar sahip olduğu ürün çeşitliliği ile kullanıcılarını şaşırtan Xiaomi elektrikli scooter modelleri ile de dikkatleri üzerine topluyor. Oldukça başarılı elektrikli scooter modelleri olan markanın son dönemde çıkardığı ve parlayan yıldızı haline gelen modeli ise NAVEE N65. Bu yazımızda scooter’ların en önemli parçalarından biri olarak NAVEE N65 elektrikli scooter 10 inç arka tekerlek lastik değişimi konusunu ele alıyoruz.

Elektrikli scooter modellerinin artmasıyla birlikte kullanıcıların seçimlerini etkileyecek bazı sorular söz konusu olmaya başladı. Bunlardan en sık rastladıklarımız çoğunlukla “en hızlı elektrikli scooter hangisi”, “en uzun menzil hangi elektrikli scooter’da” veya “en iyi elektrikli scooter hangisi” olmaktadır. Bu sorulara zaman zaman farklı yanıtlar verildi ancak NAVEE N65 elektrikli scooter’a kadar bu soruların yanıtları tek bir cevap olmamıştı.

Elektrikli scooter sayılarının artışı önü alınamaz bir rekabeti de beraberinde getirdi. Böylece markalar da kendi ürünlerini öne çıkarmak için rakiplerinden farklılaşma yoluna gittilerBunun ilk örneklerinden biri de NAVEE N65. Navee ne markası sorusu akıllarda belirmiş olabilir. Xiaomi’ye ait olan NAVEE 2021’in sonlarına doğru piyasaya çıktı.  Kuzey Amerika ve Batı Avrupa gibi her türlü trendin çıkış noktası olan yerler NAVEE N65 elektrikli scooter için ilk satış bölgeleri olarak planlandı. Türkiye’de de popüler ulaşım araçlarından biri haline gelen NAVEE N65’in 2022’de yakın zaman önce Türkiye’de de satışa sunulması elektrikli scooter meraklıları için oldukça sevindirici.

NAVEE N65 Elektrikli Scooter Avantajları

Gelelim NAVEE N65’i rakiplerinden ayıran özelliklerine ve kullanıcılara sunduğu avantajlarına. NAVEE N65’in en fazla öne çıkartacağımız özelliği model adını da veren menzil değeri. NAVEE N65 tek bir şarjla 65 km gidebiliyor.65 km menzil neredeyse birçok rakibinin üzerinde. Birçok elektrikli scooter’ın ortalama 45 km menzili olabilirken NAVEE N65’i rakiplerinden ayırarak yıldız bir ürün haline gelmesinde farklı bir teknoloji ve tasarım anlayışı büyük rol oynuyor.

10 inç tekerlek boyutu olan NAVEE N65 tek bir turda daha fazla mesafe elde ederken sürüş konforunu artırıyor. Tabii 10 inç tekerleklerin çalışmasında gerekli olan daha güçlü bir motordur. NAVEE N65 500W gücünde bir motor ile kullanıcılarını karşılıyor. Bu da cihaza çok daha hızlı ivmelenmesini yani 25 km’lik en yüksek hıza çok daha hızlı ve rahat bir şekilde ulaşabilmesini ve rahat yokuş çıkabilmesi gibi avantajlar sağlıyor. Diğer elektrikli scooter’lardan farkını anlayabilmeniz için onların 250W, 350W gibi motor güçleri olduğunu ayrıca belirtelim. NAVEE N65’te kullanıcılar için tek bir olumsuzluktan bahsedebiliriz ki o da 23.5 kg olan ağırlığı.  Ancak büyük tekerleklerin ve güçlü motorunun bir sonucu olan bu ağırlık, scooter’In sağladığı avantajların yanında oldukça önemsiz kalıyor.

NAVEE N65 Teknik Özellikler

NAVEE N65 elektrikli scooter teknik özelliklerinde en yüksek hız miktarı 25 km/s. Bu değerin NAVEE N65 Kuzey Avrupa modelinde ise 32 km/s olduğunu görüyoruz. Ayrıca yine teknik özellik tablosu verilerine göre yüksek motor gücü 25 derece eğimi rahatlıkla çıkabiliyor.

Bir diğer rakiplerinden sıyıran teknik özelliklerinden biri ise 120 kg taşıma kapasitesinin olması. Bu da zorunlu veya acil durumlarda iki kişinin de NAVEE N65’e rahatlıkla binebileceğini gösteriyor. Ayrıca bu ağırlık seviyelerindeki kullanıcılar için de çok ciddi bir alternatif modeli oluyor. NAVEE N65 teknik özellik verilerine göre 2-3 cm’lik kasis geçişlerini sorunsuz bir şekilde rahatlıkla geçebilmeyi sağlıyor. Böylece bozuk yollar, yollardaki taşlar,  alçak banketler veya sulama hortumları gibi nesneler sürüş esnasında herhangi bir sorun yaratmıyor. NAVEE N65 bu üstün başarısını yüksek motor gücüne bağlı 10 inç lastiklerine borçlu. Tabii NAVEE N65’in şişme lastiklerle geldiğini göz önüne aldığımızda beklenmekdik durumlara kullanıcıları yarı yolda bırakabilir. Bu yüzden patlamaz dolgu lastik alternatiflerini incelemek için TEKNOWAY teknik servisimizi ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

NAVEE N65 Teknik Özellik Tablosu
Ölçüler1190 x 510 x 1220 mm (sürüş), 1210 x 205 x 460 mm (taşıma)
Net Ağırlık23.5 kg
Taşıma Kapasitesi120 kg
En Yüksek Hız32 km/s
Menzil30-65 km arası
Tırmanma Açısı25 derece
Sürüş UygunluğuEn fazla 2-3 cm engel
Lastik10 inç şişme lastik
SönümlemeÖn ve arka lastik
Ses70 dB’den az
Koruma SınıfıIPX4
Fren SistemiÖn (elektromanyetik motor freni) ve arka (disk fren)
Motor Gücü500W
Şarj Adaptörü54.6V / 2A
Batarya48V / 12.5Ah
Şarj Süresi7-8 saat

 

NAVEE N65 10 İnç Lastik Tamiri

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere şişme lastiklerle gelen NAVEE N65 elektrikli scooter ile ummadığınız zamanlarda lastik patlaması, lastik yırtılması gibi durumlarla karşılaşmak mümkün. Bunun yanında lastikler zaman içerisinde yıpranabilir veya aşınabilir. Scooter lastik patlamalarında ilk olarak sorun yaratan yerin iç lastikte mi, yoksa dış lastikte mi olduğunun belirlenmesi gerekir. Lastik patlaması iç lastiğe herhangi bir cismin zarar vermesi sonucu  delinmesi veya iç lastiğin herhangi bir şekilde aşınarak yırtılması gerekir. Dış lastik ise zeminle bağlantıyı sağlayan kısımdır ve iç lastiği korumakla sorumludur.

NAVEE N65 iç arka lastik tamir işlemi nasıl yapılır konumuza dönersek bu hasarın tamiri için iki yol var.  İlki 10 inç scooter lastiğe yama yaparak lastiği tamir etmektir. Bu işlem işe yarar ancak mutlaka uzman bir teknik serviste profesyonel bir yaklaşım ile yaptırılmalıdır.

Bizim önerdiğimiz ve çok daha güvenli olan diğer yol ise arka lastik değişimi yaptırmaktır. Elektrikli scooter’lar ana yolarda trafiğe girerek yüksek hızlara çıkabildikleri için güvenlik bakımından bu yolun tercih edilmesi çok daha doğru olacaktır. Elbette 10 inç iç lastik yama fiyatları 10 inç şambrel fiyatna göre daha ucuzudur. Ancak araçların güvenliği konusu önemlidir ve maliyetler ikinci plana atılmalıdır.

TEKNOWAY’de NAVEE N65 elektrikli scooter 10 inç iç larka astik değişimi fiyatı uygundur ve çok fazla zamanınızı almaz. Lastik patlamalarından kendini korumak isteyen kullanıcılara ise önerimiz kolay aşınmayan, bakım istemeyen ve patlamayan dolgu lastik kullanmaları yönünde olacaktır.

 

 Navee N65 Elektrikli Scooter 10 Inç Iç Larka Astik Değişimi FiyatıNAVEE Teknik Servis Lastik Fiyatları

NAVEE N65 elektrikli scooter 10 inç iç arka tekerlek fiyatları 8.5 inç scooter lastik fiyatları ile kıyaslandığında daha yukarıda kalmaktadır. Bu duruma sebep olan tahmin edildiği gibi 10 inç lastiklerdeki daha fazla hammadde kullanımı ve buna ek olarak bu büyüklükteki lastiklerin henüz çok yaygınlaşmamasıdır.

Ancak 8.5 inç lastiklere göre 10 inç elektrikli scooter’ların yol tutuşu ve sürüş rahatlığı çok daha iyidir ve bu yüzden de aradaki fiyat farkına bakılmaması gerektiğini düşünüyoruz. TEKNOWAY olarak elektrikli scooter lastik tamiri konusunda en iyi teknik servis hizmetini ücretsiz kargo avantajı ile tüm Türkiye’ye sunmaktayız. NAVEE N65 elektrikli scooter iç lastik tamiri ücreti yaklaşık olarak 200 TL’dir. 10 inç iç lastik yama fiyatı elbette daha uygun olmaktadır ancak 10 inç yeni şambrel fiyatı da düşük fiyatlı ve özellikle can güvenliği açısından düşünüldüğünde verilmesi gerekli bir seviyededir. NAVEE N65 10 inç dış lastik fiyatı ise yaklaşık 350 TL seviyesindedir. TEKNOWAY olarak müşterilerimize montaj dahil en düşük fiyat garantili hizmet sunmaktayız. Güncel lastik fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için NAVEE teknik servis numarasını kullanabilir veya bize WhatsApp hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş


Merhaba!

Bir sorunuz mu var?

Lütfen bu düğmeyi kullanın

Bizimle iletişime geçin!