NAVEE N65 Elektrikli Scooter 10 İnç İç Lastik Değişimi Fiyatı

NAVEE N65 Elektrikli Scooter 10 İnç İç Lastik Tekerlek Değişimi Fiyatı

NAVEE N65 Elektrikli Scooter 10 İnç İç Lastik Değişimi Fiyatı

NAVEE N65 Elektrikli Scooter 10 İnç İç Lastik Değişimi Fiyatı

TEKNOWAY olarak en çok aldığımız sorular genelde “en hızlı elektrikli scooter hangisi”, “en uzun menzil hangi elektrikli scooter’da” veya “en iyi elektrikli scooter hangisi” şeklinde… Bu sorulara dönemine göre farklı cevaplar verdik ancak tüm bu soruların tek bir cevabı çok uzun bir süre boyunca olmadı; ta ki NAVEE N65’e kadar. Evet gerçekten de artık elektrikli scooter’ların yükselen menzil değerlerini ve hızlarını yakından takip etmeye başlayacağımız bir döneme giriyoruz. NAVEE N65 bunu ilk örnekleri arasında. NAVEE kimin markası veya NAVEE kimin malı diye araştırma yapanlara hemen bir bilgiyi peşinen vermekte fayda var. NAVEE markası Xiaomi’ye ait ve 2022’ye yaklaşırken piyasaya çıkan NAVEE N65 ile tüm dünyada bir hayranlığın oluştuğundan bahsetmek mümkün. NAVEE N65 elektrikli scooter satış yerleri ilk etapta Kuzey Amerika ve Batı Avrupa gibi yüksek trendli pazarlar olarak düşünülse de bugün bu ileri düzey elektrikli scooter’ı Türkiye’de de görmek sevindirici denebilir.

NAVEE N65’in model adı menzil miktarından kaynaklanıyor çünkü genelde 40 km’ye varan –bazısı 30 km- menzile ulaşabiliyor. NAVEE N65 tek bir şarjla ne kadar gider sorusunun cevabı model adında saklı. 65 km menzil değeri hemen hemen birçok rakibin üzerinde ve NAVEE N65’i benzersiz bir ürün haline getiriyor. Elbette bu değerlerin sağlanabilmesi için farklı bir tasarım anlayışı izlenmesi gerekiyor.

NAVEE N65 tekerlek boyutu hem sürüş rahatlığını artırmak, hem de tek bir turda daha fazla mesafe elde edebilmek adına 10 inç olarak sunuluyor. Fakat bu noktada 10 inç bir tekerleğe tek bir tur attırmak için de daha güçlü bir motor gereksinimi ortaya çıkıyor; bu nedenle firma 500W gücünde bir motora yer veriyor. Yani hızlı ivmelenme, 25 km’lik en yüksek hıza çok daha hızlı ve rahat bir şekilde ulaşabilme, rahat yokuş çıkabilme gibi birçok avantajları NAVEE N65’te rahatlıkla yaşayabilirsiniz. Normal elektrikli scooter’larda 250W, 350W gibi motor güçleri olduğunun bu noktada altını çizelim. NAVEE N65 23.5 kg’lik ağırlığı ile belki biraz düşündürücü olabilir ancak bunu da onun büyük tekerleklerine, güçlü motoruna ve benzersiz sürüş ve menzil avantajına vermek gerekiyor.

NAVEE N65 Teknik Özellikler

NAVEE N65 en yüksek hız miktarı olarak 25 km/s sunsa da Kuzey Avrupa modeli 32 km/s olarak ayarlanmış durumda. Motor gücü nedeniyle teknik özellik tablosu verileri 25 derece eğimin rahat çıkılabildiğini ifade ediyor. Değinilmesi gereken bir diğer durumda taşıma kapasitesinin 120 kg seviyesinde olması. Yani zaman zaman birden fazla kişinin binmesi bir sorun olmayacaktır veya bu seviyede kiloya sahip bir kullanıcı için ciddi bir model alternatifi elde edilmiş olunuyor. Yine teknik özellik tablosu verilerine göre 2-3 cm’lik engel geçişlerinin oldukça rahat olduğunu söyleyebilmek mümkün. Yani yoldaki alçak banketler veya sulama hortumları gibi nesneler artık bir sorun olmaktan çıkabilir. Elbette NAVEE N65 bunu yüksek motor gücüne bağlı 10 inç lastikleri ile başarıyor ancak lastik tipi şişme olduğundan zaman zaman başınızın ağrıyabilmesi de mümkün.

NAVEE N65 Teknik Özellik Tablosu
Ölçüler1190 x 510 x 1220 mm (sürüş), 1210 x 205 x 460 mm (taşıma)
Net Ağırlık23.5 kg
Taşıma Kapasitesi120 kg
En Yüksek Hız32 km/s
Menzil30-65 km arası
Tırmanma Açısı25 derece
Sürüş UygunluğuEn fazla 2-3 cm engel
Lastik10 inç şişme lastik
SönümlemeÖn ve arka lastik
Ses70 dB’den az
Koruma SınıfıIPX4
Fren SistemiÖn (elektromanyetik motor freni) ve arka (disk fren)
Motor Gücü500W
Şarj Adaptörü54.6V / 2A
Batarya48V / 12.5Ah
Şarj Süresi7-8 saat

 

NAVEE N65 10 İnç Lastik Tamiri

Tüm şişme tekerleklerde olduğu gibi NAVEE N65’te tercih edilen lastikler de zamanla yıpranabilir veya patlayarak tamir ihtiyacı gerektirebilir. Öncelikle böyle durumlarda sorunlu olan yerin dış lastik mi yoksa iç lastik mi olduğunun anlaşılması gerekir. Lastik patladı şeklinde bir teşhisin konabilmesi için iç lastiğe bir cisim batması sonucu delinmesi veya şambrel dediğimiz bu parçanın herhangi bir nedenle aşınarak yırtılması gerekir. Dış lastik bu noktada zemin ile bağlantıyı sağlar ve asıl hava basıncına sahip olan iç lastiği koruma görevi üstlenir.

NAVEE N65 iç lastik tamir işlemi nasıl yapılır? Bunun için izlenebilecek iki farklı yol var. Birincisi 10 inç tekerleğe uygun iç lastik yaması kullanmak ve bunu teknik servis ortamında profesyonel bir şekilde yaptırmak. İkinci yol ise doğrudan iç lastik değişimi yaptırmaktır ki elektrikli scooter’ları yüksek hızlara ulaşabilen bir taşıt olarak değerlendirdiğimizde güvenlik bakımından ikinci yolun tercih edilmesi daha doğru. 10 inç iç lastik yama fiyatları elbette 10 inç şambrel fiyatı karşısında daha uygun görünecektir fakat söz konusu güvenlik ise bu noktada masraftan kaçmamak gerekir. NAVEE N65 10 inç iç lastik değişimi çok kısa bir süre içerisinde gerçekleştirilebilir ve uygun fiyatlıdır. Lastik tamiri fiyatı ile hiç uğraşmak istemeyenlere ise  patlamaz, kaymaz ve özel kauçuk lastik hamuru ile üretilen dolgu lastikleri tavsiye ediyoruz.

 

Navee N65 Elektrikli Scooter 10 İnç İç Lastik Değişimi Fiyatı

NAVEE Teknik Servis Lastik Fiyatları

10 inç elektrikli scooter tekerlek fiyatları tahmin edilebileceği gibi 8.5 inç scooter lastik fiyatları karşısında daha yüksektir ve bunun nedeni de hem piyasada tam anlamıyla standart hale gelmemesi, ayrıca imalatında daha fazla hammadde gereksinimi olmasıdır. 10 inç elektrikli scooter’ların yol tutuşu ve sürüş rahatlığı avantajları düşünüldüğünde aradaki fiyat farkı oldukça önemsiz kalmaktadır. Elektrikli scooter lastik tamiri konusunda en iyi teknik servis hizmetini ücretsiz kargo avantajı ile tüm Türkiye’ye sunmaktayız. NAVEE N65 elektrikli scooter iç lastik tamiri ücreti yaklaşık olarak 200 TL’dir. 10 inç iç lastik yama fiyatı elbette daha uygun olmaktadır ancak 10 inç yeni şambrel fiyatı da düşük fiyatlı ve özellikle can güvenliği açısından düşünüldüğünde verilmesi gerekli bir seviyededir. NAVEE N65 10 inç dış lastik fiyatı ise yaklaşık 350 TL seviyesindedir. TEKNOWAY olarak müşterilerimize montaj dahil en düşük fiyat garantili hizmet sunmaktayız. NAVEE teknik servis numarası üzerinden veya bize WhatsApp hattımızdan ulaşarak lastik fiyatları hakkında güncel bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş


Merhaba!

Bir sorunuz mu var?

Lütfen bu düğmeyi kullanın

Bizimle iletişime geçin!