Navee N65 Elektrikli Scooter 10 İnç İç Ön Tekerlek Lastik Değişimi Fiyatı

Elektrikli Scooter Far Tamiri

Navee N65 Elektrikli Scooter 10 İnç İç Ön Tekerlek Lastik Değişimi Fiyatı

Navee N65 Elektrikli Scooter 10 İnç İç Ön Tekerlek Lastik Değişimi Fiyatı

Elektrikli scooter’lar hayatımıza girmeleriyle beraber kısa süre içerisinde çok sevildive birçok kullanıcısı oldu. Scooter’ların ekonomik yakıt tüketimi, trafikten ve park derdinden kurtarma gibi avantajları onlara olan talebi günden güne artırdı. Öyle ki elektrikli scooter’lar büyük şehirlerde kiralanarak kullanılan birer ulaşım aracı haline bile geldi. Bu derece talep gören elektrikli scooter’lar yerli ve yabancı birçok firmanın ürün yelpazesine girdi.

Elektrikli scooter marka ve model sayısının artması rekabeti de birlikte getirdi. Üst performans teknik özellikleri ve estetik görüntüleri ile akla ilk gelen markalardan biri olan Xiaomi rekabette öne çıkar markalardan biridir. Xiaomi’nin son dönemde ismini duyurduğu ve performans olarak rakiplerini geride bırakacağa benzeyen ürünü ise NAVEE N65. NAVEE N65 tasarımı ve sahip olduğu teknik özellikler ile gerçekten rakiplerinden sıyrılıyor. Bu yüzden de bundan sonra “en hızlı elektrikli scooter hangisi”, “en uzun menzil hangi elektrikli scooter’da” veya “en iyi elektrikli scooter hangisi” gibi soruların tek cevabı NAVEE N65 olacak gibi gözüküyor.

NAVEE N65 Elektrikli Scooter Özellikleri

2021 biterken piyasaya giren NAVEE N65’in satış noktaları ilk başta Kuzey Amerika ve Batı Avrupa gibi pazarlar olarak düşünüldü. Çok fazla vakit geçmeden NAVEE N65’in Türkiye’de de satışa sunulması scooter meraklıları açısından oldukça sevindirici.

NAVEE N65 menzili ne kadar sorusunun cevabını model isminde görebiliyoruz. Yani NAVEE N65’in model adı sağladığı menzil miktarından geliyor. NAVEE N65 elektrikli scooter tek bir şarjla 65 km’ye varan menzil sunabiliyor. Standart elektrikli scooter’lar ise tek bir şarjla ortalama 40 km’ye hatta bazısı 30 km’ye varan menzile ulaşabiliyor. Bu da NAVEE N65’i rakiplerinden ayrı bir yere taşıyor.

NAVEE N65’in üstün performansında sahip olduğu farklı tasarım anlayışı büyük rol oynuyor. NAVEE N65 elektrikli scooter’ın 10 inç tekerlek boyutu hem sürüş rahatlığını artırıyor hem de tek bir turda daha fazla mesafe yapabilmesini sağlıyor. Tabii bu noktada 10 inç lastiğe tek bir tur attırmak için daha güçlü bir motor gereksinimi oluyor. Bu yüzden NAVEE N65 elektrikli scooter 500W gücünde bir motor ile geliyor. NAVEE N65 çok daha hızlı ivmelenmesini yani 25 km’lik en yüksek hıza çok daha hızlı ve rahat bir şekilde ulaşabilmesini ve rahat yokuş çıkabilmesini güçlü motoruna borçlu.

Normal elektrikli scooter’ların motor gücü 250W, 350W aralığındadır. NAVEE N65’in motor gücünün önemini anlayabilmek için standart elektrikli scooter’ların motor gücü değerlerini paylaşmak bu noktada önemli. NAVEE N65 elektrikli scooter’ın ağırlık bilgisi ise 23.5 kg olarak veriliyor. Bu değer diğer scooter’lara kıyasla yüksek kalabilir. Ancak bunun nedeni büyük lastik ve güçlü motor gibi NAVEE N65’i rakiplerinden ayıran özellikleridir. Keyifli ve sorunsuz sürüşün yanı sıra yüksek menzil sağlayan NAVEE N65’in bu avantajlarının yanında ağırlığının öneminin kalmadığını düşünüyoruz.

NAVEE N65 Teknik Özellikler

NAVEE N65’in hız değerine baktığımızda en yüksek 25 km/s olduğunu görüyoruz. Gerçi bu değer Kuzey Avrupa modelinde ise 32 km/s olarak ayarlanmış durumda. Teknik özelliklerinde yer alan bilgiler neticesinde de motor gücü sayesinde 25 derece eğimi rahatlıkla çıkılabildiğini anlıyoruz. NAVEE N65’in bir diğer önemli özelliği ise 120 kg olan taşıma kapasitesi.  Böylece iki kişinin elektrikli scooter’a binmesi gereken zorunlu ya da acil durumlar sorun teşkil etmeyecektir. Diğer taraftan bu ağırlık seviyesindeki kullanıcılar için NAVEE N65 önemli bir alternatif olabilir.

NAVEE N65’in bahsedilmesi gereken diğer bir önemli avantajı ise 2-3 cm’lik engel geçişlerini sorunsuz ve rahat bir şekilde geçebilmesidir. Böylece sürüş sırasında yoldaki alçak banketler, sulama hortumları, taşlar veya bozuk yollar kolaylıkla aşılıyor ve sürücüyü sarsmıyor. NAVEE N65 bu başarısını yüksek motor gücüne bağlı 10 inç lastiklere borçlu. Buna rağmen şişme lastiklerle gelen cihazın her an lastik patlama, lastik aşınma, lastik yırtılma gibi olumsuzluklarla karşılaşma olasılığı vardır. Bunun önün geçebilmek için scooter dolgu lastiklere geçmek en iyi çaredir. Cihazınızda uygun dolgu lastik alternatifleri için 16 yıllık tecrübeye sahip  teknik servisimiz TEKNOWAY’i ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

NAVEE N65 Teknik Özellik Tablosu
Ölçüler 1190 x 510 x 1220 mm (sürüş), 1210 x 205 x 460 mm (taşıma)
Net Ağırlık 23.5 kg
Taşıma Kapasitesi 120 kg
En Yüksek Hız 32 km/s
Menzil 30-65 km arası
Tırmanma Açısı 25 derece
Sürüş Uygunluğu En fazla 2-3 cm engel
Lastik 10 inç şişme lastik
Sönümleme Ön ve arka lastik
Ses 70 dB’den az
Koruma Sınıfı IPX4
Fren Sistemi Ön (elektromanyetik motor freni) ve arka (disk fren)
Motor Gücü 500W
Şarj Adaptörü 54.6V / 2A
Batarya 48V / 12.5Ah
Şarj Süresi 7-8 saat

 

NAVEE N65 10 İnç Lastik Tamiri

NAVEE N65’in şişme lastiklerle geldiğinden yazımızın başında bahsetmiştik. Tüm şişme lastiklerde olduğu gibi NAVEE N65’te tercih edilen lastikler de zaman içerisinde yıprandığı veya patladığı için tamir ihtiyacı duyabilir. Lastik patlamalarında ilk aşamada yapılması gereken, hasarın dış lastikte mi iç lastikte mi olduğunun belirlenmesidir. Scooter lastik patlaması ancak iç lastiğe kesici veya delici cismin batması sonucu veya şambrel de denilen parçanın aşınarak yırtılması sonucunda meydana gelir.

Dış lastiğin görevi ise aslında hava basıncına sahip olan iç lastiği korumaktır. Ayrıca zemin ile bağlantıyı sağlar.

NAVEE N65 ön tekerlek iç lastik tamiri nasıl yapılır merak edilen konulardan biridir. Bunun için izlenebilecek iki farklı yol var. İlki daha ekonomik olan 10 inç tekerleğe uygun iç lastik yaması yaptırmak. Bu işlem mutlaka uzman bir teknik serviste profesyonel koşullarda yapılmalıdır. Diğer yol ise tamir işlemiyle uğraşmadan iç lastik değişimi yaptırmaktır.

Bizim tavsiyemiz hem daha uzun ömürlü olması hem de yüksek hızlara ulaşabilen bir aracın çok daha güvenli olabilmesi için NAVEE N65 iç ön lastik değişimi yönündedir. Tabii ki NAVEE N65 10 inç iç lastik yama fiyatları 10 inç iç lastik fiyatları ile kıyaslandığında daha düşüktür. Ancak bu gibi araçlarda güvenlik her şeyden önemli olduğu için fiyat ikinci planda olmalıdır.

TEKNOWAY’de NAVEE N65 elektrikli scooter 10 inç iç ön tekerlek lastik değişimi fiyatı uygundur ve kısa sürede gerçekleştirilir. Lastik tamiri ile ne zaman ne de para kaybetmek istemiyorsanız size patlamaz ve kaymaz yumuşak kauçuk lastik hamurundan üretilen dolgu lastikleri öneriyoruz.

Navee N65 Elektrikli Scooter 10 İnç İç Ön Tekerlek Lastik Değişimi Fiyatı

NAVEE Teknik Servis Lastik Fiyatları

Piyasada daha yaygın olan 8.5 inç scooter lastiklerin fiyatlarına nazaran 10 inç elektrikli scooter lastik fiyatları tabii ki daha yüksektir. Bunda daha fazla hammadde gereksiniminin yanı sıra 10 inç scooter lastiklerin piyasada tam olarak standart konuma ulaşmaması rol oynar.

10 inç elektrikli scooter’ların yol tutuşu ve sürüş rahatlığı avantajları düşünüldüğünde aradaki fiyat farkı oldukça önemsiz kalmaktadır. Elektrikli scooter lastik tamiri konusunda en iyi teknik servis hizmetini ücretsiz kargo avantajı ile tüm Türkiye’ye sunmaktayız. NAVEE N65 elektrikli scooter iç lastik tamiri ücreti yaklaşık olarak 200 TL’dir. 10 inç iç lastik yama fiyatı elbette daha uygun olmaktadır ancak 10 inç yeni şambrel fiyatı da düşük fiyatlı ve özellikle can güvenliği açısından düşünüldüğünde verilmesi gerekli bir seviyededir. NAVEE N65 10 inç dış lastik fiyatı ise yaklaşık 350 TL seviyesindedir. TEKNOWAY olarak müşterilerimize montaj dahil en düşük fiyat garantili hizmet sunmaktayız. NAVEE teknik servis numarası üzerinden veya bize WhatsApp hattımızdan ulaşarak lastik fiyatları hakkında güncel bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş


Merhaba!

Bir sorunuz mu var?

Lütfen bu düğmeyi kullanın

Bizimle iletişime geçin!