Oppo Türkiye’ye Fabrika Kurmaya Geliyor

Oppo Türkiye'ye Fabrika Kurmaya Geliyor

Oppo Türkiye’ye Fabrika Kurmaya Geliyor

Oppo’nun Doğuşu

Akıllı cep telefonu piyasasında dev markalar arasına girmeyi başaran Oppo, Türkiye’ye fabrika kurmaya geliyor. Oppo markasının isim bulma çalışmasında gösterdiği titizlik bile bu işi ne kadar ciddiye aldıklarını gösteriyor. Çok uluslu bir marka olmayı planlayan Oppo, marka ismi bulma aşamasında yaklaşık 100 ülkede telaffuzun kolay edilebilirliği ve herhangi bir olumsuz anlam taşımadığı özenle kontrol edildi. Emin adımlarla ve hataya yer vermeden ilerlemeyi hedefleyen Oppo markası, kurulduğu andan itibaren akıllı cep telefonu üretmeye başlamadı. İlk önce hemen hemen herkesin hayatına giren basit Mp3 çalarlar üretmeye başladı. Çin çapında büyük mağazalar ile anlaşan bu köklü firma, 2008 yılından itibaren artık akıllı cep telefonu piyasasına ilk girişi sağladı.

Oppo Reklam ve Pazarlama Stratejisi

Oppo pazarlama alanında büyük bütçeler kullanarak ünlü oyuncular  ve pop yıldızları ile anlaşmalar sağladı. Find modelini 2011 yılında ilk kez Leonardo Di Caprio sözcülüğünde piyasaya duyurdu, bu reklam dünya piyasasında büyük yankı uyandırdı ve rakiplerinin dikkatini çekmeyi başardı. Fabrikasını doğduğu Çin’e kurdu ve kendi evinde üretime başladı. Şuanda fabrika dışında Çin’in başkenti Pekin’de, Çin’in finans merkezi Şangay’da ve Çin’in en modern şehri Shenzhen’de Oppo’nun ofisleri vardır. 2013 yılından itibaren de Find 5 ve N1 modelleri ile Çin dışına açılmaya başladı. Find modeline kadar Çin’den dışarı çıkmayan Oppo 2021 yılında Türkiye’ye gelmek istediğini duyurdu.

Oppo Türkiye’ye Fabrika Kuruyor

Selfie güzelleştirme çağını başlatan ve adından bu sayede bahsettirmeyi başaran yenilikçi Oppo, 5MP ve 16MP ön kameralarla akıllı telefonlarını piyasaya süren ilk marka oldu. Ayrıca, motorlu döner kamera, Ultra HD özelliği ve 5x Dual Kamera Zoom teknolojisini tanıtan ilk marka oldu. Artık dikkatimizi oldukça çekmeyi başarmış olan ve dünya devleri ile mücadeleye giren bu marka ülkemizde büyük bir yatırıma hazırlanıyor. Oppo 50 milyon dolarlık yatırım ile tüm üretim sürecini, Türkiye’ye kuracağı tesisler sayesinde gerçekleştirmeyi hedefliyor. Ülkemizde üretilen akıllı cep telefonlarını Avrupa pazarına ihraç etmeyi planlıyor.

Böyle köklü ve büyük firmanın üretim anlamında Türkiye’yi tercih etmesi ve tesislerini kurma planlamasını, istihdam açısından da gayet başarılı buluyoruz, bakalım ilerleyen günlerde neler olacak.

Ayrıca Bakınız: OPPO RENO 2Z

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir