Scooter Batarya Tamiri

İstanbul elektrikli scooter tamiri servisi

Scooter Batarya Tamiri

Elektrikli scooter kullanımının son yıllarda yaygınlaşması sebebiyle elektrikli scooter arızalarının sayısı arttı. Sağladığı birçok kolaylık sayesinde daha da artacağına kesin gözüyle scooter ‘larla beraber scooter arızalarında ve scooter ile sorun yaşayanların sayılarında  da artış olması bekleniyor. Her ne kadar çok komplike cihazlar olmasalar da yoğun hayat temposu içerisinde aksatılan bakımlar, ve özensiz kullanım scooter parçalarının daha hızlı eskimesine veya bozulmasına yol açabiliyor. Buna bir de yaşanan küçük kazaları da eklersek scooter arıza tamiri işlemleri sayısı artabiliyor. Bu sebeple scooter kullanıcılarının önlemlerini alarak bakımlarını aksatmamaları ve scooter’larını iyi tanıyarak dikkatli kullanmaları gerekir.

Her elektronik cihazda olduğu gibi elektronik scooter’ların da güçlerini aldığı bataryalar en kritik parçalarından biridir. Hatta elektrikli scooter’ların batarya gücünün, bir yerden bir yere ulaşımı sağladıkları için, önem derecesi biraz daha fazla demek yanlış olmaz. Bu doğrultuda  da elektrikli scooter bataryaları belirli bir güce sahip şekilde üretilir. Tabii ne kadar güçlü olursa olsun scooter bataryaları da zaman içerisinde ve ayrıca kullanım şartları neticesinde ömrünü tamamlayabilir. Eski performansını kaybeden hatta bozulan scooter’lar ancak batarya tamiri ile eski gücüne kavuşabilir.

Scooter batarya tamiri ile scooter bir süre daha görevini yapmaya devam edecektir. Ancak yanlış algılanan önemli bir detay var ki, o da bozuk scooter bataryası veya şarj olmayan scooter bataryasının tamir işleminin ardından eskisi gibi çalışabileceği düşüncesidir. Fakat maalesef tüm elektronik cihazlar için geçerli olan bir kere bozuldu mu bir daha eskisi kadar iyi bir çalışma performansı göstermelerinin zor olduğudur. Bunun sebebi de yapıları gereği lityum ion pillerin standart bir şarj döngüsü ve pil ömürlerinin olmasıdır.

Scooter Batarya Onarımı Niye Gerekir?

Elektrikli scooter batarya ömürlerinin ne kadar sürdüğü ile ilgili bazı kriterler bulunmaktadır. Scooter’ı ne sıklıkla kullandığınız, bakımlarını düzenli yaptırıp yaptırmadığınız ve özellikle yağmurlu havalarda veya kötü yollarda ne kadar özenli kullanıp kullanmadığınız  bu kriterler arasında en etkili olanlar diyebiliriz. Bu ve benzeri faktörlerin etki derecesine göre pil performansında hissedilir bir düşüşe şahit olmak genellikle 2-3 yılı bulmaktadır. Pil performansını değerlendirmek içinse yapmanız gereken en yüksek hızda ne kadar gidebildiğinizi hesaplamaktır. Bu şekilde gidebildiğiniz hız ve menzilde  farkedilir düşüş mevcutsa elektrikli scooter  onarımı veya elektrikli scooter değişimi ihtiyacınız olacaktır.

Teknoway’de scooter  batarya tamiri işleminde pilin ne kadar ömrü kaldığını belirlemek üzere uzman ekibimiz scooter’ınıza batarya kalibrasyonu yapar.  Ortaya çıkan sonuca göre scooter’ınızın ihtiyacı olan batarya tamiri işlemine karar verilir.

Elektrikli scooter batarya tamiri yapılabilir mi sorusu kullanıcıların merak ettiği konular arasındadır. Şarj olmayan scooter bataryası için en fazla başvurulan tamir yöntemi şoklamadır. Scooter pil şoklama yöntemi nedir derseniz,  özetle anlatmak gerekirse yöntemin uygulanması sırasında scooter piline ani ve aşırı volt verilmektedir. Bu sebeple şoklama oldukça ciddi ve riskli bir iştir ve bir uzman tarafından hassasiyetle yapılması gerekir. Tüm şartları yerine getirilerek yapılan bir şoklama yönteminden sonra pilin tekrar şarj edilmesi mümkün olabilir. Herhangi olumsuz bir duruma mahal vermemek için pillere birden çok fazla volt verilmemesi gerekir. Aşırı volt yüklemesi yapılan pillerin patlama olasılığı vardır. Bu durum yaralanmalara bile yol açabilir. Şoklama yöntemi en güvenli azar azar ve düşük voltlarla başlanarak yapılmalıdır. Bu yüzden mutlaka bir uzman tarafından bu işlemin yapılması gerektiğinin altını çiziyoruz.

Scooter Batarya Tamiri1
Scooter Batarya Tamiri

Elektrikli Scooter Batarya Değişimi Nasıl Yapılır?

Öncelikle ilk aklınıza gelen sorulardan biri scooter bataryası niye değişir olabilir. Scooter bataryasının ömrünü azaltan olumsuzluklardan biri de cihazın geçirdiği her onarım veya değişim işleminde bataryadaki şarjın boşaltılması ve ardından işlem bittikten sonra tekrar şarj edilmesi neticesinde gerçekleşir. Her defasında bataryaya uygulanan bu boşaltıp tekrar doldurma işlemi belirli bir zaman sonra bataryanın eskimesine ve performans düşüşüne sebep olur. Hissedilir derecede yaşanan performans düşüşü neticesinde ise batarya değişimi şart hale gelir.

Batarya ile çalışan her cihazda pil ömrü sizin cihazı kullanım şartlarınız ile ilgilidir. Elektrikli scooter batarya ömrü normal kullanım şartlarında 3 yıl civarı olması beklenir. Bataryanın ömrünü koruyabilmek için yoğun kullanımdan kaçınmanın yanı sıra özellikle yağmurlu havalarda gerekli önlemleri almaya dikkat ederek sıvı temasından korumaya ve güneş ışığına uzun süre maruz bırakmamaya özen göstermelisiniz. Scooter batarya hemen bitiyor scooter çok az yol gidiyor, scooter yavaş gidiyor gibi durumlarla karşılaşıyorsanız scooter batarya arayışına girmeniz normaldir. Batarya değişimi işlemi oldukça hassastır ve yine diğer işlemlerdeki gibi uzman teknisyenler tarafından yapılması gerekmektedir. Dolu bir batarya ile normal şartlarda ortalama 25 km/s hızla 45 dakikalık sürüş yapabilmeniz gerekir. Şayet elektrikli scooter’ınız bu değerlerin altında bir performans sergiliyorsa scooter tamirinde uzman teknik servis Teknoway’e cihazınızı getirerek bataryanızı kontrol ettirmeniz yerinde olur. Bunun için teknik servis merkezimizden 0 (537) 958 02 02 no’lu telefon ile dilediğiniz zaman bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Scooter Pil Fiyatı Ne Kadar?

Teknoway’e scooter batarya değişimi ne kadar müşterilerimiz tarafından bize sıkça yöneltilen sorular arasında. Bu soruya cevap vermeden önce ilk olarak scooter’ınızın markasını sizden öğreniyor ardından batarya sorunu yaşadığınız scooter’a batarya kalibrasyonu yapıyoruz. Böylece scooter batarya ömrü ne kadar kaldı sorusunun cevabını bulabiliyor ve size bu konu hakkında bilgi veriyoruz. Yapılması gereken işlemin değişim olması halinde en ucuz scooter batarya seçeneklerini sizinle paylaşıyoruz. Bataryaların elektrikli scooter’ların en önemli parçalarından biri olduğu aşikar, bu da fiyatlarının biraz yüksek seviyelerde olmasına yol açıyor.

Scooter Batarya Tamiri2

Kredi Kartı ile Taksitli Scooter Batarya Değişimi

İstanbul’un Anadolu yakasında Kadıköy’de yer alan ve 16 yıllık teknik servis tecrübesine sahip Teknoway’in onarımını yaptığı ürün yelpazesine eklediği en popüler ürünlerin başında geliyor elektrikli scooter’lar. Uzman personeli ve profesyonel ekipmanlarıyla servis veren teknik servisimiz batarya değişimi işlemini İstanbul içi elden teslim veya ücretsiz kargo ile şehir dışı gönderimleriyle de en hızlı şekilde ve kaliteden ödün vermeyerek yapabilmektedir. Scooter pil tamiri için mağazamızı ziyaret eden müşterilerimizi mağazamızın dördüncü katındaki kafede ağırlayabiliyoruz.

Teknoway olarak tüm tamir işlemlerinde tüm müşterilerimiz kredi kartı ile ödeme ve taksit imkanından faydalanabilirler. Scooter batarya tamiri ve diğer tüm tamir işlemlerinde müşterilerimiz kredi kartı 9 taksit veya 12 taksit imkanından faydalanabilirler.  Scooter’lar ile ilgili bakım, onarım konuları ve her türlü destek için teknik servisimizi arayarak destek alabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş


Merhaba!

Bir sorunuz mu var?

Lütfen bu düğmeyi kullanın

Bizimle iletişime geçin!