Telefon Dış Ekran Kırılması

Telefonun Ekranı Kırıldı Ama Çalışıyor?

Telefon Dış Ekran Kırılması

Telefon Dış Ekran Kırılması

Akıllı telefonların önemli olduğu kadar en hassas parçalarından biri olan ekranlar, kullanım hatası veya dış kaynaklı herhangi bir sebep yüzünden hasar alabilmekte veya bozulabilmektedir. Cep telefonu ekran değişimi ihtiyacı çoğunlukla sert darbe alma, yüksekten düşme, cihaz üzerine sert bir baskı, batarya şişmesi, aşırı ısınmaya rağmen cihazı kullanmaya devam etme neticesinde kırılma veya çatlama ya da sıvıyla temas neticesinde ortaya çıkmaktadır. Telefonun ekranında hasar sorunu için mutlaka iç ekran değişimi yaptırmanıza gerek yoktur. Telefonunuzun ön camı kırıksa yani telefon dış ekran kırılması söz konusuysa dış ekran değişimi ile ekran tamiri mümkün olur.

Kırık Telefon Camı ( Sağlığa Zarar Verebilir )

Cep telefonunun camı kırıldığında ya da çatladığında vakit kaybetmeden ön cam değişimi için uzman bir teknik servise gitmelisiniz. Çünkü ön camı kırık telefon kullanmak cam parçalarını birbirinden ayırarak cihazınızda farklı hasarlara yol açabilir, üstelik sizi de yaralayabilir. Diğer taraftan cihazın yere düşmesi halinde kırık camlar etrafa dağılabilir ve bulunduğunuz ortama zarar verebilir.

Dış Ekranı Kırık Telefon Kullanmak

Dış ekranı kırık cep telefonu benzeri bir hasarınız varsa, dokunmatik alanda ve ekranın diğer özelliklerinde bir sorun yaşamıyorsanız yalnız dış ekran değişimi ile ekran onarımı yaptırabilirsiniz. Bu işlem iç ekran değişiminden daha düşük maliyetlidir.

Cam değişimi sonrasında cihazınızın kendi orijinal ekranı kullanılmaya devam edebilirsiniz. Dış ekran değişiminde cihazınızdaki veriler silinmez, herhangi bir kayıp yaşamazsınız. Cam değişimi sonrasında cihazın performansında herhangi bir değişiklik yaşanmamaktadır. Telefonunuzun kozmetik görünümünde de cam değişimi yapıldığı belli olmamaktadır.

Telefonumun Dış camı Kırıldı Ne Yapmalıyım?

Dış camı kırılan telefonunuzu 16 yıllık teknik servis deneyimiyle sektörün önde gelen firmalarından biri olan TEKNOWAY’e getirebilir veya kargoyla gönderebilirsiniz. TEKNOWAY’e ulaştırdığınız dış camı kırık telefonunuz öncelikle arıza tespit aşamasından geçer. Ekran analiz edilerek hasarlı parçanın iç ekran yani LCD mi yoksa dış ekran yani koruyucu ön camı mı olduğu belirlenir. Bunu anlamanın en pratik yöntemi ekranın dokunmatiğinde sorun yoksa dış ekran zarar görmüş ama iç ekranınız sağlam demektir.  İç ekranınız sağlam olması komple ekran değişimi yaptırmanıza gerek olmadığının habercisidir.

TEKNOWAY’de tüm dış cam değişimleri, alanında eğitimli ve deneyimli teknisyenler tarafından son teknoloji makinelerle yapılmaktadır.

Telefon Dış Cam Değişimi Kaç TL

Dış cam çatlaması benzeri bir hasarınız varsa, dokunmatik alanda ve ekranın diğer özelliklerinde bir sorun yaşamıyorsanız yalnız dış cam değişimi ile ekran onarımı yaptırabilirsiniz. Bu işlem iç ekran değişiminden daha düşük maliyetlidir.

Telefon dış camı değişimi fiyatları markaya ve modeline göre farklılık göstermektedir. Uygun fiyatlı telefonların cam değişimi fiyatları da aynı oranda daha uygun olmaktadır. Cam değişiminde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta A kalite camların kullanılmasıdır. Aksi takdirde, düşük kalite cam görüntü kalitesini bozabilir ve kullanılan camın kalın olması dokunmatiği zayıflatabilir.

Telefon Dış Ekranı Kırıldı İçi Siyah Oldu

Telefonun aldığı darbeler iç ekranın kırılmasına neden olabilir. Bu gibi durumlarda iç ekran kırılması sorunuyla karşı karşıyasınız demektir. Ekranı siyah olmuşsa hem ön cam hem de iç ekran zarar görmüştür. Ekranın siyah olması telefonun kullanılamayacak duruma gelmesi demektir. Bu gibi bir durumla karşı karşıya kalırsanız uzman bir teknik servise giderek ekran değişimi yaptırmanız gerekir. İç ekran kırılması sorunu, tek başına iç ekran değişimi yoluyla çözülememektedir. Uzman yardımız alarak ekranın tamamen değiştirilmesi en sağlıklı çözüm yoludur.

 Telefon Dış Ekran Kırılması

Dış Ekran Değişince İç Ekran Değişir mi?

Dış ekran değişimi işleminde cihaza herhangi bir işlem yapılmadan sadece ekrana yönelik bir müdahaleyle ekranla cam birbirinden ayrılarak tekrar yeni cam takılmaktadır. Ön cam değişimi sonrası ekran parlaklığı, renk gaması, resim kalitesi, dokunmatik hissi veya hassasiyeti değişmeyerek ilk günkü gibi orijinal kalmaktadır.

Akıllı telefon kullanıcılarının en sık karşılaştıkları problemlerden biri olan dokunmatik çalışmıyor hatasıdır. TEKNOWAY’E dokunmatik çalışmıyor şikayetiyle getirdiğiniz cihazınızın sorununu ekran değişimi yapmadan çözebiliyoruz.

Dış Ekran Değişimi Ne Kadar Sürer?

Akıllı telefon ekranlarının yapısı gereği iç ekran ve ön cam birbirine yapışık haldedir. Ön cam değişiminde olarak öncelikle dış tarafındaki ön cam kırıldığında makineler yardımıyla ekrandan sökülür. Telefon ekranınızı özel solüsyonlarla temizleyerek uygulama yapılabilir şekle getirilir. Temizlikten sonra cihaza yepyeni ve sıfır bir ön cam, yine makineler yardımıyla OCA kullanarak dikkatlice iç ekrana yapıştırılmaktadır. TEKNOWAY’de telefonunuzun ön camını alanında eğitimli ve deneyimli markaya özel teknisyenler tarafından orijinal parçalarla ve cam değişimi için özel olarak geliştirilen Buz Makinesi profesyonel ekipmanlarla değiştirmekteyiz.

Dış ekran değişimi işlemini alanında eğitimli ve deneyimli teknisyenler tarafından orijinal parçalarla ve profesyonel ekipmanlarla en fazla 2-3 saat içinde tamamlamaktayız.

Dış ekran değişimi işlemi için İstanbul’daki merkezimize ulaşamayacak bir durumdaysanız, cihazınızı İstanbul dahil çift taraflı ücretsiz kargoyla bize gönderebiliyorsunuz. Bunun için Yurtiçi Kargo 1023788446 sözleşme kodumuzu kullanabilirsiniz. Kargo ile gönderilen cihazların dış ekran değişimi süresi 1 iş günüdür.

Telefonun Dış Ekranı Kırıldı Ama Çalışıyor

Cep telefonu ekranınızın dokunmatik veya diğer işlevlerinde bir sorun yoksa sadece ekran kırığı, ekran çatlağı veya ekran çiziği varsa, ekran onarımı için dış ekran değişimi yeterli olacaktır. Cam değişiminde hasarı olmayan orijinal ekranınız kalır sadece hasar görmüş olan ön cam değiştirilir. Cam değişimi sonrasında dokunma hassasiyetinde, ekran kalitesinde veya parmak izi okuyucuda bir kayıp olmaz. Dış ekran değişimi ekran değişimine göre daha düşük maliyetli olmaktadır.

Bu gönderiyi paylaş


Merhaba!

Bir sorunuz mu var?

Lütfen bu düğmeyi kullanın

Bizimle iletişime geçin!