Xiaomi’nin Katlanabilir Akıllı Cep Telefon Modeli Yolda

Xiaomi'nin Katlanabilir Akıllı Cep Telefon Modeli Yolda

Xiaomi’nin Katlanabilir Akıllı Cep Telefon Modeli Yolda

Xiaomi’nin Katlanabilir Akıllı Cep Telefon Modeli Yolda

Akıllı cep telefonu kullanıcılarının hevesini kursağında bırakan Xiaomi Mi Mix Alpha modelinden sonra, isminin henüz tam olarak bilinmediği sürprizi, piyasada sükse haber olmaya başladı bile.

Xiaomi Mi Mix Alpha modelinin özellikleri ile hayran bırakan Xiaomi markası, neler yapabileceğini bizlere göstermiş, rakiplerine bir uyarı mesajı vermişti. Xiaomi Mi Mix Alpha modelinde cihaz, gövdesini çevreleyen ekranı ile kullanıcıyı hayran bırakmıştı. Ancak seri üretiminin bir hayli yoracağını bildiği için seri üretim işini bir süre erteledi. Bu model Xiaomi markasının deneysel bir ürünü olarak beklemede. Son üretimi resmi olarak Mi Mix 3 modeli olan Xiaomi, kullanıcısının olumlu geri dönüşleri sayesinde yeni bir model üreteceğini müjdeledi.  Alpha modeli için aldığı tepkileri göz önünde bulundurarak, bu yeni modelde Alpha’dan bazı uyarlamalar olacağını düşündürüyor. Almış olduğumuz bazı duyumlar yeni modelin isminin, Xiaomi Mi Mix 5 olabileceği ve içe doğru katlanabilir bir tasarıma sahip olacağı iddiaları bulunuyor.

Xiaomi Mi Mix 5 olarak adlandırdığımız bu modelin en büyük özelliklerinden birisi katlanabilir tasarımı iken en çarpıcı bir diğer özelliği ise ekran çözünürlüğü olacak. 120 Hz ekran yenileme hızı, dokunmatik hassasiyeti ve kontrasları ile kullanıcısını oldukça tatmin edecek. 2021 yılının ikinci yarısında piyasaya dağıtımı planlanan Xiaomi Mi Mix 5 akıllı cep telefonu 12 Gb Ram’e 128 GB depolama, 16 Gb RAM’e 512 GB depolama özelliği bulunduracak. Xiaomi Mi Mix 5 modeli özellikleri hakkında sızan bir diğer bilgi ise Selfie kamerasının, ekrana gömülü ve 32 MP çözünürlüğe sahip olacağı bekleniyor. Artık yeni model akıllı cep telefonlarında, kamera özelliği ile birbirleriyle kıyasıya yarışan dev markaların bu rekabeti en çok kullanıcının işine yarıyor. Xiaomi bu rekabete 4 arka kamera ve 100X zoom  yapabilecek bir donanımsal özellik ile yanıt vereceği şeklinde duyumlar aldık.

Akıllı cep telefonları artık hayatımızı büyük ölçüde kolaylaştırıyor ve günümüz çağında lüksten ziyade bir ihtiyaç oldu. Hal böyle olunca kullanıcının ihtiyaçlarını tamamen karşılamaya dayalı yeni model telefonlar üretiliyor. Hayatımızın hemen hemen her anında bizimle olan bu telefonları neredeyse kullanamadığımız tek durum şarjının bitmesi ve kullanıcının yaşadığı en büyük problem ise şarjının hemen tükenmesi. Xiaomi bu yenilikçi özellikli modeli ile 200W hızlı şarjı destekleyeceğini ve şarj süresini kısaltarak kullanıcının zamanında büyük ölçüde avantaj sağlamayı planlıyor. Yine Xiaomi’nin bu konuda deneyimli olduğunu biliyoruz. Mi 10 Ultra’da kullandığı yarım saat içerisinde pil seviyesinin yüzde yüz dolmasını sağlayan son teknolojiyi geliştirerek Xiaomi Mi Mix 5 modelinde kullanıcıya sunacak. Bu teknoloji sanırım en dikkat çeken ve tercih edilmesini büyük ölçüde sağlayacak özelliklerden birisi olacak. Çin’li teknoloji devi Xiaomi, Mi Mix 5 ile yine imzasını atıyor.

Sizlerde Xiaomi’nin çıkartacağı, katlanabilir akıllı cep telefonu teknolojisi hakkında düşüncelerinizi ve yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir