Arka Kapak Değişimi Garanti Kapsamında mı?

Arka Kapak Değişimi Garanti Kapsamında mı

Arka Kapak Değişimi Garanti Kapsamında mı?

Arka Kapak Değişimi Garanti Kapsamında mı?

Cep telefonlarının arka kapakları düşme, ezilme, çizilme, sert darbe alma, üzerine baskı uygulama, batarya şişmesi ve benzeri sebeplerden dolayı hasar görebilmektedir. Arka kapaktaki bu deformasyonların giderilmesi, sadece arka kapak değişimi ile mümkündür.

Arka kapak çizildi, arka kapak çatladı, arka kapak yamuldu gibi şikayetlerle teknik servise götürdüğünüz telefonunuz için tek çözüm arka kapak değişimi işlemidir. Alüminyum arka kapaklı telefonlarda değişim ihtiyacı renk değişimi ve zamanla kasanın renginin solması ya da eskimesi sonucu da kullanıcılar tarafından talep edilebilmektedir. Cam kapaklı telefonlarda da arka cam değişimi telefonların en kritik işlemlerden biridir. Arka kapak değişimi garanti kapsamında mı kullanıcıların merak ettiği sorulardan biridir.

Telefon Garanti Şartları

Arka kapak değişimi işlemini ancak cihazınızın garantisi devam ediyorsa yetkili servislerde ücret ödemeden yaptırabilirsiniz. Fakat bu garanti kullanıcı kaynaklı problemleri kapsamamaktadır. Yani sadece üretim kaynaklı sorunlar karşısında arka kapak değişimi garanti kapsamında olabilir.

Apple firmasının garanti şartlarına göre ise kullanıcılar, satın aldıkları günden itibaren 2 yıl süreyle, Apple ürünlerini normal koşullarda kullanmaları koşuluyla, sadece malzeme ve işçilik koşullarına karşı garanti hakkına sahiptir. Bir başka dikkat edilmesi gereken konu ise Apple’ın aldığı yeni kararlar gereği artık Apple dışındaki mağazalarda yapılan ekran değişimi de dahil olmak üzere tüm tamirler, garantiyi bozmaktadır. Çoğu kullanıcı arka cam kapak değişiminin garantiyi bozduğunu bile bile uygun fiyatlı arka cam değişimi arayışına girmektedir. Bu hususta genellikle tercih edilen TEKNOWAY gibi işinde deneyimli ve uzman olan güvenilir teknik servislerdir. Birçok akıllı telefon sahibi, TEKNOWAY gibi üçüncü parti telefon onarımları yapan servislerde daha uygun fiyatlara arka cam değişimi yaptırarak tasarruf yapmayı tercih etmektedirler.

Arka Kapak Değişimi

Öncelikle TEKNOWAY’e ulaşan cihaz, ücretsiz arıza tespit işleminden geçer. Teknik servisimize tüm arka kapak değişimleri, alanında eğitimli ve deneyimli teknisyenler tarafından son teknoloji makinelerle yapılmaktadır.

Arka camda meydana gelen çatlak ya da kırık gibi hasarlar karşısında vakit kaybetmeden uzman bir teknik servise gitmek ve arka cam değişimi yaptırmak gerekmektedir. Arka camı kırık ve hasarlı bir durumda kullanmaya devam ettiğiniz telefonunuzdaki cam parçaları zamanla birbirinden ayrılıp koparak hem cihazınızda başka hasarlara sebep olabilir hem de sizi ya da başkasını özellikle de çocukları yaralayabilir. Diğer taraftan cihazın yere düşmesi halinde kırık camların etrafa dağılarak çevrenize de zarar verebileceğini göz ardı etmeyin.

Arka cam kapak değişimi, telefonların en hassas onarım işlemlerinden biri haline geldi. Bu sebeple arka cam tamir işleminin mutlaka deneyimli bir firmada, alanında eğitimli ve uzman biri tarafından yapılması gerekir. Aksi takdirde yeni takılan cam eskisi gibi kaliteli olmayabilir ve cihazınızın görüntüsü orijinalinden farklı olabilir.

2006 yılından beri teknik servis olarak hizmet veren TEKNOWAY’de tüm arka kapak değişimleri, alanında eğitimli ve deneyimli Apple teknisyenleri tarafından son teknoloji makinelerle yapılmaktadır. Arka kapak değişimi işleminin adımları şu şekildedir. İlk olarak telefonu tutan vidalar çok dikkatli bir şekilde sökülerek cihaz parçalara ayrılır. Ardından ön panel de titizlikle çıkarılır. Bu işlemi yaparken en önemlisi bağlantılara dikkat etmektir. Yapılacak hatalar telefonda başka arızalara sebep olabilir. Ön paneli çıkarılan telefonun arka kısmındaki hasarlı cam özel araçlar yardımıyla ısıtılır. Yeterli ısıya ulaşıldığında ve yapıştırıcı gevşediğinde arka cam sökülür. Arka cam çıkarıldıktan sonra telefonun içi ufak bir fırça yardımı ile hazır açılmışken temizlenebilir. Temizlikten sonra cihaza yepyeni ve sıfır bir arka cam dikkatlice yerleştirilir. Cihaz ilk haline getirilir ve vidalarla tüm parçaları birbirine sabitlenir.

TEKNOWAY olarak arka kasa kapak değişimini A kalite yedek parçalarla yapıyoruz. Teknik servisimizde yaklaşık 1 saat süren arka kasa kapak değişimi işlemiyle fabrika üretimi kalitesi seviyesine gelen telefon, sorunsuz bir şekilde sahibine teslim edilmektedir.

Arka Kapak Değişimi Garanti Kapsamında Mı

Arka Cam Kapak Çizik Değişimi

Telefonun arka camı çizildi durumunda müşterilerimize tamir işlemi olarak yine arka cam değişimi işlemini önermekteyiz. Çünkü diğer yapılacak bütün işlemler arka cam kapaktaki hasarı büyütecek riske sahiptir.

Örnek vermek gerekirse diş macunu gibi aşındırıcıların arka cam kapaktaki  çiziği teoride giderebilme ihtimali olur ama aynı zamanda çiziği daha da derinleştirerek hasarı büyütme ihtimali vardır. Dolayısıyla bu riski almak yerine arka cam değişimi tercih edilmedir. TEKNOWAY’de aynı gün içerisinde arka cam değişimi yaparak telefonunuzdaki çizikleri giderebiliyoruz.

Arka Kapak Değişimi Sonrası

Arka kapak değişimi sonrası cihazınızı dilediğiniz kadar inceleme ve herhangi bir sorun görmeniz durumunda bunu teknik servisimize iletme hakkına sahipsiniz. Deneyimli teknik servis ekibimiz tarafından cihazınızdaki sorun tamamen düzeltildikten sonra telefonunuz size teslim edilecektir. Değişimin ardından arka kapak görüntüsünün ve kalitesinin telefonunuzu ilk aldığınız günden farkı olmaz.

Arka kapak değişimi işleminde cihazınızdaki verileriniz silinir mi diye endişe etmenize gerek yoktur. Arka kapak değişimi süreçlerinde bilgileriniz hiçbir şekilde silinmez ve telefon sıfırlanmaz.

TEKNOWAY olarak her anlamda müşteri memnuniyetini birinci planda tutuyoruz. Bu amaçla yola çıkarak müşterilerimize en iyi faydayı sağlayacak işlemi en uygun maliyetle sunuyoruz.

Ayrıca her servis arka cam değişimi yapmaz, bunun yerine kasa değişimi yapmak isterler. Çünkü arka cam değişimi biraz zahmetlidir. Fakat kasa değişimi işlemi hem daha kolay ama buna rağmen daha pahalıdır. Arka cam değişimi daha uygun fiyatlıdır. TEKNOWAY’de her marka ve modelin arka kapak ve arka cam değişimini yapıyoruz.

 

Bu gönderiyi paylaş