iPhone 13 Dokunmatik Ekran Sorunu Çözümü

iPhone 13 dokunmatik ekran sorunu çözümü

iPhone 13 Dokunmatik Ekran Sorunu Çözümü

iPhone 13 Dokunmatik Ekran Sorunu Çözümü

Apple son serisinde yine bir rakam daha ilerleyerek yeni modelleri iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max ile karşımıza çıktı. Tahmin edileceği üzere serinin başlangıç modeli iPhone 13. iPhone 13 Pro ile performans meraklıları hedef alınırken, iPhone 13 Pro Max zirveye oynayan özellikleri bulunuyor. Serinin diğer üyelerine göre daha küçük ekranlı iPhone 13 mini’yi ise kadınlara hitap eden bir model olarak düşünebiliriz.

iPhone 13 serisi ile birlikte cihazlar artık tamamıyla OLED ekrana geçti. iPhone 13 serisinde kullanılan ekranlar Super Retina XDR olarak adlandırılıyor ve bu da OLED panel ile aynı anlama geliyor. Elbette günümüzde en yüksek görüntü kalitesi OLED ekranlar sayesinde alınabiliyor. Bu da iPhone 13 ekran değişimi işlemlerinin beklenenden biraz daha yüksek fiyatlı olmasına neden olabiliyor.

Dokunmatik akıllı telefonların her ne kadar kullanımı daha eğlenceli ve kolay olsa da bazı zorlukları beraberinde getiriyor.  Bu zorlukların en başında olanlardan biri de dokunmatik ekran çalışmıyor hatasıdır. iPhone 13 dokunmatik ekran sorunu çözümü için Cep Market’te ekran değişimine gerek kalmadan dokunmatik fonksiyonlar kısa sürede düzeltilerek cihazınız ilk günkü performansına döndürülebilmektedir.

iPhone 13 Ön Cam Değişimi

iPhone 13 ön cam değişimi nasıl anlaşılır sorununun cevabı olarak, ekranınızda bir hasar meydana geldiğinde ilk kontrol etmeniz gereken ekranın dokunmatiğinin çalışıp çalışmadığıdır. Çalışıyorsa ön cam zarar görmüş ama iç ekranınız sağlamdır. Ekran kırıldığında görüntü bozuk olabilir ve dokunma çalışmayabilir. Çünkü iç ekran kırılmıştır veya dokunma paneli hasar almıştır.

iPhone ekranınızın dokunmatik veya diğer işlevlerinde bir sorun yoksa sadece ekran kırığı, ekran çatlağı veya ekran çiziği varsa ön cam değişimi ekran onarımı için yeterli olacaktır. İç ekranınız sağlamken komple ekran değişimi yaptırmak zorunda değilsiniz. Cep Market gibi özel iPhone servislerinde ön cam değişimi önce ön camın çıkartılması, ekran içindeki ve cihazdaki toz ve kirin arındırılması, sonrasında da yeni ön cam taktırma şeklinde olmalıdır. Böylece iPhone ön cam onarımı en uygun maliyet ile gerçekleştirilir. Bu şekilde ekran değişimi ücreti olmadan daha ucuz bir fiyat karşınıza çıkar.

Akıllı telefon ekranlarının yapısı gereği iç ekran ve ön cam birbirine yapışık haldedir. Ekranın dış tarafındaki ön cam kırıldığında makineler yardımıyla ekrandan ayrılarak, yeni cam yine makineler yardımıyla iç ekrana yapıştırılmaktadır.

Ön cam değişimi için tercihinizi Apple servisleri yönünde kullanmak sizi birçok açıdan pişman edebilir. Öncelikle bazı prosedürler nedeniyle işleminizin hayata geçirilmesi daha fazla zaman alacaktır. Ayrıca Apple servisler, ön cam ile birlikte ekran değişimini zorunlu olarak yaparlar. Bu da gereksiz yere ekran değişimi fiyatını karşılamanız gerektiği sonucunu doğurur.

Cep Market’te iPhone’ları sadece ön cam değişimi işlemi ile onarabiliyoruz. Ayrıca iPhone telefonunuzun cam değişimini cam değişimi için özel olarak geliştirilen Buz Makinesi profesyonel ekipmanlarla orijinal yedek parçalar kullanarak gerçekleştiriyoruz.

iPhone 13 Ekran Değişimi

Cep Market’te iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max modellerinin orijinal ekran değişimi işlemlerini yapıyoruz. iPhone 13 mini ekran değişimi işlemi 5.4 inç büyüklüğündeki ekranıyla en uygun fiyatlı olanıdır. Diğer taraftan de 6.7 inç ekran büyüklüğüne sahip iPhone 13 Pro Max ekran değişimi en yüksek fiyatlıdır. Serinin ana modeli olan iPhone 13 ekran değişimi ve iPhone 13 Pro ekran değişimi ise 6.1 inç OLED ekran ile yapılmaktadır.

iPhone 13 dokunmatik ekran çalışmadığında ekran değişimi için orijinal ekranın yanı sıra orijinal kalitede yan sanayi ekran da düşünebilirsiniz. Ancak düşük kalite yan sanayi, çıkma ve ikinci el iPhone 13 ekranı tavsiye etmiyoruz. Uygun fiyatlı ekran tamiri için iPhone 13 GX OLED yani yan sanayi ekran değişimi yaptırabilirsiniz. Bu şekilde yapılan tamir çözümlerinde orijinal ile yan sanayi görüntü kalitesi arasındaki fark ayırt edilememektedir. Teknik servisimizde en düşük fiyatlı iPhone 13 GX OLED ekran değişimi ve orijinal iPhone 13 ekran değişimi işlemleri uzman Apple teknisyenleri tarafından aynı gün içerisinde yapılmaktadır.

Tüm iPhone 13 serisi ekran tamir işlemleri orijinal yedek parçalarla ve profesyonel ekipmanlarla yapılmaktadır. Servisimizde müşterilerimiz tamir süreçlerini izleyebilirler. Üstelik vaktiniz yoksa acil ekran değişimi hizmetimiz ile tamir işlemi 15 dakika ila 1 saat gibi çok kısa bir sürede tamamlamaktadır. Bu şekilde cep telefonunuzdan uzun süre ayrı kalmaz, günlük hayatınızda veya işlerinizde herhangi bir aksama yaşamazsınız. Teknik servise gelme imkanınız yoksa İstanbul dahil Türkiye’nin her yerinden ücretsiz çift yönlü kargo imkanıyla Cep Market’e cihazınızı gönderebilirsiniz. Onarım işleminin ardından cihazınızı sorunsuz bir şekilde tekrar size ulaştırırız. Bunun ARAS KARGO 1023788446sözleşme numarasını kullanmanız yeterli. Kargo ile gönderilen cihazlarda aynı gün ekran değişimi yapılmaktadır.

Cep Market olarak 16 yıllık deneyimimizle İstanbul’un en fazla tavsiye edilen ve en güvenilir iPhone teknik servisi olarak hizmet verenlerden biriyiz. Tavsiye üzerine iPhone 13 ekran değişimi için bizi seçen müşterilerimize hızlı ve garantili şekilde geri dönüş sağlıyoruz.

Iphone 13 Dokunmatik Ekran Sorunu ÇözümüGarantili iPhone Tamiri

Telefon tamiri yaptırdıktan sonra kullanıcıların en büyük endişelerinden biri, telefon tamiri sonrası tekrar bir sorun ile karşılaşmaktır. Cep Market olarak en fazla titiz davrandığımız konulardan biri cihazda tamir sonrası yaşayabileceğiniz sorunları engellemektir. Bunun için için gerekli önlemleri alıyor ve garantili hizmet sunuyoruz. Bunun için gerekli kalite kontrolleri yapıyor ve garantili olacak şekilde hizmet sunuyoruz. iPhone tamiri sırasında kullandığımız yüksek kaliteli yedek parçaların yanı sıra uzman teknisyen kadromuz ve yıllardır artan deneyimimizle müşteri memnuniyetinin de garantisini verdiğimizi söyleyebiliriz.

Diğer taraftan Cep Market’teki cep telefonu tamirlerinin 6 aylık garantisi bulunmaktadır. 6 ay içerisinde herhangi bir sorun yaşarsanız bu durumu teknik servisimize iletebilir ve sorunun giderilmesini talep edebilirsiniz. Cihazınızdaki parçanın değişim ya da onarım işleminin ücretsiz olabilmesi için, karşılaştığınız sorunun kullanım kaynaklı olmaması gerekir.

Bu gönderiyi paylaş