Voit Elektrikli Scooter Tamiri Teknik Servisi

Voit Elektrikli Scooter Tamiri Teknik Servisi

Voit Elektrikli Scooter Servisi

Ünlü spor markalarından Voit de elektrikli scooter arenasında yer alan başarılı modellere sahip. Firma rakipleri ile kıyaslandığında biraz daha yüksek fiyatlı ancak daha kaliteli denebilecek modellere sahip ve kullanıcıları tarafından oldukça beğeniliyor. Yazımızda Voit elektrikli scooter tamiri gerektirecek durumlardan bahsedeceğiz, Voit elektrikli scooter bakımı ne zaman yapılmalı, ücreti nedir, orijinal Voit elektrikli scooter yedek parçaları nerede bulunur gibi merak edilen sorulara yanıt arayacağız. Ayrıca Voit elektrikli scooter tamiri teknik servis olarak nereye gidilmeli bu konuda da sizlere önerimiz olacak.
Her elektrikli scooter’da olduğu gibi Voit elektrikli scooter bakımı da düzenli aralıklarla yapılmalı. Bunu bazen scooter’ınız size sesli ikaz olarak söyleyebilir veya bazı durumları önceden sürüş öncesi veya sürüş sırasında tespit ederek anlayabilirsiniz. Voit elektrikli scooter uyarı (bip sesi) sorunu, şarjı az gidiyor, lastiklerden ses çıkıyor, fren iyi tutmuyor, iyi hızlanamıyor, yokuşta kalıyor gibi sorunların şimdi hem nedenine, hem de sorunlarına bakalım.

Voit Elektrikli Scooter Sesli Uyarı Sorunu | Bip Sesi

Kutudan çıkartır çıkartmaz güç tuşuna bastığınızda Voit elektrikli scooter sesli uyarı vermeye başlayabilir. Voit elektrikli scooter sesli uyarı ne anlama gelir size bu konuda kullanım kılavuzu yardımcı olacaktır. Fakat genelde ilk sesli uyarı genelde scooter’ın kurulumunun yapılmaması ile ilgilidir. Scooter kurulumu zor bir işlem değildir; bir Bluetooth hoparlörü telefonunuza tanıtır gibi elektrikli scooter’ın tanıtılması gerekmektedir. Bu konuda dilerseniz TEKNOWAY olarak size telefonda A’dan Z’ye kurulum yardımı hizmeti verebiliriz. Elektrikli scooter kurulumu nasıl yapılır diye düşünmeden önce bize ulaşmanızı tavsiye ediyoruz. Kurulum sona erdiğinde uyarı sesi sona erecek ve elektrikli scooter kullanıma hazır hale gelecektir.

Voit Elektrikli Scooter’da Fren Nasıl Ayarlanır?

Markası ne olursa olsun bir elektrikli scooter’da en çok dikkat edilmesi gereken nokta frenlerdir. Frenler hayati öneme sahip ve sıktığınız anda size en iyi güvenli yavaşlamayı sağlamalı ve kazaları engellemelidir. Birçok mekanik aksam gibi frenlerin de bakıma ihtiyacı vardır ve bu nedenle aralıklı olarak teknik servis ziyareti yaparken Voit elektrikli scooter fren ayarı ne zaman yapılır veya nasıl yapılır şeklinde sorular sorun. Fren kolu normal şartlarda az bir sıkmaya dahi tepki verebilmeli ve dibine kadar sıkışlarda da tekerleği kilitleyerek ani yavaşlama sağlamalı. Zamanla balatanın azalması veya telin ayar kaçırabilmesi ihtimali nedeniyle fren tam dibe kadar sıkılsa bile tam etkili olmayabilir. Bu gibi durumların size tehlike oluşturmaması için mutlaka Voit elektrikli scooter fren ayarı yaptırın.

Voit Elektrikli Scooter Çamurluk Kırıldı

Bazı küçük kazalar, çukurlardan sert şekilde geçişler veya taşıma sırasındaki dikkatsizlikler Voit elektrikli scooter çamurluk kırıldı sorunu ile karşılaşmanızı sağlayabilir. Normal şartlarda önemsiz gibi görünen çamurluklar sürüş sırasındaki yoldaki tozun ve çamurun üzerinize gelmesini engeller, ayrıca arka çamurluğun da fren / park lambasını bulundurma gibi önemli bir özelliği daha vardır. Dolayısı ile sürüş sırasında çamurlukların titrediğini görürseniz hızlı şekilde Voit elektrikli scooter teknik servisi ile görüşmenizde fayda var. Bazı durumlarda birkaç vida sıkılarak çamurluklarınız sabitlenebilir. Eğer kırık veya çatlak gibi durumlar var ise Voit elektrikli scooter yeni çamurluk taktırma işlemi yaptırmanız gerekiyor. Bakım ve parça değişimi işlemlerinin profesyonel olarak hizmet veren teknik servisler tarafından yapılmasını tavsiye ediyoruz. Aksi halde scooter’ınızda daha büyük ve daha fazla masraf oluşturabilecek sorunlar meydana gelebilir.

Voit Elektrikli Scooter Fren Lambası Bozuldu

Voit elektrikli scooter fren lambası yanmıyor ise bunun acil giderilmesi gereken sorunlar arasında olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü özellikle gece sürüşü sırasında fren lambası park lambası görevini görerek arkadaki sürücünün sizi fark etmesini kolaylaştırır. Ayrıca sürücünün sizin fren yaptığınızı görerek yavaşlamasını sağlar. Aksi halde arkadaki sürücü ile hiçbir iletişiminiz olmayacağından tatsız kazalarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Fren lambaları bozulabilen aksamlardır. Otomobil ve motosikletlerdeki lambalar gibi düşünebilirsiniz. Patladığında değişmesi gerekir. Sıvı teması, fazla titreşim vb. nedenlerden bu arıza meydana gelebilir ve pek de bir neden aramamak gerekir. TEKNOWAY olarak Voit elektrikli scooter fren lambası değişimi işlemini en uygun fiyat ve garantili olarak gerçekleştiriyoruz.

Voit Elektrikli Scooter Yeni Batarya Fiyatı

Tüm şarjlı cihazlarda olduğu gibi elektrikli scooter’ların da bataryalarının belirli bir kullanım ömürleri vardır. Net bir süreden bahsetmek tamamen sizin kullanım alışkanlıklarınızla ilişkili olduğundan pek de doğru olmaz ancak en doğru şey gerçekten de yüksek denebilecek batarya fiyatları. En zorlu koşullardan bahsedecek olursak yani elektrikli scooter’ın her gün şarjını iki kere bitirecek kadar yapılacak yolculuğu baz alırsak üç senelik bir batarya dayanımından bahsedilebilir. Voit elektrikli scooter yeni batarya fiyatı konusunda TEKNOWAY olarak size en iyi fiyatı vereceğimizden emin olabilirsiniz ayrıca batarya değişimi işçilik olarak da çok yüksek tutacak bir işlem değildir. Fakat dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri elektrikli scooter’ın içi açıldıktan sonra yalıtıma dikkat edilerek kapatılmasıdır. Böylelikle ıslak zeminlerdeki sürüşlerin anakart arızası veya batarya tamiri gibi sorunların önüne geçmesi sağlanır. Voit elektrikli scooter batarya değişimi için servisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Voit Elektrikli Scooter Anakart Tamiri

Normal şartlarda Voit elektrikli scooter anakart arızası gibi bir durumla karşılaşma imkanınız son derece düşüktür. Kaza sonrası veya alttan alınabilecek bir darbe sonrası scooter’ın yalıtımı zarar görebilir ve sıvı teması sonucu anakart tamiri gerektirecek arızalar meydana gelebilir. Bu ve benzeri durumlarda TEKNOWAY olarak Voit elektrikli scooter anakart tamiri hizmeti veriyoruz. Anakartta arıza tespiti yaptıktan sonra anakartın kurtarılıp kurtarılamayacağını size bildiriyor ve son çare olarak yeni anakart takma işlemini gerçekleştiriyoruz. Anakart entegre değişimi, yolların sağlamlaştırılması, devrelerin onarımı gibi işlemler yapılabilmektedir. Size tavsiye ettiğimiz noktalardan biri de orijinal şarj aleti kullanmaktan asla vazgeçmemenizdir. Muadil ürünlerin hepsinin kaliteli olmayacağı ve düzensiz akım nedeniyle anakartınızı bozabileceği asla unutulmamalıdır.

Voit Elektrikli Scooter Sıvı Teması Sorunu

Elektrikli scooter’lar normal şartlarda suya dayanıklı şekilde üretilirler ancak bazı durumlarda ne yazık ki sıvı teması onarım gerektiren arızalardan birini oluşturabilir. Voit elektrikli scooter sıvı teması sorunu normal şartlarda karşılaşabileceğiniz bir durum değildir ancak cihazın içinin yetkisiz kişiler tarafından açılması ve yalıtım yapılmadan kapatılması buna neden olabilir. Bu nedenle elektrikli scooter’ınızın alt tarafını korumalı ve çarpmamalısınız. Voit elektrikli scooter alttan darbe alırsa bazı çatlaklardan sıvı teması meydana gelebilir; batarya arızası veya anakart tamiri gibi bir sıkıntı oluşabilir. Sıvı teması söz konusu olduğunda dikkat edilmesi gereken bir diğer bölge de ekrandır. Bunun için TEKNOWAY olarak Voit elektrikli scooter ekran koruyucu satışı yapmaktayız. Ekran koruyucu kılıf sayesinde yağmur ve çevre şartlarından gelebilecek sulara karşı elektrikli scooter’ınızı koruyabilirsiniz.

Voit Elektrikli Scooter Lastik Hava Ayarı

Voit elektrikli scooter lastik hava ayarı son derece önemli bir konudur. Elektrikli scooter lastik hava basıncı ne olmalı bu konuda kullanım kılavuzundan bilgi alabilirsiniz. Tavsiyemiz her kullanım öncesinde elektrikli scooter lastiği patlak mı kontrol etmeniz ve patlak lastik nasıl anlaşılır bu konuda deneyimli olmanız. Gereksiz düşük hava basıncı lastiklerinizin olduğundan fazla yıpranmasını, daha fazla batarya harcamanızı ve daha düşük hızda seyahat etmenizi sağlayacaktır. Doğru olan hava basıncı kilonuza ve taşıyacağınız yüke bağlı olarak lastik hava basıncını ayarlamanızdır. Normal şartlarda ön tekerleğin hava basıncı arka tekerlekten daha düşük olması gerekir ancak olması gereken değerleri söylediğimiz gibi kullanım kılavuzundaki Voit elektrikli scooter lastik hava basıncı bölümünden bulabilirsiniz.

Voit Elektrikli Scooter Tekerlek Çeşitleri

Voit elektrikli scooter lastiği genelde bisikletlerden de bildiğimiz iç ve dış lastik ikilisinden oluşur. Voit elektrikli scooter lastik patladı şikayeti ise şambrel olarak adlandırılan iç lastiğe yabancı bir cismin zarar vermesi sonucu oluşur. Çivi, raptiye, vida gibi birçok yabancı cisim buna sebep olabilir. Eğer elektrikli scooter lastik değişimi sonrası titreşim sorunu, hızlı gitmiyor, tekerlekten ses geliyor, virajlarda kayma yapıyor şeklinde şikayetler alıyorsanız teknik servisin kapısını tekrar çalmanız gerekiyor veya bu işi konusunda uzman TEKNOWAY’e yaptırmanız gerekli. Voit elektrikli scooter lastik tamiri yama ile de yapılabilir ancak bir doğrudan şambrel yani iç lastik değişimi tavsiye ediyoruz. Ayrıca yollarınıza uygunsa Voit scooter patlamayan dolgu lastik konusunda da size öneriler sunmak isteriz.

Voit Elektrikli Scooter Lastik Değişimi

TEKNOWAY olarak aşınmış lastiklerinizi teknik servisimizde garantili olarak değiştiriyoruz. Ayrıca zarar gören iç ve dış lastiklerin tamirini gerçekleştiriyoruz. İç lastik tamiri yerine dize daha güvenli bir seçenek olan iç lastik değişimi işlemini tavsiye ediyoruz. Dış lastik ise belirli bir diş derinliğini kaybettiği zaman değiştirilmelidir. Kabak düzeye gelen lastikler ıslak zeminlerde ve virajlarda yol tutuşunu azaltacak, frenleme mesafesini artıracaktır. Dilerseniz servisimizde elektrikli scooter’a dolgu lastik taktırma işlemini de yaptırabilirsiniz. En ucuz Voit elektrikli scooter lastik fiyatları ve dolgu tekerlek seçenekleri için bize ulaşmayı ihmal etmeyin.

Voit Scooter Orijinal Şarj Aleti

Voit scooter şarj aleti fiyatı araştırıyorsanız bunun muhtemelen sebebi ikinci bir şarj aletine sahip olmak istemenizdir. Evde ve ofiste birer şarj aleti bulundurmak özellikle menzili limitlerde kullanıyorsanız ve sürekli aynı yolu yapıyorsanız taşıdığınız ağırlığı azaltarak hayatınıza kolaylık kazandırabilir. Bir diğer durum da Voit elektrikli scooter şarj aleti bozuldu, kabloda temassızlık var, şarj etmiyor, ışığı yanmıyor, bataryayı doldurmuyor şeklinde şikayetlerdir. TEKNOWAY olarak Voit elektrikli scooter orijinal şarj aleti konusunda size yardımcı olmaya hazırız. Orijinal şarj aleti sayesinde elektrikli scooter’ınızın bataryasını daha verimli kullanabilir, daha uzun süre yüksek performansta Voit elektrikli scooter’dan faydalanabilirsiniz.

Voit Elektrikli Scooter Yazılım İle Hız Artırma

Servisimizde Voit elektrikli scooter yazılım güncellemesi, yeni yazılım atma, yazılım ile hız artırma, yazılım ile yeni özellik açma gibi konularda müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Eğer günlük yaşamınızda daha fazla hıza gereksinim duyuyorsanız Voit elektrikli scooter yeni yazılım ile hız artışı konusunda bizden destek alabilirsiniz. Her ne kadar elektrikli scooter’lar ile yüksek hız yapılmasını önermesek de 20 km/s’lik bir hızın 25 km/s’ye çıkması hayatınızı kolaylaştırabilir. Fakat bu durumun elektrikli scooter’ı gereğinden fazla yıpratacağını bilmelisiniz. Hız artırma elektrikli scooter’ı garanti dışı bırakır mı sorusunun cevabını “evet” olarak kabul etmelisiniz. Ayrıca batarya ve diğer bileşenler de olması gerekenden daha fazla yıpranacaktır.

Voit Elektrikli Scooter Park Ayağı Değişimi

Tüm elektrikli scooter’larda olduğu gibi Voit elektrikli scooter park ayağı değişimi de zamanla giderilmesi gereken bir sorununuz haline gelebilir. Öncelikle park ayağı açıkken scooter’a ağırlık vermemeniz veya varsa scooter üzerinde çanta vb. ağırlık bırakmamanız gerekiyor. Nazik bir parça sayılabilecek scooter ayaklığı kolay kırılabilmektedir ve böyle bir durumda da park ayağı değişimi gerekmektedir. TEKNOWAY olarak elektrikli scooter park ayağı değişimi işlemlerinizi yarım saat gibi kısa bir sürede gerçekleştiriyoruz. Ayrıca vidalardan gevşeme gibi bir durum söz konusu ise ilerleyen zamanlarda park ayağının zarar görmemesi için mutlaka vidaların sıkıştırılarak zarar görmemesini sağlamanız gerekiyor.

Voit Elektrikli Scooter Sürüş Sırasında Titreşim / Sarsıntı Sorunu

Eğer küçük bir kaza atlattıysanız ve lastik havalarından emin olmanıza rağmen Voit elektrikli scooter sürüş sırasında titreşim veya sarsıntı sorunu yaşatıyorsa göbek ve gidon gibi yönlendirme konusunda hayati olan ekipmanların uzman teknisyenler tarafından kontrol edilmesi gerekir. Eğer Voit elektrikli scooter gidon veya göbek sorunu kesinse scooter sürüş sırasında olmaması gereken düzeyde bir titreşimle bunu size belli eder. TEKNOWAY olarak gidon aksamını tamamen yenileyebilerek size Voit elektrikli scooter gidon değişimi konusunda memnuniyet garantisi veriyoruz. Fakat göbek değişimi işlemi çok daha yorucu işçilik isteyen ve uzun süreli bir işlemdir. Bu nedenle ağır kazalarda mutlaka Voit elektrikli scooter kontrolü işlemini yaptırmanızı öneririz.

Voit Elektrikli Scooter Fren Kolu Değişimi

Bazı kazalarda veya sert sıkmalarda Voit elektrikli scooter fren kolu kırıldı veya çatladı şeklinde sorunların meydana gelmesi mümkün olabilir. Fren kolu kırılması durumunda elektrikli scooter artık kullanılamaz hale gelir ve tek çare Voit elektrikli scooter fren kolu değişimidir. Bazı kullanıcılar psikolojik olarak fren kolunu çok sert sıkarak daha fazla yavaşlayabileceğini düşünür ancak tekerlek tamamen kilitlendikten sonra artık daha fazla fren sıkmak gereksizdir ve kolun kırılmasına neden olabilir. Bazı durumlarda da fren kolunun bir parçası olan fren teli ayarı bu yüzden bozulabilir ve Voit elektrikli scooter fren ayarı ihtiyacı ortaya çıkabilir. Telin daha ciddi düzeyde hasar alması durumunda veya kopması ise ancak Voit elektrikli scooter fren teli değişimi ile çözümlenebilir.

Voit Elektrikli Scooter Fren Diski Tamiri ve Değişimi

Voit elektrikli scooter fren diski değişimi her zaman gerekli bir işlem değildir. Fren balatası bitmesi ile kumpasların fren diskini eritmeye başlaması veya tekerleğe gelen bazı şiddetli darbeler sonucu –çukura düşme gibi- fren diski tamiri ve değişimi işlemini gerektirebilir. Elbette elektrikli scooter fren diski sorununu fazla ağırlıkla kullanma da tetikleyebilir. Fren diskinde eğilme olan olan scooter sahipleri, Voit elektrikli scooter’dan fren yapınca ses geliyor, fren yapınca fren kolu oynuyor, frenler dengesiz tutuyor, bir sıkıp bir bırakıyor gibi şikayetler fren diski tamiri veya değişimi işlemini gerektirebilir. TEKNOWAY olarak Voit elektrikli scooter tamiri konusundaki uzmanlığımızı frenleriniz için de sürdürüyoruz. Frenleriniz ile ilgili tüm sorunlarınız için bize ulaşabilirsiniz.

Voit Elektrikli Scooter Çantası

Elektrikli scooter’ların son zamanlarda kullanımı oldukça yaygınlaştı. Hatta bazı zamanlarda kullanıcılar market ve pazar alışverişi için bile tercih edebiliyor. Güvenli sürüş için ağırlığın dengeli bir şekilde scooter üzerinde tutulması gerekiyor. Poşetleri gidona asarak sürüş yapmak son derece tehlikeli. Bu nedenle bir sırt çantası veya alternatif olarak Voit elektrikli scooter çantası kullanmanızı öneriyoruz. Voit elektrikli scooter çantası kullanmak sizi ayrıca bir sırt çantası taşımaktan kurtarabilir ve scooter’ınıza sürekli bağlı kalacağı için kullanım kolaylığı sağlayabilir. Üstelik bu tip bir çantada şarj cihazınızı da rahatlıkla taşıyabilirsiniz ve her defasında çantayı yerinden çıkartmanıza da gerek kalmayacaktır.

Voit Elektrikli Scooter Fren Balatası

Tüm fren sistemli taşıtlarda olduğu gibi Voit elektrikli scooter fren balatası kullanarak çalışır. Balata bilindiği gibi kullanıma bağlı olarak eriyen bir malzeme ve belirli dönemlerde de kontrol edilerek değiştirilmesi gerekir. Eğer balatanızın bittiğinden şüpheliyseniz fren sıktığınızda gelen seslerden bunu tam olarak anlayabilirsiniz. Böyle bir durumda en kısa sürede balata değişimi yapılmasını tavsiye ederiz. Balata bittiğinde fren diskini kazımaya başlayacak ve bu da fren diski değişimi gibi daha masraflı bir işlemin kapısını açacaktır. Voit elektrikli scooter balata değişimi uygun fiyatlı ve kısa sürede gerçekleştirilebilecek bir işlemdir. Fren de en önemli aksamlardan biri olduğu için özellikle özen göstermek gereklidir.

Voit Elektrikli Scooter Gaz Kolu Tamiri

Tüm elektrikli scooter’larda Voit elektrikli scooter gaz kolu tamiri gibi bir sorunun yaşanması mümkündür. Gaz kolu yaylı ve çok da hor kullanmaya gelmeyen bir parçadır. Biraz sert şekilde kullanımı sonucunda yaylı mekanizma bozulabilir ve size Voit elektrikli scooter gaz kolu bozuldu, hızlanma sorunu, gaza basınca hızlanmıyor, eskisi gibi hızlı gitmiyor şeklinde sorunlar yaşatabilir. Gaz kolu kapsamlı şekilde kontrol edilmesi gereken bir parçadır. Gaz kolu ve elektrik motoru arasındaki bağlantı düzenekleri de sorunlu olabilir. TEKNOWAY olarak gaz kolu ve hızlanma sorunu gibi tüm sıkıntıları çözmeye hazırız.

Voit Elektrikli Scooter Ekran Değişimi

Elektriksel sorunlar, sıvı teması, kazalar veya başka nedenlerden ötürü Voit elektrikli scooter ekran değişimi yapılması gerekebilir. Ekranda sıvı temasına bağlı sorunlar varsa öncelikle servisimizde sorunu inceliyoruz. Gerekirse ekranı devre dışı bırakarak scooter’ınızı kullanmanızı sağlıyoruz ve nemden arındırdıktan sonra ekranın değişmesi gerekip gerekmediğine karar veriyoruz. Voit elektrikli scooter ekran fiyatları hatırı sayılır bir seviyede olduğu için öncelikli olarak Voit elektrikli scooter ekran tamiri mümkün mü diyerek konuya yaklaşıyoruz. Eğer yapabilecek hiçbir şey yoksa, Voit elektrikli scooter ekranı bozuldu ise en uygun fiyatlarla müşteriye birebir değişim öneriyoruz.

Voit Elektrikli Scooter Zil Tamiri

Elektrikli scooter’larda analog bir zil düzeneği kullanılır. Bir dönemki bisikletlerdeki düzeneğin küçültülmüş hali gibi düşünebilirsiniz. Eğer zille ilgili bir sorun yaşıyorsanız öncelikli olarak zil tamiri yapılabilir mi bu açıdan değerlendirmek gerekir. Kırılmış veya yay mekanizması bozulan bir zilin tamiri ne yazık ki mümkün değildir. TEKNOWAY olarak Voit elektrikli scooter zil tamiri işlemi konusunda sizlere yardımcı oluyoruz. Eğer tamirlik bir durumda değilse de Voit elektrikli scooter zil değişimi yaptırabilirsiniz. Yayaları ve araçları uyarmak konusunda önemli bir donanım olan zilin yerine göre hayati önem taşıyabileceğini asla unutmamalısınız.

Voit Elektrikli Scooter Tekerlek Reflektörü

Voit elektrikli scooter tekerlek reflektörü özellikle birbirini kesen yollarda yan cepheden daha kolay fark edilmenizi sağlar. Böylece olası kazaların önüne geçebilirsiniz. Teknik servisimizde bu işlem bir saat içerisinde uygulanabilmektedir.

Bu gönderiyi paylaş