Volta Elektrikli Scooter Anakart ve Pil Tamiri

Volta Elektrikli Scooter Anakart ve Pil Tamiri

Volta Elektrikli Scooter Tamir Servisi

Elektrikli scooter’lar özellikle büyük şehirlerde trafiğe takılmadan istenilen yere ulaşabilmeyi sağlamaları, park etme sıkıntısından ve yakıt masrafından kurtarmalarına ek olarak yaz aylarında açık havada kullanım konforuyla günümüzün hızla yaygınlaşan ulaşım araçlarından biri haline geldi. İşte son yılların yükselen trendlerinden biri olan elektrikli scooter markalarından biri de Volta. Yazımızda Volta elektriki scooter anakart ve pil (batarya) tamiri servisi ihtiyacı durumunda sorunun çözümü için ne yapmanız ve nereye başvurmanız gerektiği hakkında bilgiler sunuyoruz.

Volta Scooter Anakart Arızası

Volta scooter anakart arızası ne kadar ciddi bir durum olarak gözükse de hemen moralinizi bozmamakta fayda var. Arızayla ilk karşılaştığınızda işin yeni bir scooter almaya kadar gideceğini düşünebilirsiniz. Oysa anakart tamiri ile çok daha uygun maliyete tamir işleminizi yaptırmanız uygun. Ancak burada önemli nokta Volta elektrikli scooter anakart tamiri için seçtiğiniz teknik servistir. Çünkü bilmediğimiz tamir hakkında yapabileceğimiz tek şey teknik servise güvenmektir. Örneğin anakart tamirinin mümkün olmadığını söyleyen teknik servislerle karşılaşabilirsiniz. Böyle bir durumda siz yine de tamir edilmesi konusunda ısrarcı olun. Elbette anakartın kullanılamayacağı durumlar da olabilir. Fakat bundan emin olmadan değişim ya da yeni bir scooter alma seçeneğine yönelmenizi tavsiye etmeyiz. Volta scooter anakart tamiri Teknoway uzman ekibi tarafından profesyonel ekipmanlarla en hızlı ve doğru tekniklerle yapılabilir.

Volta scooter anakart arızasının farklı belirtileri olabilmektedir. Bunlar arasında Volta scooter çalışmıyor, açılmıyor, ekranda yazı çıkmıyor, tekerlek kitlendi, dönmüyor, şarj olmuyor, ekranda hiçbir şey çıkmıyor gibi problemler anakart arızasına işaret edebilir. Anakart arızasının çıkış sebeplerini de merak edebilirsiniz. Bunun temelinde kullandığınız aracın elektrikli olması gelmektedir. Özellikle yağışlı havalarda ortaya çıkan anakart sıvı teması, batarya şarjındaki düzensizlik, aracın nemli ortamlarda fazla bulunması, darbe alması, araca yapılan yanlış teknik müdahaleler gibi hatalar Volta scooter anakart arızasına sebep olabilir. Teknoway’de Volta scooter anakart tamiri uzman ekibimiz tarafından profesyonel ekipmanlarla yüksek kalite yedek parçalar kullanarak ve garantili olarak yapılmaktadır.

Volta Scooter Pil (Batarya) Arızası

Elektronik cihazlardaki en önemli parçalardan biri de pildir. Çünkü pil, cihazın gücünü temsil etmektedir. Elektrikli scooter’lardaki pillerin de belli bir ömrü bulunmaktadır. Scooter’lar bir yerden bir yere ulaşmak için kullanıldıkları için batarya ömürleri de daha kritik bir öneme sahiptir. Tabii bu noktada elektrikli scooter’ı ne kadar kullandığınız, bakımlarını yaptırıp yaptırmadığınız ve özenli kullanıp kullanmadığınız gibi faktörlerin pilin ömrünü doğrudan etkileyebildiğini unutmayın. Neyse ki pilin performansını etkileyecek düzeyde bir olumsuzluk yaklaşık 2-3 yılı bulmaktır. Pilin performansını değerlendirirken ulaşabildiğiniz en yüksek hız ve menzili değerlendirmelisiniz. Volta scooter bataryanızı kullanırken hız ve gittiğiniz mesafede farkedilir performans düşüklüğü varsa Volta elektrikli scooter batarya tamiri veya değişimi zamanı gerektiğini düşünebilirsiniz. Teknoway olarak Volta scooter batarya tamiri işleminde uzman ekibimiz tarafından scooter’ınıza yapılan batarya kalibrasyonu ile pilin ne kadar ömrü kaldığı hakkında size bilgi vererek ihtiyaç duyulan çözüm yöntemini paylaşıyoruz. Volta scooter batarya değişimi gerekmesi halinde de uygun fiyatlı Volta scooter batarya yedek parçasıyla size en iyi hizmeti sunuyoruz.

Volta Elektrikli Scooter Pil Sıvı Teması

Volta elektrikli scooter pil sıvı temasına sebep olabilecek başlıca nedenlerden biri cihazın darbe alması veya scooter’ın yağmurlu günde kullanılması sonucu çok fazla ıslanmasıdır. Suya karşı gerekli önlemleri almamak pilin arızalanmasına sebep olması olağandır. Volta elektrikli scooter’ın özellikle suya karşı son derece iyi bir şekilde korunması gerekmektedir.

Volta elektrikli scooter pil arızasının sıvı temas kaynaklı olduğunu anlamanın bazı belirtileri vardır. Volta scooter şarj olmuyor, geç şarj oluyor, şarjı hemen bitiyor, şarjı erken bitiyor, pili çabuk ısınıyor, şarj olurken çok ısınıyor, kullanırken ses geliyor gibi sorunlar pille alakalı olabilir. Vollta elektrikli scooter arıza tespiti için Teknoway’e gelebilir,  parça değişimi söz konusu olduğunda orijinal yedek parçalarla işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş