Elektrikli Scooter NAVEE N65 Işık Fener Tamiri Değişimi

Elektrikli Scooter Far Tamiri

Elektrikli Scooter NAVEE N65 Işık Fener Tamiri Değişimi

Elektrikli Scooter NAVEE N65 Işık, Fener Tamiri Değişimi

Elektrikli scooter’lar kısa zaman içinde oldukça sevildi ve popüler oldu ancak eksik yönleri de yok değil. Bugüne kadar birçok kullanıcı elektrikli scooter yokuş çıkamıyor, az yol gidiyor, daha yavaş gitmeye başladı, virajlarda kayıyor, lastik hava kaçırıyor veya sürüş sırasında gidon titriyor şeklinde şikayetleri yaşamış olabilir. NAVEE N65 işte tam da bu noktada sanki elektrikli scooter kullanıcılarının sesini duymuş gibi oldukça gelişmiş bir model olarak karşımıza çıkıyor ve “elektrikli scooter ne demek?” sorusuna adeta yeni bir tanım oluşturuyor. NAVEE N65 her yönden oldukça gelişmiş bir elektrikli scooter. Bunu aydınlatma sistemini incelerken de kolaylıkla anlayabilirsiniz. Elektrikli scooter NAVEE N65 ışık fener tamiri değişimi bu yazımızın konusu.

Siz de bir elektrikli scooter kullanıcısıysanız veya elektrikli scooter kullanıcısı olmak için biraz daha gelişmiş modellerin piyasaya çıkmasını bekliyorsanız artık zamanı geldi diyebiliriz. NAVEE N65 özellikle akaryakıt fiyatlarının sürekli olarak yukarı yönlü değiştiği şu günlerde ekonominiz için çok çok mantıklı bir yatırım olabilir.

Öncelikle NAVEE N65, dünyanın en iyi elektrikli scooter markası denilebilecek Xiaomi’nin bir modeli. Model adındaki 65, elektrikli scooter’ın tam bir şarjla 65 km yol yapabilmesinden esinlenerek verilmiş. Bu da neredeyse tipik bir elektrikli scooter’ın iki katı menzil demek oluyor. Elbette NAVEE N65 hakkında söylenebilecek çok fazla şey var. Kısaca hatırlamak gerekirse gövde ve gidonun birlikte katlanabilme sistemi, yüksek kapasiteli 48V 12.5 Ah batarya, 500W motor, darbe emici 10 inç pnömatik lastik, bozuk yollarda sürüş konforu sağlayan 3 inç lastik genişliği, 25 derece tırmanma açısı, üç vites seçeneği, daha geniş stant, E-ABS disk firen sistemi, süper parlak ön ve arka aydınlatma, 120 kg’ye kadar taşıma kapasitesi NAVEE N65’in teknik özellikleri arasında.

NAVEE N65 Ön Aydınlatma Özellikleri

NAVEE N65 ışık veya fener özellikleri olarak incelediğimizde ön tarafta konumlandırılan far ve 1.8W gücünde bir LED lamba bulunduğunu görüyoruz. Aydınlatma açısının 120 derece olması özellikle gece sürüşlerinde geniş açılı bir görüş sağlıyor. Bu da yolda karşılaşabileceğiniz tehlikelere karşı daha erken davranmanızı kolaylaştırıyor. Düşük bir ihtimalle kullanım sürenize bağlı olarak ya da sıvı teması, çarpma, düşme gibi kaza sonrasında NAVEE N65 ışık, fener arızası gibi şikayetler meydana gelebilir. Sonuçta LED aydınlatmaların da bir ömrü var ve çeşitli sebeplere bozulabilir veya sorun çıkarabilirler. Elektrikli scooter’ın ışığı titriyor, sürerken far yanıp sönüyor, ışıkta temassızlık var veya LED lamba değişimi gibi sorunlar için servisimiz TEKNOWAY’den hizmet alabilirsiniz.

TEKNOWAY olarak öncelikle sorunun hangi parçadan kaynaklandığı konusunda detaylı bir tespit gerçekleştiriyoruz. Ayrıca gereksiz yere parça değişimi yapmayarak müşterilerimize en düşük fiyata scooter tamiri hizmeti sunuyoruz. Scooter LED fener bağlantı sorunu veya kabloda temassızlık gibi sorunlar veya soketten çıkma gibi basit arızalar servisimizde dakikalar içerisinde giderilmektedir. Gereksiz yere ışık değişimi gibi daha maliyetli işler engellenmektedir.

Elektrikli scooter’lar bazen yol sarsıntısı veya çeşitli sebeplerle kablo temassızlığı veya sıvı temasına bağlı olarak oksitlenme gibi sorunlar yaşayabilmektedir. Teknik servisimizde önce bu gibi sorunlar incelenmekte ve elektrikli scooter’da ön farın arızalı olduğunun tespiti sökülerek servis ortamında scooter’dan bağımsız çalıştırılarak yapılmaktadır. Eğer scooter’ın farı patladı ise yani LED aydınlatma yanmıyor, ışık aydınlatmıyor veya öndeki fener söndü diyorsanız bu şekilde kesin arıza tespiti yapılarak en düşük fiyatlandırma çıkartılmaktadır.

Elektrikli Scooter Navee N65 Işık Fener Tamiri-Değişimi

Elektrikli Scooter Ön Far Tamiri

NAVEE elektrikli scooter teknik servisi olarak hizmet veren TEKNOWAY’e gelen ve park halinde yere düşürülmüş bir NAVEE N65, arıza tespiti sonrasında teknisyen raporunda ön far bağlantısı kopmuş olarak belirtilmiş ve ön ışık bağlantısı tamiri sonrası fener çalışmaya yeniden başlamıştır. Bazen çarpma, isteyerek veya istemeyerek elektrikli scooter’la kaldırımdan inmek zararlı mı bilmeden kullanan kişiler de ön aydınlatma sistemine darbe aldırarak hasar vermektedir. Her ne kadar LED aydınlatma teknolojisi oldukça uzun ömürlü olsa da çok sert darbeler (sürüş sırasında alçak basamak inişi de dahil) dashboard ve ön far sistemi bağlantıları üzerinde zarar verici etkilere sahip olabilmektedir. Bu nedenle uzun ömürlü bir elektrikli scooter kullanımı için bu tarz davranışlardan kaçınmanızı öneririz. Yine elektrikli scooter’ı katlama sırasında kablonun zarar görmesi ihtimalini azaltmak için dikkatli olmalısınız.

NAVEE N65 ön far titreme sorunu yapıyorsa veya ışık gidip geliyor ise bunun bir diğer sebebi de oksitlenme olabilir. Her ne kadar elektrikli scooter’lar sıvı teması direnci olan cihazlar olsa da bazen ıslanma veya yağmura denk gelme elektronik parçalar üzerinde olumsuz etkilere neden olabiliyor. Elektrikli scooter ıslandı bir şey olur mu veya elektrikli scooter’ı yıkamak zararlı mı gibi sorular alabiliyoruz. Genelde elektrikli scooter’ı balkon veya yağmur alabilecek otopark gibi yerlerde tutacaklar için NAVEE N65 scooter brandası kullanılmalarını tavsiye etmekteyiz. Eğer elektrikli scooter temizliği nasıl yapılır diye düşünüyorsanız bu soruya verilebilecek en iyi cevap nemli bir bezle silmektir denebilir. Böylelikle elektronik tüm aksamların sıvı temasına maruz kalmasını ve zamanla oksitlenmesini engelleyebilirsiniz. Su ve deterjanların yağlı mekanik aksamlar üzerinde de olumsuz etkilerinin olabileceği unutulmamalıdır.

Elektrikli Scooter Navee N65 Işık Fener Tamiri Değişimi

NAVEE N65 Ön Fener Işık Değişimi Tamiri Fiyatı

TEKNOWAY parça değiştirme odaklı teknik servisi anlayışından uzaktır. Bu nedenle İstanbul’daki en güvenilir elektrikli scooter servisi olmuştur. Parça değişimi yerine öncelikle tamir seçeneklerini değerlendirmek, nokta atışı arıza tespiti ve ileri seviye tamir ekipmanları ile onarım hizmeti TEKNOWAY’in uzmanlık alanlarıdır.

Ön fener ışık değişimi gerektiren konularda da söylediğimiz gibi öncelikle gerçekten parçanın mı yoksa başka bir noktanın mı arızalı olduğu analiz edilir. Eğer tamir ile giderilebilecek bir sorunsa müşterilere çok daha uygun bir fiyat çıkartılmaktadır. Hatta servisimize NAVEE N65 elektrikli scooter’a ön far değişimi yaptırmak istiyorum diye gelerek sadece basit bir tamir hizmeti alarak durumu şaşkınlıkla karşılayan birçok müşterimiz olmuştur. Elbette bunun sebebi mağazamızın tüm marka ve model elektrikli scooter’larda anakart arızası tamiri dahil en ileri düzey hizmeti sunmasıdır.

NAVEE N65 aydınlatma arızası sonucu kesinleşmişse ön fener değişimi yapılmasından başka çare yoktur. Çünkü tamir imkanları da belirli bir bölge kapsamında gerçekleştirilebilmektedir. Servisimiz TEKNOWAY’de NAVEE N65 yedek parça fiyatları en uygun ve en düşük işçilik ücreti ile hesaplanarak size iletilmektedir. Unutmayın ki TEKNOWAY’de amaç kısa zamanda yüksek kar etmekten ziyade müşteri kazanmak ve elektrikli scooter modifiyesi, parça değişimi, ikinci el alım-satım ve takaslama gibi konularda da müşterilerine yardımcı olmaktır. NAVEE N65 ve diğer tüm elektrikli scooter’larla ilgili parça değişim, arıza, işçilik, yedek parça, tamir ve diğer sorular için bize her zaman ulaşabilirsiniz.

TEKNOWAY, NAVEE teknik servisi olarak İstanbul ili Kadıköy ilçesi Söğütlüçeşme bölgesinde en iyi elektrikli scooter tamircisi olarak gösterilmektedir. Şehir dışındaki kullanıcılara da ücretsiz çift yönlü kargo hizmeti ile ayrıcalıklı bir hizmet sunmaktadır.

Bu gönderiyi paylaş