iPhone 12 Ön Camı Nasıl Değiştirilir?

iPhone 11 Orijinal Ekran Fiyatı

iPhone 12 Ön Camı Nasıl Değiştirilir?

iPhone 12 Ön Cam Değişimi

Birçok akıllı telefon ve iPhone kullanıcısının en kolay başlarına gelebilecek hasarlardan biri ekran veya ön cam çatlağı ya da kırığıdır. Özellikle de iPhone 12 gibi pahalı telefonlara sahip olmak, kullanıcıları herhangi bir hasar durumunda yenisini almak yerine onarım seçeneğine yönlendirmektedir. iPhone 12 ekranda kırık veya çatlak meydana geldiyse, ilk aşamada ne yapmanız gerektiğini ve cihazın hangi onarıma ihtiyacı olduğunu bilemiyor olmanız normaldir. Yapılması gereken ekranınızda meydana gelen hasarın ekranda mı ön camda mı olduğunun belirlenmesidir. Bu amaçla ekran tamiri için Cep Market gibi tecrübeli ve güvenilir servislere başvurmalısınız.

iPhone 12 Ön Camı Nasıl Değiştirilir?

Üst seviye özelliklerle donatılan iPhone 12, iPhone 11’e göre daha küçük bir kasayla geliyor. iPhone 12 ekran özelliklerine baktığımızda,  6.1 inçlik OLED ekranın 1170 x 2532 FHD+ çözünürlük ve 460 ppi yoğunluk sunduğunu görüyoruz. Daha az güç tüketen Super Retina XDR teknolojili bu ekranın görüntü kalitesi ve kontrast değerleri oldukça yüksek. 1200 nit’ çıkan parlaklığa sahip ekranda ayrıca güneş ışığı altında da yüksek görülebilirlik sunan True Tone teknolojisine bulunuyor. Kenarların düzleştirilmesi ve OLED ekrana geçilmesi nedeniyle iPhone 12’nin çerçevesi biraz daha incelmiş olarak geliyor. Çentikli ekranı yüzde 86’lık bir ekran-gövde oranı sunuyor. Cihaz ekranını düşmelere ve darbelere karşı dört kat daha fazla sağlamlık sağlayan Corning Ceramic Shield Glass ile koruyor.

Tamir işleminde  öncelikle hasar görmüş iPhone 12 ekranı analiz edilerek, hasarlı parçanın LCD mi yoksa koruyucu ön cam mı olduğu belirlenir. Ekranın dokunmatiğinde sorun yoksa ön cam zarar görmüş ama iç ekranınız sağlam demektir.  İç ekranınız sağlamsa komple ekran değişimi yaptırmanıza gerek yoktur. Cep Market‘teki ön cam değişiminde ilk olarak ön cam çıkartılır, sonra da ekran içindeki ve cihazdaki tozlar ve kirler temizlenir. Son olarak yeni ön cam takılır. Ekran değişimi yapılmadığı için onarım işlemi çok daha uygun fiyata yapılır ve bu yol iPhone 12 ön cam tamiri için en uygun maliyetli işlemdir.

Yapısı gereği iPhone 12’de iç ekran ve ön cam birbirine yapışık haldedir. Onarım işleminde ekranın dış tarafındaki ön cam ekrandan makineler yardımıyla ayrılır ve yeni cam yine makineler yardımıyla iç ekrana yapıştırılır. Cep Market’te iPhone 12 ön cam değişimini alanında eğitimli ve deneyimli Apple teknisyenleri, orijinal parçalarla ve cam değişimi için özel olarak geliştirilen Buz Makinesi profesyonel ekipmanlarla en fazla 2-3 saat içinde gerçekleştirmektedir.

Ekran değişimi yapmadan sadece cam değişimi ile iPhone 12 cihazınızı onarmak, profesyonel ve uzman bir teknik serviste yapılmalıdır. iPhone 12 cihazınızdaki hasarlı, çizik, çatlak veya kırık ön camları hızlı ve güvenilir hizmet anlayışı çerçevesinde yapıyoruz. Verilerinizi mutlaka yedekliyoruz ve cihazınızı tamamen sorunsuz bir biçimde size teslim ediyoruz.

İlginizi Çekebilir: Telefon Ekran Çatlağı Nasıl Giderilir 

Cep Market Uygun Fiyatlı iPhone 12 Ön Cam Değişimi

Ön cam değişimi için ilk aklınıza gelen Apple yetkili servisleri olabilir. Ancak Apple servisleri ön cam ile birlikte ekran değişimini zorunlu olarak yaparlar. Bu da markanın zaten pahalı olan servis fiyatlarını daha da artırır. Cep Market’te iPhone’lara sadece ön cam değişimi yapılabilmektedir. Kaliteden ödün vermeden hızlı ve güvenilir cam değişimi hizmetimizin fiyatı Apple teknik yetkili servislerine kıyasla oldukça uygundur.

iPhone 12 ön cam değişimi için İstanbul Kadıköy ilçesinde bulunan merkezimize konumunuz veya vakitsizlik sebebiyle gelemiyorsanız, cihazınızı İstanbul dahil çift taraflı ücretsiz kargoyla bize gönderebiliyorsunuz. Bunun için ARAS Kargo 1023788446 sözleşme kodumuzu kullanmanız yeterlidir. Kargo ile gönderilen cihazların cam değişimi sadece 1 iş günü sürmektedir.

iPhone 12 Ön Cam değişimi Sonrası

iPhone 12 ön cam değişiminin telefonunuzun ekranına bir zararı olacağını sanmayın. Cep Market’te iPhone ön cam değişimi sonrasında dokunma hassasiyetinde, ekran kalitesinde veya parmak izi okuyucuda herhangi bir kayıp olmaz. Ancak düşük kalite veya kalın cam kullanılması telefonunuzun ekranına zarar verebilir. Cep Market’teki ön cam değişiminde kullanılan malzemeler orijinaldir, yan sanayi cam kesinlikle kullanılmamaktadır.

iPhone 12 cam değişimi sonrasında cihazınızın kendi orijinal ekranını kullanmaya devam etmeniz bu işlemin en avantajlı taraflarından biridir. Ayrıca ön cam değişiminde cihazınızda bulunan mesaj, rehber, fotoğraf, müzik veya video gibi cihazınızdaki kayıtlı veriler silinmez. Cam değişimi sonrasında cihazın performansında herhangi bir olumsuzluk yaşamazsınız. iPhone 12 ön cam değişimi sonrasında cihazınızı neredeyse orijinalinden farksız olarak ilk günkü haliyle teslim alırsınız.

Apple iPhone 12 Kırılmaz Cam ve Film Ekran Koruyucu Fiyatı İncelemesi

iPhone Ön Cam Değişimi Fiyatları

iPhone 6160 TL
iPhone 6 Plus180 TL
iPhone 6s190 TL
iPhone 6s Plus200 TL
iPhone 7 Cam220 TL
iPhone 7 Plus250 TL
iPhone 8300 TL
iPhone 8 Plus350 TL
iPhone X600 TL
iPhone XS600 TL
iPhone XS Max800 TL
iPhone SE129 TL
iPhone XR700 TL
iPhone 4149 TL
iPhone 4s149 TL
iPhone 5150 TL
iPhone 5c150 TL
iPhone 5s150 TL
iPhone 11800 TL
iPhone 11 Pro850 TL
iPhone 11 Pro Max900 TL
iPhone 12 Mini1500 TL
iPhone 121500 TL
iPhone 12 Pro1500 TL
iPhone 12 Pro Max1500 TL

Bu gönderiyi paylaş