Scooter 10 İnç Dolgu Lastik

Scooter-10-İnç-Dolgu-Lastik

Scooter 10 İnç Dolgu Lastik

Scooter 10 inç dolgu lastik konusu kullanıcıların en çok araştırdıkları arasında bulunuyor çünkü dolgu lastiklerin avantajları artık çok daha fazla. Genelde şimdiye kadar piyasada tercih edilen elektrikli scooter modelleri 8.5 inç olduğundan dolgu tekerlek çeşitleri de ağırlıklı olarak 8.5 inç olarak piyasadaki yerini aldı. Fakat daha fazla sürüş rahatlığı ve güvenliği sağlayan 10 inç scooter’lar için dolgu tekerlek modelleri de artık piyasada. Dolgu scooter tekerleği ne demektir bunu merak eden birçok kullanıcının olduğunun farkındayız. Dolgu scooter tekerleği birebir şişme tekerlekle aynı görünüme sahiptir ve avantaj olarak patlamaması ve havasının inmemesi ile öne çıkmaktadır. Dolgu tekerleklerin içinde ne var diye de merak ediyor… Dolgu tekerleklerin içinde lastik hamurunu oluşturan kauçuk ve petrol esaslı maddeler bulunuyor; hava ile şişirilen hiçbir bölüm olmadığı için scooter’da tekerleğin havası iniyor, ön tekerlek sürekli hava kaçırıyor, arka tekerlek havası hemen iniyor, yamadan sonra hava kaçırıyor, soğuk havada hava iniyor, hava bastıktan sonra ses geliyor gibi şikayetler ortaya çıkmıyor. Ayrıca dolgu tekerlekler sürüş sırasında tekerleğe çivi battı, lastiği cam kesti, lastik delindi, teker delindi gibi sıkıntıları da yaşamıyorlar. Dolgu tekerlekler kullanıcıların kaza ihtimalini de böylelikle düşürmektedir.

10 İnç Dolgu Lastik Ölçüsü

10 inç dolgu lastik nedir, ne demektir, ne anlama gelir? 10 inç rakamı dolgu tekerleğin büyüklüğünü ifade eder; yani buradaki 10 inç değeri tekerleğin dış çapını gösterir. 1 inç uzunluk 2.54 cm’e denk gelmektedir ve bu durumda biz de kabaca 10 inç dolgu lastik ölçüsü için 25 cm diyebiliriz. 25 cm’lik bu ölçü modelden modele değişebilmektedir. Kimi modeller diş yapısı nedeniyle 22 cm dolgu lastik kategorisine girmektedir. Yine modeline göre 23 cm dolgu lastik, 24 cm dolgu lastik, 25 cm dolgu lastik ve 26 cm dolgu lastik gibi seçeneklerden bahsedilebilir. Genelde 10 inç dolgu lastik jant çapı tüm modeller için aynı olmaktadır ancak yine de elektrikli scooter jant çapına uyumlu dolgu lastik tercih etmek gerekir. Dolgu lastik diş yapısı, lastik paterni de dış çap miktarı üzerinde etkili olabilmektedir. Sürüş şartları kişiden kişiye değiştiği için servisimizden 10 inç dolgu lastik tavsiyesi alabilirsiniz. 10 inç dört mevsim dolgu lastik, 10 inç yaz dolgu lastik, 10 inç kış dolgu lastik gibi birçok seçenek bulunmaktadır.

10 İnç Dolgu Lastik Faydaları ve Zararları

10 inç dolgu lastik faydaları ve zararları çok merak ediliyor. 10 inç dolgu lastik faydaları nedir ilk etapta bu konuya bakalım. 10 inç dolgu lastikler patlamaz lastik olarak da bilinir. Bu nedenle sizi asla yolda bırakmaz. Ayrıca sürüş sırasında scooter’ın ön tekerleğe çivi battı ve aniden lastik patladı gibi durumlar da dolgu lastiklerde yaşanmayacağından kesinlikle dolgu lastik kullanmak daha güvenlidir denebilir. Scooter’ı sürerken ön lastik patlaması en büyük kaza nedenlerinden biridir çünkü virajlarda hakimiyeti doğrudan kaybettirir. Can güvenliği dışında 10 inç dolgu lastikler uzun vadede daha ekonomik fiyat avantajı ile ön plana çıkar. Bugün 10 inç scooter tekerleği tamiri için zaman ve para harcamanız gerekir. 10 inç scooter tekerleği nerede tamir ettirilir bulmalı, gidip gelmeye yol masrafı yapmalı, scooter’ı taşımalı ve lastik onarımı için de malzeme ve işçilik ücreti ödemelisiniz. Tüm bunlar işinizden gücünüzden ayrı kalmak, belki de hafta sonu neredeyse bir günü buna ayırmak demek. 10 inç dolu lastik kullanıcıları ise bu sorunlarla hiçbir zaman uğraşmamaktadır. Eski dolgu lastik modellerinin batarya ve anakart üzerinde olumsuz etkilerinin olduğu söyleniyordu ancak 10 inç dolgu lastiklerin anakarta zararı var mı veya 10 inç dolgu lastiğin batarya tüketimine etkisi gibi soruların olumsuz bir cevabı yoktur.

Daha Büyük Dolgu Lastik Takılır mı?

Elektrikli scooter’lara daha büyük dolgu lastik takılır mı sorusu oldukça merak ediliyor. 8.5 inç elektrikli scooter’a 10 inç lastik takmak zaten fiziksel olarak mümkün değildir çünkü çamurluk ve çelik konstrüksiyon yapısı buna müsaade etmez. Ancak 10 inç tekerlekli scooter’a daha büyük tekerlek takmak şu şekilde olabilir; scooter teker çapı 22 cm ise belki 23 cm veya 24 cm dolgu lastik kullanımı bir ölçüde mümkün olabilir. Bunun denenebilmesi ancak teknik servis ortamında mümkün olabilir. Daha büyük dolgu lastik kullanımı motor ve batarya üzerinde bir ölçüde zorlayıcı etkide bulunabilir ancak zaten bunu bir hafif yokuş çıkma durumundaki etki gibi değerlendirmek gerekir. Scooter’a daha büyük dolgu tekerlek takılır mı; evet bu mümkün. Hatta bunun menzil artırma etkisi de olabilir ancak günlük yaşamınızda kullandığınız yollarda çok fazla yokuş varsa scooter’ın bataryası ısınıyor, scooter yokuş çıkarken arıza kodu gösteriyor, scooter yokuşta kendi kendine kapanıyor gibi sorunlarla karşılaşmamak için bu konuda imkanları pek de zorlamamak gerekir. 10 inç yani 22 cm gibi ölçüde bir şişme tekerlekli scooter’a 24 cm dolgu tekerlek takılabilir; bunun bir dezavantajı olmaz. 

Scooter 10 İnç Dolgu Lastik Fiyatı

10 inç scooter dolgu lastik fiyatı 10 inç şişme lastik fiyatı ile kıyaslandığında daha yüksektir. Bunun en temel nedeni üretimde daha fazla hammaddeye ihtiyaç duyulmasıdır. Yani 10 inç dolgu tekerlek neden daha pahalı veya dolgu lastik fiyatları neden daha yüksek diye araştırma yapıyorsanız temel neden budur. 10 inç patlamaz dolgu lastik fiyatları özellikle hammaddenin petrole bağlı olması nedeniyle daha yüksek çıkmaktadır; üretim sırasında şişme lastiklerin hava ile dolu olan kısmı dolgu lastiklerde lastik hamuru malzemesi ile doldurulmaktadır ve böylece patlamayan scooter lastiği farkı konusuna da cevap vermiş oluyoruz. Scooter’lar konusunda tecrübe kazanmış birçok kullanıcı bugün yeni scooter’a dolgu lastik taktırma işlemini hemen yaptırmaktadır. Çünkü şişme tekerlek patlaması durumunda çıkacak olan masraf ve zaman kaybı böylece doğrudan dolgu tekerlek yatırımıyla önlenebilmektedir. 10 inç dolgu lastik fiyatı olarak Teknoway’de müşterilerimize en uygun fiyatları sunuyoruz. 10 inç dolgu lastik değişimi servisimizde aynı gün birkaç saat içerisinde gerçekleştirilmektedir.

10 İnç Dolgu Lastik Değişimi

Günümüzde 10 inç dolgu lastik değişimi artık scooter alınır alınmaz gerçekleştirilmekte. Scooter’larda dolgu lastiğin tercih edilme nedenleri sürüş güvenliği ve uzun vadede daha karlı bir yatırım durumunda olmasıdır. 15 yılı aşkın deneyimimizle Teknoway olarak daha önce hizmet verdiğimiz müşterilerimiz tarafından 10 inç dolgu lastik değişimi için servis tavsiyesi olarak gösterilmekteyiz. İstanbul’da dolgu lastik nerede taktırılır, en ucuz 10 inç dolgu lastik fiyatları, scooter’a kargo ile dolgu lastik taktırma, dolgu lastik taktırmak için teknik servis, 10 inç dolgu lastik tavsiyesi ve benzeri konular için 0 (537) 958 02 02 numaralı telefondan teknik servis merkezimize ulaşabilirsiniz. İstanbul’da dolgu lastik teknik servisi hizmetimizi tüm Türkiye için vermekteyiz. Scooter’ınızı ücretsiz kargo ile bize göndererek 10 inç scooter dolgu lastik değişimi işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Servisimizde ayrıca kargo ile elektrikli scooter tamiri, e-scooter lastik onarımı, e-scooter yedek parça fiyatları konusunda en geniş kapsamlı ve garantili hizmet alabilirsiniz. 

Bu gönderiyi paylaş