Elektrikli Scooter Dolgu Lastik Yorum

İstanbul elektrikli scooter tamiri servisi

Elektrikli Scooter Dolgu Lastik Yorum

Elektrikli scooter dolgu lastik yorum araştırmaları satın alma kararı üzerinde etkili olmaktadır. Gerek scooter kullanıcıları arasında yapılan konuşmalarda, gerekse internet üzerinde yapılan aramalarda dolgu lastik kullanıcı yorumları tamamen olumlu olarak karşımıza çıkmaktadır. Dolgu scooter lastikleri şişme lastiklerden önemli ölçüde farklıdır.

Öncelikle en dayanıklı scooter lastiği olarak kabul edilen dolgu lastikler sanayi ortamında bile birçok ağır taşıtta uzun yıllar güvenle kullanılmaktadır. Scooter’larda kullanılan dolgu lastik modelleri ise daha minyatür şekilde tasarlanarak aynı avantajları kullanıcılara getirmektedir. Dolgu lastiklerin avantajları en başta patlamaz yapıda olmalarıdır. Dolgu lastik hava basıncı hiçbir zaman kaybetmez çünkü hava olması gereken iç bölgede tamamen lastik malzemenin devamı kullanılmıştır. Böylece tamamen lastiğin içinden geçecek boyutta bir çivi bile scooter lastiğinin patlaması durumunu ortaya çıkartamaz. Scooter lastiği delindi, scooter lastiğinde yırtık oluştu, scooter lastiğine vida girdi, scooter lastiği yarıldı, scooter’da lastiğinde iç lastik gözüküyor gibi sorunlar hiçbir zaman dolgu scooter lastiklerinde yaşanmamaktadır. Bu nedenle elektrikli scooter dolgu lastik yorum olarak tamamen olumlu olarak değerlendirilmektedir. Dolgu lastiklerin bir diğer avantajı da sürüş güvenliğini sürekli olarak sağlamasıdır. Dolgu lastik hiçbir zaman patlamayacağı için hiçbir surette sizi lastikten kaynaklanan kaza durumlarıyla karşı karşıya getirmemektedir.

Scooter İçin Patlamayan Lastikler

Scooter iç lastik tamiri yaptıran kullanıcılar ikinci bir tamir ihtiyacı ortaya çıktığında scooter için patlamayan lastikler konusunda araştırma yapmaya başlıyor. Aslında bu geç bir zaman ve bizden yeni scooter satın alan birçok müşterimize en başında bu konuda bilgilendirme yapmaktayız. Hesabın şu şekilde yapılması gerekir: Scooter lastik tamiri gerektiren bir durumda ödemeniz gerekenler teknik servise gitmek için yol ücreti, teknik serviste yeni scooter iç lastik fiyatı veya yama ücreti, ayrıca bunun dışında işçilik şeklinde ele alınmalı. En başından scooter dolgu lastiği taktırma yolu seçen kullanıcılar ise neredeyse ilk scooter lastik tamiri gerektiren durumda harcamalarını amorti etmiş oluyor. Scooter lastiklerinin hava basıncı sık şekilde kontrol edilmeli. Havaların soğuması scooter lastikleri hava basıncı üzerinde olumsuz etkilerde bulunabilir. Bazen scooter lastikleri gün içerisinde hava kaçırma da yapabilir. Tüm bu sorunlarla hiçbir zaman ilgilenmemek için scooter için patlamayan lastikler arasından bir seçim yapmanız gerekiyor. Servisimizde 8.5 inç scooter için patlamayan lastik ve 10 inç scooter için patlamayan tekerlek seçenekleri mevcuttur. Ayrıca patlamayan renkli scooter dolgu tekerlek modellerimizi de incelemenizi tavsiye ederiz.

Dolgu Lastik Nasıl Yapılır?

Dolgu lastik nasıl yapılır bu oldukça merak edilen bir konu. Dolgu lastiğin sıvı haldeki hamur malzemesi ilk etapta kalıba dökülür ve donması beklenir. Dolgu lastiğin kalıba dökülmesi sonrası ortaya çıkan hava kabarcıkları pürmüz yardımıyla temizlenir. Lastik hamurunun donması tamamlandığında dolgu lastik kalıptan çıkartılır ve kesici aletler yardımıyla lastik üzerindeki çapakların temizliği gerçekleştirilir. Temizlik aşamasından sonra ise lastikler sıcak preslere ve tornaya girerek dolgu lastiklerin boyutları, yüzeyleri ve dişleri belirlenir.

Kalite kontrol aşamasında balans ve hata kontrolleri yapıldıktan sonra dolgu lastik temizlenerek satıcılara dağıtılır. Dolgu lastik üretim aşamaları bu şekildedir. Kaliteli bir dolgu lastik nasıl olmalıdır üreticiler bu konuda uzun süre ar-ge çalışmaları yapmaktadır. Öncelikle dolgu lastik şişme lastiklere göre daha ağırdır ancak bu çok da kalite belirleyici bir durum değildir. Önemli olan dolgu lastik hamurunun yumuşaklığı ve yol tutuş performansıdır. Çok sert olan dolgu lastiklerin sürüş rahatlığı ve güvenlik üzerinde olumsuz etkileri olabileceğini unutmayın. Dolayısıyla her dolgu lastik scooter’a uygun olmayabilir.

Yumuşak Dolgu Lastik Modelleri

İstanbul Kadıköy’de hizmet veren ve dolgu lastik değişiminde uzman scooter teknik servisi Teknoway’de kullanıcılarımıza en kaliteli scooter dolgu lastik modellerini sunmaktayız. Satışta olan her ürün tarafımızdan denenmiş, birçok scooter modeli üzerinde uygulaması ve testleri gerçekleştirilmiş, kaliteli dolgu lastik modelleridir. Dediğimiz gibi ağır dolgu teker daha mı iyi şeklinde düşünmemek gerekir. Dolgu lastik sertliği satın alma üzerinde etkileyici bir kriter olmalıdır çünkü sürüş kalitesi üzerinde etkilidir. Esneme kabiliyeti yüksek bir dolgu lastik hem daha iyi yol tutuşu sağlayarak scooter kullanımında şişme lastik avantajları kadar fayda getirir, hem de patlamaz yapısı ile ilerleyen zamanlarda karşılaşabileceğiniz scooter lastik patlaması, scooter lastik tamiri yapan yerler neresi, scooter tekerlek yaması nerede yaptırılır şeklinde sorunları ortadan kaldırır. Servisimizde dolgu tekerlek değişimi için destek verdiğimiz başlıca markalar şunlardır:

Dolgu Tekerlek Değişimi Yapılabilen Başlıca Markalar

 • Xiaomi scooter dolgu tekerlek değişimi
 • Voit scooter dolgu tekerlek değişimi
 • Volta scooter dolgu tekerlek değişimi
 • Bood scooter dolgu tekerlek değişimi
 • E-Performance scooter dolgu tekerlek değişimi
 • Razor scooter dolgu tekerlek değişimi
 • JSF scooter dolgu tekerlek değişimi
 • Zero scooter dolgu tekerlek değişimi
 • Yuki scooter dolgu tekerlek değişimi
 • Walkerbug scooter dolgu tekerlek değişimi
 • Vsett scooter dolgu tekerlek değişimi
 • Ducati scooter dolgu tekerlek değişimi
 • Segway scooter dolgu tekerlek değişimi
 • Inokim scooter dolgu tekerlek değişimi
 • Scoowy scooter dolgu tekerlek değişimi
 • Nitro scooter dolgu tekerlek değişimi
 • STMAX scooter dolgu tekerlek değişimi
 • RKS scooter dolgu tekerlek değişimi
 • Unagi scooter dolgu tekerlek değişimi
 • Turboant scooter dolgu tekerlek değişimi
 • ve diğer TÜM SCOOTERLAR

 

Dolgu Lastik Kullanıcı Yorumları

Dolgu lastik kullanıcı yorumları pozitiftir. İstanbul Kadıköy’de dolgu lastik değişimi yaptığımız yüzlerce müşterimiz aradan yıllar geçtikten sonra bile hiçbir şikayet yaşamamış ve bize teşekkürlerini iletmiştir. Teknoway olarak satışını yaptığımız scooter dolgu lastik modelleri en az 10 bin kilometre kullanım ömrü sunmaktadır ve birçok otomobil kullanıcısı bile bu kilometreyi seneler içerisinde yapabilmektedir. Scooter gibi daha ziyade kısa mesafe kullanılan bir taşıtta dolgu lastiği eskitebilme imkanı yok denebilecek kadar azdır. Müşterilerimizi scooter’ı alır almaz dolgu lastik taktırma konusunda bilgilendirdiğimizi söylemiştik. Sonrasında lastik patladı şeklinde bize ulaşan müşterilerimiz bu kez tercihini doğrudan dolgu lastiklerden yana yapıyor çünkü bildiğiniz gibi araç trafiği olan yoğun şehirlerde scooter kullanımı ağırlıklı olarak kaldırımlar üzerinden gerçekleşiyor. Kaldırımlarda üzerinden geçilebilecek sigara izmariti, cam kırığı, ahşap kıymıklar, çivi veya diğer sivri cisimler hatta bazen sivri çakıl taşları bile scooter lastiği patlaması nedenleri arasında gösterilebilecek sonuçları ortaya çıkartabilirler. Bu nedenle hiçbir zaman scooter lastik tamiri ile uğraşmak istemiyorsanız, scooter’ın lastiğinin hava kaçırdığı nasıl anlaşılır, scooter lastiğine yama videosu, scooter tekerleğini sökme gibi kavramları hayatınızdan çıkartmak istiyorsanız siz de fazla zaman geçirmeden yüzlerce memnun müşterimiz gibi dolgu lastik tercihi gerçekleştirin.

Elektrikli Scooter Patlamaz Lastik

Şişme lastikler yapıları itibariyle çok iyi bakılmalıdır ve neredeyse her sürüş öncesinde hava basıncı kontrolü yapılmalıdır. Bazı zamanlarda farkında olmadan scooter’ın lastiği kendi kendine indi denecek şikayetler ortaya çıkabilir. Bu mutlaka scooter’ın lastiği hava kaçırıyor gibi bir durum değildir; otomobillerdeki gibi bazen havaların soğuması nedeniyle lastik havası basıncı düşebilir ve scooter lastiği PSI değeri ne kadar gerektiriyorsa bu havanın tamamlanması gerekir. Bu da ancak evinizde bulunan bir pompa veya akaryakıt istasyonu üzerinden gerçekleştirilebilir. Başa gelmesi asla istenmeyen kaza durumları bazen dalgınlık sonucu scooter lastiğinin inik olması nedeniyle yaşanabilir. Bazen scooter’a birden fazla kişi binebilir ve iç lastik ezilerek sürüş sırasında lastiğin patlaması durumu gerçekleşebilir. Dolayısı ile elektrikli scooter’larda şişme lastik sorunları her zaman yaşanabilir ve eğer hayatınızdan bir sorumluluğu daha çıkartmayı istiyorsanız uzman teknisyenlerimizden scooter’a uygun dolgu patlamaz lastik nasıl seçilir bilgi alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi en iyi scooter lastiği hangisi, en uygun fiyatlı dolgu scooter tekerleği, patlamayan scooter tekerlek modelleri, 10 inç scooter’lara uygun dolgu tekerler ve daha birçok konuda kapsamlı olarak bilgilendireceklerdir.

Scooter Dolgu Lastik Nasıl Takılır?

İnternetten dolgu lastik satın almak için en doğru yer neresi araştırıyor olabilirsiniz ancak bizim bu noktada size bazı tavsiyelerimiz var. Tekerlek değişimi veya dolgu lastik takmak hassas bir konu. Bozuk fren lambası değişimi veya fren ayarı gibi konuları biraz meraklıysanız evinizde yapabilirsiniz ancak scooter’a dolgu lastik takma konusunu 15 yıldır teknik uzmanlığa sahip olan scooter servisi merkezimiz Teknoway’e bırakmanızı tavsiye ediyoruz. Teknik servisimizde ücretsiz kargo ile scooter tamiri, scooter dolgu lastik değişimi veya başka bir onarım hizmeti verilmektedir. Türkiye’de tüm şehirlerden gelen scooter’ları aynı gün tamir ederek veya dolgu lastik geçişini sağlayarak kargoya teslim ediyoruz. Her ne kadar birkaç vida gevşetmek gibi basit görünse de dolgu lastik montajı sonrası scooter’da titreme sorunu, scooter’dan ses geliyor, scooter’ın tekerleğinden ses çıkıyor, scooter hızlanma sorunu veya scooter’ın bataryası az gidiyor, menzili azaldı gibi şikayetleri yaşamamanız için ulaşmanız gereken tek yer Teknoway çağrı merkezi. 0 (537) 985 02 02 no’lu telefondan scooter dolgu tekerlek değişimi için teknik servis merkezimize ulaşabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş