10 İnç Patlamaz Dolgu Lastik

10 İnç Patlamaz Dolgu Lastik

10 İnç Patlamaz Dolgu Lastik

Fiyatına göre elde edilen faydanın yüksek olması nedeniyle elektrikli scooter’lar için dolgu lastikler günden güne daha da önem kazanmaya başladı. Dolgu lastik tercihi yapan bir kullanıcı asla scooter yolda kaldı, scooter’ın lastiği patladı, scooter’ın lastiği sürekli iniyor, scooter hava mı kaçırıyor, scooter lastiği inme sorunu, scooter’ın tekerleğinden sesler geliyor gibi sıkıntılarla karşı karşıya kalmıyor.

Oldukça yaygın olarak tercih edilen 8.5 inç tekerlekli scooter’larda dolgu lastik tercih eden kullanıcılar bir sonraki tercih edecekleri scooter’da da dolgu lastik terfisi yapmayı istiyor. Bu yazıda 10 inç patlamaz dolgu lastik modelleri ile ilgili merak edilenlere değiniyoruz. 10 inç patlamaz dolgu lastik nasıl seçilmeli, 10 inç patlamaz dolgu lastiğin özelliği nedir, 10 inç dolgu lastik bozulur mu gibi merak edilenlere bu yazıda cevap verecek ve 10 inç scooter için dolgu lastik tercihi nasıl yapılmalı gibi sorulara yanıt arayacağız. Özellikle yüksek hızlarda rahatlık ve sürüş güvenliği sunmaları 10 inç scooter modelleri’ni çok daha popüler hale getirdi ve 10 inç patlamaz dolgu lastik taktırma ile çok daha güvenli bir araca sahip olabilirsiniz.

Patlamaz Scooter Lastik Nedir?

Elektrikli scooter lastik patlaması nedenleri çok çeşitli olabilir. Genelde bu durumun sebebi lastiğe çivi, vida, cam gibi yabancı bir cisim batması veya düşük hava basıncı ile kullanımdan kaynaklanan iç lastik aşınmasıdır. Scooter’larda lastik tamiri nasıl yapılır diye merak ediyorsanız aslında bisikletlerden çok da farklı değil. Scooter’larda iç lastik delinmesi tamiri yama yolu ile yapılır fakat iç lastik yırtılması gibi bir sorunda iç lastik değişimi yapılması gerekir. Burada yeni iç lastik fiyatı, scooter lastik tamiri işçiliği ve bu tamir için ayrılması gereken zaman gibi faktörleri düşünmek gerekir. Patlamaz scooter lastik ise size hiçbir şekilde bu sorunları yaşatmaz.

Patlamaz scooter lastik güneşten, sıcak havadan veya soğuk zeminden etkilenerek hava kaçırmaz. Ayrıca dolgu lastiklerde hava kaçırma sorunu olmadığından scooter’a iki kişi binmek gibi zorunlu kullanımlarda lastik hava basıncı ayarı ile uğraşmaya gerek kalmamaktadır. En büyük tehlike sürüş sırasında lastiğin patlaması veya havasının inmesidir. Scooter ön lastik hava inmesi kontrolü kaybettirerek kazalara neden olabilir. Ağırlığın büyük kısmını taşıyan arka lastik patlaması durumunda ise eğer yolculuk halindeyseniz iç lastik zarar görerek kullanılamaz duruma gelir. Patlamaz scooter lastik tüm bu sorunları hiç yaşatmaması ile öne çıkmaktadır.

Patlamayan Scooter Lastiği

Günümüzde patlamayan scooter lastiği çeşitleri 8.5 inç ve 10 inç olarak sınıflandırılabilir. Yeni nesil scooter sahiplerinin tercih ettiği 10 inç patlamayan scooter lastiği, lastiğin dış çapının 10 inç olduğunu ifade etmektedir. Modeline göre 10 inç scooter lastiklerini 22 cm scooter lastiği, 23 cm scooter lastiği, 24 cm scooter lastiği ve 25 cm scooter lastiği şeklinde gruplamak mümkündür. 10 inç patlamaz dolgu lastik modelleri de bu ölçülere sahip olabilir. Lastik dış ölçüsü modele göre farklı olabileceğinden scooter lastiğini evde değiştirmek gibi bir işlemi uygulamanızı tavsiye etmiyoruz.

Lastiğin esneme miktarı, çamurluğa değme ihtimali ve diş yapısı nedeniyle istediğiniz rahatlığı ne derecede sağladığı gibi konular son derece önemlidir. 10 inç patlamaz dolgu lastik modelleri konusunda size yol gösterecek olan servisimizde scooter’ın modeline göre lastik seçimi yapabilirsiniz. Modelin dışında ağırlığınız, yanınızda taşımak zorunda olduğunuz ağırlık ve tercih ettiğiniz yolların da patlamayan scooter lastiği tercihi sırasında göz önünde bulundurulması gerekir. Aşınmaya dirençli 10 inç patlamaz dolgu lastik modelleri için Teknoway teknik servisine 0 (537) 958 02 02 no’lu telefondan ulaşabilirsiniz.

En Ucuz 10 İnç Patlamaz Dolgu Lastik Fiyatları

İstanbul Kadıköy’de scooter servisi olarak hizmet veren Teknoway, scooter bakımı, scooter tamiri, scooter anakart arızası, scooter batarya değişimi, scooter aksesuarları ve scooter tekerlek değişimi gibi konularda müşterilerine en ucuz fiyat avantajı sunmaktadır. Servisimize gelerek en ucuz 10 inç patlamaz dolgu lastik fiyatları konusunda bilgi sahibi olabilir, özel teklifler alabilirsiniz. İstanbul’da 10 inç dolgu lastik değişimi yaptırma imkanınız yoksa, yani farklı bir şehirdeyseniz servisimizde ücretsiz kargo ile 10 inç patlamaz dolgu lastik değişimi de yaptırabilirsiniz.

10 inç patlamaz dolgu lastik fiyatları elbette normal 10 inç şişme dış lastik fiyatlarına göre daha yüksektir ve bunun da sebebi normal lastikteki hava boşluklarının yerinde dolgu lastiklerde lastik hammaddesi olan kauçuk ve petrol ürünlerinin yer almasıdır. Fakat scooter’ın lastiği patladı, scooter lastiği hava kaçırma sorunu gibi scooter lastiği tamiri gerektiren veya scooter’ın iç lastiğine yama yaptırma ihtiyacı doğuran sorunların 10 inç dolgu lastiklerde yaşanma ihtimalinin olmadığı düşünülürse dolgu lastikler aradaki fiyat farkını neredeyse ilk sorunda amorti etmenizi sağlayacaktır.

10 İnç Patlamaz Dolgu Lastik Modelleri

10 inç elektrikli scooter modelleri yaygınlık kazandıkça 10 inç patlamaz dolgu lastiklere olan talep de artış göstermeye başlıyor. Gerçekten de 10 inç patlamaz dolgu lastik modelleri oldukça fazla sayıda ve farklı amaçlara yönelik birçok seçenek var. Bu durumda da scooter’a uygun dolgu lastik nasıl seçilir sorusu insanın aklına geliyor. Öncelikle scooter kullandığınız yollar bu noktada önemli.

Park ve bisiklet yolu gibi dümdüz zemine sahip yerlerin dışına çıkmıyorsanız delikli veya petekli dolgu lastik kullanmanıza gerek yoktur. Delikli veya petekli dolgu lastiklerin avantajları genelde taş yol gibi sarsıntı oluşturabilecek yollarda kendisini göstermektedir. Lastik içerisinde yer alan delikler esneklik sağlayarak sürücünün sarsıntılardan en az şekilde etkilenmesini sağlamaktadır. Fakat delikli veya petekli scooter lastikleri fiyatları da değişken olabilmektedir. Bu nedenle elektrikli scooter’da seçilebilecek en iyi lastik için mutlaka Teknoway scooter servisine danışın. Sarı renk dolgu scooter lastiği, kırmızı renk dolgu scooter lastiği, mavi renk dolgu scooter lastiği ve yeşil renk dolgu scooter lastiği de tercih edebilirsiniz.  

Scooter’da Dolgu Lastiğe Geçmenin Faydaları

Lastikler tüm taşıtlar için çok önemlidir çünkü zemin ile olan bağlantının iyi sağlanması gerekir. İyi bir zemin bağlantısı hem daha güvenli bir sürüş, hem de ani frenlerde daha kontrollü bir durma sağlayacaktır. Scooter’da dolgu lastiğe geçmenin faydaları öncelikle scooter’ı daha güvenli bir araç haline getirerek kaza yapma şansınızı en düşüğe indirmesidir. Şişme scooter lastik hava kontrolü düzenli olarak her sürüş öncesinde yapılmalıdır. Ancak bazen bu durum gözden kaçabiliyor veya sürüş sırasında hava kaçağı nedeniyle tekerlek havası azalabiliyor. İstenmeyen bir durum da scooter tekerleğine çivi battı, scooter tekerleğinde cam kesiği var, scooter tekerleği yarıldı, scooter tekerleğine tel battı gibi sorunlardır. Özellikle sürüş sırasında bu tarz sorunlar ani hava kaçağı meydana getirerek kazalara zemin hazırlayabilir. Scooter’larda dolgu lastik avantajı bu noktada öne çıkmaktadır. Dolgu lastiklere hiçbir yabancı madde zarar veremez ve de sürüş üzerinde olumsuz etkide bulunamaz. 10 inç dolgu lastiklere batan cisimler çıkarılarak yola rahatlıkla devam edilebilir.

Dolgu Lastik Nerede Takılır?

10 inç patlamaz dolgu lastik nerede takılır diye araştırma yapıyor olabilirsiniz. Bu konuda tecrübeli ve profesyonel bir teknik servis ile hareket etmeniz gerektiği kesin. Farklı servislerde işlem yaptıran birçok kullanıcıdan scooter’da lastik değişimi sonrası titreşim sorunu, batarya az gidiyor, fren mesafesi arttı, scooter eskiye göre daha az yol yapıyor, scooter’ın lastiğinin bir tarafı fazla eriyor, scooter lastiği erkenden kabak oluyor gibi şikayetler alınabilmekte.

İstanbul’da dolgu tekerlek değişimi yapan Teknoway’de scooter 10 inç dolgu tekerlek değişimi işleminden sonra servis ortamında bir dizi testler gerçekleştirir. Böylece scooter’ınız fabrikadan çıktığı titizlikle ayarlanmış şekilde size teslim edilir. 10 inç scooter patlamaz dolgu lastik tercih eden birçok kullanıcı Teknoway’i en iyi scooter servisi tavsiyesi olarak göstermektedir.

Bu gönderiyi paylaş