iPhone 15 Serisi Batarya Değişimi

en iyi iphone bataryası

iPhone 15 Serisi Batarya Değişimi

iPhone 15 Serisi Batarya Değişimi

Akıllı telefonlar, modern yaşamın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Ve bu cihazlar, düzenli kullanımın yanı sıra zamanla enerjilerini yitirdiği için batarya değişimi konusu da önem kazanıyor. Bu rehberimizde iPhone 15 serisi ile ilgili olarak batarya değişimi sürecini detaylı bir şekilde ele alacağız.

iPhone 15 Batarya Özellikleri ve Kullanım Süresi

iPhone 15, önceki modellerine göre daha gelişmiş batarya özellikleri ve daha uzun kullanım süresi sunmaktadır. Ancak her elektronik cihaz gibi, kullanımdan dolayı batarya performansı zamanla azalır ve değişim ihtiyacı doğar.

iPhone 15 batarya kullanım süresi telefonu ilk aldığınız dönem itibariyle kullanım yoğunluğuna bağlı olarak zaman içerisinde azalır. Örneğin ilk zamanlar yoğun kullanımda bile en az 1 tam günü geçirebildiğiniz telefonunuzu, batarya doldurulma sayısının artmasıyla, kullandığınız saat süresi azalmaya başlayacaktır.

2023 yılında piyasaya sunulan iPhone 15 modelleri de ana model olan iPhone 15 ve devamında iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max’tan oluşuyor.  iPhone 15 Pro ve daha büyük ekranlı model olan iPhone 15 Pro Max ise üst seviye performans, uzun batarya ömrü ve yüksek kamera ve ekran kalitesi gibi özelliklerle multimedyayı birinci sıraya koyanlara yönelik.

Kadıköy telefon teknik servis noktasında güçlü bir lokasyona sahip Teknoway’de ücretsiz arıza tespiti sonrasında pil değişimi işlemleri 1 saat gibi kısa bir zaman içerisinde tamamlanmaktadır. Böylece cep telefonunuzdan uzun süre ayrı kalmaz, günlük hayatınızda veya işlerinizde herhangi bir aksama yaşamazsınız.

Iphone 15 Serisi Batarya Degisimi1 1

iPhone Pil Sağlığı Kaç Olunca Garantiye Girer?

İlk zamanlar yoğun kullanımda bile en az 1 tam günü geçirebildiğiniz iPhone’nuzu, batarya doldurulma sayısının artmasıyla, kullandığınız saat süresi azalmaya başlayacaktır.

Apple tarafından iPhone bataryalar 500 tam şarj döngüsü boyunca orijinal kapasitesinin yüzde 80’ine kadarını koruyacak şekilde tasarlanmıştır. Buna göre 2 yıllık garanti, arızalı bir pil için servis işlemlerini de kapsamaktadır. Garanti süreniz dolduğunda veya garanti kapsamı dışındaki durumlarda Apple tarafından pil servis hizmeti verilmektedir. Hizmetin fiyatı ve şartları değişiklik gösterebilmektedir.

iPhone Pil Yüzde Kaça Düşerse Değiştirilmeli?

Apple’a göre, iPhone pilini değiştirmek için dikkat edilmesi gereken kritik sınır pil ömrünün yüzde 85 altına düşmesidir. Yüzde 85’in altında ömrü kalan bir iPhone pili, kullanıcısına sıkıntı çıkartabilir.

iPhone telefonlarda Pil Sağlığı kısmındaki yüzde, yüzde 80 altına düştüğünde servis uyarısı vermektedir. iPhone bataryası az gidiyorsa bunun bazı nedenleri vardır.

iPhone Batarya Değişimi Nedenleri

iPhone 15 serisi kullanıcıları için batarya değişimi, çeşitli nedenlerle kaçınılmaz olabilir. Yoğun kullanım, yazılım güncellemeleri ve genel aşınma, batarya ömrünü azaltabilir. Ayrıca, batarya performansı zaman içinde doğal olarak azalır. Bu yüzden, optimum performans için periyodik olarak değişim gerekebilir.

iPhone batarya değişimini gerektiren durumlardan biri olan batarya şişmesinin sebebi telefonun çok fazla ısınması veya kullanım kaynaklı hatalar olabilmektedir. Batarya şişmesi, telefonun bataryasının ömrünü etkileyerek, normalden çok daha kısa sürede tükenmesine yol açmaktadır.

Batarya şişmesinin anakarta ve ekrana baskı yapması sonucunda çok büyük hasarlara sebep olma ihtimali vardır. iPhone batarya şişmesinin tespitini ancak profesyonel bir Apple uzmanı, cihazı açıp test ederek yapabilir. Batarya şişmesi kasada tümsek oluşturarak ve hatta ekranın kasadan ayrılmasına yol açarak cihazın dış görüntüsünü deforme edebilecek kadar ciddi bir sorundur.

Diğer bir batarya değişimi nedenlerinden olan orijinal olmayan şarj aletlerini kullanmak bataryanın ömrünü kısaltan etkenlerden biridir. Apple telefonların şarj aletlerinin kendilerine özgü teknolojileri ve amper değerleri vardır. Bu yüzden orijinal olmayan şarj aletleri ve araba şarj aletlerini kullanmak iPhone telefonlarda batarya ömrünü kısaltan yanlış davranışlar arasındadır.

Bazı kullanıcı hataları da iPhone batarya değişimine yol açabilmektedir. Bunların birçoğu da neredeyse herkes tarafından bilinse bile zaman zaman yapılmak durumunda kalınan hatalardır. Batarya ömrünü kısaltan ve bununla birlikte şarjın çabuk bitmesine sebep olan hatalar arasında telefonun bataryası tam bitmeden şarj edilmesi, cihazın şarjda uzun süre bırakılması, batarya yüzde 100 olmada telefonun şarjdan çıkarılması da yer almaktadır.

iPhone bataryasını en fazla bitiren nedenler arasında yaygın olarak yazılım güncellemelerinin görüldüğünü de söyleyebiliriz. Kısa bir zaman önce yazılım güncellemesi yaptıysanız iPhone bataryası çabuk bitiyor sorunu yaşamanız muhtemeldir. Batarya sıkıntısı yaşayanların kurtarıcıları mobil şarj cihazlarıyla yaşamaya başlamadan veya iPhone batarya yenileme düşüncesine kapılmadan önce iOS 13 ve önceki versiyonlarında batarya ömrünü uzatmanın yollarını uzatma şansınız olabilir.

iPhone 15 Batarya Değişimi

Bataryaların ortalama ömrü 2,5 yıl olarak belirtilmektedir. Bu süre bataryanın dolum sayısına göre değişebilmektedir. Çoğu telefonun bataryası bu süre sonunda %40 seviyelerine iner. Bataryaların bir telefonun genel performansını etkilediğini söyleyemesek de yıllanmış ve zayıflayan batarya, yeteri kadar güçlü olmadığı için telefonun sistemi genel olarak yavaş çalışabilir. Aynı zamanda batarya çok eskidiğinde ve ömrünü tamamladığında cihazın açılmama gibi problemleri ortaya çıkar.

Teknoway’de AAA kalite batarya değişimi yapılan iPhone cihazınız tekrar orijinal performansına ve pil ömrüne kavuşur. Batarya değişiminin en iyi tarafı, işlemin kolay olmasıdır.

Batarya Değişimi Kaç Gün Sürer?

Teknoway’de iPhone batarya değişimi 20 dakika gibi çok kısa bir sürede tamamlanmaktadır. iPhone 1batarya değişimi için teknik servisimize gelemiyorsanız İstanbul dahil Türkiye’nin her yerinden ücretsiz çift yönlü kargo imkanıyla telefonunuzu Teknoway’e gönderebilirsiniz.

AAA Kalite Batarya Değişimi

Teknoway’de AAA kalite batarya değişimi yapılan iPhone cihazınız tekrar orijinal performansına ve pil ömrüne kavuşacaktır. Bataryaların ortalama ömrü 2,5 yıl olarak belirtilmektedir. Bu süre bataryanın doldurulma sayısının sıklığına göre farklılık gösterebilir. Çoğu telefonun bataryası bu süre sonunda %40 seviyelerine iner. Batarya değişiminin en iyi tarafı, işlemin kolay olmasıdır. Teknoway’de iPhone modellerinin batarya değişimi en fazla 1 saat sürmektedir.

iPhone 15 Pil Değişimi Sonrası Performans

Bataryalar bir telefonun genel performansına etki etmez. Fakat çok yaşlanmış ve zayıflayan batarya yeteri kadar güçlü değilse telefonun sistemi genel olarak yavaş çalışabilir. Ayrıca batarya çok eskidiğinde ve ömrünü tamamladığında cihaz artık açılmamaya başlar.

iPhone garantili batarya değişimi tamamlanan cihaz her zaman olduğu gibi orijinal performansında çalışmaya devam eder. Kullandığımız AAA kalite bataryalar sayesinde batarya patlaması, erimesi veya kolay arızalanması gibi problemlerle karşılaşma riskini en aza indirmekteyiz.

Iphone 15 Serisi Batarya Değişimi

iPhone 15 Batarya Değişimi Fiyatı

Apple’ın aldığı yeni kararlar gereği artık Apple dışındaki mağazalarda yapılan tüm tamirler, garantiyi bozmaktadır.

Buna rağmen, kullanıcılar üçüncü partilerdeki tamirlerin garantiyi bozduğunu bile bile uygun fiyatlı ekran ve batarya değişimi arayışına girmektedirler. Bu hususta genellikle tercih edilen Teknoway gibi işinde deneyimli ve uzman olan güvenilir teknik servislerdir. Bütçe bilincine sahip iPhone sahipleri, Teknoway gibi uygun fiyatlı iPhone onarımları yapan servislerde batarya değişimi yaptırmaktadırlar.

iPhone 15 Batarya Değişimi Fiyatları

iPhone 15 Batarya Değişimi3.152 TL
iPhone 15 Plus Batarya Değişimi3.152 TL
iPhone 15 Pro Batarya Değişimi3.152 TL
iPhone 15 Pro Max Batarya Değişimi3.152 TL

Bu gönderiyi paylaş