3000W KUGOO KINGKONG Elektrikli Scooter

3000W KUGOO KINGKONG Elektrikli Scooter

3000W KUGOO KINGKONG elektrikli scooter şu anda tercih edilebilecek en güçlü elektrikli scooter seçeneklerinden biri. Arazi tipi tekerlek yapısı, ön ve arka hidrolik frenleri, 3000W çift motorlu tasarımı ve sele yapısı ile zorlu yol koşullarında bile üstün bir sürüş elde etmek üzere tasarlanan KUGOO KINGKONG, adından da anlaşılabileceği gibi en güçlü olmayı hedefliyor. İlk görüşte KUGOO KINGKONG’un elektrikli bir scooter olmasına inanmakta zorlanabilirsiniz; çünkü gerçekten de kros motosikletlerine benzeyen bir havaya ve sıra dışı profesyonellikte bir görünüme sahip. Hatta onun özel bir atölyede modifiye edilerek tasarlanmış tek bir model olduğuna bile inanabilirsiniz ancak tabii durum böyle değil. Sıra dışı görünümü güçlü bir şase ve üstün performansla KINGKONG modelinde bir araya getiren KUGOO son zamanlarda adından en çok bahsedilen üreticiler arasında. 145/70-6 ölçülerinde ATV lastiklerinin tercih edildiği bu model özellikle arnavut kaldırımı yollarda, bozuk zeminlerde ve hatta toprak üzerinde sürüşe en çok elverişli olan elektrikli scooter seçeneği. Son dönemlerde gitgide dikkat çekmeye başlayan güçlü elektrikli scooter’lar arenasında KUGOO KINGKONG’un çok özel bir yerinin olacağı kesin.

KUGOO KINGKONG tubeless lastik kullanan elektrikli scooter’lar arasında. Yani bisiklet ve diğer birçok elektrikli scooter’da olduğu gibi şambrelli bir yapıya sahip değil. Otomobil ve birçok motosiklet ve ATV lastiğinde olduğu gibi tüpsüz ve ani patlamalara karşı koruma sağlayan 145/70-6 scooter lastiği tercih ediliyor. Taban genişliği 145 mm olan bu lastiklerde yanak yüksekliği 70 mm ve jant çapı da 6 inç olarak sunuluyor. Taban genişliğinin fazla olması her türlü zeminde iyi bir yol tutuş ve rahatlık anlamına gelirken yanak yüksekliğinin fazlalığı da özellikle engebeli arazilerde daha sarsıntısız bir sürüş deneyimi elde edilmesini sağlıyor. Tabii KUGOO KINGKONG’da sürüş rahatlığı adına bahsedilebilecek tek detay bu değil. Birçok elektrikli scooter’ın aksine KUGOO KINGKONG kutusundan selesi ile birlikte çıkıyor ve standart bir benzinli scooter gibi oturularak kullanılıyor. Ürünün tasarımı buna yönelik geliştirildiği için ayakta kullanıma pek uygun olduğu söylenemez ancak oturarak sürüşten daha fazla rahat bir seçeneğin olmadığı da kesin. KUGOO KINGKONG istendiği takdirde sele sürülerek ve gidon yükseltilerek de kullanılabiliyor.

Kugoo Kingkong Kadıköy

KUGOO KINGKONG Teknik Özellikleri

KUGOO KINGKONG teknik özellikleri en çok merak edilen noktalar arasında. Teknik özelliklerden bahsetmeye başlarken 3000W gücündeki motorun ne gibi sürüş yetenekleri ortaya çıkardığından bahsetmemek olmaz. Önde ve arkada yer alan çift elektrikli motor gerçek anlamda güçlü bir çekiş sağlıyor ve 140 kg’a kadar ağırlık taşıyabiliyor. 48V gerilim ile beslenen motorlar dört farklı 12V 12Ah kapasiteli bataryalardan güç alıyor. Güçlü yapısı ve gayet tabii ağırlığı nedeniyle KUGOO KINGKONG elektrikli scooter menzili 35-40 km arasında değişiklik gösteriyor. Belirtilen teknik verilere göre batarya grubunun şarj süresi ise diğer birçok elektrikli scooter’da olduğu gibi 6 ile 8 saat arasında değişiklik gösteriyor. KUGOO KINGKONG’un en yüksek hızı ise 50 km/s ve bu da sahip olduğu yüksek gücün bir göstergesi. KUGOO KINGKONG yüksek tork değeri ile de dikkat çeken bir model. Özellikle lastiklerinin dişli yapısı ve yüksek torku dik yokuşlarda bile ayak desteği olmadan kolay bir şekilde dengeli kalkış yapılabilmesini sağlıyor. Amortisör, gövde, lastikler ve güç olarak KUGOO KINGKONG günümüzün en iyi elektrikli scooter’ı desek hata etmemiş oluruz.

KUGOO KINGKONG düşük alaşımlı bir çelik şaseye sahip. Peki, bu ne demek oluyor? Düşük alaşımlı çelik şase alışılagelinmiş alüminyum alaşımlı birçok elektrikli scooter şasesinden daha ağır ve daha sağlamdır. Çok daha zor bir şekilde zarar görür ve zarar görse de düzeltilmeye imkan sağlar. Elbette standart üstü tekerlekler, güçlü şase, üst düzey motor ve yüksek batarya kapasitesi derken KUGOO KINGKONG’un ağırlığı 56.8 kg’a ulaşıyor. Bu da onu katlanır ve elde taşınabilen tipik elektrikli scooter sınıfından çıkartıyor ve tıpkı bir motosiklet gibi bir yere zincirlenerek bağlanması gereken bir taşıt haline getiriyor. Elektrikli scooter’lardan daha fazla şey istedikçe karşılaşabileceğiniz en büyük sorun ağırlık olacaktır ancak kolunuzun altına alıp gezdirmek gibi bir derdiniz yoksa veya katlayıp otobüse, vapura bineyim gibi düşüncelerden uzaksanız elbette tercih edilmesinde sakınca yok. KUGOO KINGKONG veya bu düzeyde bir elektrikli scooter tercih edecekseniz kendisini bir motosiklet sürücüsü gibi görmelisiniz. Zaten ürün de kutusundan aynaları ve selesi ile birlikte gelerek size bu duyguyu fazlasıyla yaşatıyor.

KUGOO KINGKONG Kullanıcı Yorumları

KUGOO KINGKONG kullanıcı yorumları en yüksek elektrikli scooter’lardan biri çünkü en büyük önceliği hız ve menzilden ziyade zor arazi koşullarına uyumlu olan tasarımı. Benzer kategorideki elektrikli scooter’ların tümünden çeşitli üstünlüklere sahip. Özellikle hidrolik ve çok sayıda yerleştirilmiş olan amortisörleri sayesinde şehir içi kullanımda bozuk yollarda bile hiçbir sarsıntı hissettirmiyor ve yüksek hızlarda bile rahat bir sürüş deneyimi yaşatıyor. Elbette güvenlik adına birçok ayrıntı da KUGOO KINGKONG’da yerini almış durumda ve kırmızı renkteki kaliperler ve belirgin şekilde tekerleğin dışında tutulan fren diski oldukça havalı bir görüntü elde edilmesini sağlıyor. Selesiz kullanım istendiğinde KUGOO KINGKONG’un bu konuda da beklentileri karşılayan bir tasarıma sahip olduğu yorumlardan kolay bir şekilde anlaşılıyor. Sağ ve sola yerleştirilen reflektörler, güçlü ve iki tane olarak yerleştirilen LED farlar, arazi tipi olmasına rağmen arka tarafa başarılı şekilde yerleştirilen çamurluk ve LED fren lambası oldukça dikkat çekici. Bir başka önemli ayrıntı da KUGOO KINGKONG’un sele fren lambası sunan ilk scooter modellerinden biri olması. Böylece gece daha fark edilen ve daha güvenli bir sürüş elde edilebiliyor. Söylediğimiz gibi bu kategorideki elektrikli scooter’lar biraz ağır ve KUGOO KINGKONG ağırlığın da hakkını veriyor. Aslında taşımak gibi bir düşünceniz yoksa ağırlığın da sürüş sırasında güven veren bir detay olduğunu eklemeliyiz.

KUGOO KINGKONG 141.5 x 34.5 x 62.5 cm ölçülere sahip. Aslında onun için elektrikli scooter-scooter melezi bir ürün demek daha doğru. Geliştirdiği modellerle kısa zamanda dünya üzerindeki en önemli elektrikli scooter üreticileri haline gelen firma özellikle bu modeliyle en iyi elektrikli scooter’ı nasıl yaparız düşüncesini oldukça iyi bir şekilde hayata geçirmişe benziyor. Eğer arazi şartları sizin için çok da önemli değilse ve menzil ile hız odaklı başka modeller arıyorsanız yine KUGOO’nun bu konudaki diğer seçeneklerini incelemenizi tavsiye ederiz. Türkiye’de elektrikli scooter hız sınırlandırması gibi durumların olduğunu göz ardı etmemelisiniz ve yasal sınırlara uyulduğunda KUGOO KINGKONG’un da belirtilenlerin oldukça üzerinde bir menzil sunacağını unutmamalısınız. 140 kg taşıma kapasitesi de sürücünün ağırlığına ve sürüş alışkanlıklarına bağlı olarak menzil üzerinde olumlu etkiler elde edilmesini sağlayacaktır. Özellikle iki kişi binilebilen elektrikli scooter KUGOO KINGKONG olarak gösterilebilir. Normal şartlarda elektrikli scooter’lar tek kişi için tasarlanmış olsa da iki kişi kullanımda tekerlekler ve motor gereğinden fazla zorlanabiliyor. Güçlü yapısı nedeniyle KUGOO KINGKONG’un iki kişi kullanılmasının hiçbir sakıncası bulunmuyor. Ancak bu kez ayakta sürüş zorunluluğu doğacağından ne derece rahat bir sürüş elde edilir orası tartışmaya açık. Yine de KUGOO KINGKONG olumlu yorum alan ve arazi tipi için en iyi elektrikli scooter seçeneği; bu gerçeğin değişmesi zor.

Bu gönderiyi paylaş