CityMate X8 Sonic 10 inç Dolgu Tekerlek Değişimi

CityMate X8 Sonic 10 inç Dolgu Tekerlek Değişimi

CityMate X8 Sonic 10 inç Dolgu Tekerlek Değişimi

CityMate X8 Sonic 10 inç Dolgu Tekerlek Değişimi

Çoğu iki tekerlekli araçta olduğu gibi elektrikli scooter’larda da tekerlek çapı büyüdükçe yol tutuşu, sürüş güvenliği ve performans artış gösterir. Bu da scooter’ın performansına olumlu yönde etki eder. Şu an elektrikli scooter piyasasındaki performansı yüksek modellerin birçoğu 10 inç scooter tekerlekle gelmektedir. Farklı renkte, güçte ve özellikte üretilen modelleriyle dikkat çeken CityMate elektrikli scooter’lar en çok tercih edilen scooter markaları arasında öne çıkanlardan biridir.

10 inç tekerleklerle gelen CityMate X8 Sonic  modeli performans meraklıları tarafından özellikle tercih edilen bir modeldir. Ancak çoğu markalarda olduğu gibi CityMate X8 Sonic de şişme tekerleklerle birlikte geliyor. Günümüzde şişme tekerlekler maliyetler yüzünden piyasanın standardı denebilecek kadar yaygın şekilde kullanılmaktadır. Fakat yine de hem uzun süreli kullanımı, hem de günün sonunda şişme tekerleklere göre daha ekonomik olması sebebiyle 10 inç scooter’lar için de patlamaz tekerlek seçenekleri ile karşılaşmaya başladık.

16 yıldır İstanbul’da Kadıköy’ün merkezinde teknik servis olarak hizmet veren TEKNOWAY olarak her gün onlarca scooter tamiri işlemi gerçekleştiriyoruz. CityMate X8 Sonic tekerlek tamiri için gelen müşterilerimize de CityMate X8 Sonic 10 inç dolgu tekerlek değişimi işlemini öneriyoruz.

Dolgu Tekerlek Özellikleri

10 inç dolgu tekerlekler patlamaz tekerleklerle aynı anlama gelir. Bazı kimseler tarafından dolgu tekerleklere dolma tekerlek ya da patlamaz tekerlek de denilebilmektedir. Ancak en genel tabiri ve en doğrusu dolgu tekerlektir. Dolgu tekerlek adından belli olacağı gibi içinde hava olmayan ve bu yüzden şişirilmeyen tekerlek türüdür. İçinde hava yerine kauçuk olması nedeniyle fiyatı biraz daha yüksektir ancak sivri bir cisim batsa da asla patlama riski yoktur ve bu yüzden de patlamaz tekerlek diye de adlandırılır

Dolgu tekerleğin içinde ne var merak edilebilir.  Dolgu tekerleğin içindeki tekerleğin hammaddesi olan  kauçuk ve petrol malzemelerdir. Dolgu tekerlekler ilk zamanlarda içleri dolu olduğu için yol sarsıntısını daha fazla hissettiriyordu. Ancak artık günümüzde daha yumuşak scooter dolgu tekerlekleri  ya da  delikli dolgu tekerlek modelleri üretilmeye başladı. Dolayısıyla bu üretim şartları sayesinde artık rahatlık, güvenlik ve hız kabiliyeti açısından 10 inç şişme tekerleklerle dolgu tekerlekler arasında bir fark kalmamış oldu.

Dolgu tekerleklerin en kritik özelliği malzeme yapıları itibariyle daha fazla dayanıklı olmalarıdır. Böylece yoldaki cam, çivi, vida gibi yabancı maddelerin batma riski hiç bulunmamaktadır. Scooter’ınız için CityMate X8 Sonic 10 inç dolgu tekerlek fiyatları ilk etapta biraz daha yüksek görünebilir. Ancak scooter tekerlek tamiri masrafınız artık olmayacağı için bir süre sonra daha karlı duruma geçersiniz.

Scooter Patlamayan Tekerlek

Bir CityMate X8 Sonic kullanıcı iseniz scooter’ınızı ilk aldığınızda üzerinde gelen şişme tekerlekler ile kullanmaya başlayabilirsiniz. Genellikle dolgu tekerlekleri şahsen deneyimlememiş olan kullanıcılar dolgu tekerlek kullanımı ve faydaları hakkında yeterli bilgiye sahip olmayabiliyorlar. Aslında yüksek kaliteli şişme tekerlek modelleri yok değil. Fakat üreticiler maliyet rekabetinde de olduklarından orta düzey lastikler tercih ederler. Bu durum CityMate firması için de böyle. Ayrıca neredeyse tüm motorlu taşıtlarda bu yaklaşıma sahiptir.

Scooter tekerleğine yama yaptırma ihtiyacı doğurabilecek lastiğe çivi battı, tekerleğe vida saplandı, tekerlekte çatlaklar oluştu, tekerleğin dişleri eridi gibi durumlarla neredeyse her scooter kullanıcısı bir süre sonra karşılaşabilir. Tabii en kötüsü de  sürüş sırasında bu ve benzeri aksiliklerle karşılaşmaktır. Çünkü bu şekilde sürüş güvenliği de tehlikeye girmektedir. CityMate X8 Sonic  şişme tekerlekleri birçok taşıtta olduğu gibi tubeless yapıda olmadığından herhangi bir cisim batmasında çok hızlı bir şekilde iner.  Bu da sürüşü tehlikeye atarak kazaya zemin hazırlayabilir. Tekerlekler kullandığınız araç ne olursa olsun sürüş güvenliğinde en önemli faktörlerden biridir. Bu sebeple tekerleklerin sebep olabileceği her türlü kazadan uzak kalmak için CityMate X8 Sonic 10 inç scooter’lar için patlamayan tekerlekler seçerek yolculuklarınızı yapmanızı tavsiye ediyoruz. Patlamayan tekerlek özellikleri ise dolgu tekerleklerde bulunmaktadır.

Citymate X8 Sonic 10 Inç Dolgu Tekerlek Değişimi

CityMate X8 Sonic Dolgu Tekerlek Değişimi

Scooter’lar için dolgu tekerlek değişimi işlemleri zor değildir. Ancak yine de CityMate X8 Sonic dolgu tekerlek değişimini deneyimli teknik servis personeli tarafından profesyonel ekipmanlarla yapan TEKNOWAY’de yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. İnternette izlediğiniz CityMate X8 Sonic  dolgu tekerlek değişimi nasıl yapılır videoları bu konuda size fikir verebilir ancak nasıl ki kendi otomobilimizi veya motosikletimizi tamir etmeye uğraşmıyorsak bu konuda da scooter tekerlek değişimi için teknik servis önerisi alarak hareket etmeliyiz.

16 yıllık teknik servis tecrübemizle hizmet verdiğimiz TEKNOWAY olarak sağladığımız müşteri memnuniyeti sayesinde en fazla tavsiye edilen scooter servislerinden biriyiz. CityMate X8 Sonic dolgu tekerlek taktırma veya CityMate X8 Sonic patlamaz tekerlek taktırma işlemi TEKNOWAY’de birkaç saat içinde tamamlanmaktadır. CityMate X8 Sonic  dolgu tekerlek değişiminde  ilk olarak scooter’ın ön ve arka tekerleği sökülür. Daha sonra yardımcı ekipmanlarla tekerlekler janttan çıkartılır. Yerine dolgu tekerlekler scooter’a yeniden takılır. Son olarak gerekli testler gerçekleştirildikten sonra da scooter müşteriye teslim edilir. İstanbul Kadıköy’de bulunan beş katlı TEKNOWAY mağazamızda dolgu tekerlek değişimi işlemini tüm scooter modelleri için yapmaktayız.

Dolgu Tekerlek Fiyatları

Tıpkı şişme tekerleklerde olduğu gibi elektrikli scooter dolgu tekerlek fiyatları da modele göre değişiklik göstermektedir. Özellikle 10 inç scooter’lar için tam dolgu tekerlek fiyatları makuldür ancak yeni teknoloji olan delikli veya petekli 10 inç scooter dolgu tekerlek fiyatları da sunduğu avantajlar nedeniyle biraz daha yüksek olabilmektedir. Çoğunlukla 10 inç scooter tekerlek tavsiyesi olarak müşterilerimize kendi üretimimiz olan 10 inç dolgu tekerlekleri tavsiye etmekteyiz. CityMate X8 Sonic scooter’a hangi tekerlek takılmalı bu konuda TEKNOWAY çağrı merkezi üzerinden bilgi alabilirsiniz. Özellikle sıklıkla kullandığınız yolların asfalt-parke taş gibi durumları, yağmurlu havada kullanıp kullanmama tercihi, scooter’la birlikte taşınan ağırlığa göre scooter’a uygun tekerlek nasıl seçilir bu konuda servisimiz size en iyi şekilde yol gösterecektir.
Citymate X8 Sonic 10 Inç Dolgu Tekerlek Değişimi1Patlamaz Tekerlek Nerede Takılır?
İstanbul Kadıköy’de scooter servisi olarak hizmet veren TEKNOWAY’de scooter tekerlek tamiri, şambrel yaması yaptırma, tekerlek teki yabancı cismi çıkarttırma, scooter tekerlek subapı onarımı gibi tekerlek le ilgili aklınıza gelebilecek tüm işlemleri aynı günde ve birkaç saat içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Servisimize gelen tüm scooter’lara genel kontrol yapılarak görülen eksiklikler müşteriye bildirilir ve uygun görüldüğünde bakım işlemi gerçekleştirilir. Uygun fiyatlı scooter servisi olarak hizmet veren TEKNOWAY’de en ucuz scooter yedek parça fiyatları ile onarım ve bakım işlemlerini en düşük servis fiyatı ile garantili şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

CityMate X8 Sonic 10 inç scooter patlamaz tekerlek fiyatları araştırırken bize sormadan son kararınızı vermeyin. Unutmayın ki karşınıza çıkabilecek çeşitli 10 inç scooter dolgu CityMate X8 Sonic önerisi modelden modele farklı olabilir, kilonuz ve scooter’ınızın gücü gibi birçok etkenin servis profesyonelleri ile görüşülmesi ve tekerlek tercihinin de bu yönde verilmesi daha doğru olur. Servisimiz ücretsiz kargo ile 10 inç scooter patlamaz tekerlek değişimi konusunda tüm Türkiye çapında müşterilerine hizmet vermektedir.

Bu gönderiyi paylaş