Samsung Tablet Batarya Değişimi Fiyatları

Samsung Tablet Batarya Değişimi Fiyatları

Samsung Tablet Batarya Değişimi Fiyatları

Samsung Tablet Batarya Değişimi Fiyatları

Konu tablet olduğunda tıpkı akıllı diğer telefon ve elektronik cihazlar gibi, darbelere ve düşmelere karşı hassas aletlerdir. Ayrıca zaman içerisinde bazı parçalarının değişimi gerekmektedir. Tabletler herhangi bir hasar aldıklarında veya bozulduklarında bir an önce onarımının yapılması gerekir.

Tabletlerde en sık karşılaştığımız tamir işlemlerinden biri batarya değişimi olmaktadır. Batarya değişimi işlemi, tablet kullanımında önemli bir işleve sahiptir. Bu demek oluyor ki bataryanızın ömrü bittiyse ya da bataryanız arızalandıysa batarya değişimi şarttır. Aksi takdirde cihazın fonksiyonlarını yerine getirmesi güçleşir ya da imkansız hale gelir. Yaygın kullanıma sahip Samsung tablet batarya değişimi fiyatları tabletin modeline göre değişmektedir. Hızlı ve güvenilir Samsung tablet batarya tamiri için 16 yıllık teknik servisi deneyimine sahip, sektörün en iyi tablet tamircisi sayılan TEKNOWAY ile iletişime geçebilirsiniz. Tüm tamir işlemleri profesyonel teknisyenlerimiz tarafından yapılmaktadır.

Samsung Tablet Batarya Tamiri

Gelişen teknolojiye paralel olarak günümüzdeki tabletlerin batarya ömrü oldukça uzundur. Hatta tabletler akıllı telefonlara göre kullanıcılara daha fazla batarya ömrü sunmaktadır. Fakat elbette Samsung Galaxy Tab batarya kullanım süresi tabletinizi ilk aldığınız dönem itibariyle kullanım yoğunluğuna bağlı olarak zaman içerisinde azalacaktır. Örneğin ilk zamanlar yoğun kullanımda bile en az 8-9 saat geçirebildiğiniz tabletinizi, batarya doldurulma sayısının artmasıyla, kullandığınız saat süresi azalmaya başlayacaktır.

Tabletlerin gücünü aldığı parça olan bataryaların bir zaman sonra bakımının yapılması ve gerekmesi durumunda değişmesi şarttır. Batarya değişim işlemlerinde ürün kalitesi oldukça önemlidir. Ürünün orijinal olması ve cihaz ile uyumlu olması gerekmekte ve herhangi bir problem oluşmaması için güvenilir bir servisten alınması önerilmektedir. Samsung batarya tamiri öncesinde cihazın bataryasının ölçümü yapılmakta ve yapılması gereken işlemle ilgili size bilgi verilmektedir.

Samsung batarya değişimi için cihazınızı TEKNOWAY’e iki farklı şekilde ulaştırma imkanınız bulunmaktadır. İstanbul Kadıköy ilçesindeki merkezimize cihazınızı dilerseniz kendiniz getirebilir ya da yine İstanbul dahil Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo imkanıyla bize ulaştırabilirsiniz. Bu işlem için ARAS KARGO  1023788446 sözleşme numaramızı kullanmanız yeterli.

TEKNOWAY’de Samsung batarya değişimi sonrası tabletinizin pil ömrü orijinal performansına kavuşacaktır. Batarya değişiminin en iyi tarafı, işlemin kolay olmasıdır. TEKNOWAY’de Samsung Galaxy Tab modellerinin batarya değişimi en fazla 1 saat sürmektedir.

Samsung Batarya Değişimi Ne Zaman Yapılmalıdır?

Samsung tabletinizin batarya değişimi zamanı gelmiş olabilir. Bu durumun habercisi batarya ile yaşadığınız bazı sorunlar olmaktadır.

Samsung tablette batarya problemi yaşamanın ilk belirtilerinden biri şarj edilmesine rağmen tabletin bataryasında tam doluluk sağlayamamadır. Tableti şarj etme süresi ise normal süreden kısa ya da çok uzun ise bu da batarya ile ilgili bir sorun olduğuna işaret etmektedir. Böyle bir durumda genellikle tabletin şarjı dolu bile olsa aniden şarj yüzdesi düşer veya cihaz birden kapanır. Bu durum da tabletin bataryasının ömrünü tamamladığını göstermektedir.

Bataryanın ömrünün bittiğini gösteren sinyallerden biri de batarya veya cihazın çok fazla ısınmaya başlamasıdır. Özellikle de şarj olmaya yeni başlayan cihazın birden ısınmaya başlaması bataryanın zaman kaybetmeden değişiminin yapılması gerektiğini gösterir.

Bataryada şişme meydana gelmesi de bataryanın ömrünü tamamladığını gösteren en büyük sinyallerden biridir.

Cihaza gücünü veren bataryada meydana gelen aşırı ısınma veya şişme tehlikeli boyutlara varabilmektedir. Bu derece ömrünü tamamlama noktasına gelmiş bataryaların patlama riskleri bulunmaktadır. Dolaysıyla yapılması gereken vakit kaybetmeden Samsung tablet batarya değişimi işlemi için uzman bir teknik servise gitmektir. TEKNOWAY gibi alanında uzman bir serviste 1 saat içerisinde cihazınız problemi çözülmüş olarak size teslim edilir.

Samsung Tablet Batarya Değişimi Fiyatları

Uzun Ömürlü Batarya Kullanımı İçin İpuçları

Tablet bataryalarının ömrünün uzun olabilmesi için bazı dikkat edilmesi gereken faktörler bulunmaktadır.

Bunlardan ilki, tabletinizde cihazı şarja takın uyarısını aldıktan sonra tableti şarja takmaya özen gösterin. Bir diğeri şarja taktığınız tabletin şarjı tam dolana kadar adaptörden ayırmamanız gerektiğidir.

Ayrıca kullandığınız şarj aletlerinin ya da USB kablolarının orijinal Samsung marka olmalarına dikkat edilmelidir. Çünkü orijinal olmayan ürünlerin cihazlara olumsuz etkisi bulunmaktadır. Ayrıca tabletin  kullanım esnasında düşük güç modu ile kullanılmasının, arka plan uygulamaların kapatılmasının ve ekran parlaklığının daha düşük düzeyde kullanılmasının cihazın batarya ömrünü uzatmaya büyük oranda etkisi vardır.

Diğer taraftan güvenmediğiniz priz ve adaptörler üzerinden şarj etme işlemlerini gerçekleştirmemeye, bunun yerine orijinal ve güvenilir olanları tercih etmeye dikkat edin.

Uzun ömürlü batarya sahibi olmak için her türlü tedbir alınsa bile genellikle iki senede bir batarya değişimi gerekebilmektedir.

Batarya değişimi yapıldığında ise özen gösterilmesi gereken orijinal bataryanın kullanılmasıdır. Tabletinizin ilk aldığınız günkü performansına ulaşabilmesi için gerekli şartlardan en önemlisi budur.

Orijinal Şarj Cihazı Kullanımı

Samsung tabletin uzun ömürlü olabilmesi için en önemli değişkenlerden biri olan uzun ömürlü batarya ancak orijinal şarj cihazı kullanılarak sağlanabilir. Uzun ömürlü cihaz kullanmak için hem kablosu hem de adaptörü orijinal olan şarj cihazlarının kullanılması gerekmektedir.

Samsung tabletinizi satın aldığınızda kutudan çıkan şarj cihazının iyi bir şekilde kullanılması ile batarya kalitesi de daha uzun ömürlü olabilmektedir. Bu sebeple orijinal şarj cihazının bozulması halinde de yeni bir şarj aletinin de güvenilir bir satıcıdan alınmasına ve orijinal olmasına dikkat edilmelidir.

Bu konu hakkında bir diğer önemli nokta orijinal şarj cihazı seçilirken ürünün fiyatının pahalı olmasının ürünün orijinal olduğunu kanıtlamamasıdır. Bazı durumlarda orijinal olmayan ürünler de oldukça pahalı tutarlara satılabilmektedir. Dolayısıyla şarj cihazı güvenilir bir yerden ve dikkatli bir şekilde  inceleyerek alınmalıdır.

Samsung Tablet Batarya Değişimi Fiyatları

Batarya Değişimi Nasıl Yapılır?

Batarya değişim işlemlerinin adımları öncelikle cihazdaki problemin belirlenmesi ve problemin bataryada olduğunun anlaşılmasından sonra batarya değişimi ile devam etmektedir.

Batarya değişimi işleminde öncelikle tablete uygun olan batarya seçilir. Uygun olan ekipmanlar ile cihazın kasası açılır. Cihaza bataryanın yerleştirilmesinin ardından yine uygun ekipmanlarla cihaz kapatılır ve ardından kontrol işlemleri yapılır.

Tablet batarya değişim işlemlerinin müşterilerin yanında yapılması, işlemin en iyi şekilde tamamlandığını göstermek açısından önemlidir.

Batarya Değişiminin Avantajları

Batarya değişimi işleminin avantajı öncelikli olarak cihazı kaliteli bir biçimde kullanmayı sağlamasıdır. Ayrıca cihazın pil ömrünün uzamasıyla performansı da artmaktadır.

Batarya değişimi işlemi çok kısa sürelidir ve sizi uzun süre cihazınızdan ayrı bırakmaz.

Cihaz içerisindeki kayıtlı bilgiler hiçbir şekilde silinmez.

Batarya kaynaklı farklı arızalar varsa bu arızalar da ortadan kalkmış olur.

Yeni bir tablet alma zorunluluğu ortadan kalkar. Çok daha ekonomik bir çözümdür.

Batarya değişimi sonrasında cihazın performansı istenilen düzeye ulaşmayabilir. Bu gibi durumlar da cihazın yazılım ile ilgili farklı problemleri olduğunu gösterir.

 

Bu gönderiyi paylaş