Electroll Torque Elektrikli Scooter Tamiri Servisi

Electroll Torque Elektrikli Scooter Tamiri Servisi

Electroll Torque Elektrikli Scooter Tamiri Servisi

Elektrikli scooter’lar, şehir içi ulaşımda hızlı ve ekonomik çözümler sunuyor. Özellikle Electroll Torque gibi modeller, performansı ve dayanıklılığı ile ön plana çıkıyor. Ancak, yoğun kullanım sonucu bazı teknik sorunlar meydana gelebilir. Bu yazımızda, Electroll Torque elektrikli scooter’ınız için profesyonel tamir ve bakım önerilerini paylaşıyoruz.

Electroll Torque sunduğu standart üstü özelliklerle öne çıkan bir modellere sahip bir markadır. Electroll Torque 45 km/s hıza ulaşabilir ve 45 km uzun menzile, % 45 eğim tırmanma kapasitesine sahiptir.  10 inç tekerlek boyutuna sahip model, tek bir turda daha fazla mesafe elde edebilirken sürüş rahatlığı da sağlamaktadır.

Electroll Torque elektrikli scooter’ın dikkat çeken başka bir özelliği de 1600 W çift motor gücündeki motoru. Güçlü motoruyla i hızlı ivmelenme yani 25 km’lik en yüksek hıza çok daha hızlı ve rahat bir şekilde ulaşma ve rahat yokuş çıkabilme avantajı sunuyor. Bu noktada normal elektrikli scooter’ların 250W, 350W gibi motor güçleri olduğunu belirtelim. Ancak büyük tekerleklerinin ve güçlü motorunun sağladığı avantajlar düşünüldüğünde ağrılığının pek fazla önemli olduğunu düşünmüyoruz.

Electroll Torque Elektrikli Scooter Tamiri Servisi1

Lastik Değişimi

10 inç şişme lastiklerle gelen Electroll Torque’ta zaman içerisinde lastik aşınması, lastik patlaması ve buna bağlı olarak lastik tamiri veya lastik değişimi gerekebilir. İlk etapta böyle durumlarda hasarın dış lastikte mi yoksa iç lastik mi olduğunun anlaşılması gerekir. Lastik patladı teşhisinin açıklaması iç lastiğin delinmesi veya şambrel dediğimiz bu parçanın herhangi bir nedenle aşınarak yırtılmasıdır. Dış lastik ise zemin ile bağlantıyı sağlar ve asıl havayla dolu olan iç lastiği korur.

İç Lastik Değişimi

Electroll Torque iç lastik tamir işleminde yapılabilecek iki farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilki 10 inç tekerleğe uygun iç lastik yaması yaptırmaktır. Bu işlem elektrikli scooter alanında uzman bir teknik serviste gerçekleştirilmelidir. Diğeri ise doğrudan iç lastik değişimi yaptırmaktır. Teknoway olarak tavsiye ettiğimiz yöntem lastik değişimidir. Elektrikli scooter’ları belli bir hızda diğer taşıtların bulunduğu bir trafik içerisinde kullandığımızı düşünürsek bu yöntemin tercih edilmesi çok daha doğru olacaktır. 10 inç iç lastik yama fiyatları 10 inç iç lastik fiyatlatı kıyaslandığında daha düşük olabilir. Ancak güvenlik söz konusu olduğunda bunun masrafları göze almak gerekir.

Electroll Torque 10 inç iç lastik değişimi için patlamayan ve bakım gerektirmeyen elektrikli scooter dolgu lastikleri öneriyoruz. Teknoway’de uygun fiyat seçenekleriyle dolgu lastik değişimini çok kısa bir süre içerisinde gerçekleştirilebilirsiniz.

Dış Lastik Değişimi

Daha önce de bahsettiğimiz üzere  Electroll Torque elektrikli scooter’lar 10 inç şişme lastiklerle geliyor. Menzil üstünlüğü sunan bu lastikler zaman içerisinde yıpranabilir. Ayrıca bozuk yollar, çivi, cam veya metal parçalar yüzünden patlayabilir. Bu durumda yapılması gereken Electroll Torque lastik tamiridir.

Elektrikli scooter lastik patlamalarında öncelikle hasar gören yerin dış lastik mi yoksa iç lastik mi olduğunun belirlenmesi gerektiğine değinmiştik. Aslında lastik patlaması şambrel de dediğimiz iç lastiğin bir cisim tarafından delinmesi veya herhangi bir nedenden dolayı yırtılmasıdır. Dış lastik dediğimiz, zemin ile bağlantıyı sağlayan ve içi hava dolu olan iç lastiği koruyan kısımdır.

Kullanıcıların merak ettiği konulardan birinin Electroll Torque  dış lastik tamir işlemi nasıl yapılır olduğunu söylemek mümkün. Dış lastiği iç lastiği koruyan bir kabuk olarak düşünebiliriz. Dış lastik de bir sebepten eriyebilir, yıpranabilir veya yırtılabilir. Bu hasarı tamir etmenin tek çözüm yolu Electroll Torque elektrikli scooter lastik değişimidir. Teknoway’de Electroll Torque elektrikli scooter 10 inç dış lastik değişimi fiyatı uygundur. Ayrıca kısa zaman içerisinde işlem tamamlanır.

Electroll Torque Ekran Kilitlendi

Ekranlar genellikle elektronik cihazların en çok hasar alan parçalarından biridir. Elektrikli scooter’larda da bu durum böyledir. Özellikle yağmura maruz kalma sonrasında ilk zamanlarda olmasa bile ilerleyen dönemlerde oksitlenmeye bağlı olarak Electroll Torque elektrikli scooter ekran arızası meydana gelebilir. Eğer Electroll Torque elektrikli scooter ekran kilitlendi, ekran gidip geliyor, ekranda karışık yazılar çıkıyor şeklinde sorunlar yaşıyorsanız sıvı temasının daha büyük sorunlara yol açmaması için servisimizi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Servisimizde öncelikle ekranın enerjisini keserek daha büyük kısa devre gibi sorunların oluşmasını engelliyor ve ekranın kuruması için gereken desteği sağlıyoruz. Eğer kuruma sonrasında ekran tutarsız çalışmaya devam ediyorsa yani kurtarılma şansı yok denecek kadar az ise o zaman Electroll Torque elektrikli scooter ekran değişimi yapmaktan başka çare yok demektir. Electroll Torque elektrikli scooter ekran kilitlendi sorunuyla karşılaşma ihtimalini düşürmek için ekran koruyucu kılıf kullanmanızı öneriyoruz.

Electroll Torque Freni

Electroll Torque fren sistemi fren sistemi tüm taşıtlardaki gibi disk, fren ve fren balatasından oluşmaktadır. Otomobillerden de aşina olabileceğiniz üzere balata eriyen bir malzemedir. Bu yüzden de kullanım sıklığına bağlı olarak periyodik zamanlamalarla mutlaka teknik servise götürülerek kontrolü sağlanmalıdır Electroll Torque elektrikli scooter’ınızda fren yaptığınızda çıkan sesler balatanın bittiğinin en önemli belirtisidir. Böyle bir durumda vakit kaybetmeden teknik servisi ziyaret etmelisiniz. Çünkü biten balata fren diskini kazımaya başlar ve bu da fren diski değişimi gibi daha masraflı bir tamir işlemine sebep olabilir. Electroll Torque elektrikli scooter balata değişimini Teknoway’de çok kısa bir sürede uygun maliyetle yapabiliyoruz.

Electroll Torque Disk Sürtüyor

Electroll Torque elektrikli scooter fren diski tamiri ihtiyacı çoğunlukla sürüş sırasında sert bir şekilde çukurlara girmek veya basamaklarda inmek gibi durumlar karşısında ortaya çıkmaktadır. Teknik servisimize fren diski bozuldu, fren diski yamuldu, fren diski eğildi veya fren diskinden ses geliyor benzeri şikayetler zaman zaman gelebiliyor.

Electroll Torque scooter’da fren yaparken disk sürtmesi veya freni sıkarken fren kolunun oynaması elektrikli scooter fren diski arızasının en büyük belirtileridir. Electroll Torque scooter’ınızda buna benzer olumsuz durumlarla karşılaşıyorsanız Teknoway ile iletişime geçmenizi öneriyoruz. Teknik servisimizde  Electroll Torque elektrikli scooter fren diski tamiri ile sorun çözülebiliyorsa tamir seçeneğini tercih ediyoruz. Tamirin mümkün olmaması halinde scooter’ınıza yeni fren diski takıyoruz. Bunlara ek olarak Electroll Torque fren balatalarını da kontrol ediyor, böylece genel bir fren sistemi bakımı hizmeti sunuyoruz.

Electroll Torque Elektrikli Scooter Tamiri Servisi2

Electroll Torque Park Ayağı

Electroll Torque park ayağı değişimi ihtiyacı genellikle park ayağı açıkken scooter’a ağırlık verilmesi nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Scooter park ayağı arızası ayağın sabit duramaması ve gevşemesi ile kendini göstermektedir. Electroll Torque park ayağının kaynak yapılarak tamir edilemediğinden ötürü ancak değişimi yapılabilmektedir. Electroll Torque scooter park ayağı gevşemesi gibi bir şikayetiniz olması halinde Teknoway’de yarım saat ila 45 dakika arasında değişimi yapılabilmektedir. Ayrıca scooter park ayağı ile ilgili olarak bu parçanın scooter’ın en hassas kullanılması gereken parçalarından biri olduğunu belirtelim.

Electroll Yetkili Servis Nerede?

Teknoway olarak Türkiye yetkili servisi olduğumuz markalardan biri de Electroll’dur. Dolayısıyla Electroll elektrikli scooter’larda geniş yedek parça ve tecrübeli işçilik hizmetleri sağlıyoruz. Servisimizde Electroll  elektrikli scooter periyodik bakımı vermekteyiz. Ayrıca periyodik bakım sırasında Electroll  scooter bakım kontrolleri yapılmakta ve eskiyen ile değişmesi gereken parçalar hakkında müşterilere bilgi aktarımı yapılmaktadır.

Yılların teknik bilgi birikimiyle ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışıyla Teknoway İstanbul elektrikli scooter tamircileri arasında en çok tavsiye edilenlerden biridir. Tavsiye dilen bir teknik servis konumuna gelmek yaptığınız işin kaliteli, zamanında ve aynı zamanda uygun fiyatlı olmasını da gerektirir. En ucuz scooter yedek parçaları konusunda değişmez bir adres haline gelen firmamızda elektrikli scooter tamiri konusunda uzman teknisyenlerimizle Electroll  elektrikli scooter bakımı, scooter arıza tespiti, scooter lastik değişimi, scooter batarya testi gibi işlemler yapılmaktadır.

Günümüzün popüler işlerinden biri haline gelen scooter tamircisi olmak ciddi bir iştir. Kapısında elektrikli scooter tamircisi yazan her işletmeye güvenmemelisiniz. Teknoway İstanbul’da elektrikli scooter tamircisi olarak Kadıköy bölgesi başta olmak üzere tüm Türkiye’ye kargo ile elektrikli scooter tamiri hizmeti de sunmaktadır. Electroll yetkili servisi nerede sorusuna verilebilecek ilk yanıtlardan biri Teknoway’dir.

Electroll Torque Elektrikli Scooter Tamiri Servisi

Electroll Servisi İstanbul

Teknoway olarak 18 yıldır İstanbul Anadolu yakası Kadıköy bölgesinde, beş katlı binamızda profesyonel teknik servis hizmeti sunmaktayız. Teknoway, Electroll  Türkiye İstanbul servisi olarak hizmet vermektedir ve tüm Electroll  yedek parçalarını adetli olarak stoklarında tutmaktadır. Böylece ürün çeşidi ne olursa olsun  Electroll  yedek parça siparişi gibi bir süreçle uğraşmadan aynı gün tamir yaptırabilir ve zaman kaybetmeden ürününüzü kullanmaya devam edebilirsiniz. Kadıköy’ün merkezinde yer alan firmamız ücretsiz kargo ile tüm Türkiye’deki yani İstanbul dışındaki Electroll  servisleri olarak ihtiyaçlara cevap vermektedir.

 

 

Bu gönderiyi paylaş