Gorilla G3 Infinity Elektrikli Scooter Tamiri Servisi

Gorilla G3 Infinity Elektrikli Scooter Tamiri Servisi

Gorilla G3 Infinity Elektrikli Scooter Tamiri Servisi

Elektrikli scooterlar, her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih edilmektedir. Ancak, yoğun kullanım ve çevresel faktörler nedeniyle zamanla arızalanabilirler. Bu tür durumlarda uzman bir servisten destek almak, scooterınızın ömrünü uzatır ve güvenliğinizi sağlar. Gorilla G3 Infinity modelinin karmaşık yapısı, tamir ve bakım işlemlerinin uzman kişiler tarafından yapılmasını gerektirir.

1200 W motor gücüyle performans ve kullanışlılığı bir arada sunan Gorilla G3 Infinity elektrikli scooter’ın en çok tercih edilen scooter markaları arasında yerini aldığını söyleyebiliriz. Gorilla G3 Infinity elektrikli scooter sahipleri için güvenilir ve kaliteli tamir hizmeti sunmaktayız. Scooter kullanıcılarının karşılaştığı tüm sorunları en hızlı ve etkili şekilde çözmek için buradayız. Elektrikli scooterlar günlük hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmişken, arızalandıklarında hayatımızı olumsuz etkileyebilirler. Bu nedenle, scooterınızı profesyonel ellere emanet etmek çok önemlidir.

Gorilla G3 Infinity Elektrikli Scooter Bip Bip Sesi Sorunu

Gorilla G3 Infinity elektrikli scooter’ı kutudan çıkardığınızda henüz hiç çalıştırmadan bir uyarı sesiyle karşılaşıyorsanız, bunun nedeni şarj seviyesinin düşüklüğü ya da kurulum eksikliği olabilir. Aslında çoğunlukla Gorilla G3 Infinity elektrikli scooter batarya belirli bir seviyede kutusundan çıkmaktadır, bu sebeple Gorilla G3 Infinity elektrikli scooter uyarı sesi genellikle kurulum eksikliğinden kaynaklanır. Bu sorunun çözümü içi elektrikli scooter’ı cep telefonunuzla eşleştirip gerekli ayarları yapmalısınız. Fakat tüm kurulum adımlarını tamamlamışsanız ve şarj seviyesi yüzde 100 olmasına rağmen uyarı sesi devam ediyorsa Teknoway’e gelerek sorunun çözümü için uzman ekibimize scooter’ınızı teslim edebilirsiniz.

Gorilla G3 Infinity Elektrikli Scooter’da Fren Ayarı Nasıl Yapılır?

Trafiğe çıkan araçta olduğu gibi elektrikli scooter’larda da frenler en önemli parçalardandır ve ihmal edilmemeleri gerekir. Gorilla G3 Infinity elektrikli scooter frenler tutmuyor veya eski performansından daha düşük ise frenlerinizi uzman bir teknik servise kontrol ettirmenizi öneriyoruz. Frenlerin zamanla ayar kaçırmaları normaldir. Ancak sıkıldıktan sonra düzelmeleri gerekir. Sonuna kadar sıkılmasına rağmen tam anlamıyla yavaşlama sağlanamıyorsa Gorilla G3 Infinity elektrikli scooter fren ayarı yaptırmanın zamanı gelmiştir. TEKNOWAY elektrikli scooter fren ayarı işleminde hem balata, hem de diskin nasıl çalıştığına bakılır, ayrıca fren kolunun ve telinin sağlamlığı kontrol edilmektedir.

Gorilla G3 Infinity Elektrikli Scooter Tamiri Servisi2

Gorilla G3 Infinity Elektrikli Scooter Batarya Değişimi

Pille çalışan her cihazda olduğu gibi Gorilla G3 Infinity elektrikli scooter batarya ömrü sizin cihazı kullanımınızla ilgilidir. Elektrikli scooter batarya ömrünün normal kullanım şartlarında üç yıl olması beklenmektedir fakat daha yoğun kullanım söz konusu ise pil daha kısa sürede eskiyebilmektedir. Elektrikli scooter batarya değişimi, batarya fiyatlarının yüksek olması sebebiyle oldukça yüksek maliyetlidir. Batarya ömrünü koruyabilmek için bataryanın sıvı teması almamasına ve güneş ışığına uzun süre maruz bırakılmamasına dikkat etmek gerekiyor. Dolu bir Gorilla G3 Infinity elektrikli scooter bataryanın normal şartlarda 25 km/s hızla ortalama 45 dakika sürüş izni vermesi beklenmektedir. Standardın altında bir performansa sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, Teknoway’i ziyaret ederek uzman teknik servis ekibimize bataryanızı kontrol ettirmenizi tavsiye ediyoruz.

Gorilla G3 Infinity Elektrikli Scooter Anakart Tamiri Değişimi

Gorilla G3 Infinity elektrikli scooter anakart arızası ile karşılaşma ihtimaliniz normal şartlarda oldukça düşüktür. Fakat bazen fabrika çıkışı bazı hatalar sebebiyle anakart kaynaklı bir takım sorunlar yaşamanız muhtemeldir. Aslında elektrikli scooter anakart arızalarının genellikle sebebi kullanıcı kaynaklıdır. Örneğin scooter’ın alt tarafına aldığı bir darbe, yalıtım olmadan yapılan onarım veya orijinal olmayan şarj aleti kullanımı Gorilla G3 Infinity elektrikli scooter anakart değişimi ihtiyacını doğurabilir. Tahmin edebileceğiniz gibi elektrikli scooter anakart fiyatları yüksektir. Bu sebeple anakartın bulunduğu bölgeleri darbelerden ve sıvı temasından çok iyi derecede korumaya dikkat etmeniz gerekiyor.

Gorilla G3 Infinity Elektrikli Scooter Sıvı Teması Tamiri

Elektrikli scooter sıvı teması tamiri ancak değişim yapılarak gerçekleştirilebilmektedir. Çünkü sıvı teması tamir edilemeyecek ölçüde zarar veren bir hasar türüdür. Bu nedenle özellikle Gorilla G3 Infinity elektrikli scooter’ın ekranına su girdi, Gorilla G3 Infinity elektrikli scooter ekran bozuldu, göstermiyor, görüntü gidip geliyor gibi sorunlar yaşamamak için Gorilla G3 Infinity elektrikli scooter ekran koruyucu kılıf kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Ekran koruyucu kılıf ekranınızı sıvı temasından koruduğu gibi toz ve kir bulaşmasını engelleyerek çok daha temiz ve net bir ekran kullanmanızı sağlar. Diğer taraftan Gorilla G3 Infinity elektrikli onarım veya bakımı işlemlerinde scooter’ın açılan yerlerinin kusursuz bir şekilde yalıtılarak kapanması gerekir. İyi yalıtım yapılmaması halinde daha önce de bahsettiğimiz üzere batarya kısa devresi veya anakart arızası benzeri sorunlarla karşılaşmanız kaçınılmazdır.

Gorilla G3 Infinity Elektrikli Scooter Tamiri Servisi3

Gorilla G3 Infinity Elektrikli Scooter Lastik Hava Ayarı Nasıl Yapılır?

Gorilla G3 Infinity elekrikli scooter lastik hava ayarı ihmal edilmemesi gereken bir işlemdir. Kullanıcıların her sürüş öncesi lastik hava ayarını elle kontrol etmeleri gerekir. Elektrikli scooter kullanım kılavuzunda hava ayarı için kiloya göre hesaplama yapmaya yarayan bilgiler yer almaktadır. Elektrikli scooter’ın ön tekerlek havası kaç PSI olmalı veya arka tekerleğe ne kadar hava basılmalı öğrenmek için kilonuzun ve çantanızın ağırlığını düşünerek bir hesaplama yapabilirsiniz. Düzenli şekilde yapılan lastik hava basıncı kontrolü ve lastik hava ayarı sayesinde tekerleklerin uzun ömürlü olmalarını sağlayabilirsiniz. Genelde birçok iki tekerlekli taşıtta olduğu gibi arka tekerleğe daha fazla hava basılması gerekir. Ayrıca mevsim geçişlerinin hava basıncı konusunda daha fazla dikkatli olunması gereken bir dönem olduğunun altını çizmek isteriz.

Gorilla G3 Infinity Elektrikli Scooter Lastik Tamiri

Elektrikli scooter dolgu lastiğe sahip değilseniz lastik patlama veya hava kaçırma sebebiyle Gorilla G3 Infinity elektrikli scooter lastik tamiri ihtiyacınız olabilir. Sürüş halindeyken yolda göremediğiniz veya farkına varamadığınız çivi, raptiye, taş veya cam kırığı gibi yabancı cisimler lastiğin hasar alarak patlamasına sebebiyet verebilir. Gorilla G3 Infinity elektrikli scooter lastiğiniz sık sık hava kaçırarak iniyorsa  zaman kaybetmeden Teknoway gibi uzman elektrikli scooter teknik servise gelerek lastiğinizi kontrol ettirmenizde fayda var. Teknik servisimizde Gorilla G3 Infinity elektrikli scooter lastik tamiri verdiğimiz hizmetler arasındadır. Ancak lastik yaması yaptırmak yerine iç lastik değişimi yaptırmanızı öneriyoruz çünkü bu yöntem çok daha güvenlidir.

Gorilla G3 Infinity Elektrikli Scooter Patlamayan Lastik Taktırma

Elektrikli scooter sürüşünde kullandığınız yollar yüzünden Gorilla G3 Infinity elektrikli scooter dış lastiği çok fazla yıpranabilir ve yabancı bir cisim batması neticesinde patlayabilir. Bu gibi durumlar söz konusuysa Gorilla G3 Infinity elektrikli scooter dış lastik değişimi yaptırmanızı öneriyoruz. Eğer lastiğinizde bu ve benzeri hasarlar meydana gelmesini istemiyorsanız Teknowayi ziyaret ederek Gorilla G3 Infinity elektrikli scooter patlamayan dolgu lastiklerden birini taktırma imkanına sahipsiniz. Patlamayan lastiklerde hava olmadığı için patlama riskine sahip değildirler ancak engebeli yollarda sarsıntıları size daha fazla hissettirirler.

Gorilla G3 Infinity Elektrikli Scooter Yazılım Güncelleme ve Hız Artırma

Her cihazda olduğu gibi Gorilla G3 Infinity elektrikli scooter yazılım güncelleme ardından scooter yeni özellikler kazanarak çok daha işlevsel bir boyuta gelebiliyorlar. Hatta güncellemeyle birlikte Gorilla G3 Infinity elektrikli scooter hız artırma şansına da sahip olabiliyorsunuz. Yalnız gözden kaçırmamanız gereken şu ki tıpkı akıllı telefonlarda güncellemelerin cihazı yavaşlattığı gibi elektrikli scooter’larda da yazılım güncellemeleri sonucu hız artırma da bataryayı daha hızlı tüketecek ve aksamların daha hızlı yıpranmasına sebep olacaktır. Diğer taraftan yazılım güncellemelerinin eğer devam ediyorsa elektrikli scooter’ı garanti dışı bırakacağını size hatırlatmak isteriz.

Gorilla G3 Infinity Elektrikli Scooter Park Ayağı Değişimi

Park ayağı elektrikli scooter’ların küçük ama mühim parçaların başında geliyor. Çok hassas olan elektrikli scooter park ayağı bu sebeple en fazla tamir gören parçalardan biridir. Dikkatli ve nazik bir şekilde kullanılması gereken elektrikli scooter park ayağının kırılması halinde tamir edilmesi mümkün değildir. Gorilla G3 Infinity elektrikli scooter park ayağı değişimi tek çözüm yoludur. TEKNOWAY’de Gorilla G3 Infinity elektrikli scooter park ayağı değişimi işlemini çok kısa bir sürede gerçekleştirilebilmekteyiz. Gorilla G3 Infinity elektrikli scooter park ayağı sallanıyor veya gevşedi şikayeti durumunda teknik servisimizi ziyaret ederek park ayağı değişimi yaptırabilirsiniz.

Gorilla G3 Infinity Elektrikli Scooter Göbek ve Gidon Değişimi

Gorilla G3 Infinity elektrikli scooter göbek ve gidon değişimi çok nadir kullanıcıların ihtiyaç duyacağı bir işlemdir. Ancak scooter’ı bir yere çarpmak veya scooter’ın darbe alması neticesinde ya da en kötü şartlarda bir kaza sonucunda hasar alan göbek ve gidon için değişim gerekebilir. Gorilla G3 Infinityelektrikli scooter titriyor, çok sallanıyor, direksiyon çok oynuyor, yalpalıyor, sağa sola sallanıyor, düz gitmiyor gibi şikayetler Gorilla G3 Infinityelektrikli scooter göbek değişimi işleminin habercisi olabilir. Gidon değişimi işlemine ise yine bir kaza sonrası scooter’ın aldığı hasar sonucunda genellikle ihtiyaç duyulmaktadır. Gorilla G3 Infinity elektrikli scooter göbek ve gidon değişimi işlemleri Teknoway’de uzman teknik servis ekibimiz tarafından gerçekleştirilerek ürününüzü sıfır görüntüsüne kavuşturabiliyoruz. Göbek ve gidon değişimi işlemleri uzun sürdüğü için scooter’ınızın teknik servisimizde bir süre kalması gerekmektedir.

Iphone 12 Yeşil Ekran Oldu

Gorilla G3 Infinity Elektrikli Scooter Fren Balatası

Trafikteki tüm taşıtlarda frenleme balata-disk sistemiyle yapılmaktadır. Eğer Gorilla G3 Infinity elektrikli scooter fren yaparken ses çıkıyorsa bunun sebebi fren balatasının bitmesi olabilir. Balataları tutan kumpasın fren diskini aşındırarak hem tamir işlemini hem de masrafı büyütmemesi için fren balatası kontrolünü belirli aralıklarda yaptırmanız gerekir. Bu noktada Gorilla G3 Infinity elektrikli scooter fren balatası kaç ay gider veya kaç ayda biter gibi bir soru sorabilirsiniz ancak bu sorunun cevabı scooter’ınızı ne sıklıkla nasıl kullandığınızla ilgilidir. En sağlıklısı scooter’ınızı mümkün olduğunca freni ve gazı az ve yumuşak şekilde kullanarak sürmektir.

Gorilla G3 Infinity Elektrikli Scooter Gaz Kolu Kırıldı

Gorilla G3 Infinity elektrikli scooter gaz kolu kırıldı şikayetinin nedeni çoğunlukla kullanıcıların gaz kolunu sert kullanmalarıdır. Yaylı ve hassas bir parça olan gaz kolu ani hızlanmalarda dibine kadar basılarak sert bir şekilde bırakıldığında gaz kolu mekanizması hasar alabiliyor. Gaz kolu kırıldı ise Gorilla G3 Infinity elektrikli scooter gaz kolu değişimi şarttır. Gaz kolu kırık bir elektrikli scooter ile sürüş tehlikeli olacağını unutmayın. Bu sebeple böyle bir şikayetiniz varsa Teknoway’i ziyaret ederek gaz kolu değişimi ile sorununuzu çözerek güvenli bir şekilde Gorilla G3 Infinity elektrikli scooter’ınızı kullanabilirsiniz.

 

Bu gönderiyi paylaş