Xiaomi Scooter Pro 2 Eşleştirme Sorunu

Media Market Xiaomi scooter servisi

Xiaomi Scooter Pro 2 Eşleştirme Sorunu

Xiaomi Scooter Pro 2 Eşleştirme Sorunu

Nadiren de olsa bazı kullanıcılar Xiaomi Scooter Pro 2 eşleştirme sorunu yaşayabiliyor. Müşterilerimizden duyduğumuz sorunlar genelde Xiaomi Scooter Pro 2 bağlantı kopuyor, telefon scooter’ı bulamıyor, Bluetooth göremiyor veya Xiaomi Scooter Pro 2 eşleştirilmiyor şeklinde oluyor. Normal şartlarda Xiaomi Scooter Pro 2 hiçbir akıllı telefonla sorun oluşturmayacak şekilde tasarlanmıştır fakat bazen istisnai durumlar da yaşanmıyor değil. Elbette bu durumun sorumlusu Xiaomi veya siz olabilirsiniz ancak bu yazıda ağırlıklı şekilde bahsedeceğimiz nokta Xiaomi Scooter Pro 2 eşleştirme problemi olacak.

Android veya iOS işletim sistemi akıllı telefonunuz ile Xiaomi Scooter Pro 2 arasındaki tüm bağlantı Mi Home uygulaması üzerinden sağlanıyor. Bu nedenle olası bir sorunda Mi Home uygulamasını da detaylı şekilde gözden geçirmeniz gerekebilir. Söylediğimiz gibi normal şartlarda Xiaomi Scooter ile akıllı telefon arasındaki eşleştirme işlemi birkaç dakika içerisinde tamamlanmalıdır. Ancak Xiaomi Scooter Pro 2 telefon bağlantı sorunu yaşanıyorsa kontrollere başlamakta fayda var. Mi Home’un Android sürümünü https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xiaomi.smarthome&hl=tr&gl=US sayfasından, iOS sürümünü de https://apps.apple.com/tr/app/mi-home-xiaomi-smarthome/id957323480?l=tr sayfasından indirebilirsiniz. Eğer Mi Home uygulaması güncelleme sonrası hata veriyor veya Xiaomi Scooter Pro 2 bağlantı sorunu yaşatıyorsa eski sürüme en azından bir süreliğine geri dönmek düşünülebilir.

Mi Home Uygulaması Eşleştirme Sorunu

Mi Home Xiaomi scooter kurulumu açısından gerekli tüm adımları açıkça göstermektedir fakat bazı durumlarda uygulamanın güncellenmesi veya sizin telefonunuzla yaşanabilecek geçici bir uyumsuzluk süreci Xiaomi Scooter Pro 2 ile bağlantı sorunu yaşamanıza neden olabilir. Android’de bu noktada yapılması gereken mevcut uygulamanın kaldırılarak yeniden kurulmasıdır. Hatta iOS’de de aynı yol izlenebilir. Fakat Android’deki bir diğer çözüm yolu eski sürüm Mi Home uygulamalarını yükleyerek deneme yapmaktır. Bu her Android cihazda mümkündür ancak Apple telefonlarda eski sürüm yüklemek için telefonlara bazı üst düzey yazılımsal müdahale yapılması gerekebilir. Eski sürüm Mi Home yükleyerek eşleştirme yapmayı denemek özellikle Android kullanıcılarının aklındaki bir çözüm yolu olmalı. Tabii bir süre sonra son sürüm Mi Home uygulamasını tekrar indirerek Xiaomi Scooter Pro 2 eşleştirmesi deneyebilirsiniz.

Normal şartlarda Xiaomi Scooter Pro 2 ilk açılışta ötme sorunu yapabilir. Bu sorun temel olarak eşleştirme yapılmamış olmasından kaynaklıdır. Bazı müşterilerimiz Xiaomi Scooter Pro 2 ilk kurulum bip bip sesi sorununu şarjdan kaynaklı düşünebiliyor ancak şarj yüzde 100 olsa bile ses devam ettiğinden araştırma yapmaya başlıyor. Xiaomi Scooter Pro 2 ilk kurulum nasıl yapılır bu konuda bazı müşterilerimiz teknik desteğe ihtiyaç duyabiliyor ancak yapılması gerekenler gerçekten de çok kolay. Mi Home uygulaması akıllı telefonunuza yüklendikten sonra tamamen Türkçe adımlarla kurulumu gerçekleştirebilirsiniz. Uygulama ilk etapta Yakındaki Bluetooth cihazları menüsünden Mi Elektrikli Scooter Pro 2 şeklinde cihazı bulacak ve eşleştirme için bir sonraki adıma geçecek. Burada yapılması gereken scooter’dan da komut vererek eşleşmenin gerçekleşmesini sağlamaktır.

Xiaomi Scooter Pro 2 İlk Kurulum Nasıl Yapılır?

Mi Home uygulaması aslında tüm Xiaomi model akıllı ürünleri kontrol edebileceğiniz ortak bir uygulama ve Xiaomi Scooter Pro 2’ye dair ayarlar da bu uygulama üzerinden gerçekleştiriliyor. Dolayısı ile uygulamayı kurup eşleştirme yapmadan scooter’ın kullanılabilmesi mümkün değil. Mi Home ekranında “Mi Elektrikli Scooter Pro 2 bulundu” uyarısı çıktıktan sonra elektrikli scooter dashboard üzerindeki güç düğmesine basmanız gerekiyor. Scooter’ın güç düğmesine basınca Bluetooth özelliği devreye gireceğinden bağlantı kuruluyor ve sırasıyla bağlantı kurulumu, doğrulama sağlanması, cihaz iletişim ve yapılandırma kaydedilmiş oluyor. Bitti diyerek bir sonraki adıma geçebilirsiniz. Uygulama diğer tüm Xiaomi cihazlar düşünülerek geliştirildiği için bir oda seçimi karşınıza getiriliyor. Burada herhangi bir seçim yaparak Geç komutunu verebilirsiniz. Bir sonraki ekranda dilerseniz Xiaomi Scooter Pro 2 scooter yeni isim verme aşamasını gerçekleştirebilirsiniz. Ekranda normal şartlarda Mi Elektrikli Scooter Pro 2 yazısı gözüküyor. Xiaomi Scooter Pro 2 eşleştirmesi böylelikle son onayınız ile birlikte tamamlanmış olacak.

Xiaomi Scooter Pro 2 ilk eşleştirme işlemi tamamlandığında uygulama size yüksek ihtimalle scooter yazılımını güncelleme yapmanız gerektiğine dair bir uyarı gösterecek. Güncelleme çok uzun süren bir işlem değil ve her zaman kullanıcının faydasına kazanç sağlayan ayrıntılar içerir. Bu nedenle güncellemeleri geldiği gibi yapmanızı tavsiye ediyoruz. Güncellemeler sırasında scooter’ın kilitlenip kullanılmaz hale geleceğini de bu noktada belirtmekte fayda var. Bazen internet bağlantı hızına göre güncelleme süresi değişebiliyor dolayısıyla işinizin çok acele olduğu bazı anlarda güncellemeyi ilk fırsatta yapacak şekilde ertelemeyi düşünebilirsiniz. Mi Home uygulaması ile işlemler sonra erdiğinde size bir sürüş kılavuzu videosu gösterilecek ve Xiaomi Scooter Pro 2 bipleme sesi kesilmiş olacak. Güncelleme sırasında Xiaomi Scooter Pro 2 eşlemesi bir süreliğine kesilecek ve bağlantı tekrar kurulacak. Sesin tamamen kesilmesi için Xiaomi sürüş kılavuzu videosu tamamen izlenmiş olmalı.
Xiaomi Scooter Pro 2 Eşleştirme Sorunu

Xiaomi Scooter Bluetooth Bağlantı Sorunu

Xiaomi scooter bağlantı sorunu için üç noktaya bakılması gerekiyor. Scooter’a, akıllı telefona ve Mi Home uygulamasına… Eğer elektrikli scooter’ınız en son sürüm yazılımı kullanıyorsa herhangi bir bağlantı sorunu yaşanmaması gerekiyor. Mi Home ile ilgili olarak bir sorun yaşandığını düşünüyorsanız da özellikle Android kullanıcılarının nasıl hareket etmesi gerektiğinden bahsettik. Başvurulması gereken bir diğer yol ise akıllı telefonuzu kontrol etmek. Eğer akıllı telefon Xiaomi scooter’a bağlanmıyor ise Bluetooth çipinin ne derecede sağlıklı olduğunu gözden geçirmeniz gerekir. Farklı bir Bluetooth cihazına bağlanmayı deneyebilirsiniz. Bluetooth ile müzik çalma, Bluetooth ile dosya aktarımı veya yazıcıdan çıktı alma gibi işlemleri yapabildiğiniz halde scooter bağlantısı kurulmuyorsa ciddi anlamda şüphelenebilirsiniz. Akıllı telefonunuzu tamamen kapatın, scooter’ı da tamamen kapatın ve bir süre bekledikten sonra her ikisini de tekrardan açarak Bluetooth bağlantısı kurmaya çalışın. Xiaomi Scooter Pro 2 eşleştirme sorunu bu yolla çözülmüş olmalı. Eğer yine sorun devam ediyorsa teknik servis merkezimizle görüşmenizi tavsiye ederiz.

Eğer telefonunuzda fabrika çıkışı olan bir ROM yüklü değilse veya Apple markalı bir telefona sahipseniz ve yazılım olarak bazı işlemler gördüyse de benzer sorunlar yaşanabiliyor. Benzer bir durumdaysanız farklı bir telefona Mi Home indirerek scooter’a bağlanmayı deneyebilirsiniz. Farklı telefonlarda eşleştirme sorunu olmuyorsa ve bu sorun size özelse telefonunuzun yazılımını güncellemeyi veya fabrikasyon olan stock ROM’u yüklemeyi deneyebilirsiniz. Bu konular hakkında bilginiz yoksa yine teknik servisimiz Teknoway size yardımcı olacaktır. Xiaomi Scooter Pro 2 ile eşleşme gerçekleştiğinde ekranda scooter’ın görseli, şu andaki hızlı ve çalışma modu, batarya doluluk oranı, ortalama hız ve geçerli seyahat bilgileri görüntülenmeye başlayacak. Bu veriler normal şartlarda scooter’daki dashboard içerisinde depolanır ve Bluetooth bağlantısı aracılığı ile telefonunuza aktarır. Bu nedenle Xiaomi elektrikli scooter bağlantı sorunu gibi bir durum söz konusu ise motor kilidini açma gibi aşamalarda bile sorun yaşayabileceğinizi belirtelim.

 

Bu gönderiyi paylaş