iPhone 6 Plus Ön Cam Değişimi

iPhone-6-plus-on-cam-degisimi-1

iPhone 6 Plus Ön Cam Değişimi

iPhone 6 Plus Ön Cam Değişimi

Akıllı telefon kullanıcılarının en fazla tedirgin oldukları husus,  ekranlarında sert bir darbe neticesinde çatlama ya da kırık meydana gelmesidir. iPhone 6 Plus ekranda kırık veya çatlak meydana geldiyse, ilk aşamada ne yapmanız ve cihaza nasıl bir onarım yapılması gerektiğini bilemeyebilirsiniz. Bu durumda en önemli nokta hasarın ekranda mı yoksa ön camda mı olduğunun belirlenmesidir. 17 yıla yaklaşan teknik servis deneyimine sahip TEKNOWAY’de iPhone 6 Plus ekran değişiminin yanı sıra ön iPhone 6 Plus ön cam değişimi de yapılmaktadır. Ön cam değişimi ekran değişimine göre daha uygun maliyetlidir. Diğer taraftan ön cam değişiminin en avantajlı tarafı orijinal ekranınızı koruma devam etmenizdir.

iPhone 6 Plus Ön Camı Nasıl Değiştirilir?

iPhone 6s ile beraber 2016 yılına doğru tüketicilerle buluşan iPhone 6 Plus, 2019’un sonuna kadar üretildi ve bu sayede satışı en fazla sürdürülen Apple telefon modeli konumuna ulaştı. iPhone 6 Plus Apple’ın ilk büyük ekranlı telefonu olmayı başaran modelidir. iPhone 6 Plus’ın 5.5 inç büyüklüğündeki ekranı, o dönem için oldukça dikkat çeken bir yenilikti. iPhone 6 Plus’ın bir diğer önemli özelliği ise Apple’ın ilk Full HD ekranlı telefonu olmasıdır. iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ın farkları sadece ekran büyüklükleri değil, aynı zamanda iPhone 6 Plus’ın yatay olarak kullanılabilmesi adeta bir tablet deneyimi yaşatıyordu. iPhone 6’da olmayan diğer büyük yenilik ise arka kamerada ilk kez görüntü sabitleme kullanılmasıydı. Apple’ın ilk donanımsal görüntü sabitleme özellikli telefonu iPhone 6 Plus oldu.

iPhone 6 Plus 5.5 inç boyutunda IPS LCD bir ekranla geliyor. 1080 x 1920 piksel çözünürlüklü Full HD ve Retina ekran, 401 PPI piksel yoğunluğuna ulaşıyor.

Ekran değişimi yapmadan sadece cam değişimi ile iPhone 6 Plus cihazınızı onarmak işinde profesyonel ve uzman bir teknik serviste yapılmalıdır. iPhone 6 Plus cihazınızdaki hasarlı, çizik, çatlak veya kırık ön camları kaliteden ödün vermeden hızlı ve güvenilir hizmet anlayışı çerçevesinde yapıyoruz. Verilerinizi mutlaka yedekliyoruz ve cihazınızı tamamen sorunsuz bir biçimde size teslim ediyoruz.

Ekran tamiri için TEKNOWAY’e ulaşan iPhone 6 Plus cihazınızın öncelikle ekranı analiz edilerek hasarlı parçanın LCD mi yoksa koruyucu ön camı mı olduğu belirlenir. Ekranın dokunmatiğinde sorun yoksa ön cam zarar görmüş ama iç ekranınız sağlam demektir.  İç ekranınız sağlamsa komple ekran değişimi yaptırmanıza gerek yoktur. TEKNOWAY ‘deki ön cam değişiminde ilk olarak ön cam çıkartılır, sonra da ekran içindeki ve cihazdaki tozlar ve kirler temizlenir. Son olarak yeni ön cam takılır. Ekran değişimi yapılmadığı için onarım işlemi çok daha uygun fiyata yapılır ve bu yol iPhone 6 Plus ön cam tamiri için en uygun maliyetli işlemdir.

Yapısı gereği iPhone 6 Plus’da iç ekran ve ön cam birbirine yapışık haldedir. Onarım işleminde ekranın dış tarafındaki ön cam ekrandan makineler yardımıyla ayrılır ve yeni cam yine makineler yardımıyla iç ekrana yapıştırılır. TEKNOWAY’de iPhone 6 Plus ön cam değişimini alanında eğitimli ve deneyimli Apple teknisyenleri, orijinal parçalarla ve cam değişimi için özel olarak geliştirilen Buz Makinesi profesyonel ekipmanlarla en fazla 2-3 saat içinde gerçekleştirmektedir.

TEKNOWAY Uygun Fiyatlı iPhone 6 Plus Ön Cam Değişimi

Ön cam değişimi için ilk aklınıza gelen Apple yetkili servisleri olabilir. Ancak Apple servisleri ön cam ile birlikte ekran değişimini zorunlu olarak yaparlar. Bu da markanın zaten pahalı olan servis fiyatlarını daha da artırır. TEKNOWAY’de iPhone’lara sadece ön cam değişimi yapılabilmektedir. Kaliteden ödün vermeden hızlı ve güvenilir cam değişimi hizmetimizin fiyatı Apple teknik yetkili servislerine kıyasla oldukça uygundur. iPhone telefonunuzu cam değişimi işlemini alanında eğitimli ve deneyimli Apple teknisyenleri tarafından orijinal parçalarla ve profesyonel ekipmanlarla en fazla 2-3 saat içinde tamamlamaktayız.

iPhone 6 Plus ön cam değişimi için İstanbul Kadıköy ilçesinde bulunan merkezimize konumunuz veya vakitsizlik sebebiyle gelemiyorsanız, cihazınızı İstanbul dahil çift taraflı ücretsiz kargoyla bize gönderebiliyorsunuz. Bunun için Yurtiçi Kargo 1023788446 sözleşme kodumuzu kullanmanız yeterlidir. Kargo ile gönderilen cihazların cam değişimi sadece 1 iş günü sürmektedir.

iPhone 6 Plus Ön Cam değişimi Sonrası

iPhone 6 Plus ön cam değişiminin telefonunuzun ekranınıza herhangi bir zararı olmaz. TEKNOWAY’de iPhone ön cam değişimi sonrasında dokunma hassasiyetinde, ekran kalitesinde veya parmak izi okuyucuda herhangi bir kayıp yaşamazsınız. Ancak düşük kalite veya kalın cam kullanılması telefonunuzun ekranına zarar verebilir. TEKNOWAY’deki ön cam değişiminde kullanılan malzemeler orijinaldir, yan sanayi cam kesinlikle kullanılmamaktadır.

iPhone 6 Plus cam değişimi sonrasında cihazınızın kendi orijinal ekranını kullanmaya devam etmeniz bu işlemin en avantajlı taraflarından biridir. Ayrıca ön cam değişiminde cihazınızda bulunana mesaj, rehber, fotoğraf, müzik veya video gibi cihazınızdaki kayıtlı veriler silinmez. Cam değişimi sonrasında cihazın performansında herhangi bir olumsuzluk yaşamazsınız. iPhone 6 Plus ön cam değişimi sonrasında cihazınızı neredeyse orijinalinden farksız olarak ilk günkü haliyle teslim alırsınız.

Iphone 6 Plus Ön Cam Değişimi

Cam Değişimi Sonrası Diğer Parçaların Kontrolleri

iPhone cam değişiminin ardından kasanın aralık kalma, dokunmatiğin hassasiyetinde azalma, yakınlık sensörünün, ön kameranın, ahizenin yani ön yüzde bulunan teknolojilerin çalışmama veya aksak çalışma, home tuşunun düzgün basmama parmak izi okuyucu sorunu, ekranın içine toz kaçma gibi ihtimallere karşı ilgili parçaları kontrolünü sağlıyor ve sorunsuz çalışacak şekilde cihazınızı size teslim ediyoruz.

Ön Cam Kırılması Garanti Kapsamına Girer mi?

iPhone ön cam kırılması garanti ve değişimi fiyatı en merak edilen konular arasındadır. Apple telefonlarda ekranla ilgili hiçbir çatlak ya da kırık garanti kapsamında değildir. Apple garanti şartlarına göre kullanıcılar, Apple ürünlerini normal koşullarda kullanmaları koşuluyla, satın alındıkları tarihten itibaren 2 yıl süreyle, sadece malzeme ve işçilik kusurlarına karşı garanti hakkına sahiptir. Dolayısıyla kullanıcı hatası sebebiyle meydana gelen her hasarın maliyeti kullanıcıya aittir. Kullanıcılar çoğunlukla garantisi bitmiş iPhone’ların cam değişimlerini TEKNOWAYgibi çok daha uygun maliyetli iPhone onarımları yapan üçüncü parti servislerde yaptırmayı tercih etmektedirler.

Bu gönderiyi paylaş