Elektrikli Scooter Pil Tamiri

Elektrikli Scooter Pil Tamiri

Elektrikli Scooter Pil Tamiri

Elektrikli Scooter Pil Tamiri

21. yüzyılın en yenilikçi ürünü nedir diye sorduğumuzda ilk akla gelenlerden birinin elektrikli scooter olduğunu söyleyebiliriz. Çağımızın en önemli sorunlarından biri sayılan trafikten kurtulmayı ve kısa mesafelere gitmeyi kolaylaştıran elektrikli scooter’lar özellikle büyük şehirlerde günümüzde oldukça sık görmeye alıştığımız bir ulaşım aracı haline geldi.

Ekonomik yakıt tüketimi ve park yeri bulma derdinden kurtarma gibi birçok kolaylık sunan elektrikli scooter sayıları her geçen gün daha da artıyor. Bu da scooter bakımı ve scooter arıza tamiri ile ilgili kullanıcı ihtiyaçlarını beraberinde artırıyor. Elektrikli scooter’ların trafiğe çıkan her araç gibi bakımlarının aksatılmaması gerekir. Aksi takdirde beklenmedik zamanlarda yolda kalarak, kullanıcıları zor durumda bırakabilir. Buna bir de sürüş esnasında yaşanabilen kazaları da eklersek elektrikli scooter tamiri servisi ihtiyacı daha önem kazanıyor. TEKNOWAY elektrikli scooter tamiri alanında en iyi teknik servislerden biridir.

Elektrikli scooter’ların çalışmasını sağlayan gücünü aldığı pil en önemli parçasıdır. Bir yerden bir yere ulaşımı sağlamaları sebebiyle elektrikli scooter pilleri belirli bir güce sahip şekilde üretilir. Ancak ne kadar güçlü olursa olsun her pilin bir ömrü vardır. Zaman ilerledikçe ve ayrıca kullanım şartlarına bağlı olarak pil ömrü en fazla birkaç yıl içerisinde tamamlanmaktadır. Bu sebeple eski performansını kaybeden cihazlar elektrikli scooter pil tamiri ile ancak eski gücüne kavuşabilir.

Elektrikli scooter pil tamiri yapılması tam anlamıyla mümkün bir onarım işlemi değildir. Scooter pil tamiri pilin bir süre daha çalışmasını sağlayabilir. Ancak bozuk scooter pili veya şarj olmayan scooter pili tamiri ardından pil ömrü kısa vadeli olacak ve pil eski gücüne kavuşmayacaktır. Bunun nedeni lityum ion pillerin standart bir şarj döngüsüne ve pil ömrüne sahip olmalarıdır. Dolayısıyla performansını kaybeden scooter pili ne yapılırsa yapılsın hiçbir zaman eskisi gibi çalışmayacaktır. TEKNOWAY olarak elektrikli scooter batarya yenileme söz konusuysa da müşterilerimize uygun fiyatlı pil değişimi hizmeti sunuyoruz.

Elektrikli Scooter Pil Onarımı

Pil ile çalışan cihazlar için pil ömrü en önemli özelliği olmaktadır. Elektrikli scooter pil ömrünü belirleyen bazı kriterler bulunmaktadır.  Scooter’ı ne sıklıkla kullandığınız, bakımlarını düzenli yaptırıp yaptırmadığınız ve dikkatli kullanıp kullanmadığınız bu kriterler arasında en etkili olanlar arasındadır. Bu faktörlerin etki gücüne göre scooter pil performansı zaman içerisinde düşecektir. Scooter pil performansını ölçmenin bazı yolları vardır. Bunlardan ilki yüksek hızda kaç menzil gidebildiğinizi hesaplamaktır. Bu değerler çerçevesinde yapabildiğiniz hız ve menzilde yüksek oranda bir düşüş olması elektrikli scooter pil tamiri daha doğrusu elektrikli scooter pil değişimi zamanının geldiğini gösterir. Pil değişimi mutlaka ciddiye alınması gereken bir işlemdir. Aksi takdirde beklemediğiniz bir şekilde sürüş esnasında şarjınız biterek zor durumda kalabilirsiniz.

Elektrikli scooter pil ömrünü öğrenmenin en kolay TEKNOWAY’e scooter’ınızı getirerek batarya kalibrasyonu yaptırmaktır. Uzman personelimizin ileri ileri teknoloji ekipmanlar ile yapacağı bu işlem ile ne kadar elektrikli scooter batarya ömrü kaldığını net bir şekilde öğrenme şansına sahipsiniz. Çıkan sonuca göre servisimiz sizi scooter’ınız için yapılması gereken işlem ile ilgili en doğru şekilde yönlendirecektir.

Daha önce de değindiğimiz üzere elektrikli scooter  batarya tamiri yapılabilse bile eskiden sergilediği yüksek performansı sergileyemez. Performansı düşen elektrikli scooter pilleri için tamir yöntemlerinden biri şoklamadır. Elektrikli scooter pil şoklama nedir sorusunun en özet cevabı scooter piline ani ve aşırı volt verme diyebiliriz. Şoklama işlemi oldukça ciddi ve riskli bir iştir. Dolayısıyla ancak bir uzman tarafından gerekli önlemler alınarak uygulamaya geçirilmesi gerekir. Tüm şartları yerine getirilerek yapılan bir şoklama yönteminden sonra pilin tekrar şarj edilmesi mümkün olabilir. Bu yöntemde dikkat edilmesi gereken tehlikeli ve olumsuz bir durumun meydana gelmesini önlemek için pillere ani bir şekilde çok fazla volt vermekten kaçınmaktır. Aşırı volt yüklemesi yapılan pillerin patlama olasılığı vardır. Bu durum yaralanmalara yol açabilecek kadar tehlikelidir. Şoklama işleminin güvenli olabilmesi için izlenmesi gereken yol azar azar ve düşük voltlarla başlamaktır. Bu yüzden bu işi sadece uzman bir teknik serviste yaptırarak  evinizde yapmaktan kesinlikle kaçının.

Elektrikli Scooter Pil Değişimi Nasıl Yapılır?

Zaman zaman elektrikli scooter pili ömrünü olumsuz yönde etkileyecek bazı işlemlerden geçebilmektedir. Bunlar genellikle cihazın başından geçen her onarım veya değişim işleminde bataryadaki şarjın boşaltılması ve ardından işlem bittikten sonra tekrar şarj edilmesidir. Elektrikli scooter piline çok defa uygulanan bu boşaltıp tekrar doldurma işlemi kısa zaman sonra bataryanın eskimesine ve performans düşüşüne sebep olur. Kullanıcıların scooter performansında hissettikleri büyük oranda düşüş, scooter pil değişimi işleminin habercisidir.

Her pilde olduğu gibi scooter pillerinin de bir gün ömrünü tamamlayacaklarından bahsetmiştik Ancak pil ömrünün ne kadar olacağı pil gücünün ve kapasitesinin yanı sıra cihazın kullanım şartları ile ilgilidir. Normal kullanım şartları çerçevesinde elektrikli scooter pil ömrü ortalama 3 yıl civarı olmaktadır. Bu zamanın altına düşmemesi için elektrikli scooter’ı yoğun kullanmaktan kaçınarak pili yormamalısınız. Ayrıca yağmurlu havalarda sıvı temasına karşı gerekli önlemleri almaya ve güneş ışığına uzun süre maruz bırakmamaya dikkat etmelisiniz. Aldığınız veya almadığınız tüm tedbirler neticesinde gün gelecek scooter pilinizin performansında farklılıklar gözlemleyeceksiniz. Elektrikli scooter pili hemen bitiyor elektrikli scooter çok az yol gidiyor, elektrikli scooter yavaş gidiyor gibi şikayetler için çözüm yolu yüksek ihtimal scooter pili değişimi olacaktır .

Tam dolu bir elektrikli scooter pili ortalama 25 km/s hızla 45 dakikalık menzile sahiptir. Elektrikli scooter’ınız bu değerlerin altında bir performans sergiliyorsa pil kontrolü için uzman bir teknik servisi ziyaret etmelisiniz. Elektrikli scooter pil değişimi işlemi uzman teknisyenler tarafından yapılması gereken en hassas ve özen gerektiren işlemlerden biridir. Elektrikli scooter pil tamiri hakkında  TEKNOWAY teknik servis merkezimizden destek ve randevu alabilmek için 0 (537) 958 02 02 no’lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Elektrikli Scooter Pil Fiyatı Ne Kadar?

Elektrikli scooter pil performansındaki düşüş neticesinde pil değişimi yaptırmak isteyen kullanıcılar scooter pil fiyatı ne kadar merak ederler. Teknik servisimizde öncelikle scooter’ın ihtiyacının pil değişimi olup olmadığını netleştiriyoruz. Bunun için de öncelikle elektrikli scooter markasını öğreniyor, ardından scooter’ınızın pil gücünü öğrenmek için pili kalibrasyon işlemine sokuyoruz. Çıkan sonuç ile ilgili sizi bilgilendirerek en doğru işlem hakkında sizi yönlendiriyoruz. Scooter batarya değişimi yapılacaksa hem bütçenize hem de ihtiyacınıza uygun elektrikli scooter pil seçeneklerini sizinle paylaşıp son kararı alıyoruz.

Elektrikli Scooter Pil TamiriKredi Kartı ile Taksitli Elektrikli Scooter Pil Değişimi Nerede Yapılır?

TEKNOWAY olarak 16 yıllık teknik servis tecrübemizle İstanbul’un Anadolu yakasında Kadıköy’ün en iyi elektrikli scooter tamircilerinden biriyiz. Teknik servisimizdeki uzman personelimiz ve profesyonel ekipmanlarımızla  scooter pil değişimi ve diğer tüm scooter onarım işlemlerini İstanbul içi elden teslim veya şehir dışı gönderimlerini çift taraflı ücretsiz kargo ayrıcalığı ile yapıyoruz. Elektrikli scooter pil tamiri için TEKNOWAY’i ziyaret eden müşterilerimizi tamir esnasında mağazamızı gezebilir ya da mağazamızın dördüncü katındaki kafede dinlenebilirler.

TEKNOWAY müşterileri her türlü tamir işlemlerinde veya alışverişlerinde  kredi kartı ile ödeme ve taksit imkanından faydalanabilirler. Ayrıca elektrikli scooter pil tamiri ve diğer tamir işlemlerinde müşterilerimize kredi kartı 9 taksit veya 12 taksit imkanı sunuyoruz. Elektrikli scooter  tamiri, elektrikli scooter bakımı veya elektrikli scooter’lar hakkındaki her türlü sorunuz için teknik servisimizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

 

 

Bu gönderiyi paylaş