iPhone 8 Ön Cam Değişimi Nasıl Anlaşılır?

iPhone 8 Ön Cam Değişimi Nasıl Anlaşılır?

iPhone 8 Ön Cam Değişimi

iPhone’larda sert bir darbe, yüksekten düşme, cihaz üzerine sert bir baskı, batarya şişmesi veya aşırı ısınmaya rağmen cihazı kullanmaya devam etme ön cam veya ekranda çatlama ve kırılma gibi hasarlara neden olabilmektedir.

iPhone 8 ekranınızda yukarıda bahsettiğimiz benzeri bir hasar meydana geldiyse, ilk etapta ne yapmanız gerektiğine karar veremiyor ve ekran değişimi mi cam değişimi mi yapılmalıdır bilemiyor olabilirsiniz. Böyle bir durumda en doğru teşhisi koymak için yapmanız gereken, Cep Market gibi tecrübeli servislere başvurmaktır. Yazımızda iPhone 8 değişimi nasıl yapılır, bu konuya ayrıntılarıyla değineceğiz.

iPhone 8 Ön Cam Değişimi Nasıl Anlaşılır?

iPhone 8 ekranınızda bir hasar meydana geldiğinde yapılması gereken ekranın dokunmatiğinin çalışıp çalışmadığına bakılmasıdır. Dokunmatiğin çalışmasında sorun yoksa sadece ön cam zarar görmüş ama iç ekranda bir hasar yok demektir. Eğer ekran kırılmışsa görüntü bozuk olabilir ve dokunmatik çalışmayabilir. Çünkü iç ekran kırıldığında dokunma paneline zarar vermiş olabilir

Cep Market olarak 15 yıla yaklaşan teknik servis deneyimimizle iPhone 8 cam değişimi işlemini, alanında eğitimli ve deneyimli Apple teknisyenlerimiz tarafından orijinal parçalarla ve profesyonel ekipmanlarla en fazla 2-3 saat içinde tamamlamaktayız.

iPhone 8 ön cam değişimi işleminde cihaza herhangi bir işlem yapılmadan sadece ekrana yönelik bir müdahaleyle ekranla cam birbirinden ayrılarak tekrar yeni cam takılmaktadır. Ön cam değişimi sonrası ekran parlaklığı, renk gaması, resim kalitesi, dokunmatik hissi veya hassasiyeti değişmeyerek ilk günkü gibi orijinal kalmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Telefon Isınınca Dokunmatik Çalışmıyor

iPhone 8 Ön Camı Nasıl Değiştirilir?

Akıllı telefon ekranlarının yapısı gereği iç ekran ve ön cam birbirine yapışık haldedir. Ekranın dış tarafındaki ön cam kırıldığında makineler yardımıyla ekrandan ayrılarak yeni cam yine makineler yardımıyla iç ekrana yapıştırılmaktadır. iPhone cihazların ekranlarının fabrikadaki üretimi de bu şekilde gerçekleştirilmektedir.

iPhone 8 ekran özelliklerine baktığımızda 4.7 inçlik IPS LCD ekranın, HD+ 1334×750 piksel çözünürlük ve 326 PPI yoğunluk sunduğunu görüyoruz. iPhone 8 ‘deki True Tone teknolojisi renklerin ve kontrastın genişlemesini sağlıyor.

iPhone 8 ve diğer modellerinin dış ekranları ne yazık ki çizilmelere karşı oldukça dayanıksızdır. Bu sebeple teknik servisimize oldukça fazla sayıda kullanıcı iPhone 8 ön cam çatladı, iPhone 8 ön cam kırıldı ve buna benzer şikayetlerle  gelmektedir. 2006 yılından bu yana iPhone tamirleri yapan bir teknik servis olarak sayısız iPhone cam onarım işlemi yaptığımızı söyleyebiliriz.

Cam yenilemesinde kullanılan malzemeler orijinaldir, yan sanayi cam kullanılmamaktadır. Ön cam değişimi işlemi önce ısı ve sonrasında soğutma cihazları ile tamamlanmaktadır. Bu işlem son derece güvenlidir ve herhangi bir sorun yaşamazsınız.

iPhone 8 ön cam değişimi işlemi için İstanbul’daki merkezimize ulaşamayacak bir durumdaysanız, cihazınızı İstanbul dahil çift taraflı ücretsiz kargoyla bize gönderebiliyorsunuz. Bunun için ARAS Kargo 1023788446 sözleşme kodumuzu kullanabilirsiniz. Kargo ile gönderilen cihazların cam değişimi süresi 1 iş günüdür.

Ön Cam Değişimi Yaptırmak Faydalı mıdır Zararlı mıdır?

iPhone 8 ön cam çatlama, kırık ya da çizilme gibi hasarlar başınıza geldiğinde yetkili servise giderek ön cam değişimi yaptırmak isteyebilirsiniz. Ancak Apple yetkili servislerinin ön cam değişimi yapmadıklarını belirtelim. Apple yetkili servisleri tüm ekranı sökerek yerine yeni bir ekran takarlar. Bu oldukça pahalı bir işlemdir.

iPhone telefonunuzun sadece ön camında meydana gelen hasara rağmen etrafınızdan duyduğunuz veya internetten okuduğunuz yanlış bilgilere aldanmayın ve yanlış kararlar alarak ekran değişimine gitmeyin. Böyle bir durumda yeni bir ekran parası daha ödemeyin.

Diğer taratan piyasadaki bazı teknik yeterliliği olmayan özel servisler de iPhone ön cam değişimi yapılamaz mutlaka ekran değişimi yapılmalıdır diyebilirler. Lütfen bu gibi söylemlere inanmayın. iPhone ekranlar özellikleri ve büyüklükleri açısından yüksek maliyetlidirler. Fakat eğer ekranınız kırılmadıysa veya sıvı teması gibi bir nedenden ötürü bozulmadıysa iPhone telefonunuza sadece ön cam tamiri yaptırabilirsiniz.

Ayrıca ön cam değişimi yapmayan, bunun ilerde sorun yaratacağını söyleyen teknik servisler, sağlam orijinal ekranınızı alarak cihazınıza yan sanayi ekran takmış olurlar. Bu nedenle ekranı çalışan iPhone telefonunuz için sadece ön cam değişimi yapabilen Cep Market gibi güvenilir teknik servislerle iletişime geçin.

iPhone 8 Ön Cam Değişimi Sonrası

Cep Market’te iPhone 8 ön cam değişimi sonrasında dokunma hassasiyetinde, ekran kalitesinde veya parmak izi okuyucuda herhangi bir kayıp olmaz.

Ayrıca verilerinizi hiç biri silinmez ve telefonunuz sıfırlanmaz. Yine de önlem almak kapsamında ön cam değişimi öncesinde uzman teknisyenlerimiz tarafından bütün verilerinizin yedeği alınmaktadır.

Ön cam değişimi sadece düşük kalite veya kalın camlar takıldığında telefonunuza zarar verebilir. Cep Market’teki ön cam değişiminde kullanılan malzemeler orijinaldir, yan sanayi cam kullanılmamaktadır. iPhone 8 ön cam değişimi sonrasında cihazınızı ilk günkü haliyle teslim alırsınız.

iPhone 8 Ön Cam Değişimi

iPhone Ön Cam Değişimi Fiyatları

iPhone 6160 TL
iPhone 6 Plus180 TL
iPhone 6s190 TL
iPhone 6s Plus200 TL
iPhone 7 Cam220 TL
iPhone 7 Plus250 TL
iPhone 8300 TL
iPhone 8 Plus350 TL
iPhone X600 TL
iPhone XS600 TL
iPhone XS Max800 TL
iPhone SE129 TL
iPhone XR700 TL
iPhone 4149 TL
iPhone 4s149 TL
iPhone 5150 TL
iPhone 5c150 TL
iPhone 5s150 TL
iPhone 11800 TL
iPhone 11 Pro850 TL
iPhone 11 Pro Max900 TL
iPhone 12 Mini1500 TL
iPhone 121500 TL
iPhone 12 Pro1500 TL
iPhone 12 Pro Max1500 TL

Bu gönderiyi paylaş