iPhone Ekran Kırıldı Ama Çalışıyor

iPhone 6 Ekran Değişimi

iPhone Ekran Kırıldı Ama Çalışıyor

iPhone Ekran Kırıldı Ama Çalışıyor

iPhone ekran kırıldığında ilk kontrol edilmesi gereken ekranın dokunmatiğinin çalışıp çalışmadığıdır. Ekran çalışıyorsa ön cam zarar görmüş ama iç ekranınız sağlamdır. iPhone ekran kırıldı ama çalışıyor ise iç ekranız sağlamdır. İç ekran sağlamken komple ekran değişimi yaptırmak yerine ön cam değişimi yaptırabilirsiniz. Böylece iPhone ekran onarımı en uygun maliyet ile gerçekleştirilir. Ekran değişimi ücreti olmadan daha düşük bir fiyat karşınıza çıkar.

iPhone Ön Cam Değişimi Nasıl Yapılır?

Kafanızda ekran değişimi ve ön cam değişimi arasındaki farkın ne olduğu ile ilgili soru işaretleri olabilir. Buna ek olarak ön cam değişiminin nasıl yapıldığını merak ediyor olabilirsiniz. Biraz bu konuyu irdeleyelim.

iPhone’ların dış ekranları ne yazık ki çizilmelere karşı oldukça dayanıksızdır. Bu sebeple iPhone telefonların ön camlarında çatlama, kırılma ve buna benzer hasarlar çok sık yaşanmaktadır. 2006 yılından bu yana iPhone tamirleri yapan bir teknik servis olarak sayısız iPhone cam onarım işlemi yaptığımızı söyleyebiliriz.

Apple bir süre önce iPhone ekran çizildi, kırıldı veya çatladı gibi şikayetler olmaması için ekranlarını Ceramic Shield adı verilen özel alaşımlı bir cam ile koruma altına almaya başladı. Bu yeni teknoloji sayesinde iPhone düştü ekran kırıldı, çatladı veya benzeri senaryolarla artık daha az karşılaşmaya başlayabileceğinizi varsayabilirsiniz. Ancak bu ekran veya camınız bundan sonra hiç zarar görmeyecek anlamına gelmiyor.

Teknoway gibi özel iPhone servislerinde ön cam değişimi önce ön camın çıkartılması, ekran içindeki ve cihazdaki toz ve kirin arındırılması ve sonrasında yeni ön cam taktırma şeklindedir. Birbirine yapışık olan ekran ve ön camdan, ekranın dış tarafındaki ön cam kırıldığında makineler yardımıyla ekrandan ayrılarak yeni cam yine makineler yardımıyla iç ekrana yapıştırılmaktadır. iPhone cihazların ekranlarının fabrikadaki üretimi de bu şekilde gerçekleştirilmektedir. Teknoway’e ön cam değişimi gelen iPhone telefonunuzu alanında eğitimli ve deneyimli Apple teknisyenleri tarafından orijinal parçalarla ve cam değişimi için özel olarak geliştirilen Buz Makinesi profesyonel ekipmanlarla gerçekleştirmekteyiz.

iPhone Ekran Camı Değişimi Ne Kadar Sürer?

iPhone ön cam değişimi süresi ise 2 ila 3 saat arasında değişmektedir. Cam yenilemesinde kullanılan malzemeler orijinaldir, yan sanayi cam kullanılmamaktadır. Ön cam değişimi işlemi önce ısı ve sonrasında soğutma cihazları ile tamamlanmaktadır. Bu işlem son derece güvenlidir ve herhangi bir sorun yaşamazsınız.

iPhone Ön Cam Değişimi Ne Kadar?

Size önerimiz iPhone ekran hasarı olduğu zaman cihazınızı tamir ettirmek için ön bir araştırma yapmanız yönündedir. iPhone ön cam değişimi için araştırma yaparken ulaştığınız bilgilerin güvenilir olup olmadığı önemlidir. Bunun için hem araştırma yaparken kaynakları inceleyin hem de farklı kanallardan da araştırma yaparak elde ettiğiniz bilgilerin geçerliliğini kontrol edin.

Ön cam çatlama, kırık ya da çizilme gibi hasarlar başınıza geldiğinde aklınıza ilk gelen yetkili servise giderek ekran değişimi yaptırmak olabilir. Apple yetkili servisleri ön cam değişimi yapmazlar, direkt ön camı sökerek yerine yeni bir ekran takarlar. Bu daoldukça pahalı bir işlemdir.

Teknoway’te iPhone ön cam hasarı durumunda ekran değişimi yaptırmak zorunda değilsiniz. Kaliteden ödün vermeden hızlı ve güvenilir servisimiz dahilinde iPhone ön cam değişimi fiyatları Apple teknik yetkili servislerine kıyasla oldukça uygundur.

Okuyun:  Akıllı Cep Telefonu Üst Cam Değişimi Fiyatları

iPhone Ön Cam Değişimi Garantiye Girer mi?

Apple telefonlarda ekranla ilgili hiçbir çatlak ya da kırık garanti kapsamında değildir. Apple garanti şartlarına göre kullanıcılar, Apple ürünlerini normal koşullarda kullanmaları koşuluyla, satın alındıkları tarihten itibaren 2 yıl süreyle, sadece malzeme ve işçilik kusurlarına karşı garanti hakkına sahiptir. Dolayısıyla kullanıcı hatası sebebiyle meydana gelen her hasarın maliyeti kullanıcıya aittir. Kullanıcılar çoğunlukla garantisi bitmiş iPhone’ların cam değişimlerini Teknoway gibi çok daha uygun maliyetli iPhone onarımları yapan üçüncü parti servislerde yaptırmayı tercih etmektedirler.

Ön Camı Kırık iPhone’a ASLA Ekran Değişimi Yaptırmayın

iPhone Ön Cam Değişimi Fiyatları

iPhone 6160 TL
iPhone 6 Plus180 TL
iPhone 6s190 TL
iPhone 6s Plus200 TL
iPhone 7220 TL
iPhone 7 Plus250 TL
iPhone 8300 TL
iPhone 8 Plus350 TL
iPhone X600 TL
iPhone XS600 TL
iPhone XS Max800 TL
iPhone SE129 TL
iPhone XR700 TL
iPhone 4 Ön149 TL
iPhone 4s149 TL
iPhone 5150 TL
iPhone 5c150 TL
iPhone 5s150 TL
iPhone 11750 TL
iPhone 11 Pro850 TL
iPhone 11 Pro Max900 TL
iPhone 12 Mini1500 TL
iPhone 121500 TL
iPhone 12 Pro1500 TL
iPhone 12 Pro Max1500 TL

Bu gönderiyi paylaş