İstanbul’da Elektrikli Scooter Tamircisi Nerede Var?

İstanbul’da Elektrikli Scooter Tamircisi Nerede Var?

Elektrikli scooter’lar oldukça pratik ve ekonomik taşıtlar. Özellikle yakıt fiyatlarının bu denli yükselişi sonrasında çok daha fazla sayıda kullanıcı günlük yolculuk ihtiyacı için elektrikli scooter tercih etmeye başladı. Sadece Türkiye’nin değil; Avrupa’nın en kalabalık şehri olma özelliğini taşıyan İstanbul’da ise elektrikli scooter’ların pandemi öncesinde başlayan bir geçmişi var. Kullanıcıların trafik ve park sorunu ile uğraşmadan yolculuk yapma ihtiyaçları elektrikli scooter’ların tutulmasında önemli bir rol oynadı. Pandemi nedeniyle toplu ulaşıma sıcak bakılmaması ve yakıt fiyatlarının da günümüzde halen ciddi seviyelerde olması elektrikli scooter’ları gözde ürünler arasına yerleştiriyor. Elektrikli scooter sayısı arttıkça elektrikli scooter’larla ilgili sorun yaşayan kullanıcıların da fazlalaştığı kaçınılmaz bir gerçek. Elektrikli scooter’ım bozuldu nerede tamir ettirebilirim, İstanbul’da elektrikli scooter tamircisi nerede var, en yakın elektrikli scooter teknik servisi nerede, uygun fiyatlı elektrikli scooter teknik servisi tavsiyesi gibi sık sorulan soruların tek bir cevabı var: Kadıköy’deki Teknoway elektrikli scooter servisi.

Elektrikli scooter’lar oldukça dayanıklı cihazlar olmasına karşın bazı hassas noktaları var; ayrıca tüm taşıtlar gibi belirli dönemlerde periyodik bakım ihtiyaçları duyuyorlar. Mağazamızdan elektrikli scooter satın alan müşterilerimize ve YouTube kanalımızdaki içeriklerde elektrikli scooter’ların zamanı geldiğinde mutlaka bakımlarının yapılması gerektiğini özellikle belirtiyoruz. Genelde elektrikli scooter’larda karşılaşılan ilk arıza lastik patlaması oluyor. Lastik konusu elektrikli scooter’ların en zayıf noktası diyebiliriz. Taşıdığı ağırlığa göre oldukça küçük olan elektrikli scooter lastiklerinin hava basıncının normal seviyede tutulması oldukça önemli. Hatta her sürüş öncesinde tavsiye edilen PSI değerlerinde olduklarından emin olmalı ve kesinlikle inik lastikle elektrikli scooter sürmek zararlı mıdır diyerek sürüşe başlamamalısınız. Böyle durumlarda genelde iç lastik patlaması sorunu meydana geliyor ve serviste şambrel yaması / değişimi işlemleri yapılması gerekiyor.

En İyi Elektrikli Scooter Servisi Hangisi?

Günümüzde elektrikli scooter servisi hizmeti sunan birçok işletme karşınıza çıkabilir ancak biz Türkiye’de elektrikli scooter servis hizmetini ilk olarak vermeye başlayan ve bu konuda başta bulunduğumuz bölge Kadıköy olmak üzere tüm Türkiye’ye örnek olmayı başarmış bir firmayız. Söğütlüçeşme Caddesi üzerinde yer alan mağazamızın bir katı tamamen elektrikli scooter’lar ve teknik servis işlemlerine ayrılmış durumda. Her gün onlarca elektrikli scooter’ı ağırladığımız Teknoway’de dolgu lastik değişimi, batarya pil tamiri, anakart değişimi, çamurluk değişimi, fren ayarı, lastik yaması, fren balatası değişimi ve fren diski değişimi gibi birçok işlemi gerçekleştirebiliyoruz. İşçilik ve yedek parça garantili bir hizmet anlayışı sunan Teknoway’e ayrıca müşteriler ücretsiz kargo ile Türkiye’nin her yerinden tamir ve bakım ihtiyaçları için elektrikli scooter gönderimi yapabiliyor. Teknoway’e getirilen tüm elektrikli scooter’ların tamiri aynı gün içerisinde tamamlanmakta ve müşteri teslimi yapılmaktadır. Bu nedenle birçok kullanıcı en iyi elektrikli scooter servisi hangisi sorusunun cevabı olarak Teknoway’i göstermektedir.

Teknoway 755X1024 2Elektrikli Scooter Bakımı Kaç KM’de Yapılmalı?

Elektrikli scooter’ların periyodik bakım ihtiyacı modelden modele değişebilmekte ve hatta sürüş profiliniz de bu değer üzerinde etkili olabilmektedir. Yine de elektrikli scooter bakımı kaç KM’de yapılmalı diye soracak olursanız bu soruya yaklaşık 1000 km olarak diyebiliriz. Tabi uzun yolda yapılan 1000 km ile şehir içinde yapılan 1000 km birbirinden farklı olmaktadır. Bahsi geçen 1000 km’lik değeri şehir içi karma değer olarak kabul edebilirsiniz ve bu sürenin sonunda fren balatanızı bitmiş olarak görebilirsiniz. Fren balatası freni sıkma ile aşınan bir parçadır. Zamanı geldiğinde değiştirilmediğinde ise balatayı tutan kaliper ve fren diski üzerinde aşındırıcı etkiler meydana gelmekte ve daha büyük masraflar açılmaktadır. Mağazamız Teknoway’de gerçekleştirilen elektrikli scooter periyodik bakımı işlemlerinde elektrikli scooter’lar mekanik ve elektronik olarak birçok kontrolden geçirilmektedir; değişmesi gereken veya sonradan değişmesi gerekecek parçalar hakkında bilgilendirme yapılmaktadır.

Elektrikli Scooter Yedek Parça Değişimi Nerede Yaptırılır?

Elektrikli scooter’larda bazen sıvı teması nedeniyle elektriksel arızalar meydana gelebiliyor. Ön aydınlatma yanmıyor, STOP lambası yanmıyor, ekrana görüntü gelmiyor şeklinde sorunlarda Teknoway olarak yanınızdayız. Elektrikli scooter’lar sıvı sıçramalarına karşı dirençli cihazlardır ancak bu kesinlikle su geçirmez oldukları anlamına gelmemektedir. Bazı kullanıcılar kirlenmeleri nedeniyle elektrikli scooter’ın ayak konulan bölgelerini su ile yıkayarak batarya ve anakart üzerinde arızalara sebep olabiliyor. Elektrikli scooter’ların en hassas parçaları olan batarya ve anakart ayak koyma platformunun altında yer alıyor ve bu nedenle özellikle yağmur gibi zeminin ıslak olduğu zamanlarda kullanılması sakınca yaratabiliyor. Elektrikli scooter’ların yağmurlu günlerde kullanılmasını ve yıkanmasını kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Teknik servisimizde giderdiğimiz arızaların büyük çoğunluğunun sıvı teması kaynaklı olduğunu da ayrıca hatırlatmak isteriz. Teknoway elektrikli scooter’la ilgili elektronik veya mekanik fark etmeksizin tüm parça değişimi işlemlerinde yanınızda. Servisimizde tüm işlemler yedek parça ve işçilik garantili olarak yerine getirilmektedir.

Anakart Arızası, Batarya Tamiri, Motor Onarımı

Elektrikli scooter’larda karşılaşılabilecek en büyük ve en masraflı sorunlar anakart arızası, batarya tamiri ve motor onarımıdır. Elektrikli scooter’ın en pahalı ve tamiri zor parçaları bu parçalardır ve bu nedenle işin ehli olmayan bir teknik servise gittiğinizde size doğrudan parça değişimi yapmanızı önererek işten sıyrılmaya çalışır. Günümüzde birçok servisin doğrudan parça değişimi önermesinin nedeni onarım yapabilecek kapasitede uzman teknisyenlere sahip olmamasıdır. Dolayısıyla müşterinin ne kadar ödeyeceğini umursamadan en küçük arızalar için bile parça değişimine yönlendirilme sık sık yapılmaktadır. Teknoway’in hizmet anlayışında ise yaklaşık 20 yıldır sürdürdüğü cep telefonu teknik servisliği hizmetinde olduğu gibi olabiliyorsa önce tamir etmek vardır. Fakat sunulan tamir hizmetinin de burada yedek parça ve işçilik garantili olduğunu da hatırlatmak isteriz. Teknoway uzmanları elektrikli scooter’larda neredeyse her arızayı parça değişimi yapmadan onarabilecek bilgi ve birikimine sahiptir. Dolayısıyla bizim için parça değişimi yapmak ve size daha fazla ödettirmek her zaman en son seçenek olmuştur. Teknoway ayrıca elinde tüm marka ve modellere ait yedek parça stoğuna sahiptir. Böylece sizi bekletmeden aynı gün içerisinde onarımı gerçekleştirerek cihazınızı teslim etmektedir.

Elektrikli Scooter Servisi Telefonu

Teknoway elektrikli scooter servisi telefonu 0 (537) 958 02 02’dir. Elektrikli scooter yolda kaldı, açılmıyor, çalışmıyor, gaza basınca gitmiyor, yokuşta kendiliğinden kapanıyor, şarj olmuyor, daha az yol gidiyor, hızlanmıyor ve hızlı gitmiyor gibi tüm şikayetlerinizde bu numarayı arayarak veya WhatsApp üzerinden İstanbul’un en iyi elektrikli scooter teknik servisi Teknoway’e ulaşabilir ve servis sürecini nasıl başlatabileceğiniz hakkında bilgi alabilirsiniz. Teknoway ücretsiz kargo ile elektrikli scooter tamiri hizmetini İstanbul içi müşterileri için de sunmaktadır. Zamanı olmayanlar veya çalışmayan elektrikli scooter’ı taşımakla uğraşmak istemeyenler için teknik servisimizle görüşerek ücretsiz kargo kodunuzu alabilir ve elektrikli scooter’ınızı bize gönderebilirsiniz. Teknoway ulaşım açısından oldukça kolay bir yerdedir ve dilerseniz elektrikli scooter’ınızı yakındaysanız siz de getirebilirsiniz. Teknoway İstanbul Kadıköy’de Söğütlüçeşme Caddesi üzerinde ve Söğütlüçeşme Camii’nin tam karşısında yer almaktadır. Elektrikli scooter’ınızın mağazamızda tamir ve bakım işlemleri gerçekleşirken siz de satışa sunduğumuz garantili ikinci el veya sıfır elektrikli scooter modellerini inceleyebilir, dilerseniz test sürüşü yapabilirsiniz. Ayrıca elektrikli scooter çantası gibi aksesuar ihtiyaçlarınız da varsa bu konuda uzmanlarımızdan yardım alabilir ve sunduğumuz diğer hizmetler hakkında bilgiler alabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş