Kadıköy Telefoncular Sahibinden

Kaçak Telefon Kapandı Nasıl Açılabilir

Kadıköy Telefoncular Sahibinden

Kadıköy Telefoncular Sahibinden

Cep telefonlarının hayatın her alanına girmesiyle hem günlük hayatta hem de iş hayatında çok farklı ihtiyaçlarımızı karşılıyoruz. Telefonlara olan ihtiyacın artması telefon üreticilerinin hem teknoloji hem de model anlamında farklı cihazlar geliştirmesine ve böylece pazarı büyütmesine sebep oluyor. Kullanıcılar da değişen ve gelişen teknolojiyi takip etmek ve artan ihtiyaçlarını karşılamak için mevcut telefonlarını satarak yenisini almaya yöneliyorlar. Alıcı tarafında kur nedeniyle yükselen cep telefonu fiyatları sıfır telefon yerine ikinci el telefona olan ilgiyi artırıyor. İstanbul Anadolu yakasında Kadıköy telefoncular sahibinden satıcılar konusunda önemli bir yerdir. TEKNOWAY’den sahibinden ikinci el telefon satışında bir aracı gibi hizmet vermektedir. Firmamıza ulaşmış satışa uygun ikinci el telefonları, talep eden müşterilerimizle buluşturuyoruz.

Günümüzde yapılana araştırmalar bir cep telefonunun ortalama 3-4 kez el değiştirdiğini gösteriyor. Türkiye’ye baktığımızda 20 milyon gibi oldukça yüksek sayıda telefonun el değiştirdiği görülüyor. Sayının bu derece yüksek olmasının nedenlerine baktığımızda özellikle pandemi döneminde uygulanan kısıtlamalar yüzünden kullanıcıların telefonda daha fazla vakit geçirdiği, ayrıca kur artışı sebebiyle telefon fiyatlarının sürekli yükselmesi ikinci el telefon talebindeki yüksekliğin ana nedenleri arasında görülüyor. İnsanlar bir yandan daha yüksek teknolojili telefona geçmek isterken bir yandan da yüksek fiyatlı sıfır telefonlar yüzünden ikinci el telefonları tercih etmeye başladı.

Sahibinden ikinci el telefon satışı hakkında en kritik noktalardan biri satıştan sonra satıcının telefonun kullanımıyla ilgili sorumluluğunun kalmamasıdır. Çünkü sattığınız an itibariyle sizin SIM kartınız artık o telefonda takılı olmayacağından sizin bir yükümlülüğünüz kalmaz. Bu sebeple telefonu sattığınız tarihi belirten bir satış belgesi düzenlemek gerekir. Böylece herhangi bir olumsuz durum karşısında telefonu sattığınız tarihi kanıtlayabilirsiniz. Satış belgesi üzerinde satış tarihinin yanı sıra telefonun IMEI numarası, ayrıca satıcının ve alıcının imzası yer almalıdır. Telefonun faturasını da alıcıya verebilirsiniz. Sizin de yine bir nüshasını saklamanızda fayda var.

İkinci El Telefon Satışında Yapılması Gerekenler

Cihazdaki Verileri Silmek

Kullanıcılar nadir de olsa cihazlarındaki bazı verileri silmeyi unutabiliyorlar. Kimlik bilgilerini, telefon rehberi, şifrelerinizi ve kart bilgilerinizi cep telefonunuzdan silmemek kötü niyetli kişiler tarafından kullanılabilir. Bu kişiler satın aldıkları kişilerin hesaplarında istediklerini yapabilir, hatta banka hesaplarından para bile çekebilirler.

IMEI Numarası

Cep telefonunuzu satma aşamasına geldiğinizde mutlaka bir satış sözleşmesi düzenleyerek IMEI numarasını doğru şekilde yazmaya dikkat edin. Aksi takdirde satış sözleşmesi olmayan alışverişlerde art niyetli kişiler aldıkları telefonların IMEI numaraları kötü amaçlı kullanabiliyorlar. Örneğin bu kişiler satın aldıkları telefonları sahte kimlikle ya da açık hat alarak dolandırıcılık benzeri yasadışı işlerde kullanabiliyorlar. Bu gibi durumlarda  IMEI denilen elektronik kimlik bilgisiyle cep telefonunun ilk sahibine ulaşılıyor ve yasa dışı işlemi yapan kişi olarak o sorumlu oluyor.

Sosyal Ağ Hesaplarından Çıkmak

Cep telefonlarının en fazla kullanılan uygulamaları olan sosyal medya platformlarındaki hesapları kaldırmak atlanmaması gereken bir diğer adım. Çünkü tanımadığınız birine sattığınız telefonunuzdaki bu hesaplar kötü amaçlı kullanılabilir. Telefonunuzu satın alan kötü niyetli bir kişi hesap ve özel bilgilerinize ulaşabildiği gibi, sosyal medya hesabınızdaki arkadaşlarınızla iletişime geçerek sizin adınıza para isteyebilirler. Cep telefonunuzda bulunan tüm sosyal medya hesaplarınızı, e-posta hesaplarınızı, banka hesaplarınızı, not defterinizi, şifre saklayıcıyı, sesli not gibi uygulamalarda bulunan her türlü bilgiyi sildiğinizden emin olun.

Fotoğraf ve Videoları Silmek

Cep telefonlarında en fazla yer kaplayan verilerden olan fotoğrafları ve videoları da cihazdan mutlaka silin. Cep telefonunuzu satın alan kötü niyetli kişiler özel fotoğraflarınızı ve videolarınızı başka platformlarda paylaşabilir veya kötü amaçlarına alet edebilirler.

Kablosuz İnternet Bağlantılarını Kaldırmak

Cihazınızda kullandığınız kablosuz ağ bağlantılarını kaldırmak da diğer bir atlamamanız gereken adım. Çünkü yine cep telefonunuzu satın alan kötü amaçlı kişiler, kayıtlı kablosuz ağ bağlantılarına girerek yasa dışı işlerde veya kötü amaçlı kullanabiliyorlar. Diğer taraftan cep telefonunuzu satarken cihazınızdaki online mağaza uygulamalarının hepsini silmeyi unutmayın.

Kadıköy Telefoncular Sahibinden

Telefon Satış Sözleşmesi Nedir?

En genel manasıyla cep telefonu satış sözleşmesi, hem telefonu satan kişiyi hem de telefonu alan kişiyi güvenerek rahatlıkla alışveriş yapmalarını sağlayan bir araçtır. Sözleşmenin içeriğinde satıcı hangi tarihte telefonu sattığını, alıcı hangi tarihte telefonu aldığını belirtmiş olur. Yapılan sözleşme için herhangi bir ücret ödenmez. Kısaca özetlemek sözleşme, ne zaman alışveriş yapıldığını belgelemeyi ve cihazın ne zaman satışının yapıldığını kanıtlamayı sağlamaktadır. Buna ek olaraktan cep telefonunu satın alan kişiler, alışverişten önceki döneme yönelik sorumluluğu reddettiğini, satan kişiler de sattıktan sonraki dönem için sorumluluğu reddettiğini beyan ederler ve altına imzalarını atarlar.

Cep Telefonu Satış Sözleşmesi Neden Yapılır?

  • Satılan cep telefonunun yasal olmayan işlemlerde kullanılması halinde sıkıntı yaşamamak için.
  • Cep telefonunu satın alan kişinin yasa dışı işlerde cihazı kullanması halinde sizinle ilgisi olmadığını kanıtlamak için.
  • Cep telefonunun çalıntı olmadığını ispatlamak için yapılır.
  • Satın alınan cep telefonunun arızalanması veya bir sorun yaşanması durumunda, sözleşme ile şikayet etme hakkına sahip olabilirsiniz.
  • Daha sonraki satım işleminin güvenli olabilmesini sağlar.

Kadıköy Telefoncular Sahibinden

İkinci El Cep Telefonu Fiyatı

Kadıköy’de merkezi bir konumda bulunan Teknoway İstanbul’da ikinci el cep telefonu alımı satımı konusunda haklı bir nama sahiptir. 16 yıllık tecrübesiyle Teknoway, en büyük ve en güvenilir cep telefonu mağazası olarak bilinmektedir. Ayrıca artık günümüzde oldukça yaygın hale gelen ikinci el cep telefonu alımı satımı konusunda mutlaka uğranan adreslerden biri haline gelmiştir.

Teknoway’e gelen müşterilerimiz ikinci el cep telefonu değeri hesaplama konusunda uzmanlarımıza danışarak en uygun fiyatlı takas rakamlarını alabilirler. İstanbul’da ikamet etmeyen kullanıcılarımız da internetten ikinci el cep telefonu alımı satımı yaptığımız telefonsat.teknoway.com.tr platformumuzu kullanabilir. Anında Nakit Telefon Sat sloganıyla devreye aldığımız yeni servisimiz sizden telefonunuzun kullanım geçmişine dair bilgileri gireceğiniz bir form sunuyor ve bu form doğrudan müşteri temsilcimize ulaşarak size anında canlı destek üzerinden telefon satma fırsatı veriyor. Üstelik İstanbul dışında olsanız bile Türkiye’nin her yerinden bu sistemle ikinci el cep telefonu satma ve ikinci el cep telefonu değeri hesaplama yapabilirsiniz. Anında Nakit Telefon Sat sistemi basit şekilde girdiğiniz verileri müşteri temsilcimize iletirsiniz. Bu şekilde cep telefonu için anında nakit fiyat satış teklifi alabilirsiniz. Müşteri hizmetleri yetkilimiz de tüm bilgilere sahip olduğundan size ek soru sormadan ikinci el cep telefonu için en yüksek fiyat sunacaktır.

Teknoway’in Anında Nakit Telefon Sat sistemi sadece telefonunuzu satmak konusunda sizi yardımcı olmaz. Konuyla ilgili telefoncular telefonu ne kadara alır, telefonum ikinci elde kaça gider, telefonum ne kadar eder, telefonumu takasta kaça sayarlar, telefonumu kaça alırlar gibi kafanızdaki soru işaretlerini müşteri temsilcimize sorarak giderebilirsiniz. Farklı platformlarda benzer bir formu doldurduğunuzda ancak teşekkür ederiz size dönüş yapılacaktır mesajı alırsınız. Teknoway’de ise canlı olarak WhatsApp üzerinden müşteri hizmetleri yetkilimizle görüşerek fiyat teklifi alma şansına sahipsiniz. Bu ayrıcalıklı hizmeti Türkiye’de sadece bizim sunduğumuzun altını çizmek isteriz. Bu hizmetimiz sayesinde İstanbul’da olmayan müşterilerimiz de cep telefonlarının ikinci el alım fiyatını öğrenebiliyorlar. Satma kararı almanız halinde de ücretsiz kargoyla bize gönderebilirsiniz. İstanbul sınırları içindeyseniz de moto-kurye ile anında nakit ödeme ile telefon satışı yapabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş