Elektrikli Bisiklet Tamir Bakım

Elektrikli Bisiklet Tamir Bakım

Teknoway İstanbul Kadıköy Anadolu yakası Söğütlüçeşme bölgesinde elektrikli bisiklet tamir bakım konusunda da uzman bir firmadır. Servisimizde ağırlıklı olarak elektrikli scooter’lara dair yedek parça, tamir, bakım, ikinci el alım-satım hizmeti veriliyor olsa da elektrikli bisiklet sahibi olan kullanıcıların da tüm ihtiyaçlarına profesyonel yaklaşımlarla cevap verebilmekteyiz. Elbette zaman zaman elektrikli scooter’la elektrikli bisikletin farkı nedir, elektrikli scooter mı, elektrikli bisiklet mi, hangisi daha iyi gibi sorular alabiliyoruz. Öncelikle söylememiz gerekir ki elektrikli scooter’lar genelde arabanızın bagajında veya toplu taşıma araçlarında katlanarak taşınabilen ve bu sebeple daha çok rağbet gören taşıtlardır. Elektrikli bisikletler bu denli taşınabilirlik açısından esnekliğe sahip olmasa da özellikle oturarak yolculuk yapabilme konusunda veya modeline göre hem pedallı, hem motorlu olarak kullanılabilme avantajlarıyla öne çıkabilmektedir. Elektrikli bisiklet tamiri servisi olan Teknoway’de marka ve modeli fark etmeksizin tüm elektrikli bisikletlerin tamir ve bakım ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz.

Elektrikli bisikletler genelde yapıları itibariyle daha büyük tekerleklere ve sele koltuğa sahip olurlar. Bu nedenle uzun süreli kullanımlarda ve yolculuklarda daha rahat etmenizi sağlayabilirler. Fakat her elektrikli bisikletlerin de kendi aralarında tasarımlarına göre avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır. Standart bisiklet görünümündeki hem pedallı, hem motorlu olan elektrikli bisikletleri kullandıktan sonra neredeyse aynı eforla evinize kadar çıkartabilirsiniz. Merdiven veya asansöre sokularak kata çıkarılabilecek şekilde, tıpkı bisiklet gibi düşünebilirsiniz. Ancak daha küçük tekerlekli olan ve koltuklu bir elektrikli scooter görünümünde olan veya görünüş itibariyle tamamen yakıtlı bir scooter’a benzeyen elektrikli bisiklet modelleri içinse bir park yeri ve güvenli şekilde bağlama ihtiyacınız olacaktır. Elbette yine bu türde model seçeneklerinin de birbiri karşısında üstünlükleri vardır. Bugün elektrikli bisikletler için de 40-50 km’lik menzillerden bahsedilebilir yani elektrikli bisikletler ne kadar yol gider sorusunun cevabı ortalama olarak 40-50 km’dir. Pedallı modellerle gittiğiniz yollar doğrultusunda bu menzili uzatabilirsiniz.

Kadıköy Elektrikli Bisiklet Tamiri Servisi

Elektrikli Bisiklet Bakımı Nasıl Yapılır?

Elektrikli bisikletler de tüm taşıtlar gibi zamanla eskiyen parçalara sahiptir ve bakıma ihtiyaç duyabilirler. Özellikle balata değişimi gibi işlemlerin zamanında yapılması sürüş güvenliği adına önemlidir. Zamana bağlı eskiyen parçalar ve bakım yapılması gereken diğer sistemleri basitçe şu şekilde listeleyebiliriz.

  • Lastik değişimi
  • Fren ayarı
  • Zincir ve vites sistemi bakımı
  • Motor temizliği
  • Genel kontrol
  • Şarj ve elektrik sistemi bakımı

Tüm taşıtlarda olduğu gibi elektrikli bisikletlerin de temiz tutulması gereklidir ve böylece olası arızaların önüne geçebilirsiniz. Elektrikli bisiklet yıkanır mı şeklinde çok fazla soru alıyoruz ancak bize göre elektrikli bisikletin silinmesi daha doğrudur. Her ne kadar belirli su yalıtımları yapılmış olsa da fazla miktarda su bazı parçaların oksitlenmesini hızlandırarak aşınmayı artırabilir. Bu da arızalanma ve masraf anlamına geliyor. Elektrikli bisiklet bakımını silerek yapmanız yeterlidir. Zincir ve vites aksamlarında çok fazla toz biriktiğini ve yapışan tozların kötü bir görüntü sergilediğini gözlemiyorsanız çeşitli temizleyicileri kullanarak ve sonrasında da makine yağı ile yağlama yaparak bir bakım yapmanızı öneriyoruz. Bu aksamlar doğrudan motor ile bağlantılı olduğu için motorun içerisinde çok fazla kir birikmesine ve arızalanmalara sebep olmaktadırlar. Ayrıca yine elektrikli bisiklet temizliğinde standart deterjan kullanmamanızı tavsiye ederiz. Yağ çözme özelliği bulunan standart deterjanlar özellikle elektrikli bisiklet ses çıkartmaya başladı gibi şikayetlerin temel nedeni olabilmektedir. Zincir ve vites sistemlerinin temizliğinde sprey temizleyicileri kullanabilir (WD40 bu konuda bir örnek olabilir) ve makine yağı ile basit yağlamalar yapabilirsiniz. Teknoway’de tüm bu işlemleri sizin yerinize gerçekleştiriyoruz ve elektrikli bisikletin kontrol edilmesi gereken tüm noktalarını gözden geçirerek tam bir bakıma sokuyoruz. Değişmesi gereken ve eskiyen parçalar konusunda da önceden size bilgi vererek onayınız doğrultusunda işlem yapmaktayız.

Teknoway elektrikli bisiklet bakımı yapabilmek için mekanik ve elektronik konusunda uzman teknisyenlere sahiptir. Kusursuz bir uyum içerisinde çalışan elektrikli bisikletlerde sorun çıkarmayan ve kapsamlı bir bakım işleminde hem mekanik, hem de elektronik özelliklerin kontrolleri yapılmalı ve açılan yerler sıvı teması sorunu yaşanmaması için yalıtım yapılarak geri kapatılmalıdır. Bugüne kadar servisimize birçok gelen elektrikli bisiklette sıvı teması nedeniyle batarya arızası, anakart yanması gibi sorunlar yaşanmıştır ancak buradaki temel sorun sıvı teması değil açılan elektrikli bisikleti kapatmayı bilmeyen teknisyenlerin müşterilere yaşattığı mağduriyettir. Teknoway’de tüm elektrikli bisiklet tamir ve bakım işlemleri garantili olarak yapılmaktadır. Değiştirilen yedek parçalara da parçasına göre garanti uygulanmakta ve süre içerisinde bozulması durumunda ücretsiz yenisi ile değişim yapılmaktadır.

Kadıköy Elektrikli Bisiklet Tamiri

Teknoway Kadıköy elektrikli bisiklet tamiri konusunda en fazla müşteri geçmişi olan ve en deneyimli teknisyenlere sahip firma olma özelliğine sahiptir. Beş katlı binasının bir katında elektrikli bisiklet tamiri ve onarımı gerçekleştiren Teknoway’e her gün çeşitli ihtiyaçlarla onlarca elektrikli bisiklet sahibi gelmektedir. Teknoway’in en önemli artılarından birisi arıza tespiti ve giderilmesine yönelik işlemleri çok kısa sürede yapabilmesini sağlayan ileri düzey teknik servis ekipmanlarına sahip olmasıdır. Elektrikli bisiklet lastik tamiri, balata değişimi veya fren ayarı gibi birçok işlemi standart düzeyde hizmet veren bir serviste de yaptırabilirsiniz ancak konu daha fazla uzmanlık gerektiren elektronik arıza, anakart entegresi değişimi, elektrikli bisiklet aniden duruyor, şarjı kendi kendine bitiyor, batarya sıvı teması tamiri gibi ihtiyaçlarda profesyonel hareket edilmesi gerekmektedir. Teknoway bugün Türkiye’de elektrikli bisiklet batarya tamiri ve hücre değişimi yapabilme imkanıyla kullanıcılarına çok daha uygun fiyatlı bir tamir hizmeti sunmaktadır. Teknik yeterliliği olmayan servislerde anakart arızalarında değişim yapılması gerektiği konusunda müşteriye bilgi verilmektedir ve aynı şekilde en önemli ve pahalı parçalardan biri olan pilin de tamir edilemeyeceği söylenir. Teknoway’de değişim yapmak her zaman en son çaredir. Anakart üzerindeki en hassas bileşenlerin bile tamirini laboratuvar ortamında gerçekleştirebiliyor ve size anakart değişimi yapmadan çok daha düşük tamir ücretleri çıkartıyoruz. Batarya konusunda da arızalı olan hücrenin tespiti ve yenileme işlemleri çok daha uygun bir fiyat çerçevesinde yapılabilmektedir.

Teknoway Türkiye’deki en iyi elektrikli bisiklet servisidir. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışmakta ve elektrikli bisiklet alımı-satımı da yapmaktadır. Sıklıkla tercih edilen RKS, Volta, Yuki, SKYJET, Trek, Salcano, Kron, Falcon, Bisan, KUBA, Motolux, Jeep, Carraro, Kral, Bizero, Soultech, Maserati, Scoowy ve Arora gibi markalar başta olmak üzere tüm elektrikli bisikletlerin onarımını aynı gün gerçekleştirmekteyiz. Teknik servisimizde ücretsiz arıza tespiti ile elektrikli bisikletinizin sorununu söylüyor ve tamir öncesi işçilik ve gerekiyorsa yedek parça fiyatları konusunda sizi bilgilendiriyoruz. En uygun fiyatlı elektrikli bisiklet parçalarını sürekli olarak stoğunda tutan ve yüklü olarak alım yapan Teknoway size piyasadaki en düşük yedek parça fiyatı sunma ayrıcalığına sahiptir. Ayrıca kredi kartına taksitli olarak onarım yaptırabilir, dilerseniz ikinci el elektrikli bisiklet alım-satım ve takas imkanlarından faydalanarak uygun ödeme koşulları ile yeni bir elektrikli bisiklete geçiş yapabilirsiniz. Teknoway’de elektrikli bisiklet periyodik bakım ücreti oldukça düşük çıkmaktadır ve işlemler aynı gün birkaç saat içerisinde gerçekleştirilerek müşteriye ürün teslimatı yapılmaktadır. Farklı marka elektrikli bisiklet yedek parça ihtiyaçları için mutlaka bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Bu gönderiyi paylaş