Media Markt Xiaomi Pro 2 Scooter Tamiri Servisi

Media Market Xiaomi scooter servisi

Media Markt Xiaomi Pro 2 Scooter Tamiri Servisi

Media Markt Xiaomi Pro 2 Scooter Tamiri Servisi

Adını ilk defa akıllı telefonlarıyla duymaya başladığımız Xiaomi, son yıllarda akıllı saatten akıllı ev ürünlerine  kadar sahip olduğu ürün çeşitliliği ile tüketicilerin çokça beğenisini topluyor. Xiaomi’nin çıkışta olan ürünlerinden biri de elektrikli scooter’lar. Şu an elektrikli scooter piyasasında güçlü performansı ve estetik görüntüsüyle markanın en fazla satılan ürünü olan Xiaomi Pro 2 scooter tamiri servisi hakkında bilgi vereceğiz bu yazımızda.  Markanın en çok satan modeli Xiaomi Pro 2’nin en fazla satıldığı mağazalar arasında Türkiye’de 100’e yakın, İstanbul’da ise 26 mağazası olan Media Markt yer alıyor. Kullanıcılar Media Markt Xiaomi Pro 2 scooter tamiri servisi için cihazlarını TEKNOWAY’e getirebiliyorlar. İstanbul dışındaki müşterilerimiz ise ücretsiz çift yönlü kargo imkanıyla ARAS KARGO 1023788446 sözleşme numarasını kullanarak cihazlarını TEKNOWAY’e gönderebilir.

Xiaomi Pro 2 Scooter Batarya Değişimi

Hem Xiaomi Pro 2 hem de diğer elektrikli scooter modelleri için de batarya değişimi çok fazla karşılaşılan bir durum değildir. Fakat çoğunlukla kullanıcı hataları yüzünden yapılmak durumunda kalınabilir. Elektrikli scooter batarya sorunu neden olur diye baktığımızda en sık rastlanan nedenlerden birinin çok fazla takıp çıkarılma ve doldurulma yüzünden zaman içerisinde bataryanın bozulması olarak görüyoruz. Diğer bir neden de bataryalar genellikle alt bölümde olduğu için yağmurlu havalarda sıvı temasına maruz kalarak bozulabiliyorlar.

Tabii burada en önemli husus bataryaların yurt dışından gelmeleri sebebiyle yüksek fiyatlı olmalarıdır. Diğer önemli olan noktalar ise takılacak bataryanın orijinal olması ve değişim işleminin uzman kişiler tarafından yapılması gerektiğidir. Normal şartlarda Xiaomi Pro 2 scooter batarya ile 25 km hızla 45 km menzil değerine çıkılabilmektedir. Xiaomi Pro 2 scooter performans düşüşü yaşıyorsanız bu durum batarya değişiminin habercisi olabilir. TEKNOWAY’de Xiaomi Pro 2 scooter batarya değişimi 2-3 saat içerisinde uzman teknisyenler tarafından yapılmaktadır.

Xiaomi Pro 2 Scooter Anakart Tamiri Değişimi

Anakart yer aldığı her cihazın beyni görevini yapmaktadır. Xiaomi Pro 2 scooter anakart arızası normal şartlarda çok fazla rastlanan bir arıza türü değildir. Anakartın bozulması ancak scooter’ın yalıtımının zarar görmesi sonucunda suya maruz kalması, şarj soketi kısmından fazla akım çekmesi ya da başka elektronik arızalar halinde gerçekleşebilir.

TEKNOWAY’de ilk etapta Xiaomi Pro 2 scooter’ınıza yapılan arıza tespiti neticesinde çıkan sonucu sizinle paylaştıktan sonra yapılması gereken tamir veya değişim işlemini hayata geçiriyoruz. Xiaomi Pro 2 scooter anakart tamiri çoğunlukla yazılım atılarak yapılmaktadır. Eğer anakartta kırık ya da bozuk yerler varsa kaynak veya farklı işlemler uygulanması anakart arızasının giderilmesi için yeterli olmamaktadır. Anakartın zarar görmemesi mutlaka orijinal şarj aleti kullanmaya özen gösterin. Muadil aletlerle şarj etmek yarattığı düzensiz akım ile anakarta zarar verebilir.

Xiaomi Pro 2 Scooter Sıvı Teması Tamiri

Elektrikli scooter’lar her ne kadar neredeyse her parçası açık havaya maruz kalacak şekilde üretilseler de suya karşı çok fazla dayanıklı olmuyorlar. Örnek vermek gerekirse yağmurlu havalarda ekran yani dashboard üzerinden veya alt tarafında bulunan pil kapağı kısmından su alarak sıvı teması meydana gelebiliyor. Dolayısıyla bu olumsuzluklara karşı önlem almak için scooter’ınızın alt tarafını korumalı ve çarpmamaya çalışmalısınız. Aksi takdirde alttan darbe alan Xiaomi Pro 2 scooter’ınız al taraftan hasar aldığı için sıvı teması sonucu anakart bozulabilir. Scooter ekranı da sıvı temasından korumanız gereken diğer bir parçadır.  Bunun için de en iyi yol scooter ekran koruyucu kılıf kullanmaktır. Böylece yağmur ya da herhangi bir kaza halinde meydana gelebilecek sıvı temasına karşı scooter’ınızı koruyabilirsiniz.
Media Markt Xiaomi Pro 2 Scooter Tamiri Servisi

Xiaomi Pro 2 Scooter Lastik Tamiri

Lastik tamiri kullanılan iki, dört veya daha fazla tekerlekli her aracın ihtiyaç duyabileceği bir işlemdir. TEKNOWAY’de patlayan veya aşınmış Xiaomi Pro 2 scooter lastik değişimi işlemlerini garantili olarak yapıyoruz. Diğer taraftan şişme lastiklerde karşılaşılan zarar görmüş iç ve dış lastiklerin tamirini gerçekleştiriyoruz. İç lastik değişiminin çok daha güvenli olması sebebiyle tercih edilmesi gerektiğini belirtelim. Ayrıca artık kabak diye tabir ettiğimiz düzeye gelen yani diş derinliğini kaybederek güvensiz hale gelen dış lastik de değiştirilmelidir. Aksi takdirde böyle lastiklerle ıslak zeminlerde ve virajlarda yol tutuşunda ve fren yaparken kaymanız büyük olasılıktır.

TEKNOWAY’de şişme lastiklerle ilgili sıkıntı yaşayan kullanıcılara dolgu lastik takmalarını öneriyoruz. Kendi üretimimiz olan TW 85 dolgu lastikler, patlamayan ve bakım gerektirmeyen özellikleriyle kullanıcılardan tam not almaktadır.

Xiaomi Pro 2 Scooter Şarj Aleti

Xiaomi Pro 2 scooter şarj aletine genellikle bozulma veya kaybolma yüzünden ya da düzenli scooter kullanıcılarının yedek olarak bir şarj aleti edinmek istemeleri yüzünden ihtiyaç duyulmaktadır. Xiaomi Pro 2 scooter şarj aleti bozuldu, Xiaomi Pro 2 kabloda temassızlık var, Xiaomi Pro 2 şarj etmiyor, Xiaomi Pro 2 ışığı yanmıyor, Xiaomi Pro 2 bataryayı doldurmuyor gibi şikayetler olabilir.

Bu gibi şikayetlere yönelik tedbir almak için sooter’ınızın şarj aletini bozulmalara karşı korumalısınız. Aldığınız tüm önlemlere rağmen şarj aleti zarar görebilir veya kaybolabilir. Böyle bir durumda tercihinizi daha uygun fiyatlı diye muadillerinden yana kullanmamanızı tavsiye ediyoruz. TEKNOWAY’de  orijinal Xiaomi Pro 2 scooter şarj aleti iki yıl resmi garantili olarak satılmaktadır. Böylece şarj aleti ile ilgili bir sıkıntı yaşamanız halinde ücretsiz değişim hakkınız olabiliyor.
Media Markt Xiaomi Pro 2 Scooter Tamiri Servisi

Xiaomi Pro 2 Scooter Park Ayağı Değişimi

Elektrikli scooter’larda park ayağı değişimi ihtiyacı genellik park ayağı açık konumdayken scooter’a ağırlık verilmesi sebebiyle ortaya çıkabiliyor. Park ayağındaki sorun ayağın gevşemesi ve sabit duramaması şeklinde kendini göstermektedir. Bu parçanın kaynak yapılarak tamir edilebilmesi mümkün olmadığı için değiştirilerek sorun giderilir. Ayrıca park ayağının scooter’ın en nazik kullanılması gereken parçalarından biri olduğunu vurgulamakta fayda var. Xiaomi Pro 2 scooter park ayağı gevşedi veya sabit durmuyor gibi bir sorununuz olması halinde TEKNOWAY’de en fazla 1 saat içerisinde değişimi yapılabilmektedir.

Xiaomi Pro 2 Scooter Gidon ve Göbek Değişimi

Xiaomi Pro 2 göbek ve gidon değişimi, geçirilen bir kazanın ardından veya çok fazla derin çukurlara girme sonucunda meydana gelen hasarlar neticesinde ortaya çıkabilir. Göbek ve gidonda meydana gelen bu hasarlar yüzünden scooter sallantılı gitmeye başlayabilir. Böyle durumlarda bazen kullanıcılar gidon ve göbeği düzeltmek için bu parçalara tel ya da koli bandı sarararak geçici çözümler üretebiliyorlar. Ancak işin doğrusu göbek ve gidonun değişmesi gerekmektedir. Teknik servisimizde orijinal Xiaomi Pro 2 scooter yedek parçalarla gidon ve göbek değişimi 5-6 saat ila 1 gün arasında tamamlanmaktadır.

 

Media Markt Xiaomi Pro 2 Scooter Tamiri Servisi

Xiaomi Pro 2 Scooter Fren Kolu Değişimi

Fren kolu scooter’ın en hassas parçalarından biri olması nedeniyle Xiaomi Pro 2 scooter fren kolu kırıldı veya çatladı gibi şikayetlerle teknik servisimize gelen kullanıcılar olabiliyor. Fren kolu hassas olduğu kadar scooter’ın önemli parçalarından biridir ve kırılması halinde elektrikli scooter artık kullanılamaz.  Bu durumda yapılması gereken Xiaomi Pro 2 scooter fren kolu değişimidir.

Fren kolu arızasının ilk sıradaki nedeni tahmin edebileceğiniz gibi fren kolunun çok sert çekilmesidir. Bunun da nedeni kullanıcıların bu şekilde daha çabuk yavaşlayabileceklerini sanmalarıdır. Oysaki tekerlek kilitlendiğinde freni daha fazla sıkmak gerekmemektedir. Dolayısıyla scooter fren kolunu nazik ve dikkatli bir şekilde kullanmaya çalışın. Ayrıca scooter direksiyonundan arka lastiğe bağlanan kırmızı renkteki fren telinin kazalarda veya çok ani frenlerde kopma veya bozulma ihtimali vardır. Sürüş güvenliğini tehlikeye sokan bu durum için Xiaomi Pro 2scooter fren kolu değişimi yapılmalıdır.

Xiaomi Pro 2 Scooter Ekran Dashboard Değişimi

Ekran arızaları da elektrikli scooter’larda en fazla rastlanan arızalardan biridir. Bunun nedeni scooter’ın bir yere çarpması veya sıvı teması gibi durumların Xiaomi Pro 2 scooter ekran değişimi ihtiyacı doğmasıdır. Sıvı teması genellikle yağmurda kalan veya bahçelerdeki otomatik sulama fıskiyelere rast gelen scooter ekranlarında görülmektedir. Dashboard yani ekranda meydana gelen arıza genellikle ekranda görüntü yok, ekran yanıp sönüyor veya ekranda ses var şeklinde ortaya çıkar. Bu gibi durumlarda ilk iş  batarya ile aldığı akımı kesmeli ve bir süre beklemelisiniz. Tekrar çalıştırdığınızda eğer bu işlem ekranın düzelmesi için işe yaramadıysa tek çözüm ekran değişimidir. Xiaomi Pro 2 ekran değişimi işlemi TEKNOWAY’de en fazla 3 içerisinde yapılmaktadır.

Bu gönderiyi paylaş