NAVEE N65 Elektrikli Scooter 10 İnç İç Lastik Tekerlek Değişimi Fiyatı

NAVEE N65 Elektrikli Scooter 10 İnç İç Lastik Tekerlek Değişimi Fiyatı

NAVEE N65 Elektrikli Scooter 10 İnç İç Lastik Tekerlek Değişimi Fiyatı

NAVEE N65 Elektrikli Scooter 10 İnç İç Lastik Tekerlek Değişimi Fiyatı

Çağımızın en popüler ulaşım araçları arasındaki elektrikli scooter’lar kullanım kolaylığı, trafikten ve park etme sorunundan kurtarması, ayrıca ekonomik yakıt tüketimi sayesinde kısa sürede yaygınlaştı. Tüketicilerdeki talebi gören üretici firmalar marka ve model sayısını artırırken elektrikli scooter’ların teknik özelliklerinde de iyileştirme yoluna gittiler. En dikkat çekici olarak menzil değerleri ve hızları kısa mesafeler için uygun olan scooter’larda kullanıcılar tarafından en fazla önem verilen teknik özelliklerdir.

NAVEE kimin markası veya NAVEE scooter’ı kim üretiyor merak ediyor olabilirsiniz. NAVEE markası Xiaomi’ye ait ve 2022’ye yaklaşırken piyasaya çıkan NAVEE N65 ile tüm dünyada bir hayranlığın oluştuğundan bahsetmek mümkün. NAVEE N65 elektrikli scooter için ilk pazar yeri Kuzey Amerika ve Batı Avrupa gibi trendi en çok takip eden ülkeler düşünülmüştü. Yine de çok kısa zaman sonra  bu son tek teknoloji elektrikli scooter’ı Türkiye’de de görebiliyoruz.

NAVEE N65 Özellikleri Nedir?

NAVEE N65’i rakiplerinden ayıran en dikkat çeken özelliği 65 km olan menzil değeri. Tahmin edildiği gibi ürünün model adı da bu üstün özelliğinden kaynaklanıyor. Scooter’lara yabancı olanlar için belirtelim standart elektrikli scooter’lar genelde ancak 40 km’ye hatta bazıları 30 km menzile ulaşabiliyor. Dolayısıyla 65 km menzil değeri hemen hemen birçok rakibin üzerinde ve NAVEE N65’i benzersiz bir ürün haline getiriyor. Elbette bu değerlerin sağlanabilmesi için farklı bir tasarım anlayışı izlenmesi gerekiyor. NAVEE N65 tekerlek boyutu hem sürüş rahatlığını artırmak, hem de tek bir turda daha fazla mesafe elde edebilmek adına 10 inç olarak sunuluyor. Fakat bu noktada 10 inç bir tekerleğe tek bir tur attırmak için de daha güçlü bir motor gereksinimi ortaya çıkıyor; bu nedenle firma 500W gücünde bir motora yer veriyor.

NAVEE N65’in bu yüksek motor gücü çok daha hızlı ivmelenmesine, yani 25 km’lik en yüksek hıza çok daha hızlı ve rahat bir şekilde ulaşabilmesine, çok daha rahat yokuş çıkabilmesine imkan vermektedir. Normal elektrikli scooter’larda 250W, 350W gibi motor güçleri olduğunun bu noktada altını çizelim. Tabii NAVEE N65 sahip olduğu yüksek motor gücü ve 10 inç tekerlekleri sayesinde 23.5 kg’lik ağırlığı ile standart elektrikli scooter’lardan biraz daha ağırdır. Ancak büyük tekerleklerin ve güçlü motorun kullanıcılara sağladığı sürüş konforu ve menzil avantajının yanında bu küçük ayrıntının çok fazla önemi kalmamaktadır.

NAVEE N65 Teknik Özellikler

NAVEE N65 en yüksek hız olarak 25 km/s gözüküyor ancak Kuzey Avrupa modelinde bu değer 32 km/s olarak verilmiş halde. Motor gücü nedeniyle teknik özellik tablosu verileri 25 derece eğimin rahat çıkılabildiğini ifade ediyor. Değinilmesi gereken bir diğer durumda taşıma kapasitesinin 120 kg seviyesinde olması. Bu durumda çok fazla tavsiye etmesek de zaman zaman NAVEE N65’e iki kişi binmesi herhangi bir sorun teşkil etmeyecektir. Ayrıca bu ağırlık seviyelerinde olan kullanıcılar için de NAVEE N69 çok ideal bir alternatif olmaktadır.

Teknik özellik tablosundaki bir diğer özelliklerden biri de 2-3 cm’lik engel geçişlerinin oldukça rahat olduğu yönünde. Yani yoldaki alçak banketler veya sulama hortumları gibi nesnelerin üzerinden geçmek bir sorun olmayacaktır. NAVEE N65 bu başarılı performansını yüksek motor gücüne ve geniş 10 inç lastiklerine borçlu. Yalnız NAVEE N65 elektrikli scooter şişme lastiklerle geliyor ve bu da beklemediğiniz zamanlarda lastik patlaması, lastik yırtılması, lastik aşınması gibi durumlara maruz kalabileceğiniz anlamına gelir. Bu gibi olumsuz durumlarla karşılaşmamak için teknik servisimiz TEKNOWAY’i ziyaret ederek patlamaz dolgu lastik alternatiflerini incelemenizi tavsiye ederiz.

NAVEE N65 Teknik Özellik Tablosu
Ölçüler1190 x 510 x 1220 mm (sürüş), 1210 x 205 x 460 mm (taşıma)
Net Ağırlık23.5 kg
Taşıma Kapasitesi120 kg
En Yüksek Hız32 km/s
Menzil30-65 km arası
Tırmanma Açısı25 derece
Sürüş UygunluğuEn fazla 2-3 cm engel
Lastik10 inç şişme lastik
SönümlemeÖn ve arka lastik
Ses70 dB’den az
Koruma SınıfıIPX4
Fren SistemiÖn (elektromanyetik motor freni) ve arka (disk fren)
Motor Gücü500W
Şarj Adaptörü54.6V / 2A
Batarya48V / 12.5Ah
Şarj Süresi7-8 saat

 

Navee N65 Elektrikli Scooter 10 İnç İç Lastik Tekerlek Değişimi FiyatıNAVEE N65 10 İnç Lastik Tekerlek Tamiri

NAVEE N65 elektrikli scooter lastikleri tüm şişme lastiklerde olduğu gibi zaman içerinde yıpranabilir veya patlayabilir. Bunun yanında beklenmedik zamanlarda yoldaki sivri bir cisim, metal veya cam yüzünden de lastik yarılabilir veya patlayabilir.

Scooter lastik tamiri işleminde öncelikle sorunlu olan yerin dış lastik mi yoksa iç lastik mi olduğunun anlaşılması gerekir. İç lastik ya da şambrel dediğimiz parçanın herhangi bir nedenle delinmesi veya zaman içerisinde aşınarak yırtılması sonucunda lastik patlaması meydana gelir. Dış lastiğin görevi zeminle temas edebilmek ve içi hava dolu olan iç lastiği dış etmenlere karşı koruyarak zarar görmesini engellemektir.

NAVEE N65 iç lastik tamiri yapmanın iki farklı yolu bulunmaktadır. İlki teknik servis ortamında profesyonel bir şekilde 10 inç tekerleği lastik yaması ile tamir etmek. Diğeri ise doğrudan iç lastik değişimi yaptırmaktır. Elektrikli scooter’ların ana yollarda diğer taşıtların arasında belli bir hız yapabilen araçlar olduğunu düşünürsek güvenlik açısından iç lastik değişimi tercih edilmelidir. 10 inç iç lastik yama fiyatları elbette 10 inç şambrel fiyatı karşısında daha uygun görünecektir fakat söz konusu güvenlik olduğunda işin maliyetini çok fazla önemsememek gerekir.

TEKNOWAY’de NAVEE N65 elektrikli scooter 10 inç iç lastik tekerlek değişimi fiyatı uygundur ve çok kısa bir süre içerisinde yapılmaktadır. Lastik tamiri fiyatı ile hiç uğraşmak istemeyenler için yumuşak kauçuk lastik hamuru ile üretilen dolgu lastikleri kullanmalarını öneriyoruz.

NAVEE Teknik Servis Tekerlek Fiyatları

Elbette 10 inç elektrikli scooter lastik tekerlek fiyatları 8.5 inç scooter lastik tekerlek fiyatları ile kıyaslandığında daha yüksek kalır. Bu fiyat farkında hem 10 inç tekerleklerdeki daha fazla hammadde kullanımının hem de piyasada tam olarak yaygınlaşmamasının rolü vardır. 10 inç elektrikli scooter’ların yol tutuşu ve sürüş rahatlığı avantajları düşünüldüğünde aradaki fiyat farkı oldukça önemsiz kalmaktadır.

TEKNOWAY’de elektrikli scooter lastik tamirini çift yönlü ücretsiz kargo ile en uygun fiyatlı teknik servis hizmeti avantajıyla sunuyoruz. NAVEE N65 elektrikli scooter iç lastik tamiri ücreti yaklaşık olarak 200 TL’dir. 10 inç iç lastik yama fiyatı daha uygun fiyatlı olsa da düşük fiyatlı 10 inç iç lastik değişimi güvenlik açısından çok daha öncelikli olmalı diye düşünüyoruz. NAVEE N65 10 inç dış lastik fiyatı ise yaklaşık 350 TL seviyesindedir. TEKNOWAY olarak müşterilerimize montaj dahil en düşük fiyat garantili hizmet sunmaktayız. NAVEE teknik servis numarası üzerinden veya bize WhatsApp hattımızdan ulaşarak güncel lastik fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş