Nitro Elektrikli Scooter Dolgu Tekerlek 8.5 İnç

Nitro Elektrikli Scooter Dolgu Tekerlek 8.5 İnç

Nitro Elektrikli Scooter Dolgu Tekerlek 8.5 İnç

Nitro Elektrikli Scooter Dolgu Tekerlek 8.5 İnç

Nitro elektrikli scooter’lar yüksek kalitesi ile elektrikli scooter almayı düşünen kişiler açısından tavsiye listesinde bulunuyor. Firmanın şu anda piyasada ağırlıklı olarak E-9 Plus ve HR-15 gibi 8.5 inç tekerlekli modelleri bulunuyor. Bunun yanında özellikle fiyatına göre performans açısından oldukça iyi olan kullanıcı yorumları karşımıza çıkıyor. Hemen hemen her elektrikli scooter’da olduğu gibi Nitro elektrikli scooter modelleri lastik tipi olarak şişme lastik kullanıyor ve lastik eskimesi ya da zarar görmesi gibi nedenlerden ötürü kullanıcılar dolgu lastik taktırma tercih edebiliyor. Nitro scooter’lar için seçilebilecek dolgu tekerlek seçenekleri özellikle modellerin 8.5 inç lastik kullanması sebebiyle oldukça fazla ancak bilindiği üzere her bir tekerleğin birbiri karşısında çeşitli üstünlükleri bulunabiliyor. Ayrıca kullanım şartlarına en uygun dolgu tekerleğin seçilmesi gerekiyor.

Nitro elektrikli scooter’lar her ne kadar motorlu bir taşıt olsalar da diğer tüm elektrikli scooter’lar gibi pek de sağlam olmayan lastiklere sahipler. Yapıları gereği küçük olan elektrikli scooter lastikleri yüksek olan devir sayıları nedeniyle olması gerekenden daha kısa sürede eskiyebiliyor ve mevsime göre hava basıncı azalması gibi sorunlar patlama ve şambrel delinmesi gibi sorunlara daha fazla zemin hazırlayabiliyor. Her elektrikli scooter’da geçerli olan sürüş öncesi lastik hava basıncı kontrolünü Nitro elektrikli scooter’lar için de tavsiye etmekteyiz. Özellikle hava basıncına göre oldukça hassaslaşan elektrikli scooter lastikleri iki kişi binmesi, fazla ağırlık taşınması, taşlı yollardan gidilmesi veya düşük basınçla uzun süre kullanım gibi durumlarda patlayarak masraf çıkartabiliyor; ayrıca sürüş güvenliğini tehlikeye sokabiliyor.

8.5 Lastik Ne Zaman Değiştirilmeli, Ömrü Ne Kadar?

Lastik ömürleri birçok yönden ele alınması gereken bir konudur. Hiç kullanılmayan bir lastik de eskiyebilir çünkü lastikler oksijene bağlı olarak bozulmaya uğrarlar. Bu nedenle lastik kullanan tüm taşıtların “kullanılmasalar bile” belirli bir lastik ömürleri vardır. Elektrikli scooter’larda da mutlaka bir zaman belirtmek gerekiyorsa 3 yıl gibi bir süre verebiliriz. Ancak lastik ömrünü belirleyen asıl nokta kullanım karakteridir. Nitro elektrikli scooter’larda şişme lastik ömrünü diğer tüm taşıtlarda olduğu gibi kaç kilometre yaptığınız, fren ve gazı ne kadar sert şekilde kullandığınız belirleyecektir.  Normal şartlarda şişme lastiklerin 3000 km’lik bir yolculuğun sonunda eskimeye başlaması gerekir. Diş derinliğini kaybeden ve eriyen lastikler özellikle yağışlı havalarda çok ciddi tehlikeler oluşturur. Tabii bu şişme lastikler dümdüz ve fren kullanılmayan bir yolda daha da uzun ömürlü olabilmektedir.

İlk etapta düşünüldüğünde şişme lastik kullanım ömrü size az gibi gelebilir. Ancak aynı mesafeyi yapmak için tekerleklerin attığı tur sayısı yani yüksek devir miktarı eskime üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Ek olarak çok dikkatli bir kullanıcı olsanız dahi içlerinde çok da fazla hava bulundurmayan lastikler zamanla hava kaçırarak daha fazla yıpranabilecektir. Bizler TEKNOWAY olarak özellikle elektrikli scooter kullanıcılarına ilk satın alma işlemiyle birlikte dolgu lastik geçişi yapmalarını tavsiye ediyoruz. Bugüne kadar lastik değişimi ihtiyacı olan kullanıcılarımıza Nitro elektrikli scooter dolgu tekerlek 8.5 inç olarak TW 85 geçişi yaptık. Şişme lastiklerin bakım gerektirmesi, hava basıncının sürekli izlenmesi gerekliliği ve olası bir patlama veya tamir durumundaki çıkaracağı masraflarla uğraşmayı istemeyen tüm kullanıcılar elektrikli scooter’a dolgu lastik taktırma işlemini en başında tercih ediyor.

Nitro Scooter Uyumlu Dolgu Lastik

Dolgu lastik kullanım ömrü en az 10 yıl ve 10 bin kilometredir. Yerli üretim TEKNOWAY TW 85 dolgu lastiklerle bu süre ve kilometre değerini daha üst değerlere taşımayı başardık ve elektrikli scooter’lar için en iyi dolgu lastik hangisi sorusu için piyasada iddialı bir cevap oluşturduk. Nitro scooter’lar ile tam uyum sağlayan TW 85 dolgu lastik özellikle uzun ömürlü yapısı, özel hamuru ile diş derinliğini dört mevsim koruyan yapısı, yağışlı zeminlerde güvenli sürüş imkanı sağlaması ve kısa fren mesafesi ile elektrikli scooter’lar için en iyi dolgu lastik modellerinden biri olma özelliğine sahiptir. Nitro E-9 Plus ve HR-15 elektrikli scooter dolgu lastik geçişi işlemi yapılan müşterilerimiz özellikle menzil artışı ve daha yüksek hız gibi konulardaki memnuniyetlerini bizlere iletiyor. TEKNOWAY TW 85 dolgu lastikler uzun ömürlü yapısının yanı sıra menzil artırıcı ve düşük yuvarlanma direnci ile yüksek hıza uygun bir dolgu lastik seçeneğidir.

Nitro scooter’a uygun dolgu lastik araştırması yapıyorsanız yüksek ihtimalle şişme lastiklere sahipsiniz. Belirtilen değerlere uygun bir şekilde kullanarak şişme lastiklerin kullanım ömürlerini uzatabilirsiniz. Öncelikle her elektrikli scooter’da olduğu gibi sürücü ağırlığına göre ön ve arka tekerleğe basılması gereken hava miktarı farklı olabilmektedir. Ayrıca mevsim geçişlerinde ve her sürüş öncesinde hava basınçları kontrol edilmelidir. 50-70 kg aralığında olan bir sürücünün ön tekerleğe 35-40 PSI hava basması, asıl ağırlığı taşıyan arka tekerleğe de 40-50 PSI hava basması gerekmektedir. 100 kg üzeri bir kullanıcıda ise ön tekerleğe 50-55 PSI arka tekerleğe de 60-65 PSI hava basılmalıdır. Değerler Nitro E-9 Plus ve HR-15 için aynıdır. Nitro elektrikli scooter’a dolgu lastik takan kullanıcıların ise böyle bir sorumluluğu asla olmayacaktır. TW 85 dolgu lastik kullanıcı yorumları oldukça yüksektir. Lastiklerimiz menzil ve hız konusunda da beklentilere en iyi şekilde cevap vermektedir.
Citymate Elektrikli Scooter Dolgu Tekerlek Lastik 8.5 İnç

En İyi 8.5 İnç Dolgu Lastik Tavsiyesi

Dolgu lastikler farklı ebatlarda, farklı desenlerde, farklı renk ve tasarımlarda olabiliyorlar ancak 8.5 inç dolgu lastiklerin piyasada scooter model çeşitliliği ile paralel şekilde daha fazla bulunabilir olduklarını söyleyebiliriz. Delikli dolgu lastik, oluklu dolgu lastik veya petekli dolgu lastik gibi birçok seçenek karşınıza çıkacaktır ancak burada asıl önemli olan nokta scooter dolgu lastik kauçuk oranı ve hamur kalitesidir. TEKNOWAY TW 85 dolgu lastikte yüzde 100 kauçuk yani plastik kullanmadan yumuşak ve titreşim yapmayan bir dolgu lastik deneyimi sunuyoruz. Tamamen yerli olan ve Türkiye’de kendimizin tasarlayıp ürettiği TW 85 dolgu lastik, tüm modellere uyum sağlaması açısından siyah renktedir. Ayrıca yumuşak olan hamur yapısı nedeniyle delikli olmayan bir tasarımdadır; böylece malzeme olarak daha doludur ve daha uzun bir kullanım ömrü sağlar.

Elektrikli scooter dolgu lastik taktırma sonrası şarjı az gidiyor, daha az yol gidiyor, daha yavaş gidiyor veya tekerleklerden ses çıkıyor gibi sorunlar yaşanabilmektedir. TEKNOWAY TW 85 dolgu lastikler tamamen şişme lastiklerin avantajlarını yaşatmakla birlikte patlamaz özelliğe sahiptir. Böylece size her koşulda güvenli bir sürüşü ve yolda kalmamayı garanti etmektedir. Servisimize Nitro elektrikli scooter lastik tamiri ihtiyacı ile gelen birçok kullanıcı tercihini TW 85 dolgu lastikten yana yapmıştır ve bir daha hiçbir sıkıntı nedeniyle servisimize uğramamıştır. Özellikle eski teknoloji ile üretilen dolgu lastiklerde sürüş sırasında titreşim sorunu veya motor zorlanması gibi şikayetler ortaya çıkabilmektedir. TEKNOWAY TW 85 ise tamamen Türkiye’deki yol ve sürüş profillerine uygun olarak, 8.5 inç elektrikli scooter’lara uygun şekilde geliştirilmiştir. Nitro elektrikli scooter dolgu lastik fiyatları için bize danışmadan karar vermeyin. Servisimizde kredi kartına taksitli dolgu lastik satış ve montaj işlemleri de gerçekleştirilmektedir. İstanbul dışı kullanıcılarımıza kargo ile elektrikli scooter dolgu lastik taktırma hizmeti ayrıcalığını da sunmaktayız.

 

Bu gönderiyi paylaş